Moises Caicedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Moises Caicedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Moises Caicedo ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, e dashura / gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne portretizojmë historinë e futbollistit ekuadorian. Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm si një shënjestër transferimi për skuadrat.

Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Moises Caicedo, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Moises Caicedo Histori Jete
Moises Caicedo Histori Jete.

Po, të gjithë e dinë që ai është një Superstari ekuadorian në proces. Sidoqoftë, vetëm disa persona kanë lexuar biografinë e Moises Caicedo, e cila është mjaft tërheqëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Moises Caicedo Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët bio, pseudonimi i tij është 'Moi'. Moises Isaac Caicedo Corozo lindi në 2 nëntor 2001 në qytetin Santo Domingo në Ekuador. Ai lindi nga prindër që duket se janë mbi 60 vjeç.

Prindërit Moises Caicedo.
Njihuni me prindërit e Moises Caicedo.

Origjina e Familjes Moises Caicedo:

Moi është një ekuadorian bonafid. Në fakt, thjesht duke parë djalin tonë, ai është më afrikan sesa një amerikan i Jugut që flet spanjisht.

Nuk do te pajtoheshit Ne i mirëpresim argumentet pro ose kundër këtij propozimi në kutinë e komenteve.

Vitet e rritjes:

Mesfushori u rrit në qytetin e tij të lindjes. Lagja ku ai u rrit ishte pak e rrezikshme për shkak të pranisë së shumë bandave. Sidoqoftë, familja e tij nuk kishte zgjidhje tjetër përveç se të jetonte atje.

I rritur në qytet, Moi e donte futbollin dhe luante në fusha pa bar. Dreamndrra e tij e fëmijërisë ishte të vishte Xhersi Independiente del Valle.

Prandaj, ai shpesh vinte në gjunjë natën për t'u lutur që Zoti ta ndihmonte të përmbushte ëndrrën e tij.

Moises Caicedo u rrit në Santo Domingo në Ekuador.
Moises Caicedo u rrit në Santo Domingo në Ekuador.

Historia e familjes Moises Caicedo:

A e përmendëm që mesfushori nuk kishte një fëmijëri të lehtë? Zhvillimi nuk është i palidhur me faktin që ai përshëndeti nga një familje e klasës së ulët. Prindërit e Caicedo-s mund t'i lejonin vetëm çizme futbolli, por kishin shumë dashuri për të.

Historia e Futbollit Moises Caicedo:

Përkundër informacionit të gabuar që është bërë i përhapur, karriera e djalit tonë nuk filloi në Independiente del Valle. Ai ishte me Espoli dhe shtresën Colorados SC përpara se të bashkohej me Los Negriazules kur ishte 13 vjeç.

Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Ditët e para të Moit me bardheblutë ishin sfiduese. Në fakt, ai fjalë për fjalë luftoi për të përballuar. Në një moment, ai e thirri nënën e tij për ta intimuar me qëllimin e tij për t'u kthyer në shtëpi.

Për fat të mirë, ai mori këshillë të mirë nga koordinatori i trajnimit Miguel Ángel Ramírez i cili i tha atij se ishte normale të dështosh por këmbëngulja i pushton të gjitha.

Këshillat i bënë shumë mirë Caicedo-s ndërsa u ngrit me radhë me sytë drejtuar të bëhej versioni më i mirë i vetvetes.

Moises Caicedo gjatë viteve të tij të hershme në Independiente del Valle.
Moises Caicedo gjatë viteve të tij të hershme në Independiente del Valle.

Moises Caicedo Biografia - Rruga drejt famës:

A e dini se lojtari me rritje të shpejtë dhe shokët e tij të skuadrës fituan Copa Mitad del Mundo dhe mundën Real Madrid në finalen e Adidas Generation Cup?

Ai gjithashtu drejtoi ekipin e tij drejt fitores kundër River Plate në finalen e U-20 Libertadores.

Kur Caicedo bëri debutimin e tij për Los Negriazules në tetor 2019, pak e dinte ai se ishte në prag të famshëm.

Në muajt që pasuan, ai u kujdes për vëmendjen dhe u dublua Pjesa e Ekuadorit-Kante, pjesa-Pogba nga shtypi dhe admiruesit.

Interesante, ai modelon lojën e tij pas Paul Pogba dhe N'Golo Kante.
Interesante, ai modelon lojën e tij pas Paul Pogba dhe N'Golo Kante.

Moises Caicedo Biografia - Rise To Fame Story:

Ylli i futbollit ishte një inç afër famës kur debutoi për ekipin kombëtar të të moshuarve në Ekuador në një humbje të kualifikimit të Kupës Botërore 1-0 2022 ndaj Argjentinës në 9 Tetor.

Në ndeshjen e tij të dytë kualifikuese, Caicedo shënoi golin e parë në një fitore 4-2 në shtëpi ndaj Uruguait në 13 Tetor 2020.

Me Gol, Moi hyri në librat e historisë si lojtari i parë i lindur në mijëvjeçarin e tretë që shënoi ndonjëherë në Kualifikimin e Kupës Botërore CONMEBOL.

Në kohën e shkrimit të këtij artikulli mbi Moises Childhood Story dhe biografinë, titujt e lajmeve thonë se - Manchester United 'arrin marrëveshje' për të nënshkruar Moises Caicedo.

Tifozët e Djajve të Kuq tashmë po e mirëpresin atë në Old Trafford.
Tifozët e Djajve të Kuq tashmë po e mirëpresin atë në Old Trafford.

Të Kuqtë kanë besim në aftësitë e tij për të zëvendësuar Paul Pogba i cili është në prag të largimit nga Old Trafford. Ne besojmë se Caicedo ka atë që duhet për të qenë një yll i Premier League dhe do të bënte mrekulli me anën angleze.

Pjesa tjetër siç thonë ata është historia.

Kush është e dashura e Moises Caicedo?

Djali ynë është i lumtur në dashuri me personin e duhur. E dashura mban emrin Paolita. Ajo është e bardhë dhe Caicedo e konsideron atë si një nga gjërat më të mira që i kanë ndodhur. Sipas tij:

“Unë jam shumë mirë me të dashurën time. Ajo më do dhe më respekton. ”

Për të kuptuar se sa Caicedo e do të dashurën e tij, ka një postim në lidhje me zogjtë e dashuruar në dorezën e tij në Instagram.

Fotoja ka mbishkrimin - Zoti e bekoftë marrëdhënien tonë. Ai është me fat që ka gjetur personin e duhur për të dhe ne i urojmë më të mirën.

Moises Caicedo me të dashurën e tij Paolita.
Moises Caicedo me të dashurën e tij, Paolita.

Moisiu Caicedo Jeta Familjare:

Si një numër i mirë i gjeniut të futbollit, ngritja dhe ambicia e Moi në këtë sport është e lidhur me një qëllim më të madh. Ne e quajmë atë familje.

Shikoni fakte në lidhje me familjen e mesfushorit. Gjithashtu, këtu do të paraqesim edhe fakte për vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

Rreth prindërve Moises Caicedo:

Prindërit e Moi nuk dihen ende me emrat e tyre. Sidoqoftë, reputacioni i tyre u paraprin atyre. Tre vjet më parë, lojtari premtoi t'i bënte krenarë për të. Në përgjithësi, ai e ka përmbushur premtimin.

Moises Caicedo me prindërit e tij.
Moises Caicedo me prindërit e tij.

Meqenëse nuk ishin të fuqishëm financiarisht, prindërit e Moi ishin të pasur duke i ofruar mbështetje morale të riut dhe duke e çuar atë drejt suksesit. Rezultati i mbështetjes së tyre të palëkundur tani po jep fryte.

Rreth vëllezërve dhe motrave Moises Caicedo:

Maestro i futbollit ishte i fundit nga 10 fëmijët e lindur nga prindërit e tij. Ai përmendi që një nga vëllezërit e tij më të vjetër kaloi në radhët e Independiente del Valle.

Padyshim, ai duhet të ketë dështuar të bëhet profesionist. Pavarësisht, vëllezërit dhe motrat duhet të jenë të gjithë krenarë me Moises për sjelljen e famës në emrin e familjes.

Moises Caicedo me prindërit e tij dhe një vëlla ose motër.
Moises Caicedo me prindërit e tij dhe një vëlla ose motër.

Rreth të afërmve të Moises:

Duke kaluar në jetën e gjerë familjare të yllit të futbollit, ne ende nuk do të pajisemi me informacione që lidhen me jetën e tij të gjerë familjare.

Prandaj, ne nuk kemi emrat e gjyshërve, xhaxhallarëve, tezes, mbesave dhe kushërinjve të tij dhe marrëdhëniet që ekzistojnë midis tyre.

Moises Caicedo Jeta Personale:

Ka shumë që nuk dini për gjeniun e futbollit, përveç stilit të tij të ngutshëm të energjisë dhe agresive. Ai është një djalë i qetë, por jo shumë i qetë për t’u konsideruar i shurdhër ose i vetmuar.

Caicedo nuk e pëlqen pirjen dhe nuk ka interes të shoqërohet me gratë. Ai rregullisht shkon me pushime një herë në një kohë dhe duhet të ketë hobi dhe interesa të tjerë që e mbajnë atë në formë fizike dhe mendore.

Moises Caicedo në pushimet e tij në New York.
Moises Caicedo në pushimet e tij në New York.

Moises Caicedo Mënyra e jetesës:

Le të diskutojmë se si lojtari i futbollit i bën dhe i shpenzon paratë e tij duke filluar me vlerën e tij neto. Mjerisht, vlera e tij neto është ende nën shqyrtim. Megjithatë, pagesa e tij javore prej 500 € nuk është asgjë për të shkruar në shtëpi.

Nuk ka shumë që ai mund të bëjë me një pagë të tillë. Shpresojmë, kur ai të arrijë përfundimisht në Old Trafford, ai do të fitojë më shumë sesa mund të shpenzojë dhe të ketë pasuri si makina dhe shtëpi për të parë pjesën e një ylli të nivelit të lartë.

Faktet e Moises Caicedo:

Duke përfunduar këtë artikull, këtu janë gjërat për të cilat duhet të dini Ylli i Përparimit i Ekuadorit. Ato janë fakte të pathëna për të.

Fakti # 1 - Paga dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në ($)
Në vit:$ 26,071.
Për muaj:$ 2,172.
Në javë:$ 500.
Në ditë:$ 71.
Në orë:$ 2.96.
Për Minutë:$ 0.05
Për sekondë:$ 0.0008

Që kur keni filluar të shikoni Moises Caicedo's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini?… Ekuadoriani mesatar që fiton 466.63 USD në muaj do të duhet të punojë për katër muaj dhe dy javë për të fituar pagën e Moises në Independiente del Valle.

Fakti # 2 - Feja:

Moises është një variant i emrit Moisi. Mesfushori është i krishterë. Interesante, ai është parë disa herë duke u lutur para se të dilte në fushë.

Për më tepër, ai rregullisht përmend Zotin në Instagramin e tij për lutje dhe falënderime.

A mund ta dalloni mesfushorin duke u lutur?
A mund ta dalloni mesfushorin duke u lutur?

Fakti # 3 - Renditja e FIFA-s:

Caicedo ka një vlerësim të përgjithshëm 62 me një potencial 77. Ndërsa vlerësimi është bezdisshëm i ulët, ai tregon se sa punë duhet të bëjë Caicedo për t'u bërë i preferuari i tifozit. Ai me siguri do të përmbushë pritjet.

Shënim: 

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese në historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Moises Caicedo. Shpresojmë se të ka frymëzuar të besosh se këmbëngulja i mund të gjitha.

Ashtu si Caicedo kurrë nuk hoqi dorë nga përpjekjet për të qenë më i miri që mund të ishte derisa të fitonte Famën.

Tani na mbetet të përgëzojmë prindërit e mesfushorit për mbështetjen e tyre në karrierën e tij me fjalë dhe vepra.

Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë.

Wiki:

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emrat e Plotë:Moises Isaac Caicedo Corozo.
pseudonimi:Moi
Mosha:19 vjeç dhe 10 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 2 nëntorit 2001.
Vendi i lindjes:Qyteti i Santo Domingo në Ekuador.
Lartësia në këmbë:5 këmbë, 10 inç
Lartësia në Cm:178 cm.
Pozicioni i luajtur:Mesfusha.
prindërit:N / A
Vëllezërit e motrat:N / A
E dashura:N / A
Zodiaku:Akrepi.
Hobbies:Pushime dhe kalim të kohës së mirë me familjen dhe miqtë.
Te ardhura neto:Në shqyrtim.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet