Matthijs de Ligt Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Matthijs de Ligt Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte nga LB

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Mbrojtësi i përgjithshëm". Matthijs de Ligt Historia e fëmijërisë dhe fakte të paturpshme të biografisë ju sjellin një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë se është ndër mbrojtësit më të ndritshëm në botë. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Matthijs de Ligt, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Matthijs de Ligt u lind në 12th ditën e gushtit 1999 me nënën e tij, Vivian de Ligt dhe babanë, Frank de Ligt në Leiderdorp, një qytet dhe komunë në Holandën perëndimore.

Matthijs de Ligt Qyteti i lindjes

Pak pas lindjes së tij, prindërit e Matthijs de Ligt u shpërngulën në Abcoude, një qytet në jug të Amsterdamit. Përveç marrjes së një mundësie më të mirë ekonomike, të dy prindërit, duke përfshirë edhe pasardhësit e tyre, zhvilluan një dashuri të thellë me ekipin e futbollit Ajax.

Matthijs de Ligt erdhi si fëmija i parë i lindur dhe i biri prindërve të tij Vivian dhe Frank. Më vonë në jetën e tij të fëmijërisë së hershme, mamaja e tij kishte motra të tjera, një grup binjakësh me emër; Fleur dhe Wouter. Të gjitha së bashku deri në datën e përbëjnë anëtarët e lumtur të familjes së Ligt.

Prindërit e Matthijs de Ligt-Vivian dhe Frank de Ligt

Matthijs de Ligt kishte udhëhequr gjithmonë rrugën si një vëlla i madh herët. Vëllai i vogël i tij, Wouter ishte ndier gjithmonë me fat që të kishte një vëlla të madh të cilin e kishte ndarë një lidhje me të drejtë që nga ditët e tyre të fëmijërisë.Vëllai i Matthijs de Ligt-Wouter

Në atë kohë, vëllezërit de Ligt formuan zakonin që asnjëherë të mos lejojnë njëri-tjetrin të enden vetëm në errësirë. Në atë kohë, në qoftë se Ajax luan rezultate, të dy djemtë do të vraponin duke bërtitur nëpër dhomën e tyre të jetesës. Një pjesë e aktivitetit të tyre të kohës së lirë përfshin prindërit e tyre duke i marrë ata në një shëtitje në stadiumin Ajax (Johan Cruijff Arena) gjatë ditëve të javës.

Matthijs dhe Wouter-The de Ligt Brothers

Në një shënim personal, Matthijs u konsiderua si dikush që gjithmonë do të kujdeseshin për vëllezërit e tij të dyfishtë dhe nuk kishte frikë të përballonte bullies në shkollë.

Matthijs de Ligt Historia e hershme e jetës me vëllain dhe motrën

Sipas AjaxShowTime, një nga mësuesit e Matthijs tha një herë;

Nëse dikush në klasën e tij ose vëllai i tij i ngacmohet, Matthijs nuk do të bënte atë që shumica e njerëzve do të bënin ... Kjo është "ikur". Në vend të kësaj, ai do të qëndronte për të ngacmuar.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

A e dini? ... Matthijs kurrë nuk panë një karrierë në futboll në rrugën e fatit të tij në fillim. Në të vërtetë, suksesi i tij i parë sportiv në fakt erdhi me një top në duart e tij dhe jo këmbët e tij. Në moshën pesë vjeçare, Matthijs i ri i fotografuar më poshtë ka filluar të luajë tenis, gjë që bëri shumë mirë.

Matthijs de Ligt Historia e fëmijërisë - jeta e hershme

Si filloi udhëtimi i tij i futbollit: Pavarësisht se ishte një lojtar tenisi, Matthijs kishte vështirësi për t'u zgjidhur me karrierën. Kjo ishte një kohë kur ai kërkoi alternativa të tjera. Për fat të mirë për të, një ditë, ai u njoh me futbollin nga shoku i tij i cili e ftoi atë për një trajnim. Vetëm menjëherë pas trajnimit, Matthijs filloi të luajë futboll menjëherë.

U deshën rreth një vit që ai të vendoset në sportin e ri. Kjo ishte një kohë që ai u regjistrua me sukses në listën e ekipit të tij lokal të të rinjve, FC Abcoude i cili i dha atij skenën për të shfaqur më tej talentin e tij. Në atë kohë, Matthijs do të kishte gjithmonë vëllain e tij të vogël Wouter që ta shoqërojë atë në aktivitetet e klubit.

Matthijs de Ligt Jeta e hershme e karrierës

Ndërsa me FC Abcoude, ai kishte një vendosmëri të ashpër dhe u përqendrua në një ëndërr të re për t'u bërë pro. Me të vërtetë, ambiciet e tij u ndoqën nga puna e vështirë dhe nuk ishte thjesht një dashuri e kalueshme. Matthijs luajti për FC Abcoude për 3 më shumë vite, një kohë që ai i lulëzonte aftësitë e tij dhe vazhdoi të synonte më shumë.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Njohja

Si zbuluesit e Manchester United zbuluan Adnan Januzajn

Në moshën 9, Matthijs de Ligt ishte tashmë i zbuluar nga scouts Ajax të cilët kishin interes në të për dy arsye. Së pari, ai ishte lojtari më i mirë i moshës së tij. Së dyti, ishte për shkak të rritjes së tij mbresëlënëse që ishte e qëndrueshme dhe i plotësonte kërkesat e tyre në fillim.

Megjithatë, me kalimin e kohës, dyshimet nga scouts të Ajax-it filluan të zgjaten. Ata kishin frikë se Matthijs de Ligt po bëhej më i rëndë në një shkallë që mund të dukej jo miqësore me sportin. Megjithatë, ata morën rrezikun kur panë se ai ende kishte talent në të.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Takimi i Ajax Suarez

De Ligt më në fund kishte një gjykim të suksesshëm në Jong Ajax, gjithashtu i referuar si Ajax II ose Ajax 2 (ekipi rezervë i Ajax). Në Ajax, Matthijs u bë ky djalë i përulur dhe i tërhequr, aftësia e të cilit për t'u marrë me famën u bë në mënyrë proporcionale me mënyrën se si trajtoi topin.

Sipas një interviste, momenti më i paharrueshëm ishte takimi Luis Suarez një kohë ai ishte ende në Ajax II.

Momenti i paharrueshëm i Matthijs de Ligt-Takimi i Luis Suarez

A e dini? ... Ajax në 2017 dikur provokoi disa nga tifozët e saj nëpërmjet kanalit zyrtar të FaceBook. Klubi holandez i përdori fjalët "Vitin e ardhshëm, së bashku në një ekip"Për të përshkruar foton e Matthijs de Ligt dhe Luis Suarez i cili luajti në Barcelonë në atë kohë.

Ajax transmeton një herë Matthijs de Ligt Transfer në FC Barcelona

Shumë tifozë të Ajax e kanë gjetur këtë shumë joprofesionale për klubin që t'i referohet transferimeve në atë natyrë. Ndoshta një arsye pse klubi kurrë nuk e shiti Matthijs de Ligt në Barça në 2018 të gjitha, në një përpjekje për problemet e gjyqit në aviod.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Rruga për famë

Matthijs de Ligt ishte më i riu dhe më i shpejti që të ngrihej mbi të gjitha rradhët e të rinjve, gjë që çoi në promovimin e futbollit të lartë ashtu siç iu afrua 17. Kjo ndodhi pasi ai fitoi çmime të shumta si futbollist rinor.

Çmimi Rinor i Matthijs de Ligt

A e dini? ... Si një 15-vjeçar, Matthijs de Ligt fitoi çmimin për lojtarin e turneut në një turne për U17 dhe gjithashtu në një turne për U19's. Kjo ishte kur tifozët e dinin se ai do të ishte një lojtar i madh. Shpejt përpara një viti më vonë, ai u transferua në ekipin e lartë të Ajax.

Matthijs de Ligt bëri debutimin e tij të suksesshëm kundër FC Emmen on Gusht 8, 2016. Kjo ishte dita kur ai e njoftoi veten te tifozët e Ajaxit duke shënuar dhe duke bërë një gjest pushteti.

Matthijs de Ligt rezultatet në debutimin e tij

Kjo me siguri u mbyt në kujtesën e tifozëve të Ajax. Matthijs de Ligt pasi ndeshje u dha si golashënuesi i dytë më i ri pas Clarence Seedorf.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Ngritja në Fame Story

Gjërat filluan të lëvizin shpejt në sezonin e tij të parë të futbollit profesionist, i cili pa zhvillimin e tij meteorik. Matthijs de Ligt u lidh me ish shokun kolumbian, Davinson Sánchez për të siguruar mbulim të madh mbrojtës për Ajax. Kjo kryeson ekipin e tij në finalet e ekipit të Europa. Udhëzimi i ekipit të tij për të arritur finalen në një kohë të tillë në një epokë të butë të 17 sigurisht që solli vlerësime nga të gjitha këndet. Matthijs de Ligt 's Rise to Fame Story

Matthijs de Ligt në një mënyrë të ngjashme si Ruben Neves u bë lojtari më i ri që luajti ndonjëherë në një finale evropiane, në një skuadër me një moshë mesatare nën 23. Pjekuria që ai shfaqi si në konferencën për shtyp dhe përballë një sfide të Manchester United ishte padyshim e pavlefshme për një 17 vjeç.

Historia e Ngritjes së Fama të Matthijs de Ligt

Markat dhe popullariteti i jetës personale të Matthijs de Ligt i dhanë më shumë nxitje yjeve të tjerë të Ajax, sidomos mes tyre; Kasper Dolgberg dhe Frenkie de Jong.

Si de Ligt e ndihmoi Kasper dhe Frenkie

Lumturia e vazhdueshme e Matthijs de Ligt, guximi dhe lidhja me tifozët e Ajax e detyruan atë të kalonte kërkesat e kapitenitetit për ekipin e tij Ajax. Videoja më poshtë tregoi potencialin e tij të lidershipit i cili hapi rrugën për titullin e tij të kapitenitetit. Shikoni deri në fund!

Sigurimi i titullit të tij të kapitenitetit për ekipin e tij çoi në një çmim kombëtar. Matthijs de Ligt u bë kapiteni më i ri ndonjëherë i një ekipi profesional në historinë e futbollit hollandez.

Story Suksesi i Matthijs de Ligt

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Prapa çdo futbollisti të suksesshëm, ekziston me të vërtetë një vallëzim magjepsës ose një të dashur. Për Matthijs, sapo ai u bë i suksesshëm, një zonjë e bukur i kishte dhënë tashmë zemrën e saj.

Historia e dashurisë e Matthijs de Ligt me Annick Diekman

Ligt si në kohën e shkrimit është në një marrëdhënie me Annick Diekman një vajzë hokej që luan për HC Athena, një klub në Amsterdam.

Karriera e Hockey Annick Diekman

Edhe Annick nuk ka frikë nga farët si ajo është gjithashtu në aktrim. Ajo është diplomuar në një shkollë teatri rinor në Amsterdam. Lajmet për çështjen e tyre dolën në dritë në mes të viteve '2014, një kohë kur të dy ishin vetëm adhuruesit e fëmijërisë që filluan të takoheshin. Matthijs Ligt në foto më poshtë ishte vetëm 15 vjeç në atë kohë.

Matthijs de Ligt Dashuria me Annick Diekman

Pavarësisht se së bashku për një kohë të gjatë, Matthijs dhe Annick nuk kanë marrë asnjë vendim për zgjidhjen e tyre. Përveç hokej dhe aktrim, Annick ka qenë i njohur për të kaluar shumë kohë me Matthijs edhe para se të bëhej i famshëm.

Historia e Marrëdhënies së Matthijs de Ligt

Matthijs de Ligt Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta personale

Jeta personale e Matthijs de Ligt

Ndryshe nga futbollistët më premtues të rinisë, atributi i jetës personale të Matthijs de Ligt është unik dhe i ndryshëm. Shumë prej atyre që e njohin e përshkruajnë atë që të jetë i qetë, i nxitur, i fokusuar, serioz dhe inteligjent dhe i gëzueshëm, personaliteti shoqëror dhe besnik.

Matthijs nuk i pëlqen të ketë vëmendje të lidhur me karrierën dhe i pëlqen të kalojë kohë vetëm për vete. Nëse ai nuk po luan futboll, ai do të jetë me Annick ose ndoshta do të luajë me FIFA ose do të shikojë shfaqje në Netflix gjatë gjithë ditës. Ai nuk është lloji i personit që dëshiron të rri me të gjithë.

Kohët e fundit, nëna e tij duhej ta shtynte atë që të merrte patentën e tij të shoferit, i cili nuk funksiononte. Matthijs tha se marrja e mësimeve lëvizëse nuk do të përshtatet në orarin e tij personal të trajnimit. Dita në ditë, Matthijs shpesh e merr mendjen e tij vazhdimisht të zënë me atë që ai ka nevojë të jetë një mbrojtës i mirë.

Matthijs de Ligt Jeta personale - Çfarë bën kur është vetëm

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Matthijs de Ligt Childhood Story plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu