Nathan Ake Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nathan Ake Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili thjesht dihet me emrin "Njeriu Wee". Historia jonë e fëmijërisë Nathan Ake plus faktet e paturpshme të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për Dreadlocks tij Rastafarian. Vetëm një dorë pak e konsideron Bio Nathan Ake e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, emri i tij i plotë është Nathan Benjamin Ake. Ai u lind në 18th ditën e shkurtit 1995 tek nëna e tij holandeze, Ineke Telder dhe babai i tij i ngjashëm, Moise Ake në Hagë, Holandë.

Nathan Ake është djali i një babai imigrant që migroi nga Bregu i Fildishtë në Holandë për të kërkuar dhe siguruar të ardhmen e fëmijëve të tij të palindur. Babai i tij, Moise Ake është një teetotal (dikush që zgjedh të mbajë gjithçka nga alkooli). Familja Nathan Ake vlerësohet për mbajtjen e futbollit bazë në qytetin e tyre të Voorburg pranë Hagës, Holandë.

Nathan u rrit në Hagë me vëllain e tij më të madh, Cedric i cili si në kohën e shkrimit punon me Chelsea FC Mega Store. Si fëmijë, Ake njihej si një fëmijë shumë i turpshëm.

Nathan Ake Fëmijëria Foto

Ake u rrit nën tutelën e prindërve të tij, të cilët kryesisht ishin të përfshirë në menaxhimin e futbollit të rinisë në Hagë, Holandë. Babai i Nathan Ake ishte një menaxher i akademisë së të rinjve për akademinë e futbollit VV Wilhelmus ndërsa nëna e tij ndihmon me ushqim për të njëjtën akademi.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fillimi i karrierës

Si trajner i futbollit akademik, babai i Nathan Ake Moise Ake hapi rrugën për përfshirjen e djalit të tij në futboll gjatë ditëve të tij të para. Duke pasur një mama që gatuan edhe për futbollistët e kecë, gjithashtu kontribuan në përfshirjen e Nathanit në futboll.

Klubi i tij i parë, Wilhelmus, i cili është më i vjetër në rajonin e tij të origjinës, u themelua nga priftërinjtë katolikë John van Houten dhe Wilhelmus van Stee.

Në atë kohë, Nathan Ake në foto më poshtë ishte një ose dy vjet më i ri se shokët e tij. Përkundër kësaj, ai ishte ende më i miri. Siç shihet në foton më poshtë, ai ishte ndër më të shkurtrat në të gjithë skuadrën rinore Wilhelmus.

Nathan Ake Historia e karrierës

Ishte një kohë që çdo djalë i vogël u tërhoq nga këlyshi. Në akademinë Wilhelmus, zbrazëtia përfundoi për djemtë e vegjël kur nuk kishte futboll në këmbët e tyre. Për Ake, ishte e qartë në fillim se ai kishte një të ardhme të ndritshme. Duke filluar karrierën e tij, Ake mësoi tregtinë e luajtjes së majtë ose të qendrës së majtë. Trajneri i tij femra i paraqitur më lart ishte personi që i mësoi atij se si të mbrojë.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Rruga për Ado Den Haag

Ndërsa luante në klubin e tij të lindjes, Wilhelmus, skocezët e rinj nga Ado Den Haag, një klub i madh rivale për Ajax dhe Feyenoord vunë re Nathan Ake dhe e morën atë në gjyq. Ake pa kohë u bë lojtari më i mirë i klubit. Megjithatë, problemi i tij i vetëm mbeti fakti se ai ishte shumë i turpshëm sidomos për kamerat siç shihet më poshtë.

Nathan Ake Historia e Fëmijërisë - Koha e Tij në ADO Den Haag

Ndërsa ai u rrit në moshë me Ado Den Haag, Nathan Ake u premtoi një rrugë të shpejtë në ekipin e parë në qoftë se ai kurrë nuk i braktisi ato. Është e rëndësishme të theksohet se Tim Krul, Daryl Janmaat gjithashtu doli nga klubi i Akademisë së Den Haag. Pavarësisht se u premtua një përfshirje e shpejtë në ekipin e parë, Ake i zhgënjyer klubit duke i bërë prindërit e tij të transferonin në Feyenoord në moshën 11 dhe pas 5 viteve të qëndrimit.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Rruga për famë

Në Feyenoord, Nathan Ake gëzonte një tjetër qëndrim 5 (mosha 12 në 16), ku ai kishte një rritje meteorike drejt viteve të mëvonshme në klub, një periudhë që pothuajse pothuajse përfundoi akademinë e tij të të rinjve. Në moshën e 16, Ake udhëhoqi ekipin e tij për të fituar turneun rinor Junior.

Nathan Ake ngrihet në Story Fame

Megjithatë, në moshën 16, kishte një pasiguri të lartë rreth qëndrimit të tij në klub. Kjo erdhi si klubet evropiane duke përfshirë Chelsea FC erdhi thirrja. Përsëri, adoleshenti përfundoi duke i dhënë ekipit të tij një tjetër tronditje.

Në një kohë kur Feyenoord ishte gati të pranonte atë në ekipin e tyre të lartë, Ake e bëri mendjen duke i thënë me guxim menaxherit legjendar hollandez Leo Beenhakker, pastaj drejtorit teknik të Feyenoord, se ai po largohej nga klubi. Për vendimin e tij, Nathan pasqyroi njëherë duke thënë:

"Unë isha i ri, kështu që ishte e vështirë për t'i thënë një të tillë,"

tha Ake.

'Por ju duhet të merrni vendime dhe të merrni më të fortë dhe të rriteni më shpejt nga kjo.'

Ake në moshën 16 udhëtoi vetëm në Londër për t'u bashkuar me sistemin e të rinjve të Chelsea. Në Chelsea, Nathan Ake u përball me sfida të reja në karrierën e tij, por askush nuk është aq i madh sa të kishte bërë udhëtimin nga Holanda në Londër në moshën 16. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Pas një Ake të suksesshëm, ka një tallje magjepsëse apo të dashurën siç shihet në personin e Kaylee Ramman figuron më poshtë.

Faktet rreth Nathan Ake's Girlfriend-Kaylee Ramman

Nathan i cili filloi marrëdhënien e tij në shesh lojërash me dashurinë e tij të fëmijërisë ka parë marrëdhënien e lëvizjes nga statusi bestie në dashurinë e vërtetë.

Si në kohën e shkrimit, Kaylee me ndihmën e të dashurit të saj aktualisht drejton një bizhuteri të quajtur Medalja e Statusit.

Vajza e Nathan Ake-së - Medal Business i Kaylee Ramman

Përveç shitjes së artë, Kaylee është gjithashtu një bloger i udhëtimit i cili zotëron faqen e saj të internetit dhe i pëlqen të shkruajë për aventurat e saj. Trupi i saj i bukur dhe kthesa të lavdishme pa dyshim kap aq shumë vëmendje.Vajza e Nathan Ake-Kaylee Ramman

Është vetëm një çështje kohe para se të dilnin këmbanat e dasmës për Nathan Ake dhe Kaylee Ramman.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta personale

Personaliteti i Nathan Ake

Nathan Ake ka lindur është i turpshëm dhe i qetë, por mund të jetë shumë i çuditshëm dhe energjik. Ai është një mendimtar i thellë, një person shumë intelektual që i pëlqen të ndihmojë të tjerët.

Ake është në gjendje të shohë gjëra pa paragjykime, në të gjitha anët, gjë që e bën atë një zgjidhës problemesh. Ku karrierën e tij e merr për të, Nathan di të përshtatet me energjinë që e rrethon. Atimes, ai e do kalimin e kohës vetëm dhe larg nga çdo gjë përveç Kaylee Ramman, e dashura e tij. Kjo është bërë në të tjera për të rivendosur energjitë e tij dhe për të mbushulluar jetën e tij të dashurisë. Për Nathan Ake, bota është me të vërtetë, një vend plot me mundësi.

Nathan Ake Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Grupi i Chelsea Whats App

A e dini se? Lojtarët e Chelsea FC hua keni një grup të dedikuar WhatsApp të cilin e përdorin në ndarjen e përvojës së tyre. Nathan Ake pictured më poshtë është shumë aktiv në grup. Ai u bashkua kur filloi kredia e tij në Reading. Kjo gjithashtu vazhdoi për Watford dhe AFC Bournemouth.

Ndërsa lojtarët e pakënaqur të Chelsea FC zgjedhin të fshijnë veten, Nathan është midis shumë të tjerëve që kanë vendosur të qëndrojnë prapa. Ai është më aktiv në grup pas çdo trajnimi fizik.

Nathan Ake dhe Grupi WhatsApp i Chelseas

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Nancy Ake Childhood Story tonë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu