Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Nuno Mendes ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, e dashura / gruaja për të qenë dhe vëllai Më shumë, stili i tij i jetës, jeta personale dhe vlera neto e tij.

Me pak fjalë, ne paraqesim Historinë e Jetës së një futbollisti portugez me rritje të shpejtë. Ky Kujtim fillon nga ditët e fëmijërisë së tij deri kur u bë i famshëm si në ngjyrat e klubit ashtu edhe në atë kombëtar.

Për të stimuluar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Biografisë së Nuno Mendes, vini re galerinë e tij të hershme dhe ngritjes. Më poshtë është një përmbledhje e udhëtimit të tij jetësor.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Biografia e Nuno Mendes - Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij.
Biografia e Nuno Mendes - Vini re Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe.

Falë ngritjes së tij të përrallës në futbollin portugez, mrekullia është rritur që të ketë klube të larta evropiane në gjunjë për nënshkrimin e tij. Sipas AS Raportoni, Nuno është Marcelotrashëgimtari.  

Pavarësisht nga vlerësimet, vetëm disa tifozë të futbollit e kanë lexuar këtë version të historisë së Jetës së Nuno Mendes. Ne e kemi përgatitur atë për ju dhe për shkak të dashurisë sonë për lojën e bukur. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Kandimba dhe emrat e plotë - Nuno Alexandre Tavares Mendes. Mbrojtësi i majtë portugez lindi në ditën e 19-të qershorit 2002 në Sintra, Portugali.

Nuno erdhi në planetin tokë si një nga djemtë e prindërve të tij. Baller është fëmija i dytë mashkull i lindur në bashkimin midis babait dhe nënës së tij, të cilët janë paraqitur më poshtë.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me Prindërit e Nuno Mendes.
Njihuni me Prindërit e Nuno Mendes.

Vitet e rritjes:

Ylli portugez në rritje të shpejtë u rrit së bashku me vëllain e tij të madh, të cilin ai shpesh e vlerëson për mësimin e vlerave të jetës. Nga sa duket, një diferencë prej 4 deri në 5 vjet ndan dy vëllezërit e motrat.

Vëllai i madh gjithmonë ka marrë shpinën që nga ditët e tyre të Fëmijërisë.
Vëllai i madh gjithmonë ka marrë shpinën që nga ditët e tyre të Fëmijërisë.

Historiku i familjes Nuno Mendes:

Mbrojtësi i majtë lindi në një familje të klasës së mesme. E thënë thjesht, prejardhja e familjes Nuno Mendes tregon fillime të përulura. Të thuhet e vërteta, modestia dhe përulësia janë shkruar në të gjithë fytyrat e tyre.

Shih edhe
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Fillimet e përulura të Nuno Mendes. Ai vjen nga familja më e mirë që mund të mendoni.
Fillimet e përulura të Nuno Mendes. Ai vjen nga familja më e mirë portugeze që mund të mendoni.

Si fëmijë, prindërit e Nuno Mendes e lulëzuan atë me inkurajimin, mbështetjen dhe qasjen e nevojshme në aktivitetet e futbollit. Nëna dhe babai i tij ishin llojet që nuk mund të përballonin lodrat më të shtrenjta - përveç një futbolli.

Origjina familjare e Nuno Mendes:

Edhe pse ka lindur në Portugali, ai është me prejardhje Angolaze. Kjo do të thotë që prindërit e Nuno Mendes, përfshirë gjyshërit e tij (nga nëna dhe babai), janë Angolanë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shënim: Angola (rrënjët e tij afrikane) nuk është një vend i varfër. Ka një nga ekonomitë me rritjen më të shpejtë në botë.

Kjo hartë shpjegon Origjinën Familjare të Nuno Mendes.
Kjo hartë shpjegon Origjinën Familjare të Nuno Mendes - nga ana afrikane.

Rtshtë me vend të thuhet se disa futbollistë për të cilët kemi shkruar, p.sh. Helder Costa Florentino Luís, janë shembuj tipikë të personave familjet e të cilëve janë nga Angola. Me fjalë të tjera, ata janë anglisht portugez.

Deri tani, të gjithë jemi të vetëdijshëm që Futbollisti i ka rrënjët në Angolë. Sidoqoftë, shumë pak njerëz janë njohur me Sintra, ku prindërit e tij e kishin atë.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjëja e parë e parë, Sintra një qytet i përbërë nga 380,000 banorë dhe i vendosur në rajonin e Lisbonës së Madhe të Portugalisë. Në atë kohë, familja Nuno Mendes jetonte në pjesën e largët të qytetit - një lagje e varfër.

Kjo hartë shpjegon Origjinën Familjare të Nuno Mendes - nga ana evropiane.
Kjo hartë shpjegon origjinën familjare të Nuno Mendes - nga ana evropiane.

Në rast se nuk e keni dëgjuar, Sintra shpesh quhet si një nga vendet më të mira të Evropës për turizmin.

Përveç kësaj, ky qytet përrallë është i famshëm për kështjellat, kopshtet, vila dhe arkitekturën e saj romantike. Më në fund, Sintra është caktuar si një nga vendet e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë
Sintra, nga vjen Nuno Mendes, është një emër tjetër për Bukurinë Natyrore.
Sintra, nga vjen Nuno Mendes, është një emër tjetër për Bukurinë Natyrore.

Nuno Mendes Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Ashtu si shumica e fëmijëve që u rritën në rrëzat e Maleve Sintra të Portugalisë, Nuno ndoqi shkollën. Megjithëse ai nuk ishte tip akademik serioz sepse loja e futbollit jashtë orarit të shkollës i dha atij një gëzim të madh.

Duke njohur dëshirën e djalit të tyre për të siguruar jetesën me futboll, prindërit e Nuno Mendes vendosën ta regjistrojnë atë në FC Despertar - një ekip lokal në lagjen e tij. Duke njohur suksesin e tij vite më vonë, këta burra (trajnerët e tij të parë) e kanë konsideruar të arsyeshme të festojnë një prej tyre.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nuno Mendes Historia e Futbollit:

Në një ditë të bekuar, i riu (11 vjeç) u mbyll nga shkolla pas një dite të gjatë dhe të lodhshme. Nuno ishte duke ecur në shtëpinë e tij të familjes kur vuri re se po ndiqej nga një i huaj.

Duke u bërë kaq i frikësuar, ai u përpoq ta humbte atë duke ecur më shpejt, duke bërë hapa më të gjatë dhe shmangie. E gjithë përpjekja për t'i shmangur këtij të huaji u tregua e pasuksesshme. Për fat të mirë, i riu më në fund arriti në shtëpi.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kur hyri me ngut në rezidencën e familjes, Nuno vrapoi në kuzhinë dhe gjeti një mbulesë për t'u mbrojtur. Ndërsa qëndroi pas derës së dhomës së ndenjes (duke pritur për disa sekonda), i ra zilja e dhomës së ulur.

Në atë moment, Nuno vendosi që shtëpia e tij familjare ishte gati të përballej me atë që ai e quajti - një grabitje në tentativë. Por, i panjohur për të, ai i huaj (i dyshuari) ishte një skaut i futbollit nga Sporting.

Shih edhe
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Nuno Mendes - Rruga drejt famës:

Njeriu i akuzuar si hajdut ishte fjalë për fjalë një engjëll i dërguar për të dhënë lajme të mira. Duke parë që ai ishte skaut i Sporting CP, valët e tronditjes kaluan nëpër shtyllën kurrizore të Nunos.

Pasi familja e tij e priti atë, skautuesi shpejt vazhdoi motivin e vizitës. Ai i bëri prindërit e Nuno Mendes të dinë se Green dhe bardhët dëshirojnë me dëshpërim djalin e tyre.

Shih edhe
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjithashtu u zbulua fakti që klubi kishte skautë që e shikonin atë duke luajtur futboll lokal për një kohë të gjatë - me FC Despertar. Një Nuno i lumtur (foto më poshtë me miqtë e tij më të mirë) është fotografuar i veshur me xhaketën Verde e brancos menjëherë pasi ai u bashkua me akademinë e tyre.

Nunu ka qenë i lidhur me futbollin që nga ditët e hershme të shkollimit.
Nunu ka qenë i lidhur me futbollin që nga ditët e hershme të shkollimit.

Në kohën kur Nunu u largua nga klubi i tij i vogël amator për t'u bashkuar me Sporting, raportet thonë se ai gjithashtu u monitorua nga afër nga Benfica dhe Porto. Kjo thjesht tregon se sa i mirë ishte ai si fëmijë.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nuno Mendes u bashkua me pëlqimet e Cristiano Ronaldo, Soares Cedric Raphael Leao, të cilët bënë emrat e tyre me akademinë e Sportingut. Vitet e tij me ta shtriheshin nga 2012 në 2020.

Nuno Mendes Rruga për në Fame Story:

Dy vjet para diplomimit të akademisë Sporting CP, familja e të riut festoi thirrjen e tij në ekipin kombëtar U16. Në mes të tre viteve (2018 deri në 2021), Nuno u ngrit në detyrë katër herë - nga Portugalia U16 në ekipin e të moshuarve.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Midis vitit 2020 deri në 2021, ai u ngrit për t'u bërë një nga pronat më të nxehta në futbollin portugez. Mbrojtësi i majtë u bë më i miri për sa i përket pozitës së tij të lojës. Nuno Mendes u blindua nga Sporting si rezultat i të qenit i qëndrueshëm në performancë.

Duke u bërë një nga "forca e domosdoshme" e skuadrës së Rúben Amorim, Sporting CP bëri presion për zgjatjen e kontratës së tij dhe rriti klauzolën e tij të blerjes nga 45 milion në 70 milion €.

Shih edhe
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dreamsndrrat e të riut, si çdo sportinguista, ishte të fitonte trofe për klubin e tij të dashur. Në vetëm një sezon (2020-2021), shkëlqimi i Nuno Mendes ndihmoi ekipin e tij të vuloste titujt prestigjiozë të Primeira Liga dhe Taça da Liga.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Nuno Mendes, ai ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha rreth Evropës, të tilla si Real Madrid ose Manchester City.

Edhe Manchester United e ka përdorur Bruno Fernandes për ta ndihmuar ta bindë atë që të bashkohet me Djajtë e Kuq. Këtu është një pjesë e provave video që justifikon pse elita e Evropës e dëshiron atë.

Pa dyshim, bota e futbollit sapo ka dëshmuar një tjetër super yll cilësor i cili bashkohet me Pedro Gonçalves duke lulëzuar rrugën e tyre për t'u bërë perspektivat më të nxehta të 2021 në futbollin portugez. Pjesa tjetër siç themi është histori.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është e dashura e Nuno Mendes?

Pasi të bëhen të suksesshëm në një moshë kaq relativisht të re, është e drejtë që tifozët të fillojnë të bëjnë pyetje rreth jetës private të Nunos. Pyetje si; A është i martuar Nuno Mendes?… A ka ai një grua, të dashurën ose fëmijët?

Kush është e dashura e Nuno Mendes?
Kush është e dashura e Nuno Mendes?

Të thuhet e vërteta, Nuno Mendes është jo vetëm i suksesshëm, por edhe i pashëm. Prandaj, ne nuk e mohojmë faktin se ai nuk do të ishte në sytë e të dashurave të mundshme dhe materialeve të gruas.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas gërmimit të faqes në internet, kuptuam - se mbrojtësi i majtë nuk është i gatshëm të dalë publik për jetën e tij të dashurisë. E vërteta është, nuk ka shenja të një të dashure - që nga maji 2021.

Vetëm mbase, familja e Nuno Mendes e ka këshilluar atë që të mbetet beqar. Kjo është e nevojshme në këtë fazë vendimtare të karrierës së tij.

Jeta personale e Nuno Mendes:

Njohja me karakterin e tij jashtë fushës së futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij. Mbase duhet ta keni pyetur - Kush është Nuno Mendes?

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjëja e parë e parë, ai është shumë introvert nga natyra. Nuno Mendes ndihet më rehat kur përqendrohet në mendimet dhe idetë e tij të brendshme dhe jo në atë që po ndodh nga jashtë.

E thënë thjesht, ai është tipi që mund të përshtatet me energjitë që e rrethojnë. Përveç kalimit të kohës me anëtarët e familjes së ngushtë, Nuno ndonjëherë preferon të kalojë kohë vetëm dhe larg gjithçkaje. Djali ynë e bën këtë në mënyrë që të mund të rivendosë forcën e tij të brendshme.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, Mendes është një udhëheqës i lindur natyrshëm, ai që zotëron zemrën e një luani - siç shihet më sipër. Çështjet familjare nuk do të jenë gjëja e parë për yllin portugez për të cilën do të mendojë sa herë që zgjohet në mëngjes ose kur shtrihet në shtrat natën.

Nuno Mendes Stili i jetës:

Pa pyetje, ai si shumë futbollistë profesionistë ka farkëtuar rrugën e tij drejt lirisë financiare. Po, Nuno Mendes është mjaft i pasur për t'i lejuar vetes një mënyrë jetese ekzotike - një lehtësisht e dukshme nga makinat e shtrenjta, pallate të mëdha etj.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në këtë moment, super ylli portugez mbetet një antidot i plotë për një mënyrë jetese ekzotike. Ai thjesht jeton jetën e tij në fushë.

Nuno Mendes Jeta Familjare:

Çfarë vëreni në foton më sipër? Në të vërtetë, përqafimi i dashur i prindërve të tij sjell të gjithë ngrohtësinë e nevojshme për të kaluar pengesat e jetës. Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth familjes së tij duke filluar me babanë e tij.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Nuno Mendes:

Mjerisht, kryefamiljari nuk është më. Nuno Mendes humbi babanë e tij nga një sëmundje serioze pak para se ta bënte atë si një lojtar i ekipit të parë të Sporting CP. Vdekja e babait të Nunos e goditi fort - dhe kjo e bëri atë të rritet më shpejt.

“Po, unë duhej të rritesha më shpejt pasi humba babanë.

Në këtë, Sporting luajti një rol të rëndësishëm. Ndërsa jetoja në Akademi, mora përgjegjësi të llojeve të tjera.

Sporting më ndihmoi për gjithçka - si lojtar apo si person "

Rreth Nuno Mendes Nëna:

Pavarësisht se djali i saj u bë i suksesshëm, ajo ende mbajti punën e saj të vjetër të jakës blu. Kërkimet tregojnë se nëna e Nuno Mendes ka punuar si pastruese në stadiumin Estádio José Alvalade. Këtu kemi shtëpinë e Sporting CP.

Shih edhe
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Siç vërehet nga harta, është mjaft e lehtë për të që të udhëtojë nga Sintra (shtëpia e familjes së Mendes) në vendin e saj të punës, një makinë 23 minuta.

Si një mënyrë për të shfaqur gëzimin e saj, Znj. Tavares Mendes qau me bollëk kur dëgjoi se djali i saj kishte nënshkruar kontratën profesionale të Sporting CP. Fotoja e saj që dukej e trishtuar - sipër ishte marrë menjëherë pasi ajo derdhi lotët e saj të gëzimit.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Nuno Mendes Brother:

Sipas hulumtimit tonë, futbollisti portugez ka një vëlla më të madh, i cili duket se është fëmija i parë i familjes.

Njihuni me Vëllain e Nuno Mendes.
Njihuni me Vëllain e Nuno Mendes.

Nga sa duket, Nuno Mendes Brother nuk është një futbollist profesionist. Ka shumë mundësi që ai të kujdeset për karrierën e vëllait të tij, veçanërisht në mungesë të babait të tyre, i cili është vonë.

Rreth të afërmve të Nuno Mendes:

Duke u kthyer në origjinën e tij familjare, është e qartë se Nuno ka të afërm si në Angola ashtu edhe në Portugali. Sidoqoftë, aktualisht nuk ekziston asnjë dokumentacion rreth tyre. Një gjë është e sigurt - fakti që ata janë mbështetësit e tij më të pabesueshëm.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuno Mendes Fakte:

Duke udhëtuar deri më tani në shkrimet tona Biografike, ne do të përdorim këtë pjesë përfundimtare për të zbuluar më shumë të vërteta rreth talentit Portugez. Pra, pa e mbajtur kohën tuaj, le të fillojmë.

Fakti # 1 - Krahasimi i pagës së tij me qytetarin mesatar:

Që kur keni filluar të shikoni Nuno Mendes'Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Sporting.

€ 0
BANESORE / FITIMINDARJA E PAGALS SPORTIVE CP (€)
Në vit:€ 416,640
Për muaj:€ 34,720
Në javë:€ 8,000
Në ditë:€ 1,142
Çdo orë:€ 47
Cdo minute:€ 0.79
Çdo sekond:€ 0.01
Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nga vjen, mesatarisht portugezi që fiton 2,750 EUR në muaj do të duheshin 12 vjet e gjashtë muaj për ta bërë Nunu Mendes pagën mujore prej 34,720 EUR.

Pavarësisht se sa e vogël është paga e tij në krahasim me yjet më me përvojë, kjo tregon qartë që futbollistët janë me të vërtetë të pasur.

Fakti # 2 - Feja e Nuno Mendes:

Vendasi Sintra bashkohet me rreth 84% të portugezëve që janë të krishterë. Në rast se nuk jeni në dijeni, prindërit e Nuno Mendes e rritën atë në respekt të besimit katolik.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Megjithatë, Speedstar ose anëtarët e familjes së tij ende nuk janë vëzhguar duke shfaqur besimin e tyre fetar në platformat e mediave sociale.

Fakti # 3 - Profili i Nuno Mendes:

Kontrolli i tij i topit, aftësia e tij, e shoqëruar me aftësitë e tij të driblimit, shpejtësia dhe shkathtësia me siguri e vendosën atë si pretendentin më të mirë për rival Alphonso Davies në pozicionin e tij. Në fakt, ai ka të ngjarë të bëhet mbrojtësi më i madh i majtë në botë.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjeni më poshtë statistikat marramendëse të profilit të Nuno Mendes - në moshën tenderuese 19 vjeç. Nuk është çudi që të etiketohet si pasardhësi i përsosur i Raphael Guerreiro.

Përmbledhje biografike:

Tabela më poshtë zbulon informacione përmbledhëse rreth Nuno Mendes. Ju jep një skremim të shpejtë përmes profilit të Nuno Mendes pa shumë sherr.

PYETJET E WIKIPIORGJIGJET E BIOGRAFIS
Emrat e Plotë:Nuno Alexandre Tavares Mendes
pseudonimi:Kandimba
Data e lindjes:19 qershor 2002
Mosha:19 vjeç dhe 1 muajsh.
Vendi i lindjes:Sintra, Portugali
Kombësia:Portugali
Origjina Familjare:Angolë
prindërit:Z. dhe Zonja Mendes
Vëllezërit e motrat:Nje vella
Edukimi:FC Despertar, Sporting CP
Feja:Krishterimi
Gjatesia:1.76 metra (5 këmbë 9 inç)
Zodiaku:Binjakët
Agjenti:Pozicioni i MRP
Pozicioni i luajtur:Mbrojtës i majtë, Mesfushë e majtë
Te ardhura neto:800 mijë euro (statistikat 2021)
Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Përfundim:

Një gjë është e qartë - fakti që vlera e tregut të Nuno Mendes do të dyfishohej para se të kalonte moshën 20 vjeç. Kështu që ekziston një gjasë që ai të ndjekë hapat e Ruben diaz or Joao Felix, të cilët bënë lëvizje të rëndësishme në Evropë dhe u bënë aq të çmuar në vitin e tyre të parë jashtë vendit.

Biografia e Nuno Mendes na mëson se aftësia natyrore është thelbësore. Akoma, nuk mund të shkojmë larg me të nëse ka mungesë të përqendrimit, shtytjes, dëshirës dhe qëndrimit pozitiv. Ish-ylli i Inter Milan Adriano është një shembull tipik që na ndihmon të shpjegojmë këtë rast. 

Duhet që zhgënjyesi të përgëzojë prindërit e Nuno Mendes (gjithashtu vëllai i tij i madh) për sigurimin e tij me inkurajim, mbështetje dhe qasje të hershme për të luajtur futboll. Sot, ata korrin përfitimet e suksesit të tij në futboll.

Shih edhe
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Faleminderit që qëndruat me ne në këtë Biografi fantastike për Nuno Mendes. Ekipi ynë kujdeset për drejtësinë dhe saktësinë gjatë shpërndarjes së Historive të Jetës Futbollistë portugezë.

Ju lutemi na kontaktoni nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet në Kujtimet tona. Për më tepër, ne do të jemi të kënaqur nëse merrni një moment për të bërë një koment në lidhje me Nuno Mendes.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet