Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i njohur me emrin; "Kean". Moise Kean Historia jonë e fëmijërisë plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Moise Kean Analiza e Historisë së Fëmijërisë. Kredi për CNN, Calciomercato dhe Asti Calcio.
Moise Kean Analiza e Historisë së Fëmijërisë.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjitjen në histori, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Po, të gjithë e dinë që ai vlerësohet si një nga perspektivat më premtuese të futbollit italian. Megjithatë, vetëm një pjesë e tifozëve të futbollit e konsiderojnë Biografinë e Moise Kean e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, emri i tij i plotë është Moise Bioty Kean. Moise Kean, pasi ai njihet gjerësisht si lindur në ditën e 28th të 2000 në nënën e tij, Isabelle Dehe dhe babai Biorou Jean Kean në Vercelli të Italisë.

Njihuni me Prindërit e Moise Kean - Isabelle Dehe dhe Biorou Jean Kean. Kredi për Reddit dhe Globalist.
Njihuni me Prindërit e Moise Kean - Isabelle Dehe dhe Biorou Jean Kean.

Megjithëse, kombësia e Moise Kean është italiane, por duke parë prindërit e tij, ju do të dini se ai është me origjinë afrikane. Të dy prindërit e Moise Kean janë Ivoirianë.

Shih edhe
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

As Joe.co.ukshprehet, lindja e Moise Kean u konsiderua një mrekulli. Sipas nënës së tij, “Mjekët më thanë se nuk do të kisha fëmijë të tjerë, unë qava dhe u luta duke dëgjuar atë.

Kjo sepse Giovanni [vëllai i madh i Moise] ishte i vetmuar dhe më kërkoi një vëlla të vogël. Pastaj onatën unë ëndërrova fëmijën tim të palindur Moise dhe ja, pas katër muajsh, isha përsëri shtatzënë. ”

Me lindjen e tij, Isabelle e quajti djalin e saj Moise, një emër sinonim i "Moisiut" biblik. Ky ishte një vërtetim i prejardhjes fetare katoliko-kristiane të familjes.

Shih edhe
Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Moise Kean, i lindur në mijëvjeçarin e ri, u rrit në një familje të klasës së ulët dhe së bashku me vëllain e tij Giovanni, i cili është shtatë vjet më i vjetër. Të dy prindërit e tij ishin emigrantë që u larguan nga Bregu i Fildishtë në Itali për të përmirësuar jetën e tyre.

Prindërit u ndanë:

Moise Kean gjatë viteve të tij të hershme ishte dëshmitar i një marrëdhënieje të pakësuar midis prindërve të tij.

Gjërat filluan të prishen dhe u bë aq e thartë sa që babai i Moise u largua me guxim nga familja e tij. I varfëri Moise Kean dhe nëna e tij u desh të mbijetonin vetë, pasi nuk kishin fare para.

Çdo fëmijë që ka jetuar një ndarje prindërore do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale dhe pasojat e dëmshme psikologjike që mund të ketë.

Moise Kean është një ndër shumë futbollistë (domethënë Dominic Solanke, Memphis Deplay etj) të cilët kishin përjetuar duke parë prindërit e tyre të ndaheshin në vitet e tyre të para.

Efektet e ndarjes së prindit të tij patën qartë ndikim në jetën e tij dhe zhvillimet që ai përjeton deri më sot.

Të dy Moise dhe vëllai i tij Giovanni u rritën nga nëna e tyre e cila punoi si shërbëtore pas arratisjes së burrit të saj. Ajo i rriti bijtë e saj të ishin shumë fetarë. Të dy Moise dhe Giovanni ishin fëmijë që gjithmonë respektonin rregullat në shtëpi.

Shih edhe
Dejan Kulusevski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Moise Kean që në moshë të hershme u interesua për futbollin dhe aspiroi të ishte një profesionist. Ai e mbështeti Interin si fëmijë për shkak të ish sulmuesit nigerian, Obafemi Martins.

Moise Kean ishte aq i dashuruar me nigerianin, saqë ai vazhdimisht e shqetësonte nënën e tij për të pasur fanellën e tij Inter-Milan.

Shih edhe
Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Obafemi Martins- Motivimi i hershëm i Moise Kean. Kredia në vit.
Obafemi Martins- Motivimi i hershëm i Moise Kean.

Qëndrueshmëria dhe dashuria e Moise për futbollin dha dividentin e saj të plotë kur ai u pikas nga Renato Biasi, një ish-futbollist italian. Renato vëzhgoi aftësitë e tij dhe ofroi ta ndihmojë atë të marrë arsimimin më të përballueshëm të futbollit.

Njihuni me Renato Biasi- Njeriu që ndihmoi Moise Kean. Kredia në Youtube.
Njihuni me Renato Biasi- Njeriu që ndihmoi Moise Kean. Kredia në Youtube.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Moise Kean për futbollin e pa atë duke kaluar prova dhe duke u regjistruar në klubin lokal të qytetit të tij, Asti Calcio Football Club i cili është klubi kryesor i futbollit i shoqatës italiane në qytetin italian të Asti.

Ndërsa në Asti, Renato Biasi vazhdoi të shtypte butonat për të ndihmuar Moise Kean në një klub shumë më të madh. Një mundësi erdhi për gjyqet me Torino dhe Moise Kean kaloi dhe mori veten futur në klub në moshën e 7. Ai luajti në Torino deri në moshën 10.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Alvaro Morata dhe fakte të paqarta të biografisë
Jeta e hershme e Moise Kean. Kredi për Asti Calcio.
Jeta e hershme e Moise Kean. Kredi për Asti Calcio.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për Fame Story

Pasi u promovua përmes grupeve të moshës Torino, Moise u ndie ambicioz për nevojën për të përparuar më tej në karrierën e tij të re.

Në 2010, në vend që të rinovonte kontratën e tij me Torino, Moise Kean vendosi të largohej nga klubi bazuar në një vendim të ndihmësit të tij. Ai u nënshkrua nga rivalët ndërqytetas të Torinos, Juventus.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Përsëri, ishte Renato Biasi i cili e rregulloi këtë transferim për shkak të dashurisë së tij për Juventusin dhe për shkak se ai ishte një tifoz bardhezinash.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngritja në Fame Story

Kjo është dita më e rëndësishme në jetën e tij që më në fund ndodhi. Ditën që Moise i bëri një thirrje nënës së tij për të njoftuar thirrjen e tij profesionale në karrierë. Sipas Isabelle Dehe;

“Ne kishim para të vogla. Pastaj një ditë Moise më thirri rrugës për të punuar në 5.30 të mëngjesit dhe më tha

'Mami, kam një surprizë!' Unë i thashë atij 'Jo, mos më thuaj që nuk ke nënshkruar një karrierë profesionale me Juve'. Ai u përgjigj 'Unë e bëra dhe duke filluar nga sot ju do të hiqni dorë nga puna juaj dhe do të jetoni me mua në Torino. "

Moise Kean u bë lojtari i parë i lindur në 2000s për të bërë këto gjëra; (1) Për të debutuar në Serinë A (16 vite, 265 ditë) (2) Për të shënuar në Serie A (17 vjet, 88 ditë) (3) Për të debutuar në Ligën e Kampionëve të UEFA (16 vjet, 268 ditë). (4) Për të shënuar për ekipin kombëtar italian (19 vjet, 23 ditë). etj, vetëm për të përmendur disa arritje.

Shih edhe
Arthur Melo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndërsa në kohën e shkrimit, Moise Kean ka fituar Serie A (2016-2017), Copa Italia (2016-2017) dhe Super Copia Italiana (2018) që nga fillimi i karrierës së tij në Juventus. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Me rritjen e famës së Moise Kean, pyetja në buzët e të gjithëve është; Kush është e dashura e Moise Kean? apo Gruaja / WAG ?.

Romancat e Moise Kean janë ato që i shpëtojnë vëzhgimit të syve të publikut thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është private dhe ndoshta pa drama.

Moise Kean ka preferuar të fokusohet më shumë në karrierën e tij sesa në jetën e tij private dhe ka kërkuar të shmangë aq shumë vëmendje në jetën e tij private.

Duke folur për statusin e tij të marrëdhënies, Moise Kean një herë e bëri zyrtare në llogarinë e tij në Instagram në lidhje me marrëdhënien e tij me një zonjë të lë pa frymë dhe të bukur të cilën ai e quan "Nif".

Shih edhe
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
E dashura e Moise Kean- Nif. Kredia për Sportevai.
E dashura e Moise Kean- Nif. Kredia për Sportevai.

Sipas një raporti në internet, Moise Kean u takua me të dashurën e tij në një Klub të Milanos dhe ishte dashuri e menjëhershme në shikim të parë.

Një takim tjetër romantik mes dy zogjve të dashurisë u zhvillua në një restorant të njohur në Milano, ku Kean, nën shoqërinë e vëllait të tij të madh Giovanni dhe Nif, kaluan disa orë të këndshme për të njohur më mirë veten e tyre.

Shih edhe
Arthur Melo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nuk u desh kohë para se ai ta postonte atë në llogarinë e tij në Instagram, gjë që shkaktoi thashetheme në mes të fansave.

A e dini? E dashura e bukur e Moise Kean Nif dihet se ka një pasion për artet marciale dhe boksin dhe ajo dikur ishte një kampione e Muay Thai (një sport luftarak i Tajlandës që përdor stendë-up goditjen së bashku me teknikat e ndryshme clinching.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Moise Kean do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është shumë miqësor, vetëmohues dhe shpesh e gjen veten nën shoqërinë e njerëzve shumë të ndryshëm.

Shih edhe
Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Moise Kean është dikush që beson se të gjitha ngjyrat njerëzore janë të njëjta. Jeta e tij është e mbushur me ndjeshmëri dhe aftësi të shprehura emocionale.

Për Moise Kean, të kesh ndryshime në ngjyra nuk është diçka që na ndan, por pamundësia për të njohur, pranuar dhe festuar këto ndryshime.

Moise Kean Dërgon një mesazh te të gjithë Racistët. Kredia në Trendsmap.
Moise Kean Dërgon një mesazh te të gjithë Racistët. Kredia në Trendsmap.

Moise Kean është gjithashtu një dëshmi sportive në Bashkinë Italiane të Asti. Ai është pjesë e projekteve të mbështetura nga Departamenti i Sportit i qytetit. Një nga këto projekte ka për qëllim promovimin e përfshirjes së djemve të vegjël në futboll.

Shih edhe
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Fakte personale të jetës së Moise Kean. Kredia për Quotidiano Piemontese.
Fakte personale të jetës së Moise Kean. Kredia për Quotidiano Piemontese.

Origjina e Moise Kean dhe prejardhja e dobët familjare i japin atij arsye për të synuar talentet e reja të pafavorshme ekonomikisht.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Në kohën e shkrimit, Moise Kean ka pranuar babanë e tij në jetën e tij. Të dy prindërit kanë korrur përfitimet e të pasurit një djalë të pasur futbolli.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Alvaro Morata dhe fakte të paqarta të biografisë

Përkushtimi i Moise për t'u siguruar që prindërit e tij janë rehat dhe përmbajtja është e ngjashme me angazhimin e tij në futboll.

Sidoqoftë, ky angazhim kohët e fundit ka sjellë disa sfida për shkak të kërkesës së babait të tij për traktorë.

Jeta Familjare e Moise Kean - Rreth babait të tij. Kredi për Balls.ie, Reddit dhe Globalist.
Jeta Familjare e Moise Kean - Rreth babait të tij. Kredi për Balls.ie, Reddit dhe Globalist.

Moise Kean ka distancuar një herë veten nga komentet e bëra nga babai i tij se Juventusi i ka borxh dy traktorë. “Traktorë? Nuk e di për çfarë po flet… ” tha Moise Kean përmes Instagramit të tij. Babai i Kean Biorou një herë i tha Tuttosport;

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

"Unë jam shumë i lumtur për të, edhe nëse kam një problem me klubin Juventus. Ndërsa ata negociuan zgjuarsih biri im, klubi gjithashtu më premtoi disa traktorë për biznesin tim bujqësor në Bregun e Fildishtë. 

I premtova Juve se do ta mbaj atë në Itali, por doja dy traktorë në këmbim. Klubi tha se nuk do të ishte problem, por tani nuk i kam marrë ende. Ata nuk do të më japin bileta apo as të marrin thirrjet e mia. "

Sipas një burimi në internet, Juventusi rrezikon të humbasë Moise Kean falas nëse klubi nuk dorëzon flotën e traktorëve për të cilët thuhet se i detyrohen babait të tij.

Shih edhe
Daniele Rugani Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai ka akuzuar Juventusin se nuk i ka dhënë bileta për të parë ndeshjet që pas pretendimeve të tij për traktorin.

Aktualisht, në kohën e shkrimit, babai i Moise Kean ende mban statusin e një migranti ndërsa djali i tij i famshëm mban një pasaportë italiane të cilën ai e fitoi në moshën 18 vjeç.

Rreth Nënës së Moise Kean: Nëna e Moise si në kohën e shkrimit duket ende e ndarë nga burri i saj.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Pavarësisht se i mbetet mirënjohëse Juventusit për ndihmën e djalit të tyre, Isabelle është dikush që ka një vend të butë për futbollin anglez dhe dëshiron që djali i saj të luante një ditë për një klub të madh në Angli.

Nëna Isabel e Moise Kean tregon një histori ngrohëse të zemrës për momentin kur djali i saj ndryshoi jetën. Kredi për Joe.
Nëna Isabel e Moise Kean tregon një histori ngrohëse të zemrës për momentin kur djali i saj ndryshoi jetën. Kredia për Joe.

Rreth vëllait të Moise Kean: 

Vëllai i Moise, Giovanni është gjithashtu një futbollist që ka kaluar pjesën më të madhe të kohës së karrierës së tij duke luajtur në Serie D para se të fillojë të punojë me Serie C.

Moise Kean dhe Vëllai- Giovanni. Kredia për Sortitoutsi.
Moise Kean dhe Vëllai- Giovanni. Kredia për Sortitoutsi.

Si në kohën e shkrimit, ai u lirua kohët e fundit nga kontrata e tij Rieti me pëlqimin e ndërsjellë në 29 Janar 2019.

Shih edhe
Dejan Kulusevski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Giovanni është kredituar për sakrifikimin e karrierës së tij të futbollit për të lëvizur me vëllain e tij të vogël gjatë rrugës së tij për vite të famshme. Të dy vëllezërit e fotografuar më poshtë kaluan kohë të vështira dhe përfundimisht u kapën mbi të.

Reagimi i Giovanni Kean (vëllai i Moise) kur vëllai i tij i vogël 16 vjeç bëri debutimin për Juventusin është kaq emocionues dhe i paçmuar. Shikoni videon më poshtë;

Shih edhe
Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte jetese

Që nga koha e shkrimit, Moise Kean ka një vlerë tregu prej 15.00 milion £ (Raporti i Tregut të Transferimit).

Ai nuk është lloji i futbollistit që jeton mënyrën më të bukur të jetës së tij vetëm. Ai vihet re lehtësisht nga një grusht miqsh dhe makina mjaft impresionuese.

Nga të gjitha indikacionet, duket se është i zgjuar për menaxhimin e karrierës së tij pavarësisht gjallesës së madhe.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Krahasimi me Mario Balotelli:

Giovanni Kean dikur bëri një deklaratë për vëllain e tij Moise duke thënë; "Balotelli është idhulli i tij, por unë ju siguroj se në fushë ata janë të ndryshëm: Moise sakrifica. " Kjo ndodhi kur Moise u pikturua duke përshkruar E Mario Balotellit Gjest këmisha "Pse gjithmonë unë".

Shih edhe
Dejan Kulusevski Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht pohimit të Giovanni, familja e Moise Kean beson në krahasimin e djalit të tyre të famshëm me Balotelli në asnjë mënyrë nuk ngrihet.

Një viktimë e racizmit:

Shumica e tifozëve të futbollit dëgjuan për herë të parë për Moise Kean për shkak të abuzimit racor me të cilin u përball si një 19-vjeçar. Ai dikur ishte në lajme pasi ishte viktimë e abuzimit racist nga tifozët e Cagliari.

Ishte një situatë e cila ka nxitur përgjigje të diskutueshme nga shoku i tij i skuadrës Leonardo Bonucci i cili tha se fajin është 50-50.

Shih edhe
Yerry Mina Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Raheem Sterling thotë se komentet raciste të Bonucci ishin për të qeshur ndërsa Mario Balotelli i tha Leonardo Bonucci "me fat qe nuk isha aty“ Shikoni historinë video të incidentit më poshtë. Kredia për Oh Qëllimi im.

Moise Kean Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Mirësi Vizitoni tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Moise Kean Childhood Story plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet