Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia jonë Mohamed Salah ju ofron një mbulim të plotë të Historisë së Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Ta themi thjesht, është një analizë e të gjitha ngjarjeve të dukshme që nga ditët e tij të fëmijërisë deri kur ai u bë i famshëm.

Po, të gjithë e dinë se përpara shpesh vlerësohet si një nga Lojtari më i mirë afrikan i gjeneratës së tij.

Sidoqoftë, vetëm disa tifozë kanë lexuar Biografinë e Mohamed Salah, e cila jep një pamje të plotë të ngjarjeve pak të njohura në jetën e tij. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mohamed Salah Historia e Fëmijërisë:

Për të filluar me, Mohamed Salah Hamed Mahrous Ghaly lindi në 15 ditën e qershorit 1992 në fshatin Nagrig në Basyoun, Egjipt. Ai lindi nga një nënë pak e njohur dhe nga babai i tij - Salah Ghaly.

Salah i ri u rrit në fshatin e tij të lindjes Nagrig së bashku me vëllain e tij Nasr Salah. Në fakt, Salah është i njohur gjerësisht si "djali i Nagrig" dhe ai është i vetmi banor i shquar i fshatit në kohën e shkrimit.

Vitet në rritje:

Duke u rritur në Nagrig, Salah i ri ishte 7 vjeç kur ra në dashuri me futbollin. Ishte një sport që ai luajti me vëllanë e tij. Për më tepër, Young Salah ishte i madh në shikimin e lojërave në Champions League në atë kohë dhe kishte legjenda si Ronaldo brazilian, Zidane Totti si idhujt e tij të fëmijërisë.

Shih edhe
Patson Daka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sfondi familjar:

Vlen të përmendet se Salah dhe vëllai i tij nuk ishin të dashuruarit e vetëm të futbollit në familjen e tyre. Babai i tyre Salah Ghaly dhe dy xhaxhallarët kishin histori duke luajtur sport në klubin e të rinjve të fshatit Nagrig.

Mohamed Salah Jeta e hershme në futboll - Historia e plotë:

Ndryshe nga babai dhe xhaxhallarët e tij, Salah nuk u vendos vetëm për anën rekreative të futbollit. Ai e dinte që loja e futbollit ishte një aktivitet i kënaqshëm që mund ta shndërronte në një karrierë të dobishme.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kështu, ai u bë serioz me pjesëmarrjen në lojërat e futbollit për klubin lokal Ittihad Basyoun, pati një epërsi me Othmason Tanta (një klub jashtë Basyoun) dhe vazhdoi të fillojë një ngritje të futbollit në karrierë profesionale me El Mokawloon (El Arab Contractors).

Vitet e hershme në futbollin profesionist:

A e dini se Salah ishte vetëm 14 vjeç kur filloi ndërtimin e karrierës së tij profesionale me El Mokawloon? Si i tillë, ai u detyrua të luante për klubin nën 15 vjeç, ku talenti i tij ishte i dukshëm. Në fakt, një nga trajnerët e El Mokawloon në atë kohë - Said el-Shishini i tha këto për talentet e shquara të Salahut:

"Ai kishte aftësinë e rrallë për të torturuar mbrojtjet e ekipit kundërshtar duke marrë topin nga mesi i fushës deri në zonën e penalltisë."

Mohamed Salah Biografia - Rruga drejt famës:

I riu u ngrit në radhët e El Mokawloon në vitet në vijim, në mënyrë të tillë që ai ishte në gjendje të siguronte një marrëveshje ndërkombëtare që e largoi nga brigjet e Afrikës për të luajtur në Zvicër për anën zvicerane - Basel.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Mohamed Elneny Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ishte në Basel që performancat e Salah tërhoqën vëmendjen e palës angleze - Chelsea FC, të cilën ai e huazoi nënshkrimin e tij në 2014. Ai bëri një numër paraqitjesh për klubin që e dërgoi atë në huazim te Fiorentina dhe më vonë Roma.

Mohamed Salah Biografia - Rise To Fame Story:

Anësori i atëhershëm bëri mirë që provoi vlerën e tij në Romë duke i çuar ata në një vend të dytë në Serie A në sezonin e tij të parë.

Shih edhe
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cfare ka me shume? ai ishte golashënuesi më i mirë i ligës për sezonin 2015/2016. Pavarësisht nënshkrimit të një marrëveshjeje afatgjatë me 'Roma', Salah nuk mund t’i rezistonte një oferte nga 'Liverpool' në 2017.

Të Kuqtë e bënë atë të transformohej nga një anësor natyral në një sulmues. Ai nuk kishte sfida me transformimin dhe fitoi shumë çmime duke përfshirë edhe Këpucën e Artë të Premier League për sezonin 2017/2018.

Në sezonin vijues, Salah udhëhoqi Liverpoolin për të fituar Ligën e Kampionëve UEFA 2019. Shpejt përpara majit të vitit 2020, Salah shpreson shumë për të ngritur titullin e Premier League me Liverpool.

Shih edhe
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Në çfarëdo mënyre të shkojë, pjesa tjetër siç thonë ata gjithmonë do të ishte histori.

Mohamed Salah Biografia - Gruaja dhe Fëmijët:

Kush është gruaja e Mohamed Salah dhe sa fëmijë ka? për të filluar me pyetjen e parë, gruaja e Mohamed Salah nuk është person tjetër përveç Magi Sadeq.

Çiftet shkuan në të njëjtën shkollë fillore dhe të mesme të vogël ku u takuan për herë të parë. Ata filluan të dilnin vite më vonë dhe u martuan në 2013.

Shih edhe
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vlen të përmendet se gruaja e Mohamed Salah ka një motër binjake. Ajo ka një diplomë bachelor në Fakultetin e Tregtisë në Aleksandri dhe ka lindur dy vajza për sulmuesin e mahnitshëm. Ato përfshijnë Makka (lindur 2014) dhe Kayan (lindur 2020).

Onlyshtë vetëm çështje kohe para se gruaja e Mohamed Salah t'i japë atij një djalë të cilin ai parashikohet të jetë mentor në futboll.

Shih edhe
Naby Keita Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Mohamed Salah Jeta Familjare:

Përveç Magi Sadeq, familja e Mohamed Salah ka qenë pjesërisht forca e pathyeshme që e shtyn atë të jetë i suksesshëm.

Praktikisht nuk ka asnjë mënyrë që të mund ta vendosnim këtë artikull mbi Historinë e Fëmijërisë së Mohamed Salah + biografinë pa e kredituar familjen e tij kur dhe ku duhej.

Ne ju sjellim fakte rreth prindërve të Mohamed Salah dhe anëtarëve të tjerë të familjes së tij mbështetëse.

Shih edhe
Arthur Masuaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Mohamed Salah:

Salah Ghaly është babai i Mohamed Salah. Ai ka interes në futboll dhe ka punuar në prapaskenë për të siguruar që Salah të ketë një karrierë të suksesshme në futboll.

Nuk është çudi që sulmuesi nuk trembet kurrë për të kredituar babanë e tij duke e ndihmuar atë të bëhet një superstar.

Sipas Salah, ishte Ghaly ai që e udhëzonte vazhdimisht për rëndësinë e bërjes së sakrificave edhe kur ishte fëmijë, pasi iu desh të udhëtonte për 4 orë në stërvitje.

Shih edhe
Tregimet e fëmijërisë së Achraf Hakimi Plus Faktet e Biografisë së Untold
Takoni babanë e Mohamed Salah Ghaly.
Njihuni me babanë e Mohamed Salah Ghaly.

Rreth nënës Mohamed Salah:

Nuk dihet shumë për nënën e super sulmuesit. Pavarësisht, ajo një herë është bërë kryefjalë për thirrjen e djalit të saj kur ai përqafoi një grua.

Zhvillimi nuk shkoi mirë me nënën e Salah e cila beson se ai kishte dëmtuar ndjenjën e gruas së tij pa e ditur duke përqafuar tifozin.

Në të vërtetë, prindërit e Mohamed Salah janë modeli perfekt i nënës dhe babait që promovojnë moralin. Arent ata?

Shih edhe
Patson Daka Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth vëllezërve dhe motrave të Moammed Salah:

Anësori ka një vëlla më të vogël që quhet Nasr salah. Ata të dy i pëlqyen të luanin futboll së bashku si fëmijë, por ishte vetëm Salah ai që arriti në futbollin profesionist. Një studim i ngushtë i fotos më poshtë do t'ju bindte që vëllezërit e motrat janë padyshim miq të ngushtë, një zhvillim që flet shumë për rolin që prindërit e Mohamed Salah luajtën në sigurimin që dashuria të ketë brenda familjes.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me vëllain e Mohammed Salah Nasr.
Njihuni me vëllain e Mohammed Salah Nasr.

Për të afërmit e Moammed Salah:

Rreth të afërmve të Mohamed Salah: Duke kaluar te prindërit dhe vëllezërit e motrat e Mohamed Salah, nuk dihet shumë për prejardhjen dhe rrënjët e familjes së tij, veçanërisht pasi lidhet me gjyshërit, xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e tij. As ka shënime për mbesat dhe nipat e tij. Pavarësisht, ne e dimë që rregulloret e tij janë Mohab, Mahy dhe Miram (motrat Magi Sadeq).

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Mohamed Elneny Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mohamed Salah Jeta personale:

Kush është Mohamed Salah jashtë futbollit dhe cila është natyra e karakterit të tij përtej të qenit makthi i mbrojtësve? Uluni mbrapa ndërsa ne ju sjellim fakte rreth personalitetit të anësorit.

Si fillim, Salah shfaq tipare të individëve të cilët kanë lindur nën shenjën e Zodiakut të Binjakëve. Ai është analitik, i sigurt, emocionalisht në një mendje me gruan dhe vajzën e tij, imagjinativ, bujar dhe i hapur për detaje zbuluese në lidhje me jetën e tij personale dhe private.

Shih edhe
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shtë e vërtetë që jeta e tij nuk vërtitet vetëm rreth futbollit. Në fakt, kur ai është jashtë fushës ai kryen disa aktivitete që llogariten si hobi dhe interesat e tij.

Ato përfshijnë shikimin e filmave, duke luajtur pingpong, duke shijuar video lojëra dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij. Për të mos harruar, noti është një nga hobet e preferuara të Salah.

Shih edhe
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Noti është një nga hobi i përpara.
Noti është një nga hobet e sulmuesit.

Mohamed Salah Stili i jetës:

Kjo pjesë e gjatë por tërheqëse e shkrimeve në historinë e jetës së Mohamed Salah nuk do të ishte e plotë nëse nuk arrijmë të japim fakte se si ai i bën dhe si i shpenzon paratë e tij.

Për të filluar me të, ai ka vlerë mbi 15 milion Euro që nga maji i vitit 2020. Pjesa më e madhe e pasurisë së Salah buron nga pagat dhe mëditjet që ai merr për të qenë një lojtar mahnitës.

Shih edhe
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përveç kësaj, Salah fiton shumë nga miratimet. Kështu, nuk është për t'u habitur që ai ka një shtëpi shumë të shtrenjtë në Egjipt dhe jeton në apartamente të shtrenjta në Evropë. Për më tepër, Kur Salah kalëron, ai kalëron i madh.

Ai ka një flotë me vetura të mahnitshme të shpejta që përfshijnë një Mercedes midis udhëtimeve të tjera mahnitëse.

Shikoni sulmuesin që kryqëzon me Mercedesin e tij.
Shikoni sulmuesin që kryqëzon me Mercedesin e tij.

Fakte Mohamed Salah:

Për të përfunduar historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Mohamed Salah-it, këtu janë pak të njohura ose të pathëna të fakteve për të ardhmen.

Shih edhe
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti 1- Dyfishi i trupit:

A e dini se Mohamed Salah ka një pamje bindëse në Egjipt? Ngjashmëria është aq e ngushtë saqë pamja e ngjashme - që quhet Ahmed Bahaa - madje mund të imitojë sulmuesin brenda dhe jashtë fushës.

Salah dhe Bahaa u takuan që në vitin 2016 edhe para se sulmuesi të bëhej një sensacion në futbollin anglez. Që atëherë kanë qenë të afërt.

A mund të thuash kush është Salah i vërtetë?
A mund të thuash kush është Salah i vërtetë?

Fakti # 2- Angazhimet Ushtarake:

Kishte një pikë në karrierën e Salah kur presioni ishte mbi të që të kthehej në shtëpi me qëllim që të kalonte shërbimin e detyrueshëm ushtarak të Egjiptit prej 12 muajsh.

Shih edhe
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kjo ishte për shkak të faktit se emri i tij nuk ishte në një program arsimor në Mbretërinë e Bashkuar që duhej të ishte një zëvendësim për shërbimin ushtarak.

Me fat për të personalitete të profilit të lartë në Mbretërinë e Bashkuar hynë për të ndihmuar në zgjidhjen e çështjes që mund të kishte parë kthimin e menjëhershëm të sulmuesit në Egjipt.

Fakti 3- Ndarja e pagave në krahasim me qytetarin mesatar:

BANESORE / VALUTAFitimet në Paund (£)Fitimet në dollarë ($)Fitimet në Euro (€)Fitimet në paund egjiptian (E £)
Në vit£ 10,416,000$ 13,098,120€ 11,596,115E £ 212,017,958
Per Muajit£ 868,000$ 1,091,510€ 966,343E £ 17,668,163
Në javë£ 200,000$ 251,500€ 222,660E £ 4,071,005
Në ditë£ 28,571$ 35,929€ 31,808E £ 581,572
Në orë£ 1,190$ 1,497€ 1,325E £ 24,232
Për minutë£ 19.8$ 25€ 22E £ 404
Për sekond£ 0.33$ 0.41€ 0.37E £ 6.7
Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Mohamed Elneny Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo është ajo Mo Salah ka fituar qëkur fillove të shikosh këtë faqe.

£ 0

A e dini? Qytetari mesatar britanik që fiton një mesatare mujore prej 585 £ në javë do të duhet të punojë së paku VETET E DETYR-TETE DHE PESIVE MUAJ për të fituar 200,000 paund që është paga javore e Mo Salah.

Fakti # 4- Një herë u përplas për lejimin e një Prezantuese Femër ta puthte:

Ky incident ndodhi kur ai mori çmimin e Lojtarit të Vitit në Ligën Zvicerane. Megjithatë, pas dhënies së çmimit, Salah u kritikua rëndë në vendin e tij të origjinës për të puthur prezantuesin femëror.

Shih edhe
Victor Wanyama Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kështu u përgjigj Salah; Ai tha "Ata e kanë prishur gëzimin tim. Ata harruan çmimin dhe u përqendruan tek zonja që më puth. "

Salah shtoi, "Kudo që shkoj këtu në Zvicër njerëzit duartrokasin, ndërsa tifozët e mi amtare kritikojnë mua."

Fakti 5- Vlerësimet e FIFA-s:

Emrat e mëdhenj në futboll kanë vlerësime të shkëlqyera FIFA që i dallojnë ato nga të tjerët. Kjo është e vërtetë për Salah, vlerësimi i përgjithshëm i të cilit qëndron në 90 si në kohën e hartimit të kësaj bio. Ai ndan vlerësimin e lartë me Manio Sadio i cili ka gjithsej 90.

Shih edhe
Arthur Masuaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mohammed Salah Bio - Përmbledhja:

Biografia e Mohamed Salah - Të dhëna WikiPërgjigjet e Wiki
Emri i plotëMohamed Salah Hamed Mahrous Ghaly
NicknameEgjiptian Messi
Data e lindjesDitën 15th të qershorit 1992
Vendi i lindjesNagrig në Basyoun, Egjipt.
moshë27 (nga maji i vitit 2020)
Pozicioni i luajtjesPërpara
BabaSalah Ghaly
Nënë N / A
vëllaNasr Salah
gruaMagi Sadeq
FëmijëMakka (lindur 2014) dhe Kayan (lindur 2020)
ZodiakBinjakët
HobbiesShikimi i filmave, luajtja e pingpongut dhe shijimi i lojërave video.
lartësiKëmbët 5 9 inç
peshë71kg
Duket siAhmed Bahaa
Shih edhe
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Faleminderit për leximin e shkrimeve tona të mprehtë në biografinë e Mohamed Salah. Në Lifebogger ne gjithmonë sigurojmë që historitë dhe biografitë e fëmijërisë sonë faktet të tregohen me saktësi dhe drejtësi. Jeni të mirëpritur të tërheqni vëmendjen tonë për gjithçka që nuk duket si duhet duke përdorur kutinë e komenteve.

Regjistrohu
Njoftoni
12 Comments
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Claudilene Ayres da Silva
muaj 8 më parë

Boa biografía, uma pena o fato de não citarem que ele é muçulmano. Aliás, parece um pouco preconceituoso, pois foi por essa razão, alguma crítica que ele sofreu por ocasião do prêmio na Suíça. Mas eu konkordo com o Salah, deviam se importar mais com o prêmio do që të tregoni një qëndrim të afrueshëm për kohën e fundit të epokës sua kulpa. E é por ser muçulmano também, que ele se casou “cedo”, segundo o vosso pensamento. Mas o que importa, é que Mohamed Salah, é hoje e pelos próximos anos, o melhor jogador do mundo! Masha'a'Allah! E ainda é um orgulho... Lexo më shumë "

Redaktuar për herë të fundit 8 muaj më parë nga Claudilene Ayres da Silva
Naomi
vjet 2 më parë

Ky djalë e bëri sezonin e kaluar të madh me të gjithë duke rënë dakord me performancën e tij. Ai është një nga lojtarët që është i dashur në të gjitha klubet e futbollit.

Kasey
vjet 2 më parë

Prindërit luajnë një rol të rëndësishëm në suksesin e fëmijëve të tyre. Pothuajse të gjithë lojtarët e suksesshëm kishin një nga prindërit e tyre si trajner ose një futbollist të mëparshëm. Alwaysshtë gjithmonë mirë të shohësh fëmijë që përparojnë në atë që ju pëlqente.

Lakisha
vjet 2 më parë

Ai u martua në një moshë më të re, ose ndoshta është e vërtetë që shumica e futbollistëve martohen në një moshë të butë. Gjithsesi, ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, me ritëm të shkëlqyeshëm.

Winston C.
vjet 2 më parë

Kjo biografi e Salah është mbresëlënëse. Unë kurrë nuk kam menduar se Salah erdhi nga kaq larg. Në të vërtetë është talenti. Në të vërtetë me ritmin e tij, ne presim që ai të kalojë të gjithë mbrojtësit të vijnë sezonin e ardhshëm. Pa dyshim!

Lucilla Feng
vjet 2 më parë

Salah ka shumë për të mësuar prej tij. Në fakt, me nivelin e lartë të disiplinës, ai më motivon shumë.

Lon Evatt
vjet 2 më parë

Salah ka përparuar në karrierën e tij që kur ishte i ri. Nga ajo që shohim në historinë e tij të fëmijërisë, ai pritej të pajtohet në ditët e mëvonshme. Ai e ka provuar. Ai është me të vërtetë një lojtar i madh

Keiko Cavin
vjet 2 më parë

Shtë një histori e mahnitshme. Nuk kisha asnjë të dhënë se ai kishte kaluar trajnim ushtarak. A do të thotë se në Egjipt duhet të kaloni trajnim ushtarak?

Stewart
vjet 2 më parë

Salah ka një shans për të shpëtuar edhe më shumë në industrinë e futbollit. Ai ka fakte të mrekullueshme të jetës personale dhe këto përshkruajnë dhe tregojnë potencialin që ka.

Royce
vjet 2 më parë

Goodshtë mirë të shohësh se Salah ka një jetë të mirë familjare. Njëlloj si historia e tij. Ai ka punuar shumë shumë për të arritur nivelin që është.

Alvin
vjet 2 më parë

Salah është një futbollist i madh. Në vitin e ardhshëm ai do të fitojë shumë trofe. Ai ka pasur një sezon të mrekullueshëm me Liverpoolin dhe ne presim edhe një më të mirë.

Jrmorgan
vjet 3 më parë

Unë kam qenë duke dëgjuar thashetheme rreth salahut që është i pastrehë dhe se ai jeton me mo elneny (arsenal). A është e vërtetë. A ka salah shtëpinë e tij. Nëse e bën atë në cilin qytet është. / / / / Disa fotografi nëse në dispozicion .Faleminderit