Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Kthyer Mbrapa i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Njeriu Wonder'. Historia e fëmijërisë suaj Michael Owen plus fakte të paturpshme të biografisë ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para fama, jeta familjare, jeta e marrëdhënieve dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë Life Legendary, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Michael Owen, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Michael James Owen ka lindur në 14th ditën e dhjetorit 1979 në Chester, Mbretëria e Bashkuar.

Shigjetari i lindur Owen është fëmija i katërt i prindërve të tij. Ai lindi nga Jeanette Owen (nëna) dhe Terry Owen (babai). Ai jetoi pothuajse gjithë fëmijërinë e tij duke rritur jetën në Hawarden, Uells.

Owen u njoh me futbollin në moshën shtatë vjeçare nga babai i tij, i cili e pa atë si atletin më premtues në familje. Si tifoz i Evertonit, Owen ndoqi shkollën fillore Rektori Drew në Hawarden, Flintshire, në veri të Uellsit. Deri në moshën dhjetë vjeç, disa nga skautët kryesorë të vendit po monitoronin përparimin e tij.

Michael Owen (rrethuar me ngjyrë të zezë)

Owen ishte lojtari më popullor për ekipin Under-11 të shkollës fillore Deeside Area.

Kjo ishte një kohë kur ai shkatërroi rekordin 20 të Ian Rush për të njëjtin ekip duke shënuar një rekord të ri të golave ​​97 në një sezon të vetëm, duke u përmirësuar në rekordin e Rushit me qëllimet e 25. Ai u dha për arritjen e tij të fëmijërisë.

Në moshën 12, kur Owen filloi të ndiqte shkollën e mesme. Kjo ishte një kohë kur ai u bë i përshtatshëm për të nënshkruar një kontratë me një klub shkollor. Këtë herë, skuadrat e futbollit e bënë këtë veprim. Klubi i parë i madh që e vendosi të luante për Deeside ishte Liverpool.

Në të vërtetë, ishte Steve Heighway, oficer i zhvillimit të të rinjve në Liverpool, i cili i shkroi personalisht Owenit. Menaxhimi i këtij klubi kurrë nuk i ishte afruar një kec me këtë dashuri shumë.

Terry Owen babai i tij deklaroi: "[Heighway] na shkroi një letër të shkrirë dhe kjo ishte dashuria në shikim të parë për Michael. Letra e bukur e interesit të Liverpoolit tregoi se si e kishin dashur Owenin që nga dita e parë. "

Megjithatë, më parë Owen u dha atyre nënshkrimin e tij, ai kishte për të përfunduar provimet e tij GCSE, të cilat ai gjithashtu doli në krye të klasës së tij. Përkundër suksesit akademik, Owen ishte i bindur se e ardhmja e tij ishte një karrierë profesionale futbolli me Liverpulin.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Owen u takua me Louise Bonsall në rektorin e shkollës fillore Drew, në Hawarden, Clwyd, North Wales. Kjo ishte në vitin 1984 kur Owen ishte 5 vjeç. Të dy u bënë miq dhe u rritën si adhurues adoleshentë dhe më pas, të dashuruar të rritur.

Louise Bonsall shpesh quhet WAG i cili preferon një kalë në një kuletë. Ajo është një kalorës profesional i kuajve. Në atë kohë, ndërsa Michael ishte një futbollist i shkëlqyer i ri, duke tërhequr vëmendjen e skautëve të Premiershipit nga mosha dhjetë vjeçare, Louise ishte gjithmonë e çmendur me kalë.

Pavarësisht nga martesa me një nga futbollistët më të njohur të vendit shumë vite më parë, Louise Owen nuk është një WAG stereotip. Ju nuk do ta shihni rënien e saj nga klubet e natës, as nuk e konsideron pazarin dhe kirurgjinë kozmetike si sporte konkurruese.

Prioritetet e saj janë familja e saj e parë dhe kuajt e saj të dytë. Ajo dhe bashkëshorti i saj e ruajnë privatësinë e tyre të ashpër - në fakt Louise kurrë më parë nuk ka dhënë një intervistë.

Ata ishin të angazhuar në 14 shkurt 2004, dhe u martuan në 24 qershor 2005, në hotelin Carden Park në Chester, Cheshire. Çifti kishte planifikuar fillimisht të martohej në shtëpinë e tyre, por ndryshoi planet kur ata u informuan se nëse një licencë është dhënë për një ceremoni martese, vendi duhet të vihet në dispozicion për dasma të tjera për tre vjet.

Ata pastaj zgjodhën të martoheshin në një zyrë të regjistrimit në veshjet joformale dhe të merrnin një pritje bujare ditën tjetër në bazën e shtëpisë së tyre. Më poshtë është fotografia e tyre e dasmës.

Fotografia e dasmës së Michael Owen

Çifti bleu Lower Manor Soughton në Flintshire, North Wales, ku ai mban makinat e tij. Louise Bonsall i do kuajt.

Vajza e tyre, Gemma Rose, lindi në 1 Maj 2003. Siç vërehet më parë, Gemma u paraqit në fotografinë e tyre të dasmës. Owen i kushtoi një kapitull të tërë vajzës së tij Gemma në autobiografinë e tij, "Michael Owen: Nga rekordi, Autobiografia ime."

Më 6 Shkurt 2006, ata kishin një djalë të quajtur James Michael. Fëmija i tyre i tretë, një vajzë, Emily May, lindi në 29 Tetor 2007. Fëmija i tyre i katërt Jessica ka lindur në 26 Shkurt 2010. Më poshtë është një foto e Owen dhe familjes së tij të mrekullueshme.

Familja e familjes Michael Owen

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Michael Owen vjen nga një familje e lumtur e Uellsit të klasës së mesme para se investimet e futbollit të paguhen. Më poshtë është një foto 1998 e Owen në shtëpi me familjen e tij (babai, motra e vogël dhe Andrew vëllai i tij më i madh) në Uells Veriore.

Në total, ai ka dy vëllezër e motra domethënë. Vëllezërit e tij janë Andrew Owen, Terry Junior, Karen Owen dhe Lesley Partridge. Owen gjithmonë është parë si djali më i preferuar i babait të tij, i cili ishte një ish futbollist profesionist dhe luajti për klubet si Chester City dhe Everton (një rival i Liverpoolit të djalit të tij).

Michael i ri dhe babai i tij

Më poshtë është një foto e Jeanette Owen që është nëna krenare e Michael Owen.

Jeanette Owen (shumë larg)

Owen dikur bleu një rrugë të tërë për familjen e tij të zgjeruar në Ewloe, e cila është në një zonë afër vendit ku ai jetonte.

Më shumë, në 2004, motra e Karen Owen u sulmua nga dy të rinj, të cilët u përpoqën ta rrëmbenin. Kur ajo zbuloi se ishte shtatzënë, ikën. Më në fund, Owen është vëllai i futbollistit në pension Richie Partridge.

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Trajnimi Pilot Post Madrid

Pas Owen u kthye në Mbretërinë e Bashkuar nga Real Madrid për të luajtur për Newcastle, ai udhëtoi për në një objekt të afërt BAE në baza ditore në mënyrë që të fluturojë, me helikopter, për të trajnuar me klubin e tij. Kjo zbuloi se sa i pasur ishte ai.

Heqja e helikopterit nga Michael Owen në terrenin e trajnimit

Një helipad me porosi u instalua në kuadër të shtëpisë së Owen dhe klubit të tij për të akomoduar helikopterin e tij të bukur me të cilin ai udhëtonte dhe gjithashtu e përdori për të stërvitur për t'u bërë pilot.

Michael Owen, duke hipur në helikopterin e tij

Owen u ndalua përfundimisht nga trajnimi për të qenë një pilot nga menaxhimi i futbollit i Newcastle United për shkak të primeve të tepërta të sigurimit.

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Personalitet

Michael Owen është një ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij të bukur.

Përparësitë: Pa dyshim, ai është i bukur, bujar, idealist dhe ka një ndjenjë të madhe humori.

dobësitë: Ai mund të premtonte më shumë sesa mund të jepte, shumë të paduruar dhe do të thoshte asgjë, pa marrë parasysh sa ishte jodiplomatike.

Shigjetari i pëlqen: Owen e do Lirinë, udhëtimin, filozofinë dhe daljen jashtë.

Shigjetari nuk i pëlqen: Owen nuk i pëlqen njerëzit e kapur, duke u kufizuar.

Mbi të gjitha, ai ka aftësinë për të transformuar mendimet e tij në veprime konkrete dhe do të bëjë gjithçka për të arritur qëllimet e tij.

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Lëvizshmëria dhe njeriu i kali

Në prill 2013, Owen, së bashku me ish-shoferin e Formula One, Mark Webber, blenë një pjesë të pakicës në rrjetin e mediave sociale, Sportlobster. Owen zotëron disa makina. Dashuria e tij për veturat sportive dikur u shfaq kur ai dhe Wayne Rooney gëzuar një seancë lëvizëse përsëri në vitet.

Owen gjithashtu gëzon garën e kuajve që lindi personalitetin e tij të lojërave të fatit. Ai zotëron shumë kuaj race, të trajnuar nga Tom Dascombe. Ai edukoi kalin Brown Panther i cili fitoi një garë të madhe në Royal Ascot në 2011.

Michael Owen Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Personeli i Televizionit

Owen gjithashtu luajti veten në shfaqjen dramatike televizive të fëmijëve Hero i Zero. Në program, Owen do të dalë nga një poster me madhësi të plotë të vetes në dhomën e Charlie Brice për të ofruar këshilla në kohë krize.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e Fëmijërisë së Michael Owen dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu