Historia e fëmijërisë së Mohamed Elneny Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
5483
Historia e fëmijërisë së Mohamed Elneny

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Ylli të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Neny". Historia e fëmijërisë sonë Mohamed Elneny dhe fakte të paturpshme të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta në lidhje me të.

Po, të gjithë e dinë shumëllojshmërinë e tij në fushë, por pak e konsiderojnë filmin tonë Mohamed Elneny Bio, i cili është mjaft interesant. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e hershme

Mohamed Naser El Sayed Elneny ka lindur në 11th të korrikut 1992 në El Mahalla El Kubra, Egjipt. Si një fëmijë, Elneny ishte i destinuar të bëhej në një me topin në shtëpinë e tij egjiptiane.

As Kujdestar e vë atë, ai ishte një futbollist i palodhur në rrugë që flinte me topin gjatë kohës së fëmijërisë së tij. Kontakti i tij i parë me futbollin erdhi nga babai i tij, i cili ishte një trajner i ekipit të të rinjve në Baladeyet Al-Mahalla në Egjipt. Fati i futbollit u vendos në praktikë kur Elneny ishte shumë i ri.

"Më kujtohet që babai im kërkoi që të shkoj në shtrat me topin" Thotë Elneny. "Ai tha:" Ju duhet të lidheni me topin. " Ai më ndihmoi kur isha tre vjeç. Dëshira e tij më e madhe ishte se unë u bë një futbollist profesionist ".

Elneny filloi futbollin e tij të rinisë me Al Ahly. Në 2008, ai u transferua në El Mokawloon SC gjatë sezonit 2010-2011. Elneny avancuar dhe u bë i rregullt në ekipin e fillimit. Pas katastrofës së Port Said Stadium, në fillim të shkurtit 2012, Premier League egjiptiane u ndërpre dhe të gjitha ndeshjet pasuese të 2011-12 Premier League egjiptiane u shtynë. Në 10 Mars 2012, Shoqata e Futbollit egjiptian njoftoi vendimin e tyre për të anulluar pjesën e mbetur të sezonit.

Elneny kishte për të zjarrit udhëtimin që e mori atë nëpër radhët e futbollit zviceran Basel para se të zbres në Arsenal. 5 e tij prej € milion në kontratën me Arsenalin ishte ajo që më në fund ndryshoi statusin e pasurisë.

giphy

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Elneny tërheq fuqinë nga gruaja e tij e bukur dhe e bukur. Të dy çiftet kanë një djalë të quajtur Malik.

Familja e familjes Mohammed Elneny

Elneni nuk është lloji që të tërheqë publicitetin e padëshiruar larg nga fusha ose të shpërqendrohet nga dritat e ndritshme të qytetit. Elneny dhe kujdeset thellë për çështjet e familjes dhe shtëpisë së tyre. E drejta që nga ditët e para të karrierës, lidhja midis Elnienit dhe djalit të tij ka qenë gjithmonë e thellë.

Elneny dhe Son, Malik

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta personale

Mohamed Elneny ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Përparësitë e Mohamed Elneny: Ai është shumë imagjinativ, besnik, emocional, simpatik, bindës, i palodhur, gjithanshëm, një Master Pass dhe shumë miqësor.

Dobësitë e Mohamed Elneny: Ndonjëherë, Elneny mund të jetë moody, pesimist dhe i dyshimtë.

Çfarë i pëlqen Mohamed Elneny: arti i fytyrës, hobi në shtëpi, zbavitje pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit, një vakt të mirë me të Mohamed Salah, mikun e tij egjiptian.

Çfarë Mohamed Elneny nuk i pëlqen: Zbulimi i informacionit të jetës personale.

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Lifestyle

Mënyra e jetesës së Mohamed Elneny mund të përmblidhet në një foto. Ai nuk është futbollisti më i pasur në botë, por ai patjetër e gëzon pasurinë e tij dhe e përdor atë në mënyrën e duhur.

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Humourous Life

Nëse ju keni qenë duke i kushtuar vëmendje të Elneny që kur ai u bashkua me Arsenalin nga Baseli në 2016, ju do të dini që egjiptiani me të vërtetë i pëlqen një grindje.

Së pari, ka qenë trolling e Alexis Sanchez mbi Kili nuk kualifikuan për Kupën e Botës, dhe kohët e fundit nuk ishte e dukshme gërmoj në të njëjtin djalë pasi u largua nga Arsenali për Manchester United.

Egjiptian ndërkombëtar gjithashtu derdhi fasulet në kontratën e re të Mesut Ozil para se ai të ishte menduar. Moh Salah një herë me shaka e akuzoi Elneny për vetëm duke u përpjekur për të marrë tifozët për të votuar për të duke retweeting se ai ishte emëruar për Arsenalin Lojtar i muajit çmim.

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta familjare

Mohamed Elneny erdhi fillimisht nga një sfond i familjes së klasës së mesme, përpara se investimi i futbollit më në fund u pagua për të në gëzimin e prindërve të tij të bukur, z. Dhe znj. Naser El Sayed Elneny. Nëna e tij është një familjare me kohë të plotë ndërsa babai i tij është një trajner i rinisë në pension që tani menaxhon karrierën e djalit të tij.

Suksesi i Elneny sot erdhi si rezultat i profesionit të babait të tij si një trajner i rinisë. Më shumë, mbështet nga nëna, vëllezërit dhe motrat e tij.

Mohamed Elneny Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta Fetare

ai është një mysliman i devotshëm, i cili lutet pesë herë në ditë. Ai merr mat e tij të lutjes në udhëtime larg. Në mungesë të matës së tij të lutjes, Elneni përdor çdo material sportiv të denjë për t'u pranuar nga besimi i tij. Ai vëren Ramazanin në mënyrë rigoroze siç shihet në foton më poshtë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Mohamed Elneny dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu