Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me emrin "DIY". Historia e fëmijërisë sonë Moussa Sissoko dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se është një mesfushor i mirëfilltë, por vetëm disa e konsiderojnë Bio tonë Moussa Sissoko, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e hershme dhe familjare

Moussa Sissoko ka lindur në 16th të gushtit, 1989 në Le Blanc-Mesnil, Francë. Ai u lind për prindërit e Malian të denjë për të cilët pak dihet për këtë. Nëna Sissoko ishte një shtëpiake, ndërsa babai i tij punonte si punëtor ndërtimi në kohën e lindjes së tij.

Sissoko lindi si më i madhi i katër fëmijëve, me tre motra më të reja. Duke u rritur në Le Blanc-Mesnil, i riu Sissoko ishte i përfshirë në mënyrë aktive në futboll me pasion dhe zbuloi se herët në sport do të kishte stok të mirë për të në të ardhmen. Në fjalët e tij;

"Kuptova shpejt se futbolli mund të më bënte që të kisha një jetë më të mirë".

Duke pasur besim në bindjen e tij, e cila u nda edhe nga prindërit e tij, Young Sissoko ishte i pozicionuar për të filluar ndërtimin e një karriere në futboll pasi ai ishte i regjistruar në një klub rinor, Esperance Aulnay, kur ai ishte vetëm gjashtë vjeç. Esperance Aulnay është një klub rinor i bazuar në afërsi Aulnay-sous-Bois, një periferi në verilindje të Parisit.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Ndërtimi i karrierës

Sissoko kreu tre vitet e ardhshme të jetës së tij në Esperance Aulnay, ku luajti futboll me pasion të mbushur me vetë-motivim të ditëve më të mira përpara. Në atë kohë, ai u trajnua tri herë në javë në klub nën mbikëqyrjen e trajnerit Adama Dieye, i cili tani shërben si korrespondent për klubin Futsal ekip. Sissoko e përshkruan Dieye si një mentor të rëndësishëm në zhvillimin e tij duke deklaruar;

"Unë jam këtu sot për shkak të tij"

Karriera e klubit të tij të të rinjve mori një kthesë progresive kur u bashkua me Red Star Paris në një stinë të gjatë sezonale. Ishte në Red Star që Sissoko vendosi shfaqje mbresëlënëse që e siguruan atë një lëvizje në Toulouse, ku ai së pari vuri në dukje jetën e mirë që futbolli kishte në magazinë për të.

I armatosur me vendosmërinë për të luajtur më mirë në çdo ndeshje, Sissoko jo vetëm që i impononte menaxherët e tij në nivele të ndryshme, por u rrit në radhët e klubit.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Ngritja e famës

Ishte në Toulouse që Sissoko bëri debutimin e Ligës së Kampionëve në 2007. Ai bëri shumë për të bërë përshtypje dhe u thirr në sezonin e ardhshëm. Ri-thirrja i dha atij disa nominime në mesin e mundësive të tjera duke përfshirë një kualifikim për të luajtur në UEFA Europa League.

Nuk ishte shumë kohë para se interesat nga Tottenham Hotspur në vitin 2009, si dhe interesat e mëvonshme nga Manchester City, Inter, Juventus dhe gjigandët gjermanë Bayern Munich, e bënë atë të njohur jashtë futbollit francez. Edhe pse një veprim nuk materializohej për shkak të mosgatishmërisë së klubit të tij për ta lënë atë të shkojë, Sissoko më në fund u nis për Newcastle në vitin 2013.

Në 31 Gusht 2016, nënshkroi Sissoko Tottenham Hotspur në një marrëveshje pesëvjeçare, për £ 30 milion. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Moussa Sissoko është një nga shumë futbollistë që duan ta mbajnë jetën private private, larg nga hundët e kërkuesve të përdoruesve të mediave sociale dhe shtypit. Megjithatë, nuk ka mohuar se ai ka një zemërthyer prej të cilit pak dihet rreth.

Sissoko ka bërë një shaka apo të dashurën nga një grua e bukur franceze e njohur si Marylou Sidibe (nuk ka lidhje me Djibril Sidibe). Duan që nuk janë të martuar, përpiqen të bëjnë më të mirën e tyre për të qëndruar jashtë radarëve publikë. Ata janë parë rrallë së bashku gjatë daljeve dhe vetëm lëshojnë fotot që i kapin ata duke shijuar privatësinë e tyre gjatë udhëtimeve në makina të ndryshme.

Sidoqoftë, Moussa Sissoko ka një djalë 6-vjeçar (në kohën e këtij posti) të quajtur Kai.

Pak është e njohur për nënën e Kai, e cila dikur ishte ndotur duke përqafuar djalin e saj para një goditjeje mes Newcastle dhe Manchester në prill 2016.

Sissoko ka për të thënë për marrëdhënien e tij me djalin e tij:

"Djali im është mjaft i vjetër për të kuptuar punën time, kur më sheh në një stadium, në TV apo në një reklamë, ai shkon i çmendur (duke buzëqeshur). Ai është shumë krenar Ai madje mburrej për shokët e klasës kur shkon në shkollë duke thënë se babai i tij luan për ekipet e Francës dhe Newcastle ".

Siç vërehet më parë, djali i Moussa Sissoko dhe Rafa Benitez duket se kanë një marrëdhënie shumë të ngushtë siç shihet në foton më poshtë.

Ajo që shumë do të thërrasin "një taktikë"Luajtur nga Rafa nuk e pengoi Sissoko të largohej nga klubi për Tottenhamin në 2013.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Shijoni muzikë dhe komike

Sissoko ka provuar se jeta e një futbollisti nuk luan absolutisht për futbollin. Kjo është ilustruar nga dashuria e tij për karaktere komik, sidomos superhero "Supermen"Dhe"Njeriu merimang"Të komikëve DC dhe Marvel, respektivisht.

Nuk përfundon atje, ai është gjithashtu një dashamirëse e muzikës franceze; Zaz, dhe ka një gjë për rolet komike të luajtur nga aktori komedian amerikan Jim Carey në filma si "Bruce i Plotfuqishëm"Si dhe"Dumb dhe Dumber". Kush mund të mendojë ndonjëherë Moussa se Sissoko, përkundër rrezatimit serioz në fushë, mund të ketë zemrën e një fëmije dhe një shije për muzikë të mirë ?.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta personale

Sa i përket personalitetit të Moussa Sissoko-së, ai tha një herë;

"Unë kam qenë gjithmonë i matur, i rezervuar dhe i respektueshëm. Kjo nuk më ndalon të flas nëse është e nevojshme.

Pavarësisht nga statusi i tij profesional si një lojtar ndërkombëtar, Moussa nuk ndihet më superior ndaj të tjerëve. Ai është si një zog i shtëpisë të cilët vështirë se shkojnë jashtë, por shikuar filma, duke luajtur me djalin e tij dhe duke parë miqtë apo familjen.

Në atë kohë, në lagjen e tij (Aulnay-sous-Bois), Moussa kishte pothuajse të gjithë pseudonimet. Idealisht, ai donte të bënte me gjërat kur ishte i ri. Kjo e fitoi pseudonimin "DIY".

"Është goxha qesharake që njerëzit ende më thërrasin atë. Unë e marr mirë. Më kujton ëndrrat tona të vogla të kecit. Është gjithmonë mirë të shohësh miq dhe të mos harrohesh prej nga ke ardhur. Sot, bëj shumë më pak 'DIY'. Unë nuk kam kohë të mjaftueshme dhe preferoj të blej mobilje të mbledhur tashmë, është më e lehtë ".

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Interesat 0ther

Sissoko pëlqen të luajë lojëra video dhe not. Ai është një dashnor i makinave veçanërisht Audis, Range Rovers, BMW dhe Mercs që dekoron Garage e tij.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Aftësi Lidershipit

Sissoko u konsiderua si një udhëheqës i lindur nga trajner i Newcastle, Neil Cameron. Kjo bëri që trajneri të mos dorëzonte Sissoko kapitenin por më pas kapitenin Fabricio Coloccini pësoi një pengesë të shkaktuar nga një lëndim.

Sissoko, i cili ishte në sezonin e tij të dytë në Newcastle, u mrekullua nga përgjegjësia e habitshme, por kurrë nuk e tradhëtoi besimin e trajnerit të tij, pasi ai me dashamirësi e udhëhoqi ekipin e tij për të fituar pikë të rëndësishme nga ndeshjet kundër disa prej ekipeve të mëdha të futbollit anglez. Megjithatë, pikat nuk ishin mjaft të mëdha për të parandaluar Newcastle që të binte në rënie gjatë sezonit.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Dukshëm i përafërt

Sissoko nuk është lojtari i pastër i thatë Ryan Giggs dhe Andres Iniesta ishin. Sissoko mblodhi pjesën e tij të drejtë të kujdesit dhe ishte shumë i verdhë me ngjyrë të verdhë. Ai mori kartonin e tij të parë të verdhë në debutimin e Ligës së Kampionëve në Ligën e Kampionëve kundër Liverpulit në gusht 15 pasi hyri në minutën e fundit 7 të lojës.

Në dhjetor 2013, Sissoko kishte çështjen e tij të parë disiplinore me Shoqatën Angleze të Futbollit mbi goditjen gjyqtarin Mike Jones në fytyrë.

Megjithatë, kjo u trajtua si 'aksidental', siç ndodhi vetëm kur ai po përpiqej të tërhiqej nga portieri i Southampton.

Moussa Sissoko Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Kuzhinier Sissoko

A ka ndokush ndonjëherë të mrekulluar një jetë futbollistësh në një kuzhinë?

Epo, Moussa Sissoko është një nga yjet e Tottenhamit, e cila është shfaqur në shfaqjen televizive "AIA & Hotspur" që jeton me shëndet.

Në shfaqje, Moussa Sissoko dhe Hugo Lloris janë të udhëhequr nga kuzhinierja e famshme Jeremy Pang dhe Spurs dijetari-Hannah Sheridan si dy lojtarët të provoni më të mirën e tyre për të gatuar kungull Fried Rice dhe Thai Green Curry.

[arve url = "https://www.youtube.com/watch?v=w_v0AIBkHzI" /]

Si ka shije, Askush nuk e di, por sigurisht qe dukej e mrekullueshme. Përveç aftësive të tij të kuzhinës, Moussa Sissoko është një dashnore e recetave franceze dhe enëve italiane. Për ushqim të shpejtë, ai gëzon shijen e pizza-s.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë sonë të fëmijërisë Moussa Sissoko plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu