Nicolas Pepe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur si "Nico". Historia jonë e fëmijërisë së Nicolas Pepe plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Historia e fëmijërisë së Nikolas Pepe-Nga koha e fëmijërisë deri në datën. Kredia për FutWiz

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjitjen në histori, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

Po, të gjithë i njohin aftësitë e tij, të cilat kanë mbajtur klubet më të mira evropiane të dobëta dhe lypnin në gjunjë. Megjithatë, vetëm një dorë e disa tifozëve të futbollit e konsiderojnë biografinë e Nicolas Pepe, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Nicolas Pepe ka lindur në 29th ditën e majit 1995 me nënën e tij, dhe babai Papa Celestin në komunën Mantes-la-Jolie që ndodhet në veri-qendrore të Francës. Më poshtë është një foto e prindërve të tij; një baba punëtor dhe një mami të bukur.

Nicolas Pepe Prindërit. Kredia për të MondialSport

Nicolas Pepe vjen nga fillimet e përulura dhe nga një sfond i varfër familjar. Edhe pse ai ka lindur në Francë, por prindërit e tij janë emigrantë të Ivorisë që migruan nga Bregu i Fildishtë në Francë në mesin e 1990s për të kërkuar jetesë më të mirë.

Pas vendosjes në Paris, prindërit e Nicolas Pepe duhej të kërkonin punë të disponueshme. Babai i tij Celestin mori detyrën e një kujdestari të burgut ndërsa nëna e tij mbeti një shtëpiake. Ata lindi Nico dhe e ngritën atë në komunën Mantes-la-Jolie. Më vonë në jetën e tij të hershme, prindërit e Nicolas Pepe vendosën të emigronin në Poitiers në Francën perëndimore pasi babai i tij mori një punë në këtë zonë.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke u rritur në verilindje të Parisit, nuk kishte lodra apo lojëra. Të gjitha Nicolas bëri ishte për të hedhur topat e tij të futbollit. Gjithmonë e donte topin në këmbët e tij. Puna kryesore e arsimimit të tij erdhi kur ai ishte i moshuar 6. Ky ishte momenti që ai pati një takim me mësuesin e tij në shkollë që e pyeti ... "Nicolas, çfarë doni të bëni në jetë?"

Edukimi dhe Karriera e Nicolas Pepe. Kredia në listën e biletave

Nicolas u përgjigj; "Dua të jem një futbollist profesionist kur rritem". Ky vendim befasoi mësuesin e tij që kurrë nuk e dinte Nico ishte i vendosur fort dhe i vendosur për të arritur qëllimet e tij. Kështu ai vendosi ta ndihmonte djalin e vogël.

Puna e suksesit të Francës në botën 1998 pati një pjesëmarrje të madhe të emigrantëve afrikanë që morën pjesë në futboll. Nicolas nuk ishte një përjashtim. Edhe pse vazhdoi me edukimin e tij dhe e përzieu atë me futbollin deri në vitet e hershme të adoleshencës. Nico kurrë nuk ishte produkt i ndonjë akademi për fillestarët e moshës 5-9 vite.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Nicolas vazhdoi pasionin për futbollin duke e parë atë duke kaluar sprova dhe duke u regjistruar në klubin francez, Poitiers FC (tani i njohur si Stade Poitevin). Ekipi i klubit në atë kohë luajti në ligën franceze të pestë.

Vitet e karrierës së hershme të Nicolas Pepe. Kredia në Ouest-France.

Fillimi i përafërt:

Pas hyrjes në klub, të gjithë u hodhën larg me aftësinë e tij në top. Pavarësisht nga performancat e tij mbresëlënëse në nivelin e të rinjve, futbollistët nga akademitë më të mëdha u shndërruan në stomakun e Nicolas Pepe si dhe shqetësimet rreth qëndrimit të tij. Kishte mendime se Nicolas ishte i paqëndrueshëm ose se ishte i lodhur në situata të caktuara. Për shkak të këtij fakti, askush nuk iu afrua ose e vlerësoi.

Përkundër rezervave të shprehura nga skuadrat e futbollit dhe rekrutuesit e tjerë, Pepe e dinte se çfarë donte. Ai më vonë mori formën e tij prapa pasi ai u bë i rregullt në ekipin e parë Poitiers.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Rruga për Fame Story

Performanca e Nicolas Pepe vazhdoi pasi ai ishte i dobishëm për të ndihmuar Poitiers të sigurojnë një fitore 3-1 e cila i kurseu ata nga ndërprerja në sezonin 2012-2013. Një sukses i tillë i dha atij një ofertë me Angers, një klub futbolli që gjendet në Francën Perëndimore.

Dashuri me shikim të parë:

Kjo është pikë kthese për suksesin e Nicolas Pepe. E gjitha kjo ndodhi në një ditë shumë të bukur. Sipas BleacherReports, ishte dita që drejtori sportiv Luis Campos vuri re Nicolas ndërsa ndiqte një ndeshje që ai luajti.

Nicolas Pepe Road to Fame Story- Dita që ai u zbulua. Kredia për Fieldoo

Edhe pse ish-skauteri i Real Madridit ishte atje për të parë lojtarin e ekipit kundërshtar. megjithatë nga ai moment ai pa Pepe, ai kishte sy për asnjë lojtar tjetër të futbollit, madje as objektivin e tij të cilin ai erdhi për të zbuluar. kjo "dashuri me shikim të parë" forcuar më tej kur Pepe shënoi një barazim të shkëlqyer 82nd-minutësh të shkëlqyer.

"Unë shpejt u dashurova me të," Campos i tha faqen e internetit të France Football në një intervistë. Pasi pa mjaftueshëm Pepe, vendosi të tregojë pronarin e ri të Lille për të blerë yllin francez-bregdetar.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Ngritja në Fame Story

Nicolas Pepe u bashkua me Lille në 21st të qershorit 2017 pas një spell kredie me Orleans. Vetëm disa muaj të hyjnë në klub, ai u bë pjesë e një procesi drastik përtëritje nga menaxhimi i klubit. Ritmi i tij i ashpër në pushim e ktheu Lilën në një nga ekipet më shkatërruese kundërsulme në Evropë.

Si dhe qëllimet e tij të bukura, statistikat e Pepe kanë treguar se ai është gjithashtu një nga krijuesit më të mirë të synuar në kontinentin evropian.

Pa dyshim, është hera e parë që nga ajo kohë Eden Hazard u largua për Chelsea në 2012 që Lille mund të pretendojë një nga lojtarët më emocionues në futbollin botëror. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e Nico në famë, pyetja mbi buzët e secilit është ... Kush është e dashura e tij apo WAG ?. Nuk ka mohuar faktin se Nico ka cilësitë endearing duke përfshirë edhe pamjen e tij të bukur nuk do të bëjë atë një hardhi të dashur për zonjat.

Kush është e dashura e Nicolas Pepe ?. Kredia për të Radio Ghanasoccernet

Megjithatë, romancat e mundshme të fshehura të Nikos janë ato që i arratisen shqyrtimit të syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është private dhe ndoshta pa dramë. Si në kohën e shkrimit, Nicolas ka preferuar të përqëndrohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo qendër të vëmendjes në jetën e tij private.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta personale

Njohja me faktet e jetës personale të Nicolas Pepe do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Duke filluar, ai është dikush me një personalitet të zgjuar. Pepe është i shoqërueshëm, komunikues dhe gjithmonë i gatshëm për t'u argëtuar me miqtë. Megjithatë, ka raste kur ai merr seriozitet dhe mendim. Këto janë momente kur ai mendon për të ardhmen e tij.

Së fundi në jetën e tij personale, Pepe është dikush me ndjenjë të vazhdueshme se nuk ka kohë të mjaftueshme për gjithçka.

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta familjare

Çelësi i suksesit të Nikos është prindërit e tij të dashur dhe anëtarët e familjes. Babai i tij, për shembull, sakrifikonte gjithçka për të garantuar një të ardhme më të mirë për djalin e tij.

Nicolas Pepe dhe babai i tij. Kredia për të MondialSport

A e dini? ... Babai i Nicolas, Celestine Pepe dikur ishte futbollist i cili nuk arriti të bëhej profesionist. Papa Celestin vendosi të bëhej futbollist në emër të djalit të tij Nicolas. Ky ishte momenti kur vendosi të vinte mbikëqyrësi i tij i burgut për të lënë mënjanë djalin e tij të vogël për të pasur një karrierë. Celestin punuar dhe mori kohë për të shoqëruar djalin e tij për trajnim. Ai shkoi aq larg sa të marrë një licencë si një edukator futbolli në mënyrë që të qëndrojë pranë djalit të tij.

Sot, prindërit e Nicolas Pepe janë në prani të përfitimeve që e kanë atë në familje. Sipas llogarisë së tij sociale, duket se ka një marrëdhënie të mirë me nënën e tij.

Nicolas Pepe dhe nëna e tij. Kredia për IG

Pepe nuk u rrit vetëm bashkë me prindërit e tij. Ai gjithashtu ka vëllezër e motra (njëri prej të cilëve është Kwame Pepe) dhe anëtarët e tjerë të ngushtë të familjes. pepe-së përkushtimi për të siguruar që prindërit e tij janë të kënaqur dhe përmbajtja është e ngjashme me angazhimin e tij ndaj Atletico Madridit.

Nicolas Pepe, mamaja e tij dhe vëllezërit e motrat. Kredia për IG

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Fakte jetese

Sipas TransferMarket, Nicolas Pepe është tregu aktual me vlerë 36 milion Euro. Kjo fytyrë me siguri e bën atë një futbollist milioner. Megjithatë, ky fakt nuk tejkalon në një mënyrë jetese jashtëzakonisht magjepsëse.

Nicolas Pepe është i zgjuar për menaxhimin e parave të tij të futbollit. Kjo do të thotë të mos shpenzosh si të çmendur, ose të ndryshosh mënyrën e jetesës së tij.

Fakte të jetesës së Nicolas Pepe. Kredia për IG

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Fakte të patreguara

Çfarë feje është Nicolas Pepe? Nicolas është një futbollist mysliman, një që e pëlqen ta tregojë fenë e tij me stil. Ai është i dashur për të vizituar shkretëtirën e Dubait në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Nicolas Pepe tregon besimin e tij mysliman. Kredia për IG
  • Marrëdhënia e Pepe-së me sulmuesin Jonathan Bamba dhe Jonathan Ikone ka fituar trio pseudonimin "Bip Bip". A e dini? ... Ky pseudonim është emri francez për Runner Road nga seri kartonave Looney Tunes.
Partnerët më të mrekullueshëm të Nicolas Pepe-The Bip Bip
  • Nico preferon të veprojë nga krahët në vend të rolit të panjohur të një sulmuesi qendror që i jep atij nga trajnerët.
Fakte të Nicolas Pepe-Roli i Tij i Famshëm. Kredia për të 90Min

Nicolas Pepe Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Story tonë të fëmijërisë Nicolas Pepe plus fakte të patundur biografi. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet