Historia e fëmijërisë së Mario Gomez dhe fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Mario Gomez dhe fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një sulmuesi futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin; “super Mario“ Historia e fëmijërisë sonë Mario Gomez Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë dinë për kërcënimet e tij ajrore dhe aftësitë përfundimtare. Sidoqoftë, vetëm disa tifozë dinë shumë për Bio të Mario Gomez, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Mario Gomez Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historia e Familjes:

Mario Gómez García lindi në ditën e 10-të korrikut 1985 në Riedlingen, Gjermani. Ai është me origjinë gjermano-spanjolle; i lindur nga nëna e tij, Christel Roth, (një gjerman) dhe babai i tij, José “Pepe” Gómez García (një spanjoll nga Albuñán, Granada). Kjo nënkupton që Mario ka shtetësi të dyfishtë me besnikëri të dhënë Gjermanisë.

LEXO
Joshua Zirkzee Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mario Gomez u rrit në Unlingen aty pranë, një fshat i Epërm Swabian në shtetin e Baden-Württemberg në Gjermaninë Jugperëndimore, rreth 100 km në jug të Shtutgartit dhe 175 km në Perëndim të Mynihut.

Mario Gomez Biografia e Fëmijërisë - Takimi i parë me futbollin:

Mario dikur tregoi një histori në lidhje me takimin e tij të parë me futbollin. Sipas fjalëve të tij

Isha katër vjeç dhe nuk e dija se çfarë po bëja. Gjithçka që dija ishte se e kisha topin në këmbët e mia dhe dëshiroja të shënoj një gol. Kështu që unë fillova të dribbling deri në fushë dhe të gjithë shokët e mi të ekipit filluan të bërtasin emrin tim; “Mario! Mario! Mario! ”

E çova topin më tej në fushë. Ata vazhduan të bërtisnin "Marioooooooooo!" Asked Pyeta veten,… Çfarë nuk është në rregull me ta? Pse duan që unë të kaloj? Askush nga mbrojtësit nuk donte të më merrte përsipër. Unë kisha një rrugë të qartë drejt qëllimit.

Në një moment, prindërit e mi filluan të bërtisnin emrin tim "Mario!… Po shkon në rrugën e gabuar! Mario, nooooo! ” Nuk e kuptova që kishte një mënyrë të drejtë për të shkuar. Sapo pashë një gol, dhe doja ta godisja topin në të. Fatkeqësisht, shënova një autogol ”.

Pasi mësoi se si të shënonte gola në mënyrën e duhur, të gjithë fëmijët dëshironin të ishin në ekipin e Mario sepse ai ishte ai që fitonte gjithmonë. Çdo ditë kur ai kthehet në shtëpi nga shkolla, Mario do të hedhë çantën e shpinës në qoshe dhe do t'i telefonojë nënës së tij.

"Mami, do të jem jashtë për të luajtur futboll". "Prisni, prisni, pritni!"

ajo do të thoshte.

"Duhet të hani diçka. Ju duhet të përfundoni detyrat e shtëpisë së parë. "

Christel Roth pas dhënies së lejes së djalit të saj do të mbyllte derën e pasme për të bërë pak Mario të mbyllur veten në kopsht. Pjesa më e madhe e kohës, kushëriri i tij i vogël do t'i bashkohej atij. Mario në kopsht do të përfundojë duke i dhënë topin Qindra e qindra goditje me këmbën e tij të majtë, dhe pastaj me të djathtën e tij. Kjo ka qenë gjithmonë mjeti i tij, madje edhe kur ishte i ri, për të qenë në gjendje të luante me të dyja këmbët.

LEXO
Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Brenda shtëpisë, prindërit e tij duhej të dëgjonin rekordin e topit që goditi derën e garazhit. Bang! Bang! Bang !. Ata kurrë nuk më thanë për të ndaluar, as nuk kanë bërë presion mbi të që të bëhet një futbollist profesionist.

Prindërit e Mario sapo panë lumturinë që futbolli i dha djalit të tyre. Kështu që sa herë që kishte një vazo të copëtuar ose gotë të thyer, babai i tij dilte jashtë me një pamje zhgënjimi në fytyrën e tij. José Gómez García do të reagonte;

"C'mon, Mario,"

ai do të thoshte.

“Për çfarë synoni atje? Ju mund të qëlloni më mirë se kaq ”.

Babai i Mario nuk do ta hiqte kurrë topin pasi e donte edhe futbollin. Ai nuk mund të ishte kujdesur më pak për bimët ose xhamat e thyer, dhe nganjëherë ai madje dilte dhe gjuante me djalin e tij përveç nëse do të ishte ora 6 e pasdites. Pastaj, ishte vetëm një vend ku ai do të ishte, para televizionit duke parë programin javor të pikave kryesore të futbollit.

LEXO
Alphonso Davies Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Mario Gomez Fakte të patreguara të biografisë - Origjina e motivimit:

Gjatë fëmijërisë së tij, Mario Gomez nuk e pëlqeu shikimin e futbollit në TV. Shikimi i futbollit në TV ishte gjithmonë aq i mërzitshëm për të.

Pse ulesh para ekranit, kur mund të dilësh jashtë dhe të luash lojë për të vërtetë? 

- pyeti Mario. Në atë kohë, ai i thoshte babait të tij;

"Papi, le të shkojmë jashtë!"

Ai do të thoshte, duke tërhequr në krahun e tij.

"Le te luajme!"

Një mbrëmje kur Mario ishte rreth shtatë ose tetë, ai ndjeu se më në fund ishte ngopur. Në vend që të bindte babanë e tij që të bashkohej me të në kopshtin e tij të preferuar, Mario u ul pranë tij ndërsa ai shikonte TV. Babai i tij, Jose AKA Pepe tha

"Dua që ta shihni këtë, Mario. Vetem shiko." 

Mario u përgjigj

“Jo! Nuk do të qëndroj gjatë sepse është e mërzitshme. ” 

Mario Gomez iu përgjigj kërkesës së babait të tij ndërsa ai ishte ende ulur për të parë se si babai i tij dëshironte që ai të bënte. Përsëri, e tij babai vuri në televizor,

"Shikoni! Atje! Tani për tani! "

Kur Mario ngriti sytë, në ekran ishte një lojtar i Eintracht Frankfurt. Ky lojtar dribloi topin rreth portierit të ekipit tjetër, pastaj rreth një mbrojtësi dhe më pas rreth një mbrojtësi tjetër - thjesht duke luajtur me ta - derisa ai e goditi atë lehtësisht në portë.

LEXO
Alphonso Davies Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Woahhhhhh" Tha Mario. "Çfarë bëri ai vetëm?". 

"Shiko?" Babai i Mario, tha Jose. "Kjo është Jay-Jay Okocha. Dhe nuk ka asnjë tjetër si ai. "

Që nga ai moment, Mario Gomez ëndërronte të luante Jay-Jay Okocha i cili u bë idhulli i tij i parë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mario Gomez Biografia e Fëmijërisë - Frymëzimi pas:

Dhe pasi e pa atë driblim dhe qëllimin nga Jay-Jay Okocha, Mario vazhdonte të shikonte momentet kryesore me babanë tim, Jose çdo të Dielë. Nuk kaloi shumë dhe ai filloi të shikonte ndeshje edhe me të. Sipas fjalëve të tij

“Kryesisht do të shikonim La Ligën e Spanjës në shtëpinë tonë dhe nuk kishte asnjë ndeshje më të rëndësishme se ndeshja - El Clasico. Kurdoherë që Real Madrid dhe Barcelona përballeshin, të gjithë xhaxhallarët dhe kushërinjtë e mi vinin në shtëpinë tonë. Fanellat e Raulit mbushën dhomën tonë të ndenjes, si dhe tingujt e britmave dhe brohoritjeve për 90 minuta rresht. ”

Familja e tij ishin të gjithë tifozët e Real Madridit, por kur erdhi në futboll, askush nuk mund t'i tregonte Mario çfarë të bënte. Kështu që ai vendosi të rrënjosë për Barcelonën. Një pjesë e saj duhej të ishte ndryshe, por pjesa e saj ishte gjithashtu sepse ai donte të shihte lojtarët brazilianë Ronaldinho, Rivaldo dhe të preferuarit e tij të gjitha kohërave, Romario.

LEXO
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dashuria e tij për Romario ishte sepse emri dukej si i tij [Mario] Mbështetja e tij për lojtarët brazilianë dhe FC Barcelona ishte arsyeja pse ai veshi një fanellë braziliane siç shihet në foton e tij të fëmijërisë më poshtë.

Jay-Jay Okochaështë kryevepër dribluese dhe gol ndaj Oliver Kahn në të vërtetë, ndezi interesin e Mario Gomez për të filluar një karrierë në futboll. Mario Gomez pavarësisht Idolizing Okocha duhej të zgjidhte një lojtar që pasqyron personalitetin e tij të futbollit në fushë për të idhulluar. Sipas fjalëve të tij

Doja të isha Romario. Por, kur isha më i vjetër, kuptova se tipi i sulmuesit që dëshiroja të isha nuk ishte pikërisht lloji i sulmuesit që unë mund të isha. Isha më e madhe dhe më e fortë se të gjithë djemtë që i kisha luajtur, kështu që bëra më shumë se një numër i vërtetë nëntë në fushë.

Mario vazhdoi

Disa djem kishin talent për driblim, por unë kisha talent për të shënuar. Pavarësisht nëse ishte me këmbën time të majtë, atë të djathtë, apo kokën time, është vetëm ajo për të cilën unë isha i mirë. Por ndryshe nga djemtë e tjerë, unë kurrë në fakt nuk kam menduar se mund të luaj në mënyrë profesionale. Thjesht ... ndodhi. Hap pas hapi. Unë u bëra më mirë dhe luaja për ekipin tjetër më të mirë, pastaj për tjetrin, pastaj për tjetrin… ”

Biografia e Mario Gomez - Maturimi në Futboll:

Dhe pastaj një vit, kur Mario Gomez ishte rreth 13 vjeç, Stuttgart iu afrua atij dhe babait të tij dhe e pyeti babanë nëse Mario do të bashkohej me klubin.

LEXO
Jamal Musiala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pa dyshim, shkuarja në një akademi të lartë do të ishte ëndrra e shumë futbollistëve të rinj. Fatkeqësisht, Mario refuzoi kërkesën për arsyet e mëdha të klubit sepse ai donte të qëndronte afër shtëpisë me miqtë dhe familjen e tij. Mario sapo ndjeu se nuk ishte koha e duhur që ai të largohej. Një arsye tjetër për të dashur të mbetet prapa ishte sepse ai donte të mbaronte shkollimin në vendlindjen e tij.

LEXO
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Disa vjet më vonë, pasi ekipi lokal i Mario humbi nga Stuttgart 7–0, menaxheri i Stuttgart u ngjit përsëri tek ai - kësaj here, me një buzëqeshje në fytyrë duke thënë;

 "Edhe tani, ne nuk mund t'ju bindim që të vini?"

Mjerisht, siç shihet më poshtë, Mario e kuptoi se duhej të përparonte në karrierën e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së zotit Goretzka Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ai më në fund u bashkua me Shtutgartin, i cili është një klub i fortë që i dha atij më shumë mundësi. Këtë herë, Mario ishte gati të luante në një nivel tjetër. Mario, ndërsa ai ishte atje, kishte pak më shumë kohë të lirë. Ai kishte rastin të jetonte në banesën e tij, me të vërtetë të mësonte të kujdeset për veten - jo vetëm si një futbollist, por edhe si një njeri i ri i lumtur, i paraqitur më poshtë.

LEXO
Jamal Musiala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mario shpejt mësoi se çfarë do të thoshte të ishte një njeri në fushë. Pasi bëri mirë me ekipin e të rinjve, ai u rrit në ekipin e dytë të Stuttgartit dhe më pas në ekipin e tij të lartë. Trajneri i tij, Giovanni Trapattoni ishte një djalosh i vështirë që gjithmonë donte që Mario të bënte shumë stërvitje dhe vrapim.

LEXO
Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një ditë, Giovanni erdhi te Mario dhe i tha atij se ai do të luante në ndeshjen e tyre të Ligës së Kampionëve kundër Chelsea. Mario ishte vetëm 18-vjeç në atë kohë. Për 10 minuta, ai filloi të ndajë fushën me të Frank Lampard. Pika ime e parë ishte kundër Marcel Desailly.

LEXO
Joshua Zirkzee Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

"I pabesueshëm! ” tha ai në mendimin e tij ndërsa luante me legjendën. Unë nuk jam më fëmijë…tha Mario.

Mario Gomez Bio - Rritja e Famës:

Pavarësisht përballjes me Chelsea, Mario ende ndjeu se ai kishte një rrugë të gjatë për të shkuar. Ai e dinte se ka shumë që shkon në marrjen e një sulmuesi. Një ditë fatale, Giovanni trajneri i tij i kërkoi Mario të vinte nga zyra e tij pas praktikës. Mario nuk kishte asnjë ide se çfarë donte ta shihte.

"Dëgjo, Mario",

Giovanni tha,

"Unë kam qenë shikuar ju për disa javë tani dhe unë jam i impresionuar me të vërtetë, por unë mendoj se ne mund të punojmë për disa gjëra. Dhe nëse mund t'i rregullojmë ato gjëra të tjera, atëherë ju do të jeni sulmuesi tjetër për ekipin kombëtar gjerman ".

Dhe që nga ajo ditë, pas çdo sesioni trajnimi, Mario do të qëndronte vonë me Giovanni dhe disa lojtarë të tjerë më të rinj vetëm për të punuar në ato gjëra për të cilat kishin folur.

LEXO
Alphonso Davies Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Me Giovanni, Mario ndihej si një futbollist profesionist. Mjerisht, trajneri i gjallë u largua nga Stuttgart pas disa muajsh, por bëri një përshtypje të qëndrueshme ndaj Mario. Në javët e fundit të sezonit dhe në të ardhshëm, Mario goditi përparimin e tij - dhe kështu bëri këtë ekip. Ai e udhëhoqi ekipin e tij për të fituar titullin e Bundesligës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Stuttgart fitoi Bundesligën dhe Mario u ftua në ekipin gjerman, ashtu siç tha Giovanni.

Dita e Mrekullueshme:

Dita kur ai u bë për famë erdhi më në fund. Në një ditë të bukur, disa javë pasi fitoi Bundesligën, Mario mori një telefonatë. Sipas fjalëve të tij

“Unë po vozisja në makinën time dhe një numër që nuk e njihja u shfaq në celularin tim. Kështu që u tërhoqa në anë të rrugës dhe u përgjigja.

Përshëndetje, Mario, tha zëri. "Unë jam gazetar i revistës Kicker dhe desha t'jua njoftoj që ju keni votuar 2007, futbollisti gjerman i vitit".

Çmimi i tij prestigjioz i çmimit të vitit e tërhoqi Bayern Munichun dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, është se si është historia.

LEXO
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mario Gomez Jeta e Marrëdhënies me Silvia Meichel:

Pas çdo futbollisti të suksesshëm gjerman, ka me të vërtetë një shaka magjepsëse. Ndërsa ishte në rini (17 vjeç), Mario gjeti dashurinë e tij të fëmijërisë në Silvia Meichel. Ajo e ndihmoi atë të vendoset si një futbollist i të rinjve.

Silvia ishte policja e tij që siguroi se Mario ndihej i sigurt dhe jo vetëm në luftën e tij për famë. Ndërsa tifozët ishin duke pritur që ata të martoheshin, ndodhi më e keqja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së zotit Goretzka Plus Fakte të paqarta të biografisë

Mario Gómez papritmas përfundoi nëntë vitet e tij dashuria e fëmijërisë me Silvia Meichel në një datë të dhimbshme të 2nd tetorit 2012.

Dy muaj më vonë, Gomez zbuloi një grua tjetër. Ai filloi të takonte modelin gjerman Carina Wanzung në dhjetor 2012. Mario Gomez dhe e dashura e tij Carina Wanzung shkëmbyen zotimet dhe u bashkuan në martesë në 22nd të korrikut, 2016.

LEXO
Alphonso Davies Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Modelja Carina Wanzung e cila u martua me futbollistin Mario Gomez miratoi një qasje më pak është më shumë, duke zgjedhur një fustan të thjeshtë me stil të bardhë shqip me pantallona të gjera tyl për martesën e saj. Kur krahasohet me Mario's Ex, Carina ka një vlerësim të ulët WhoDatedWho e vë atë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së zotit Goretzka Plus Fakte të paqarta të biografisë

Mario Gomez dhe ish shoku i tij i skuadrës Bastian Schweinsteiger (burri me Ana Ivanoviç) u martua në të njëjtin muaj.

Fakte të Familjes Mario Gomez:

Mario Gomez vjen nga një familje bujqësore. Gjyshërit e tij, Pepe Gómez dhe Torcuata García, emigroi në 1966 nga Albuñán, një qytet i vogël në veri të Granadës me pak më shumë se 500 banorë, për të arritur në Gjermani në kërkim të një jete më të mirë.

LEXO
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ata gjetën një jetë më të mirë në fshatin Riedlingen, Gjermania Jugperëndimore, në shtetin e Baden Württemberg. Të dy çiftet filluan të punojnë në një çerdhe.

Së bashku me ta, djali i tij Pepe, babai i Mario, i cili edhe pse spanjoll, praktikisht kaloi gjithë fëmijërinë e tij në Gjermani. Atje ai takoi gruan e tij, Cristel Roth, një gjerman, me të cilin kishte Mario.

LEXO
Jamal Musiala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga fëmijëria, Mario Gómez ka kaluar verë në Albuñán, Spanjë, ku gjyshërit e tij u kthyen pas daljes në pension.

José dhe Torcuata tani jetojnë në Albuñán, një qytet i vogël (450 banorë) në Granada që ndodhet në skajin verior të Parkut Natyror Sierra Nevada, afër oqeanit Mediterranian. Nipi i tyre (Mario Gomez) i viziton çdo verë për të marrë dhe për të dhënë një puthje. Pavarësisht se janë Spanjoll, ata mbështesin vendin e lojës së Nipit të tyre (Gjermani).

LEXO
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kohët e fundit, Mario bleu për prindërit e tij një fermë të quajtur 'Villa Mario'. Ai gjithashtu ndërtoi një shtëpi për prindërit e saj dhe një tjetër për motrën e tij.

Mario Gomez Jeta personale:

  • Pseudonimi i tij 'Torero', është një referencë për kombësinë e tij të tjera, që do të thotë një bullfighter.
  • Kur ai nuk është i bezdisshëm për dritat e ditës nga portierët, ai pëlqen të pushojë me një lojë energjike tenisi.
  • Mario e do makinën Audi Q7 e cila është me vlerë $60,000.

  • Gomez mendon se lojtarët homoseksualë duhet të dalin dhe të mendojnë "Ata do të luajnë sikur të ishin liruar". Ai gjithashtu do të donte një "Rimendim radikal" e homoseksualitetit në futboll. Kjo shkaktoi një përzierje mes tifozëve.
  • Si shumë futbollistë të tjerë, Mario Gómez ka shërbyer gjithashtu si model. Ai ka pozuar për revista si p.sh. 'GQ'
LEXO
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mario është një përfundues i fortë biznesi. Ai ka qenë prej kohësh një sulmues i shkathët falë aftësisë së tij për të përdorur të dy këmbët dhe të dyja këmbët, dhe ai gjithmonë është tërhequr nga mësuesit e mëdhenj të Evropës.

  • Më në fund, Mario Gomez është një nga të paktët futbollistë që ka faqen e tij të internetit, (www.mario-gomez.de). Ai gjithashtu ka një blog këtu ku vazhdon të azhurnojë lajmet dhe pikëpamjet e ndeshjeve.
LEXO
Douglas Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e historisë së fëmijërisë Mario Gomez Plus Fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet