Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu mbrojtës të futbollit i njohur më mirë me nofkën; 'i Përgjithshëm'. Historia jonë e fëmijërisë Nicolas Otamendi plus Fakti i biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të njohura jashtë fushe për të.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij mbrojtëse, por pak e konsiderojnë Biografinë e Nicolas Otamendi, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Nicolás Hernán Gonzalo Otamendi lindi në ditën e 12-të shkurtit 1988, në Buenos Aires, Argjentinë. Ai është Ujori nga lindja. Ai lindi nga prindërit argjentinas Z. dhe Znj. Hernan Otamendi.

Nicolas u rrit në El Talar, një lagje e vogël në Buenos Aires, Argjentinë. Ai ishte shumë i talentuar si fëmijë. Në fakt, Otamendi e ndau kohën e tij midis futbollit dhe boksit në rininë e tij. Duke u rritur, ai ndau kohën e tij midis boksit dhe futbollit, duke forcuar forcën e tij në një palestër lokale me kushëririn e tij para se të vendoste t'i kushtonte të gjitha energjitë e tij lojës së bukur të futbollit.

Nicolas filloi jetën e tij të futbollit në klubin e tij argjentinas, Velez Sarsfield. Ai kaloi vite 12 duke veshur ngjyrat e tyre në ekipet e të rinjve dhe të lartë. Në atë kohë, ai ishte qartë i rehatshëm në shtëpinë e fëmijërisë. Madje, edhe kur ai krijoi një vend të rregullt në ekipin e parë, Nicolas ende jetonte në shtëpi me babanë dhe mamanë.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ngrihu në famë

Pas një paraqitje mbresëlënëse në Kupën e Botës 2010 në Afrikën e Jugut, ai u kap nga Porto në gusht të atij viti. Pas dy sezoneve të suksesshme, duke fituar trofetë e Europa League dhe Portugezit, Valencia pagoi 12 milion € për Otamendi. Klubi spanjoll i hoqi interesat nga Chelsea, Barcelona dhe AC Milan. Man City pa një mundësi kur Otamendi dikur refuzoi të stërvitej ose të luante me Valencian. Ata e prekën atë dhe nënshkruan gjeneralin për 28.5 milion. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Nicolas Otamendi është i martuar me të dashurën e tij argjentinase të fëmijërisë. Ai ishte parë një herë me gruan e tij duke shkuar në një restorant në qendër të qytetit.

Ai nuk duket shumë i lumtur në foton më poshtë. Ndoshta sepse Pep Guardiola e la atë në një lojë të rëndësishme.

Të dy çiftet kanë një djalë të bukur që i ngjan shumë babait të tij.

Nicolas Otamendi dihet gjithashtu se ka fëmijë të tjerë detajet e të cilave po mbahen personale.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Stili Ushtarak

Një nga pseudonimet e Otamendit është Gjenerali, një homazh për festimin e qëllimit të tij në të cilin ai i përshëndet tifozët.

Ai gjithashtu është mbiquajtur El Mohicano. Ky nofkë lidhet me mjekrën e tij.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Mjekra

Nicolas është aktualisht në krye të betejës sonë të mjekrave. Argjentinasi dikur pranoi se mjekra e tij ndihmon të kontribuojë në imazhin e tij agresiv dhe të ashpër.

Ndërsa ai nuk gabon, është e qartë se shumë kohë dhe përpjekje shkon në rregullimin dhe formësimin e flokëve të fytyrës, të cilat, së bashku me modelin e tij bashkëkohor, nuk do ta linin atë të dukej jashtë vendit.

Nicolas Otamendi- Mbreti i Mjekrës.
Nicolas Otamendi- Mbreti i Mjekrës.

Në fjalët e tij ..'Fillova të lejoja mjekrën të rritet në Valencia dhe thjesht më pëlqeu, kështu që prej asaj kohe, ajo është bërë një pjesë e madhe e personalitetit tim. ”

Në të vërtetë, mjekra e Otamendit e cila përcakton pamjen e tij të thyer ka çuar në disa trajtime të suksesshme në karrierën e tij. Një shembull i një trajtimi të suksesshëm shihet më poshtë.

Kur duket sikur mjekra e tij fiton, trajtimi është më lart. Një shembull i një skenari fitues të ndeshjes me mjekër shihet këtu.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Tattoo

Otamendi kishte tatuazhin e tij të parë kur ishte 14. Sot, ai ka shumë, secili prej tyre ka domethënien e tij. Në fjalët e tij “Vëllai im dhe mfëmijët e mi, babai im, nëna ime, dhe së fundi, fytyra e gjyshit tim është ngjeshur në trupin tim. deri në dhengra, Nese une senjë dizajn që më tërheq vëmendjen, unë do të shkoj për të. "

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Faktori argjentinas

Shtimi i Otamendit për ekipin e Manchester Cityt nënkuptonte që Argjentina të konsiderohej si dikur vendi më i përfaqësuar në skuadrën e qytetit.

Qendërmbrojtësi u bë Argjentinasi i gjashtë që zuri vendin e tij në dhomën e zhveshjes Etihad. Ai dikur zbuloi se bashkatdhetari i tij Sergio Aguero ishte një nga faktorët kryesorë në vendimin e tij për të ndërruar Valencian për Manchester. Ai zbuloi: "Që nga koha kur fola me Aguero gjatë një Copa America të caktuar, interesimi nga City ishte gjithmonë një propozim tërheqës."

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Matesat e Ditëlindjes

Otamendi ndan ditëlindjen e tij me disa figura të shquara nga e kaluara, përfshirë Charles Darwin dhe Abraham Lincoln. Kohët e fundit, aktorët Jesse Spencer dhe Josh Brolin gjithashtu fryjnë qirinjtë e tyre në të njëjtën ditë me Nicolas.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Spoiler i Regjistrimit

Otamendi është pa dyshim një rekord rekord. Njëherë e një kohë, Real Madridi po shijonte rekordin e tyre, i cili qëndronte në fitore 22 në një rresht, derisa gjigandët e La Ligës dolën kundër Gjeneralit Nicolas Otamendi. Ishte Cristiano Ronaldo hapi rezultatin, por Valencia u tregua i fortë për të barazuar, dhe jo shumë kohë pas gjysmës së parë, 6ft Gjeneral hyri në ajër për të pushtuar në shtëpi qëllimin e tij të kokës.

Kjo solli një fund fitimi krenar të Real Madrid që zgjati për katër muaj.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Nicolas Otamendi vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme, e operuar nga babai i tij. Statusi i familjes së tyre u rrit pasi investimet në futboll u paguan.

Të dy prindërit e tij Z. dhe Znj. Hernan Otamendi jetojnë në kryeqytetin Argjentinas, Buenos Aires. Nicolas Otamendi raportohet të jetë shumë i afërt me nënën e tij.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Idhulli i tij

Idoli i Nicolas Otamandi nuk është person tjetër përveç Roberto Ayala.

Kur Otamendi bëri skuadrën e Kupës Botërore të Argjentinës në 2010, ai filloi të mbledhë krahasimet me bashkatdhetarin Roberto Ayala, i cili bëri më shumë se një shekull të shfaqjeve për La Albiceleste. Mbrojtësi legjendar (Ayala) kaloi shtatë vjet në Valencia midis 2000 dhe 2007. Ai ishte ai që ndihmoi të bindë dishepullin e tij të ri (Nicolas Otamendi) që të bashkohet me klubin në 2014.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Njeriu i kompresionit

Gjenerali i pëlqen të përdorë çizme compression për të rritur formën e tij dhe shërimin nga stresi dhe lëndimi.

Këto çizme janë gjithashtu të dizajnuara për të ndihmuar atletët për rritjen e post-workout dhe për të rritur qarkullimin e tyre të gjakut.

Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Personalitet 

Nicolas Otamendi është Ujori nga lindja. Ai ka atributin e mëposhtëm të bashkangjitur personalitetit të tij.

Forca e Nicolas Otamendi: Ai është progresiv, origjinal, i pavarur dhe humanitar.

Dobësitë e Nicolas Otamendi: Shkon nga shprehja emocionale, temperament, pa kompromis dhe larg.

Çfarë i pëlqen Nicolas Otamendi: Fun me miqtë, duke ndihmuar të tjerët, duke luftuar për shkaqe, biseda intelektuale, një dëgjues i mirë

Çfarë Nicolas Otamendi nuk i pëlqen: Kufizime, premtime të thyera, situata të vetmuara, të mërzitshme ose të mërzitshme, njerëz që nuk pajtohen me to

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Historisë tonë të Fëmijërisë së Nicolas Otamendi plus fakte të paqarta të biografisë Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet