Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të majtë mbrapa, i cili njihet më shumë me nofkën; 'Njeriu i mrekullueshëm'. Historia e Fëmijërisë sonë Michael Owen plus Fakte të patreguara të Biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Liverpoolit dhe Anglisë Legjenda e Futbollit përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës në marrëdhënie dhe fakteve të tjera pak të njohura jashtë fushe për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wayne Rooney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Po, të gjithë dinë për jetën legjendare, por pak e konsiderojnë biografinë tonë të Michael Owen e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Michael Owen Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Foshnja Michael James Owen lindi në ditën e 14-të dhjetorit 1979 në Chester, Mbretëria e Bashkuar.

Shigjetari i lindur Owen është fëmija i katërt i prindërve të tij. Ai lindi nga Jeanette Owen (nëna) dhe Terry Owen (babai). Ai jetoi pothuajse të gjithë fëmijërinë e tij duke u rritur jetën në Hawarden, Uells.

Owen u njoh me futbollin në moshën shtatë vjeçare nga babai i tij, i cili e pa atë si atletin më premtues në familje. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Si tifoz i Evertonit, Owen ndoqi shkollën fillore Rektor Drew në Hawarden, Flintshire, Uellsin Verior. Në moshën dhjetë vjeç, disa nga skautët kryesorë të kombit po vëzhgonin përparimin e tij.

Owen ishte lojtari më i njohur për ekipin e Shkollës Fillore Deeside Under-11 nën XNUMX vjeç.

Kjo ishte një kohë kur ai theu rekordin 20-vjeçar të Ian Rush për të njëjtën skuadër duke shënuar një rekord thyerje 97 gola në një sezon të vetëm, duke përmirësuar rekordin e Rush me 25 gola. Ai u dha për arritjet e tij në fëmijëri.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në moshën 12 vjeç, kur Owen filloi të ndiqte shkollën e mesme. Kjo ishte një kohë kur ai u bë i kualifikuar për të nënshkruar një kontratë për një shkollë me një klub.

Këtë herë, skautët e futbollit bënë lëvizjen. Klubi i parë i madh që e dalloi atë duke luajtur për Deeside ishte Liverpool.

Në fakt, ishte Steve Heighway, oficeri i zhvillimit të rinisë në Liverpool ai që i shkroi Owen personalisht. Drejtuesit e këtij klubi nuk i ishin afruar kurrë një fëmije me kaq shumë dashuri.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Terry Owen babai i tij deklaroi: “[Heighway] na shkroi një letër goditëse dhe ishte dashuri me shikim të parë për Michael. Letra bukuroshe me interes për Liverpool tregoi se si ata e kishin dashur Owen që nga dita e parë. ”

Megjithatë, më parë Owen u dha firmën e tij, ai duhej të mbaronte provimet e tij GCSE të cilat gjithashtu doli në krye të klasës së tij. Pavarësisht suksesit akademik, Owen ishte i bindur se e ardhmja e tij ishte një karrierë profesionale futbolli me Liverpulin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kush është Louise Bonsall? Gruaja e Michael Owen:

Pas legjendës së futbollit Reds, ekziston një WAG joshës. Owen u takua me Louise Bonsall në Shkollën Fillore Rector Drew, në Hawarden, Clwyd, Uellsi i Veriut.

Kjo ishte në vitin 1984 kur Owen ishte 5 vjeç. Të dy u bënë miq dhe u rritën për të qenë zemra të dashura adoleshente dhe më pas, adhurues të rritur.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së krishterë Benteke Plus Fakte të patreguara të biografisë

Louise Bonsall shpesh quhet WAG, e cila do të preferonte një kal më shumë se një çantë dore. Ajo është një kalorës profesionist.

Në atë kohë, ndërsa Michael ishte një futbollist i ri i shkëlqyeshëm, duke tërhequr vëmendjen e skautëve të Premier League që nga mosha dhjetë vjeçare, Louise ishte gjithmonë e çmendur nga kali.

Pavarësisht se u martua me një nga futbollistët më të famshëm të vendit shumë vite më parë, Louise Owen nuk është një WAG stereotip. Ju nuk do ta shihni atë duke rënë nga klubet e natës, as ajo nuk i konsideron blerjet dhe kirurgjinë kozmetike si sporte konkurruese.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Prioritetet e saj janë familja e saj e parë dhe kuajt e saj të dytë. Ajo dhe burri i saj ruajnë ashpër privatësinë e tyre - në fakt, Louise kurrë më parë nuk ka dhënë një intervistë.

Ata ishin të angazhuar në 14 shkurt 2004, dhe u martuan në 24 qershor 2005, në hotelin Carden Park në Chester, Cheshire.

Çifti fillimisht kishte planifikuar të martohej në shtëpinë e tyre, por ndryshoi planet kur u informua se nëse jepet licencë për një ceremoni martese, vendi duhet të vihet në dispozicion për dasma të tjera për tre vjet.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ole Gunnar Solskjear Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ata më pas vendosën të martoheshin në një zyrë të regjistruar me veshje joformale dhe të bënin një pritje bujare të nesërmen në mjediset e shtëpisë së tyre. Më poshtë është fotoja e tyre e dasmës.

Çifti bleu Manor të Ulët Soughton në Flintshire, Uellsin Verior, ku ai mban makinat e tij. Louise Bonsall i pëlqen kuajt.

Vajza e tyre, Gemma Rose, lindi në 1 Maj 2003. Siç vërehet më parë, Gemma u paraqit në fotografinë e tyre të dasmës. Owen i kushtoi një kapitull të tërë vajzës së tij Gemma në autobiografinë e tij, "Michael Owen: Off the Record, Autobiografia ime."

Më 6 shkurt 2006, ata patën një djalë të quajtur James Michael. Fëmija i tyre i tretë, një vajzë, Emily May, lindi në 29 Tetor 2007. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fëmija i tyre i katërt Jessica lindi më 26 shkurt 2010. Më poshtë është një foto e Owen dhe familjes së tij të mrekullueshme.

Michael Owen Jeta Familjare:

Michael Owen vjen nga një familje e lumtur e Uellsit të klasës së mesme para se investimet e futbollit të paguhen. Më poshtë është një foto 1998 e Owen në shtëpi me familjen e tij (babai, motra e vogël dhe Andrew vëllai i tij më i madh) në Uells Veriore.

Në total, ai ka dy vëllezër dhe motra domethënë. Vëllezërit dhe motrat e tij janë Andrew Owen, Terry Junior, Karen Owen dhe Lesley Partridge.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Owen është parë gjithmonë si djali më i preferuar i babait të tij i cili vetë ishte një ish-futbollist profesionist dhe luante për klube të tilla si Chester City dhe Everton (rival i madh i Liverpoolit të djalit të tij).

Më poshtë është një foto e Jeanette Owen (larg majtas) e cila është nëna krenare e Michael Owen.

Owen dikur bleu një rrugë të tërë për familjen e tij të gjerë në Ewloe, e cila është në një zonë afër vendit ku ai jetonte më parë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për më tepër, në 2004, motra e Owen Karen u sulmua nga dy të rinj, të cilët u përpoqën ta rrëmbenin atë. Kur ajo zbuloi se ishte shtatzënë, ata ikën. Më në fund, Owen është kunati i futbollistit në pension Richie Partridge.

Trajnimi Pilot i Michael Owen:

Pasi Owen u kthye në Mbretërinë e Bashkuar nga Real Madrid për të luajtur për Newcastle, ai udhëtoi në një objekt pranë BAE çdo ditë në mënyrë që të fluturonte, me helikopter, për të stërvitur me klubin e tij. Kjo zbuloi se sa i pasur ishte ai.

Një helikopter me porosi u instalua brenda ambienteve të shtëpisë së Owen dhe klubit të tij për të akomoduar helikopterin e tij të bukur, me të cilin ai udhëtonte dhe gjithashtu e përdori atë për t'u trajnuar për t'u bërë pilot.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Robin van Persie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Owen u ndalua përfundimisht nga trajnimi për të qenë një pilot nga menaxhimi i futbollit i Newcastle United për shkak të primeve të tepërta të sigurimit.

Michael Owen Jeta personale:

Michael Owen ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij të bukur.

Përparësitë: Pa dyshim, ai është i bukur, bujar, idealist dhe ka një ndjenjë të madhe humori.

dobësitë: Ai mund të premtonte më shumë sesa mund të jepte, shumë të paduruar dhe do të thoshte asgjë, pa marrë parasysh sa ishte jodiplomatike.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shigjetari i pëlqen: Owen e do Lirinë, udhëtimin, filozofinë dhe daljen jashtë.

Shigjetari nuk i pëlqen: Owen nuk i pëlqen njerëzit e kapur, duke u kufizuar.

Mbi të gjitha, ai ka aftësinë për të transformuar mendimet e tij në veprime konkrete dhe do të bëjë gjithçka për të arritur qëllimet e tij.

Michael Owen Fakte të Biografisë - Lëvizshmëria dhe Njeriu i Kalit:

Në Prill 2013, Owen, së bashku me ish shoferin e Formula XNUMX, Mark Webber, blenë një pakicë në rrjetin e mediave sociale Sportlobster. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Owen zotëron disa makina. Dashuria e tij për makinat sportive u tregua një herë kur ai dhe Wayne Rooney gëzuar një seancë lëvizëse përsëri në vitet.

Owen gjithashtu kënaqet me garën me kuaj që lindi personalitetin e tij të lojërave të fatit. Ai zotëron shumë kuaj garimi, të stërvitur nga Tom Dascombe. Ai edukoi kalin Brown Panther i cili fitoi një garë të madhe në Royal Ascot në 2011.

Personeli i Televizionit:

Owen gjithashtu luajti veten në shfaqjen dramatike televizive për fëmijë Hero i Zero. Në program, Owen do të dilte nga një poster i madh në dhomën e Charlie Brice për të ofruar këshilla në kohë krize.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ole Gunnar Solskjear Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e Fëmijërisë së Michael Owen dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet