Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur me emrin "Motorist". Historia jonë e fëmijërisë Nelson Semedo plus fakte të paqarta Biografia Ju sjell një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij të shpejta në krah, një arsye për pseudonimin e tij "Motorist". Megjithatë, vetëm disa prej tyre konsiderojnë biografinë e Nelson Semedo, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme

Nélson Cabral Semedo ka lindur në 16th ditën e nëntorit 1993 për prindërit e tij në Lisbonë, Portugali. Duke folur për origjinën e tij, Semedo është përzierja e trashëgimisë portugeze dhe Cape Verde. Kjo shpjegon arsyen pse lojtari energjik është mjaft afër bashkëkombasit të tij Cristiano Ronaldo të cilët gjithashtu kanë rrënjët e Cape Verdean.

Nelson Semedo u rrit me nënën e tij të dashur, një baba relativisht të panjohur dhe një vëlla në periferinë portugeze të Mira-Sintra. Nëna e tij e fotografuar më poshtë e ngriti në një familje katolike.

Nëna e Nelson Semedo. Kredia për Instagram

Nelson që nga fëmijëria e tij nuk pati kujtime të tjera të kohës që kalonin me vëllain e tij më të madh, i cili preferonte të ndiqte rrugën e refuzimit të futbollit dhe pas edukimit deri në postdiplomën e tij.

Mira-Sintra, qyteti i Nelson Semedo është një vend mikpritës, një qytet i vogël me familje dhe ndjenjë fun të PlayStation. Për Nelson, Është e gjitha në lidhje me lojëra simulimi futbollit FIFA që ai luajti për argëtim. Para fillimit të viteve të adoleshencës, Nelson kishte një kthesë të rëndë me ekipin e FIFA-s në Barcelonë, pa e ditur se fati i tij do ta çonte atje në të ardhmen.

Kujtimet e Fëmijërisë së Nelson Semedo me FIFA (Kredia për të Namben / COD, Retos y Guias!)

Sipas faqes së internetit të FC Barcelona, ​​Semedo gjithmonë donte të zgjedhte FC Barcelona në FIFA kur luante lojëra me miqtë e tij, pasi që nga koha, madje përpara avancimit të Messit, gjithmonë mendonte "ata janë ekipi më i mirë në botë."

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Arsyeja për përdorimin e FC Barca në PlayStation FIFA Gaming Series ishte për shkak të një emri "Ronaldinho". Futbollisti magjistar i cili dikur luajti në FC Barcelona dominoi në faqen e parë të serisë FIFA 2007 PlayStation 2.

Nelson Semedo- Një lojtar i hershëm i PlayStation Addict (Credit to GameSpot)

Përveçse ishte një i varur nga PlayStation, Nelson u bë edhe i varur nga veshja e T-Shirt FC Barcelona, ​​në kohën kur vendosi të fillonte të luante Futboll Rruga me miq në pitches lokale. Në atë kohë, ishte e gjitha për futbollin në rrugë.

Unë kurrë nuk kisha luajtur për një ekip zyrtar. U përpoqa disa herë kur isha i ri, por nuk munda ta menaxhoja. Fillova të luaja në rrugë. tha Nelson Semedo.

Ndërkohë që futbollistët më të njohur që njohim sot kishin një karrierë në mosha relativisht të reja, Nelson Semedo u bë ndryshe. Ai vazhdoi të luante futboll të rrugës derisa ai ishte 15, viti kur një staf i Sintrense e pa atë dhe u interesua për aftësitë e tij.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Para gjyqit të tentuar në Sintrense, një klub me standarde të dukshme, Semedo ishte thënë më parë se ishte shumë i vogël për ta bërë atë. Duke parë se si një grup të rinjsh të tjerë e bënin, ai ishte në gjendje të provonte se statusi nuk është pengesë nëse përpjekjet dhe aplikimi jepen në masë të mjaftueshme.

Pasioni i Semedo për futbollin në 2008 e pa atë duke kaluar sprovat e tij dhe duke u regjistruar në listën e ekipit vendas të të rinjve, Sintrense, një ekip lokal në ndarjen e tretë të Portugalisë në atë kohë.

Nelson Semedo në Sintrinë. Kredi për Sintra Notícias.

Menaxhimi i ekipit të Sintrense i dha Nelson Semedo një mjedis pa stres që duhej të përparonte. Nelson Semedo filloi të luajë si një mesfushor që pëlqente të luante përpara dhe të shënonte gola.

Progresi fillestar i Semedo-s ishte i ngadalshëm, me durimin duke qenë kostumi i tij më i mirë. Durimi dhe vendosmëria brenda 3 viteve të lojës e panë atë shpërthyese duke u rritur mbi gradat e tij të rinj të futbollit dhe duke u promovuar në ekipin e lartë të klubit. Në këtë kohë, ai u monitorua nga klubet më të mira portugeze mes të cilëve ishte Benfica që bleu shërbimet e tij.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Nelson Semedo u caktua të luante me Benfica B pas bashkimit me klubin. Në një moment, ai zhvilloi synimin për të lënë Benfica B për një skuadër më të vogël, sepse ai nuk po merrte shansin për të luajtur në mesfushë. Ishte trajneri i Semedo-s O Jogo i cili kishte për të bindur Semedo për të luajtur në të drejtë prapa.

"Kam arritur ta bind atë që të qëndrojë me Benfikën dhe të luajë si një kthesë e djathtë. I fola atij dhe e bëra të kuptonte mundësinë që kishte. Sot ai është shpërblyer për përpjekjet që ai ka vënë. tha Jogo.

Pas përfundimit të karrierës së tij të Benfica B, Semedo shkoi në huazim në Centro Desportivo de Fátima. Ai u pa që ishte zhvilluar me shpejtësi pas kthimit të tij pas lojërave 29.

Me ekipin e lartë të Benfica, Semedo riktheu pozitën e tij fillestare dhe vazhdoi të ishte lojtari i tretë më i përdorur në titullin e tyre historik të katërt në një rresht. Nelson Semedo ndihmoi gjithashtu ekipin e tij për të fituar Taça de Portugal, Taca de Liga dhe titujt e Premier Liga.

Rruga për Fame e Nelson Semedo (Kredia për të Instagram)

Shfaqjet e Nelson Semedo gjatë sezonit 2016-2017 çuan tek ai duke u bërë lojtari kryesor i Vitit 2017.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Ndonjëherë, një kthesë me fat e fatit ndodh në futboll. Nelson Semedo nuk mund të jetë më i miri në botë që dëshiron të luajë për FC Barcelona. Por vendosmëria dhe aspiratat e fëmijërisë u paguan në ditën 13th të korrikut 2017 kur FC Barcelona njoftoi nënshkrimin e tij me klubin.

Dita e Nelson Semedo nënshkroi për FC Barcelona. (Kredia për DailyStar)

A e dini? ... Andre Gomes ndikuan në aftësinë e Semedo për të bërë një kërcim në Camp Nou. Ai ishte gjithashtu i dobishëm në ndihmën e të afërmit të tij për t'u vendosur.

Andre Gomes dhe Nelson Semedo. Kredi për Botën e Sportit.

"Kam biseduar me Andre për sa është klubi i madh, atmosfera e mirë në dhomën e dollapëve dhe se është me të vërtetë si një familje" Semedo u zbulua me nënshkrimin. "Me të vërtetë i pëlqente ajo që më tha dhe jam me fat që jam këtu për ta përjetuar atë me të".

Nelson Semedo u bë 12th portugez për të dalë për anën katalane, pas emrave të tillë si Figo, Deco dhe Vitor Baia. Gjatë gjithë karrierës së tij të pabesueshme, ai është fitues i Lojtarit të Vitit të Ri (2016-17) të LPFP Primeira Liga dhe në mesin e XIUMX të Ligës së Kampionëve të UEFA-s.

Në të vërtetë, pak Nelson Semedo do të kishte imagjinuar se disa vite më parë, një futbollist 15 vjeçar si ai do të përfundonte në Barça. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Romantet e Nelson Semedo-s, të cilat i arratisen shqyrtimit të syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është pa drama. Pas futbollistit të suksesshëm portugez, ekziston një WAG magjepsës në personin e bukur të Marlene Alvarenga.

Nelson Semedo dhe Marlene Alvarenga (Kredia për të Instagram)

Në vend që të shkojë për një grua të bardhë si shumica e futbollistëve të zi, Nelson Semedo preferon të gjejë dikë nga origjina e tij familjare. Marlene pa dyshim, një shtesë e bukur për bollëkun e grave të bukura midis WAGs të FC Barcelona. Ajo është shumë përkrahëse e burrit të saj nëpërmjet posteve nga llogaria e saj e Instagram-it.

Marlene Alvarenga: Një shtesë e bukur ndaj WAGs të FC Barcelona. Kredia për të OppaSportsBet.

Nelson Semedo sot është martuar me fat Marlene Alvarenga. Aktualisht, të dy dashamirët janë të bekuar me një fëmijë me emrin Luana Pereira Semedo i cili ka lindur në 9th të majit 2016.

Familja e Nelson Semedo. Kredia për të Instagram

Çiftet e bëjnë pamjen publike së bashku dhe shpesh vizitojnë destinacione të shtrenjta gjatë pushimeve të futbollit.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Nelson Semedo Jeta Personale. Kredia për Instagram

Njohja me Nelson Semedo Jeta personale do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Ai e ka zbuluar veten një herë si një djalë i qetë dhe normal që i jep vlerë të madhe jo vetëm familjes së tij dhe miqve të tij.

"Për mua janë shumë të rëndësishme, duke biseduar me miqtë dhe familjen, edhe nëse është në shtëpi, është ajo që më pëlqen". Semedo pranoi një herë

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- LifeStyle

Nelson Semedo është një futbollist që duket se ka të gjitha. Ai ka para, një shtëpi të shkëlqyer dhe një makinë të bardhë në sajë të pagës së tij të jashtëzakonshme si futbollist.

Nelson Semedo's LifeStyle. Kredia për SoccerInformania

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Origjina familjare

Semedo duket të jetë dikush që është thellësisht i lidhur me familjen e tij dhe me rrënjët e tij Kepi Verde. Cape Verde nuk është një komb i pasur si Portugalia.

Vendi mezi luan miqësitë për shkak të shpenzimeve të kryera. Gjatë viteve, ka pasur një eksod të lojtarëve nga skuadra kombëtare e Kepit të Verde. Një futbollist i tillë është ish-lojtari i Manchester United Nani i cili ka lindur në Praia (kryeqyteti i Kap Verde), por ka zgjedhur të përfaqësojë Portugalinë. Futbollistë të tjerë të njohur me rrënjët e Kap Verde përfshijnë; Patrick Viera dhe Henrik Larsson.

Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

A e dini? ... Duke nënshkruar vetëm për FC Barcelona, ​​Semedo mori veten të angazhuar në një luftë me Neymar gjatë një sesioni trajnimi në turneun e tyre të Shteteve të Bashkuara. Një incident u kap në kamera. Kredia për DailyMail.

U deshën Nelson Semedo 5 muaj për të folur për incidentin në një intervistë me Maisfutrbol, njëherë ai tha;

"Lufta nuk më ktheu, ishte një situatë normale në stërvitje. Kam pasur mbështetjen e ekipit dhe miqtë e mi. Sapo arrita dhe një nga lojtarët më të rëndësishëm në ekip mori një luftë me mua. Më mërziti në atë kohë, por kuptova gjithashtu se Neymar ishte në një moment të vështirë në atë kohë. Ishte një kohë që donte të dilte nga klubi. "

Shirt Number Fact:

Semedo mbante numrin 50 në Benfica, një numër që nuk mund të vishen në La Liga, gjë që vetëm lejon lojtarët e parë të ekipit të veshin numrin 1-25.

Numrat e Nelson Semedo's Shirt Number (Credit për dyqanin e lojtarit të Barcelonës dhe BestWay4You)

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Nelson Semedo Childhood Story plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu