Nicolo Barella Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
Nicolo Barella Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Nicolo Barella tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura e kthyer në Grua (Federica Schievenin), Fëmijët (Rebecca, Lavinia dhe Matilde), Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Neto që ia vlen.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim një histori koncize të Nicolo Barella. Ne portretizojmë udhëtimin e tij të jetës, që nga ditët e hershme, deri kur ai u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu galeria e fëmijërisë në të rritur e futbollistit - një përmbledhje e përsosur e Bio e Nicolo Barella.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denzel Dumfries Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Biografia e Nicolo Barella - Ditët e fëmijërisë kur ai u bë i Suksesshëm.
Biografia e Nicolo Barella - Ditët e fëmijërisë kur ai u bë i Suksesshëm.

Pa asnjë dyshim, unë dhe ti e dimë ai është një nga lojtarët më të mirë të Evropës. Përkundër këtij vlerësimi, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë janë njohur me Historinë e Jetës së Nicolo Barella. Ne e kemi përgatitur atë dhe është mjaft interesante. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë.

Nicolo Barella Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, tifozët e quajnë atë me pseudonimin "Radio Transistor". Nicolo Barella lindi në ditën e 7-të shkurtit 1997 nga babai i tij, Luca Barella, dhe nëna në Cagliari, Itali.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Italiani erdhi në botë si më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij që janë parë këtu.

Njihuni me Prindërit e Nicolo Barella - Z. dhe Znj. Luca Barella. A e keni vërejtur ngjashmërinë e ngushtë me babanë e tij?
Njihuni me Prindërit e Nicolo Barella - Z. dhe Znj. Luca Barella. A e keni vërejtur ngjashmërinë e ngushtë me babanë e tij?

Djali i ri i pëlqente të kalonte kohë cilësore me motrën e tij të vogël të lezetshme (Martina). Kthehu në ditë, Nicolo i vogël shpesh e kujdesej atë sa herë që nëna e tij ishte e zënë me punët e shtëpisë.

Vini re, galeria e një lidhjeje të përsosur vëlla-motër. Të dy vëllezërit dhe motrat (Nicolo dhe Martina) siç shihen këtu, e çmuan njëri-tjetrin gjatë viteve të tyre të fëmijërisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Adriano Plus Fakte të patreguara të biografisë
Si fëmijë, Nicolo dhe Martina ishin miqtë më të mirë.
Si fëmijë, Nicolo dhe Martina ishin miqtë më të mirë.

Ditët e rritjes:

Si një djalë i vogël, mesfushori ishte ngjitur me babanë e tij, i cili ndante një interes të përbashkët në futboll. Nga ana tjetër, nënës së tij nuk i pëlqente ideja që ai i kishte kushtuar vëmendjen e tij 100% futbollit.

Me sa duket, ajo dëshironte që ai të luante basketboll. Sidoqoftë, mamasë së Barelës iu desh të ndryshonte qëllimin e saj në ditët në vijim pasi ajo e mbështeste atë në përpjekjet e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marcelo Brozovic Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Familjes Nicolo Barella:

Interesante, italiani i ri nuk përjetoi një fëmijëri të përafërt. Falë familjes së tij të klasës së mesme, Barella nuk u desh të shqetësohej kurrë për mirëqenien e tij.

Në fakt, prindërit e tij e ushqyen mirë dhe e bënë të ndiqte një akademi futbolli cilësor në afërsi të tyre.

Origjina e Familjes Nicolo Barella:

Me sa duket, vendi i tij i lindjes është kryeqyteti i ishullit të Sardenjës, i cili është i njohur për arkitekturën e tij të larmishme Art Nouveau.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Santiago Solari Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Origjina Familjare Nicolo Barella
Origjina e tyre gjurmohet që në kryeqytetin e Cagliari. Anshtë një ishull i cili është rreth 414 km larg nga Italia.

A e dini? H Vendlindja e Barella-s është një vend i bukur për turizmin. Për shkak të afërsisë së tij me bregdetin, ajo ka një zonë fantastike të Marinës që është plot me restorante, shëtitore dhe dyqane. Për më tepër? Place Vendi i tij i origjinës është shtëpia e Amfiteatrit antik Romak.

Shikoni zonën e Marinës (L) dhe Amfiteatrin antik Romak (R) në Cagliari.

Historia e Futbollit Nicolo Barella (Ditët e Hershme të Famës):

Krijuesi i dramave filloi udhëtimin e tij në karrierë kur kaloi tre vjet e gjysmë. Në atë kohë, babai i tij e regjistroi atë në Shkollën e Futbollit Gigi Riva, ku aspektet shoqërore dhe arsimi janë po aq të rëndësishme sa vetë loja e futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Nicolo Barella në fëmijërinë e tij. Djali i vogël mund të binte në fatin e tij duke e thirrur në këtë moshë.
Nicolo Barella në fëmijërinë e tij. Djali i vogël mund ta ndjente fatin e tij duke e thirrur në këtë moshë.

Me një zemër të përulur, fëmija i vogël bëri shumë përpjekje për t'u përzier me moshatarët e tij. Sidoqoftë, pengesa e tij kryesore qëndron në faktin se ai ishte një djalë i ndrojtur. Prandaj, Barella nuk u kujdes kurrë të kërkonte yjet e tij të preferuar profesionist autografin e tyre.

Nicolo Barella Bio - Jeta e hershme në karrierë:

Në kohën kur ai mbaroi duke festuar ditëlindjen e tij të nëntë, akademia e tij pranoi se ai ishte gati për fazën tjetër të udhëtimit të jetës së tij. Prandaj, ata e bënë atë të bashkohej me ekipin e të rinjve Cagliari Calcio në 2006.

Nicolo Barella Jeta e hershme në karrierë

Sigurisht, promovimi i tij ndezi një dritë shprese në zemrat e prindërve të tij, të cilët besuan se Barella lindi për të shkëlqyer në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për nëntë vitet e ardhshme, mesfushori u stërvit pa u lodhur për të përsosur aftësitë e tij të driblimit dhe për të përmirësuar qëndrueshmërinë e tij.

Biografia e Nicolo Barella - Historia e Rrugës drejt Fame:

Kur lojtari italian mbushi 18 vjeç, trajnerët e ekipit të tij nuk mund të mbyllnin sytë para aftësive të tij në futboll. Në fakt, shumë skautë ishin tërhequr tashmë drejt aftësive të tij në fushë.

Në një përpjekje për të mbajtur fantazinë e tyre të re, Cagliari i dha Barella debutimin e tij profesional në një ndeshje kundër Parma në maj 2015.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nicolo Barella rruga drejt famës

Pas disa muajsh tronditje të botës me trajtimet e tij të pastra dhe gjakftohtësinë e topit, ai u dërgua në huazim në Como në Serie B. Ditët e tij të mëvonshme të karrierës panë një fazë të një shpërthimi financiar. Prandaj, playmaker u kërkua nga Inter Milan ndërsa Man United shikoi progresin e tij të performancës.

Biografia e Nicolo Barella - Historia e Suksesit:

Për fat të mirë, ai u largua nga skuadra Serie B për t'u bashkuar me Interin në një marrëveshje huazimi një vjeçare (me një detyrim për të blerë në fund të asaj periudhe) në korrik 2019.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atje ai formoi një partneritet të frikshëm me Marcelo Brozovic. Pa dyshim, ndikimi i tij në ekipin e Milanit e krijoi atë si një atu të çuditshëm në arsenalin e Antonio Conte.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Barella tashmë ka përmbushur dëshirat e prindërve të tij duke paraqitur për ekipin kombëtar të vendit të tij.

Gjithashtu, tipari i tij i jashtëzakonshëm dhe i përulur e ka detyruar Milanin të nënshkruaj pjesën e fundit të marrëveshjes së tyre me të. Prandaj, trajneri do të jetë në veprim për Nerazzurrët deri në qershor 2024.

Për gruan e Nicolo Barella - Federica Schievenin:

Sigurisht, dribluesi i talentuar e konsideron të dashurën e tij të bërë grua si gjënë më të mirë për të mbajtur në jetë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jose Mourinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Po! Barella ka bërë një hap të mëtejshëm në jetën e tij në marrëdhënie krahasuar me bashkatdhetarin e tij, Alessandro Bastoni - i cili është ende beqar që nga janari 2021.

Ndërsa shkruaj këtë Jetë Histori, mamaja e mesfushorit, Federica Schievenin i ka thënë Po pyetjes së madhe.

Interesante, zogjtë e dashuruar u martuan në 2 korrik 2018 në Villa D'Orri, e cila është 20 kilometra nga Cagliari.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Dasma e Nicolo Barella dhe Federica Schievenin.
Dasma e Nicolo Barella dhe Federica Schievenin.

A e dini? Wife Gruaja e Nicolo Barella është 7 vjet më e vjetër se ai. Cfare ka me shume? Çiftet kanë një interes të jashtëzakonshëm për motorët si Daniele Rugani.

Që nga viti 2021, Barella dhe gruaja e tij janë prindër të tre fëmijëve të adhurueshëm, përkatësisht Rebecca, Lavinia dhe Matilde. Këtu është një paraqitje e shkurtër e familjes së adhurueshme.

Fëmijë Nicolo Barella
Nuk ka ndjenjë më të mirë se shtëpia e tij e bukur. Nicolo pozon me gruan e tij (Federica) dhe fëmijët - Rebecca dhe Lavinia. Matilde gjithashtu është pikasur.

Nicolo Barella Jeta Personale:

Çfarë e bën të trashë yllin e talentuar italian? E para dhe më e rëndësishmja, personazhi i tij është një përzierje e shenjës së zodiakut Ujori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të kesh një ndjenjë të shkëlqyer të ndershmërisë dhe hapjes e bën të lehtë që Barella të lidhet me shokët e tij të skuadrës. Gjithashtu, ai ka një natyrë të bujshme e cila jep një atmosferë të gjallë kudo që shkon.

Kishte raste kur nëna e Barelës pyeste veten nëse ai është me të vërtetë fëmija i ndrojtur që ajo rriti. Sa herë që mesfushori është i lirë, ai zakonisht merr gruan e tij, Federica dhe disa anëtarë të familjes për një shëtitje në ditët me dëborë.

Nicolo dhe Federica shijojnë destinacione udhëtimi për mot të ftohtë.
Nicolo dhe Federica shijojnë destinacione udhëtimi për mot të ftohtë.

Stili i jetës dhe vlera neto:

Me Pagën e tij vjetore prej 4.6 Milionë Euro (Statistikat e 2021), Barella ka blerë një shtëpi të shtrenjtë që ka një dizajn të brendshëm të klasit të parë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Sigurisht, pasuritë e tij do të përfshijnë edhe disa makina ekzotike të cilat lihen pa u përmendur në faqet e llogarisë së tij në rrjetet sociale.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Nicolo Barella ka një vlerë të vlerësuar prej 4 milion Euro (2021 Statistika).

Ai ka një shtëpi të freskët me një dizajn të bukur të brendshëm.
Ai ka një shtëpi të freskët me një dizajn të bukur të brendshëm.

Faktet e Familjes Nicolo Barella:

Merrni me mend çfarë?… Tacklerit iu ofrua një herë një marrëveshje transferimi nga Chelsea në 2019. Sidoqoftë, ai e refuzoi ofertën për arsye familjare.

E vërteta është, ai e vlerëson shumë mendimin e menaxherit të tij. Në këtë pjesë, ne ju paraqesim detaje për tërë familjen e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Nicolo Barella:

Gjatë gjithë udhëtimit të tij jetësor, personi me përvojë nuk e sheh babanë e tij si një spirancë që e mban atë larg.

Por ai e konsideron babanë e tij, (Luca Barella) si një dritë udhëzuese, dashuria e së cilës i tregon rrugën e suksesit. Ishte Luca ai që e bëri djalin e tij të regjistrohej në një akademi futbolli në një moshë shumë të re.

Luca është shtylla kurrizore e ekspeditës së futbollit të djalit të tij.
Luca është shtylla kurrizore e ekspeditës së futbollit të djalit të tij.

Rreth Nënës së Nicolo Barella:

I lënë nënës së tij, Barella do të kishte ndërmarrë të luante basketboll në vend të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Adriano Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, kur djali i saj zgjodhi futboll mbi çdo sport, ajo përfundoi duke mbështetur karrierën e tij. Sigurisht, nëna e Barellas gjithmonë përpiqet të bëjë atë që është më e mira për fëmijën e saj, pa marrë parasysh pasojat.

Nënë Nicolo Barella
Njihuni me mamanë e tij Barella. Ajo shpesh e ka mbështetur vendimin e tij që kur ai ishte një djalë i vogël.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Nicolo Barella:

Ikona italiane ka një motër të bukur të vogël që mban emrin Martina Barella. Pa dyshim që ai e ka larë motrën e tij të vetme me dashuri të tepërt që kur ishin fëmijë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denzel Dumfries Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Deri më sot, Barella dhe motra e tij vazhdojnë të mbështesin njëri-tjetrin në përpjekjet e tyre personale.

Vëllezërit dhe motrat Nicolo Barella
Motra e tij e vogël, Martina, është një nga arsyet që ai kurrë nuk ka pasur një fëmijëri të mërzitshme.

Rreth të afërmve të Nicolo Barella:

Për aq sa familja e tij është krenare për arritjen e tij në kampionatin italian, nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me gjyshin dhe gjyshen e tij.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, asgjë nuk është thënë për xhaxhallarët, hallat dhe të afërmit e largët të Barellas.

Nicolo Barella Fakte të patreguara:

Për të përfunduar Biografinë e Transistor Radio, këtu janë disa fakte rreth tij që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Historisë së tij të Jetës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Santiago Solari Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fakti # 1: Ndarja e pagave dhe fitimet në sekondë të Nicolo Barella:

BANESORE / FITIMIFitimet në paund (€)
Në vit€ 4,600,000
Per Muajit€ 383,333
Në javë€ 88,326
Në ditë€ 12,618
Në orë€ 526
Për minutë€ 8.8
Për sekond€ 0.15

Kërkimet tregojnë se një qytetar mesatar italian do të duhet të punojë për 12 vjet për të fituar atë që Barella merr brenda një muaji.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar Barella që kur keni ardhur këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Që kur keni filluar shikimin Bio e Nicolo Barella, kjo është ajo që ai ka fituar me Interin.

€ 0

Fakti # 2: Arsyeja për pseudonimin e Nicolo Barella:

Për shkak të zemërgjerësisë së tij, Barella ka tendencë të jetë më shumë shakaxhi gjatë seksioneve të trajnimit. Prandaj, shoku i tij i ekipit i dha atij pseudonimin "radio tranzitor” Sidoqoftë, natyra e tij llafazane ndryshon sa herë që shkel në fushë.

Fakti # 3: Feja Nicolo Barella:

Me sa duket, ai është ndër lojtarët që janë pasivë kur flasin për besimin e tyre. Sidoqoftë, ai është një i krishterë që ka siguruar që të përmbajë mësimet dhe kodin e sjelljes së fesë së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Santiago Solari Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fakti # 4: Dashuria për kafshët shtëpiake:

Ndoshta nuk e dinit se Barella dhe gruaja e tij kanë një ose dy gjëra për qentë. Në fakt, çiftet kanë një qen të cilin aq shumë e çmojnë. Ndonjëherë, teknikët ngarkojnë imazhe të tij dhe kafshëve shtëpiake në mediat sociale.

Kafshët shtëpiake Nicolo Barella

Fakti # 5: Tattoos Nicolo Barella:

Mesfushori pjellor gjithashtu i pëlqen blerja. Ndërsa shkruaj këtë Biografi, Barella ka bërë rreth tre tatuazhe në trupin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Adriano Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më e dukshmja midis tatuazheve të tij është ajo në shpatullën e tij të majtë. Ka mbishkrimin; Minhas Familia ea Minha Vida, që do të thotë familja ime dhe jeta ime.

Tatuazhe Nicolo barella

Fakti # 6: Vlerësimet e FIFA:

Ka shumë analistë sportivë që krahasojnë stilin e lojës së Barella-s me atë të Steven Gerrard.

Interesante, driblimi, kontrolli i topit dhe qëndrueshmëria e tij i kanë dhënë atij një vlerësim të përgjithshëm prej 81 me një perspektivë për të arritur së shpejti në 88. Pa dyshim, ai është një lojtar i frikshëm që çdokush mund të përdorë në lojën e tyre të preferuar video.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Pavarësisht sugjerimeve të nënës së tij, Barella ende e dinte se çfarë donte të bënte me jetën e tij. Prandaj, ai ndoqi ëndrrën e tij dhe sot ai është bërë një talent për tu llogaritur në një nga ligat më të mira evropiane.

Na duhet të lavdërojmë guximin e prindërve të tij, të cilët siguruan se kurrë nuk i mungonin të gjitha pajisjet e nevojshme për përpjekjet e tij të futbollit. Ata kanë treguar se një veprim i vogël mirësie mund të bëhet motivimi më i madh që një fëmijë mund t'i duhet nga familja e tij.

Faleminderit për leximin e historisë sonë të jetës Nicolo Barella. Ju lutemi na kontaktoni nëse gjeni ndonjë gjë që nuk duket si duhet me artikullin tonë. Gjithashtu, vini re një përmbledhje të Biografisë së tij në tabelën wiki më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marcelo Brozovic Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Kërkimet e biografisë Përgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Nicolo Barella
pseudonimi:Radio Transistor
Mosha:24 vjeç dhe 8 muajsh.
Vendi i lindjes:Cagliari, Itali
Babai:Luca Barella
Gjuha amtare:N / A
Vëllezërit e motrat:Martina Barella
gruaja:Federica Schievenin
Fëmijët:Rebeka, Lavinia dhe Matilde
Paga vjetore:4.6 milion € (Statistikat e vitit 2021)
Te ardhura neto:4 milion € (Statistikat e vitit 2021)
Zodiaku:Ujëderdhësi
kombësiitalian
Gjatesia:1.72 m (5 ft 8 në)
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet