Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit i cili njihet më shumë si “Keane“ Historia jonë e fëmijërisë Michael Keane plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, historinë e jetës para famës, historinë e famës, jetën e marrëdhënies, jetën personale, faktet familjare, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Shih edhe
Japhet Tanganga Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Po të gjithë e dinë për teknikën e tij fantastike në ruajtjen e posedimit të topit si dhe aftësitë e tij mbrojtëse. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Michael Keane e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Michael Keane Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, Michael Vincent Keane u lind në 11th ditën e janarit 1993 në Stockport në Manastirin e Madh, Angli. Ai ishte një nga një grup binjakësh të lindur nga nëna e tij, Janet dhe babai i tij, Aidan.

Shih edhe
Kieran Trippier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shtetasi anglez i etnisë anglofone me rrënjë irlandeze vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme dhe u rrit në periferi të Heaton Mersey në Greater Manchester, Angli. Duke u rritur në Heaton Mersey së bashku me vëllain e tij binjak - William Keane, i riu Micheal ishte një fëmijë i lumtur dhe një entuziast i futbollit i cili u rrit duke ëndërruar të luante futboll në Old Trafford.

I riu Michael Keane u rrit si një fëmijë i lumtur dhe ushqeu dëshirën për të luajtur futboll në Old Trafford. Kredite: Shpaloset e Famshëm.
I riu Michael Keane u rrit si një fëmijë i lumtur dhe ushqeu dëshirën për të luajtur futboll në Old Trafford. 

Origjina e dëshirës së Michael për të luajtur në Old Trafford daton që nga jeta e tij e hershme pasi prodigy i futbollit dhe vëllai i tij kanë lindur në vitin që ish-trajneri i Manchester United Alex Ferguson fitoi titullin e parë të 13 Premier League.

Shih edhe
Ademola Lookman Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për më tepër, babai i Micheal ishte një mbajtës i biletave të sezonit në Old Trafford dhe e bëri atë një detyrë për të formuar historinë e fëmijërisë së djemve të tij duke i marrë ata së bashku për të parë lojërat. Ishte vetëm një çështje vitesh para se Micheal dhe binjaku i tij të fillonin stërvitjen në klub kur ishin 11 vjeç.

Michael Keane Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Sfondi arsimor i Micheal përfshin studimet e tij në Kolegjin St Bede's në Whalley Range. Ndërsa ishte në shkollë, Keane ishte i predispozuar të luante futboll sesa të përqendrohej te akademikët. Si rezultat, ai u bashkua me Manchester United si një studiues i akademisë në 2009 në moshën 16 vjeç.

Shih edhe
Hamza Choudhury Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Michael Keane (djathtas) dhe vëllai i tij binjak William Keane në sistemet rinore të Manchester United. Kredite: Liverpool Echo.
Michael Keane (djathtas) dhe vëllai i tij binjak William Keane në sistemet rinore të Manchester United. 

Kaq i madh ishte përkushtimi i tij për futbollin që ai u rrit në radhët dhe u largua nga shkolla në St Bede's College në mënyrë që të akordojë më shumë kohë për sportin. Megjithatë, ai kaloi nivelet A në fizikë, kimikë dhe biologji me ndihmën e një tutori privat.

Michael Keane Biografia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Micheal solli shfaqje të shkëlqyera që bindën ish-trajnerin Alex Ferguson se ai meriton një e shtënë në ekipin e parë. Kështu ai u nënshkrua në Manchester United me rastin e ditëlindjes së tij të 18th në 11th të janarit 2011. I mbushur me shpresë dhe besim Micheal bëri debutimin e tij të parë në ekip si zëvendësues në Kupën e Ligës në 25th të tetorit 2011.

Shih edhe
Troy Deeney Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Lojërat e mëparshme në fillim të karrierës panë që Micheal filloi ndeshjen e ekipit të parë kundër Newcastle United në Kupën e Ligës në 26 Shtator 2012. Në kulmin e karrierës së tij të hershme, Micheal ndihmoi ekipin e Rezervave të Manchester United të fitonte Ligën e Rezervave të Veriut dhe ndeshjen kombëtare - jashtë finales gjatë sezonit 2011–12. Ai gjithashtu grumbulloi vota të mjaftueshme për të fituar çmimin për Denzil Haroun Rezervë të Vitit në 2012.

Shih edhe
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Michael Keane (R) është prezantuar me trofeun e Rezervës Lojtar të Vitit nga menaxher i skuadrës rezervë, Warren Joyce në maj, 2012. Kredite: Liverpool Echo.
Michael Keane (R) paraqitet me trofeun Rezervë të Lojtarit të Vitit nga menaxheri i ekipit të Rezervave Warren Joyce në maj 2012.

Michael Keane Biografia - Rruga drejt famës:

Si pjesë e përpjekjeve për të ndihmuar Michael të fitojë më shumë veprim në ekipin e parë, ai u huazua në klube që përfshijnë Leicester City, Derby dhe Blackburn. Ai shkoi mirë në klubet e lartpërmendura përpara se të kthehej në Manchester United.

Ndërsa në klubin e tij të djalërisë, Micheal u përball përsëri me sfidën e më pak lojërave. Kështu, shanset e tij për të rritur në famë në klub ishin të zymta. As Manchester United nuk ishte i gatshëm t'i ofronte atij një kontratë të përhershme.

Shih edhe
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Shanset e Michael Keane për të patur një përparim në Manchester United u dëmtuan nga mungesa e kohës së lojës. Kredite: Meshkuj.
Shanset e Michael Keane për të patur një përparim në Manchester United u dëmtuan nga mungesa e kohës së lojës.

Michael Keane Bio - Rise To Fame Story:

Shtator 2014 ishte koha që Micheal iu huazua Burnley. Ishte në Burnley se Micheal u nda nga magjistratët pasi klubi siguroi nënshkrimin e tij në një kontratë tre-vjeçare dhe gjysmë-vjeçare për një tarifë të pazbuluar.

Duke provuar vlerën e tij në Burnley, Micheal filloi sezonin e tij të parë në klub duke shënuar dy herë në muajin e parë të sezonit 2015 / 2016.

Shih edhe
Sean Longstaff Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Michael Keane feston një nga qëllimet e tij gjatë sezonit të 2015 / 2016 Premier League. Kredite: AZHR.
Michael Keane feston një nga qëllimet e tij gjatë sezonit të 2015 / 2016 Premier League. Kredite: AZHR.

Ai vazhdoi të ndihmojë rivendosjen e tij të avancuar në Premier League dhe u bë një prej gjashtë lojtarëve të përzgjedhur për çmimin PFA Young Player of the Year.

(Nga LR) Dele Alli, Harry Kane, Michael Keane, Romelu Lukaku, Jordan Pickford dhe Leroy Sane ishin lojtarët e përzgjedhur për lojtarin e ri të PFA të çmimit në 2017. Kreditë: Tribuna.
(Nga LR) Dele Alli, Harry Kane, Michael Keane, Romelu Lukaku, Jordan Pickford Leroy Sane ishin lojtarët e përzgjedhur për lojtarin e ri të PFA të çmimit në 2017.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Michael Keane Jeta e Marrëdhënies me Lauryn Goodman:

Micheal Keane është ende për t'u martuar në kohën e shkrimit. As ai nuk ka një histori takimi të prekshme. Ai është i njohur vetëm që ka bashkëvepruar shkurt me blogerin e bukurisë Lauryn Goodman në korrik 2017 kur duo u përplas me njëri-tjetrin jashtë restorantit Rosso në Mançester.

Shih edhe
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Momenti që Michael Keane ndërveproi me Lauryn Goodman jashtë restorantit Rosso. Kreditë: Mail Daily.
Momenti kur Michael Keane ndërveproi me Lauryn Goodman jashtë restorantit Rosso.

Shpejt përpara deri më sot nuk ka pasur asnjë përditësim në lidhje me atë që duoi bërë më pas. Si rezultat i kësaj, Micheal konsiderohet i vetëm dhe fokusohet në provimin e tij në klubin e tij të tanishëm Everton. Ai gjithashtu nuk ka asnjë djalë apo bija jashtë martese.

Michael Keane Jeta Familjare:

Micheal Keane ka lindur në një familje prej katër anëtarësh. Ne ju sjellim fakte për anëtarët e familjes së tij duke filluar me prindërit e tij Janet dhe Aidan si dhe vëllezërit e motrat e tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Rreth babait Micheal Keane:

Aidan është babai i Micheal Keane. Ai është një burrë irlandez i cili ka lindur në Irlandë, por u zhvendos në Angli kur ishte nëntë vjeç. Babai mbështetës është një adhurues i futbollit dhe një tifoz i madh i Manchester United.

Rreth nënës Micheal Keane:

Xhenet është nëna e Micheal. Ajo është gjithashtu irlandeze dhe një adhuruese e futbollit. Nëna mbështetëse e dy fëmijëve vazhdon me lojërat e Micheal dhe e shikon atë në TV sa herë që është shumë larg Anglisë.

Shih edhe
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Micheal Keane Lindjes së mesme:

Micheal nuk ka motra, por një vëlla i quajtur William Keane. Ata të dy ndajnë të njëjtën histori të fëmijërisë dhe ishin produkte të sistemeve rinore të Manchester United. William luan për qytetin Hull si në kohën e shkrimit dhe ka një histori të shkëlqyer karriere si vëllai i tij binjak.

Michael Keane me vëllain binjak William Keane. Kredite: MEN dhe Thesun.
Michael Keane me vëllain binjak William Keane. Kredite: MEN dhe Thesun.

Rreth të afërmve Micheal Keane:

Micheal ende nuk është identifikuar me gjyshërit, xhaxhallarët dhe hallat e tij. Në të njëjtën dritë, nuk dihet shumë për kushërinjtë, nipërit dhe mbesat e tij.

Shih edhe
Sean Longstaff Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Michael Keane Jeta personale:

Çfarë dini për personazhin e Micheal Keane përtej paraqitjeve të tij në fushë, rrini të qetë ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të Michael për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Si fillim, personaliteti i Micheal është një përzierje e tipareve të Zodiakut Bricjapi. Ai është një individ i zgjuar dhe punëtor që gjithmonë arrin atë që ka vendosur.

Shih edhe
Reiss Nelson Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Michael Keane është një go-getter i fokusuar. Kreditet: Ruajtësi.
Michael Keane është një go-getter i fokusuar. Kreditet: Ruajtësi.

Ngjashëm, ai është praktik, i sigurt dhe analitik. Hobi i tij përfshin të luajë lojëra video, shikuar filma, varur me miqtë dhe familjen, si dhe duke u nisur në turne ndonjë gjë.

Michael Keane Stili i jetës:

Micheal nuk është lloji i futbollistit që jeton një mënyrë jetese të shtrenjtë dhe të bollshëm pavarësisht se ka një vlerë tregu prej £ 22.50 si në kohën e shkrimit. Gjenia e futbollit jeton në një mënyrë jetese të përulur në klasën e mesme dhe e di se si të shpenzojë më së miri në mënyrën e tij.

Shih edhe
Japhet Tanganga Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Micheal Keane shpenzon para për tërheqjet turistike gjatë pushimeve të tij. Kredite: Instagram.
Micheal Keane shpenzon para në atraksionet turistike gjatë pushimeve të tij. 

Vlera e vërtetë e shtëpisë së Micheal në Angli ende nuk është përcaktuar dhe as nuk dihet shumë për koleksionin e makinave në garazhin e tij pasi ai rrallë shihet duke vozitur në trajnime ose ceremoni çmimesh.

Michael Keane Fakte të pathëna:

A e dini?

  • Micheal kishte përfaqësuar Republikën e Irlandës nën nivelin 17 dhe nën-19 para se të kryente karrierën e tij ndërkombëtare në Angli.
  • Ai luajti në të njëjtën skuadër rinore - klasa e Manchester United të vitit 2011 - e cila Paul Pogba kishte jetën e tij të hershme të karrierës.
Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë
Michael Keane së bashku me Paul Pogba (ekstremi djathtas) në formacionin e sistemit të të rinjve të Manchester United. Kredite: Liverpool Echo.
Michael Keane së bashku me Paul Pogba (ekstremi djathtas) në formacionin e sistemit të të rinjve të Manchester United. Kredite: Liverpool Echo.
  • Lidhur me fenë e tij, Micheal është i krishterë por nuk dihet të ketë bërë ndonjë deklaratë fetare në mbështetje të besimeve të tij.
  • Ai është një nga disa lojtarë që mbajnë hairstyle të thjeshta dhe janë të lirë nga tatuazhet ose artet trupore.

Michael Keane Përmbledhje e Biografisë së Video:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Vizito Mirësi dhe ABONOHU të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

Shih edhe
Hamza Choudhury Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Michael Keane dhe fakte të pambaruara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet