Matteo Guendouzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Matteo Guendouzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin “La Ri Vieira“ Historia jonë e fëmijërisë Matteo Guendouzi plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale. Përveç kësaj, fakte të tjera jashtë fushës pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë që ai njihet menjëherë nga flokët e tij të gjatë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Matteo Guendouzi e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte-Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, emri i tij i plotë është Mattéo Guendouzi Olié. Mattéo Guendouzi lindi në ditën e 14-të të Prillit 1999 në Poissy, Francë. Familja e tij e ka origjinën nga Maroku në Afrikë, ku kanë lindur të dy prindërit e tij. Të dy babai dhe nëna e tij u larguan nga Maroku herët dhe vendosën të emigrojnë në Francë në mënyrë që të gëzojnë kushte të favorshme ekonomike.

Guendouzi kaloi jetën e tij të hershme në qytetin prodhues të Peugeot dhe Siemens të Poissy, ish-mbretëria mbretërore Franceze, në perëndim të Parisit (20 minuta tren nga kryeqyteti). Si fëmijë, ai nuk ishte vetëm vetëm me nënën dhe babanë e tij të bukur. Guendouzi u rrit me vëllezërit e motrat e tij, një vëlla me emrin Milano dhe motra emri i të cilave është relativisht i panjohur.

Të dy vëllezërit e motrat e sotme gëzojnë përfitimet që vëllai i tyre i madh të luajë futboll të lartë fluturimi, një përmbushje e aspiratave të familjes Matteo Guendouzi.

Duke folur për jetën e tij të hershme në një notë më personale, Guendouzi u rrit në një fëmijë me një temperament të temperamentit. Ky temperament lind vetëm kur aftësia e tij për të arritur një qëllim ose synim të caktuar i pritet shkurt. Në fillim, qëllimi i tij afatgjatë ka qenë të bëhet një futbollist profesionist. Gjatë arritjes së këtij qëllimi, temperamenti i tij është ndjerë. Ne do t'ju japim shumë për këtë ndërsa përparojmë në këtë artikull.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Ndërtimi i karrierës

Herët, Guendouzi u pa si një fëmijë që hante, piu dhe flinte me futbollin e tij. Në atë kohë, të gjithë në shtëpinë e tij dhe lagjen Poissy gëzonin Guendouzi sepse ai ishte një fëmijë i mirë me një besim të thellë dhe të thellë në veten e tij.

LEXO  Franck Ribery Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dëshira e Guendouzi për t'u bërë një futbollist erdhi si kur ai ishte një 5-vjeçar falë klubit të zemrës së tij-Arsenal FCA e dini se?... Guendouzi u rrit duke shikuar, me babain e tij, videot e Patrick Vieira, Thierry Henry dhe të tjerët që bënë historinë në vitin 2004 pasi fituan titullin e kampionit të Premier League pamposhtur.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Fillimi i dhimbshëm i karrierës

Vitin tjetër 2005, prindërit e Mattéo Guendouzi morën djalin e tyre për prova në PSG fqinje 29 minuta largohen nga shtëpia e tyre. Ai kishte një gjykim të suksesshëm dhe mori karrierën e tij të gjitha të vendosur dhe drejtimin.

Fillimisht në karrierën e tij të të rinjve, Matteo Guendouzi u bë dikush që do të stërvitej gjatë gjithë ditës me asgjë për të treguar për të. Pavarësisht nga puna e vështirë, përpjekjet e tij në fushën e lojës do të shkuan të panjohura.

Kjo situatë shkaktoi shumë zhgënjim dhe frikë për Guendouzi dhe familjen e tij pasi ata e dinin se performanca e dobët mund të rezultojë në marrjen e tij nga klubi i tij i të rinjve.

Për fat të keq, Guendouzi lejoi frikën dhe pasigurinë të marrë më të mirë prej tij. Në moshën 14 në vitin 2013, ai u lirua nga PSG për shkak të mungesës së performancës.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e re në Lorient

Nën frikën e Matteo Guendouzi krijoi një mundësi të shkëlqyer diku në Francën Veri-Perëndimore. Në të njëjtin vit ai u lirua nga PSG ndodhi në kohën kur akademia e FC Lorient sapo u hap për biznes. Guendouzi e shfrytëzoi këtë mundësi, u regjistrua shpejt dhe pati një gjyq të suksesshëm me Lorient. gezuar ate !!!

Ndërsa në Lorient, ai gjeti guximin të fillonte frikën e tij. Kjo u shoqërua me punë të zellshme, më shumë entuziazëm dhe aftësi natyrore për të mbajtur atë që ai e do më shumë "Futboll".

Falë performancës së tij, nuk u desh kohë para se shokët e ekipit Guendouzi të fillojnë të krahasojnë bashkëatdhetarin e tyre Adrien Rabiot. Ata e vlerësuan atë për të qenë i qetë në zotërim dhe shumë efektiv në prishjen e lojërave. Ashtu si çdo i ri tjetër i talentuar, Guendouzi u bë lojtari më i mirë në çdo skuadër. Karriera e rinisë së rinovuar e Guendouzi i frymëzoi prindërit e tij që të lejonin vëllain e tij të vogël Milan të bashkohej me të me Lorientin e tij të dashur. Duke vazhduar punën e tij të vështirë, Guendouzi frymëzoi Lorient për të fituar turneun e tyre të parë nën-17 në Francë në vitin 2015.

LEXO  Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo fitore jo vetëm e shfajësoi atë, por i dha atij pseudonimin "David Luiz”Ndërsa u krahasua me brazilianin. Pas fitores në turne, Guendouzi iu dha një ngritje në ekipin e parë të Lorientit. Ishte koha e duhur siç ndodhi në ditën e 18-vjetorit të tij.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Temperaturë

Sezoni i parë i Guendouzi për Lorient e pa ekipin e tij duke përfunduar në vendin e shtatë që e trishtoi. Kjo pati një përplasje me aspiratën e tij për të luajtur në divizionin e lartë francez.

Trimëria individuale e Guendouzi në fushë nuk u plotësua nga shokët e tij të skuadrës të cilët ishin të qetë për të qëndruar në divizionin e dytë francez. Nuk kaloi asnjë kohë para se të ngrihej zemërimi i tij që çoi në një mosmarrëveshje me menaxherin e tij, ish-portierin francez Mickael Landreau. Përplasja e tyre filloi gjatë ndeshjes së tyre kundër kundërshtarëve Valenciennes as Mickael Landreau e mori atë të tërhiqet nga shokët e tij para se të fiksohej.

Pasoja e veprimeve të Guendouzi bëri që ai të ngrihej jashtë skuadrës për tre muaj. Nga ana tjetër, ai iu përgjigj vendimit të trajnerit të tij duke refuzuar të kthehej përsëri në skuadër kur u thirr përsëri. Guendouzi filloi të mungonte në lojëra dhe vendosi që nuk po nënshkruante ndonjë kontratë të re.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Transferimi dhe ngritja e famës angleze

Gjatë ditëve të tij jashtë favor, dashuria e Matteo Guendouzi për Arsenalin u dëgjua shumë larg Londrës. Gjatë intervistave, ai paralajmëroi skautët e Arsenalit pasi vuri në dukje klubin si i vetmi klub që mund ta lejojë atë të rritet si lojtar.

A e dini? Paris Saint-Germain donte të blinte Guendouzi, të cilin e kishin lëshuar një herë. Ish-djalë i tyre i refuzoi hapur këmbënguli që ai donte arsenal. Gjithçka që donte ishte një ekip më afër zemrës së tij dhe se ai gjithmonë kishte dashur të bashkohej që nga fëmijëria e tij. Duke parë këtë zhvillim të mahnitshëm, Unai Emery-së vendimi për të dërguar scouts për të hyrë në situatën. Ata shpejt e pranuan atë, shpejtuan procesin e transferimit dhe fituan garën për nënshkrimin e tij.

Jo shumë adoleshentë që po bënin mirë si ai, do të merrnin ato në Arsenal, por Guendouzi është ndryshe !. Gjithçka që donte ishte një klub që jo vetëm do ta edukonte, por do ta bënte shumë të lumtur.

LEXO  Thierry Henry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Vetëm pas bashkimit me Arsenalin, krijimtaria e mesfushës së Guendouzi u vlerësua më shumë sesa ajo e dhënë nga Granit Xhaka. Kjo bëri që ai të fitonte çmimin lojtari i muajit të klubit gjatë muajit gusht 2018.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Gjithmonë të kërkuar për të gjetur se kush është e dashura e Matteo Guendouzis...?

Para se ta zbulojmë këtë informacion, ne duam që ju të kuptoni se jo çdo futbollist i ri do të dëshirojë të zbulojë detajet e jetës së tyre private edhe nëse ekziston. Ky është rasti i Matteo Geunduzi i cili në kohën e shkrimit nuk është i interesuar në zbulimin e identitetit të të dashurës apo gruas së tij.

Ta themi thjesht, ai thjesht dëshiron të përqëndrohet në karrierën e tij të re. Kjo është e dukshme pasi faqja e tij e mediave sociale është e liçensuar me fotot e të dashurës së tij, madje edhe babait, nënës, vëllait apo motrës së tij.

Matteo Guendouzi Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta personale

Duke u larguar nga jeta e karrierës së tij, Guendouzi gëzon një marrëdhënie të mirë Alexandre Lacazette  Aubameyang. Trio ndan një bromance të mrekullueshme, veçanërisht kur udhëtojnë së bashku për ndeshje larg.

Ndër të dy miqtë, Guendouzi është shumë më afër Lacazette të cilin ai shpesh e bën argëtues në llogarinë e tij në Twitter.

Pavarësisht nëse luan në fushë apo me miqtë e tij, prania e Guendouzi shënon fillimin e diçkaje shumë energjike dhe të trazuar. Ai është dikush që i pëlqen të jetë i pari në gjithçka - nga aftësitë e karrierës (shih videon më poshtë) te tubimet shoqërore.

Guendouzi është natyrisht trim dhe rrallë i frikësohet gjykimit dhe rrezikut. Ai posedon shumë energji rinore dhe energji. Guendouzi është i patrembur dhe gjithmonë i gatshëm për të vënë ndonjë lojtar të lartë Arsenal në turp siç shihet në videon më poshtë.

Kjo ndër arsyet e tjera i bën tifozët e futbollit ta duan.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Matteo Guendouzi dhe Fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet