Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Super Mario". Historia jonë e fëmijërisë Mario Balotelli plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë për pozat e tij unike të kremtimit. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Mario Balotellit e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Daniele De Rossi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Mario Balotelli Barwuah u lind në 12th ditën e gushtit 1990 në Palermo në Itali. Ai ishte 2nd i fëmijëve 4 lindur nga bashkimi midis nënës së tij biologjike, Rose dhe babait të tij biologjik. Thomas Barwuah.

Njihuni me prindërit biologjikë të Mario Balotellit. Thomas dhe Rose.
Njihuni me prindërit biologjikë të Mario Balotellit. Thomas dhe Rose.

Shtetasi italian i etnisë së zezë me rrënjët e Ghanianit u diagnostikua me një komplikacion kërcënues për jetën gjatë lindjes, një kusht që prindërit e tij të varfër nuk mund të përballonin për t'u trajtuar dhe nuk kishin asnjë mundësi se ta ofrojnë atë për adoptim kur ai ishte i moshuar 3.

LEXO
Leroy Sane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si rezultat, Balotelli i Ri u rrit nga prindërit birësues Silvia dhe Francesco Balotelli që kur ishte në moshën 3 vjeç. Duke u rritur me Balotellin që kishte dy djem dhe një vajzë të tyre, Balotelli i ri u lejua vizita të rregullta te prindërit e tij biologjikë fundjavave.

Balotelli i ri në një vizitë te nëna dhe vëllezërit e motrat.
Balotelli i ri në një vizitë te nëna dhe vëllezërit e motrat.

Balotelli ka përdorur periudha të tilla në lidhje me vëllezërit e tij biologjikë Abigail, Enok dhe Angel Barwuah për disa vite përpara se ai të ishte përherë i përkrahur nga Balotelli për shkak të pamundësisë së prindërve të tij biologjik që të kujdeseshin për nevojat e tij shëndetësore dhe sociale.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Krijimi i karrierës dhe jeta e hershme e karrierës

Balotelli zgjodhi futbollin si një sport të fëmijërisë dhe ishte përfshirë aktivisht në këtë sport pavarësisht nga ndërlikimet e tij të hershme shëndetësore. Në kohën kur mrekullia e futbollit ishte 11 vjeç, ai u bashkua me sistemet e të rinjve të 'AC Lumezzane' ku filloi origjina e ndërtimit të karrierës së tij konkurruese në sport.

LEXO
Nicolo Zaniolo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ishte në 'AC Lumezzane' që Balotelli u rrit në radhët dhe u ngrit në ekipin e të moshuarve të klubit kur ishte vetëm 15. Përpjekjet e mëpasshme të hershme të karrierës panë që Balotelli kishte një provë të dështuar në Barcelona para se të nënshkruhej nga Inter Milan në huazim në 2006 .

15-vjeçari Balotelli rregjistroi një provë të dështuar në Barcelonë para se të bashkohej me Interin. Kredite: Jebiga.
15-vjeçari Balotelli regjistroi një provë të dështuar në Barcelona përpara se të bashkohej me Interin.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Rruga për famë histori

Balotelli kishte momente interesante në Inter që përfshin ndihmën e klubit për të fituar Supercoppa Italiana në 2008 dhe 2007-2008 Serie A. Përveç kësaj, atëherë 18-vjeçari u bë lojtari më i ri që do të shënonte në një ndeshje në Ligën e Kampionëve në Koha.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sidoqoftë, ai u përball me sfida të pakapërcyeshme që kufizohen me brohoritjet raciste kundër tij, si dhe paaftësinë e tij për të qenë një lojtar i disiplinuar. Balotelli shpejt filloi të mungonte në seancën stërvitore dhe tërboi tifozët e Inter Milan duke dalë në një shfaqje televizive italiane, duke veshur një bluzë të rivalëve të klubit, AC Milan.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngritja e famës

Në fund të vitit 2010 ishte periudha që hapi një kapitull të ri në jetën e Balotellit ndërsa lojtari u transferua në Manchester City. Ai shënoi në debutimin e tij për anglezët në një humbje 3–0 kundër Arsenalit.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përcaktimi i qendrës së përparme vazhdoi të vendoset si një favorizues i tifozëve në lojërat e mëvonshme dhe deri në fund të vitit, fitoi çmimin Golden Boy për performancën e tij të jashtëzakonshme. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Sukseset dhe marifetet e Mario Balotelli në Manchester City e bënë atë të popullarizuar në mesin e tifozëve të futbollit në të gjithë botën.
Sukseset dhe marifetet e Mario Balotelli në Manchester City e bënë atë të popullarizuar në mesin e tifozëve të futbollit në të gjithë botën.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e lidhjes së jetës 

Mario Balotelli ende nuk është martuar, ashtu si në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim detaje rreth historisë së tij të takimeve dhe jetës aktuale të marrëdhënieve. Fillimi i yllit të futbollit ka pasur marrëdhënie të shumta me gratë duke filluar nga modelet në aktoret dhe ato të virtytit të lehtë.

LEXO
Davide Zappacosta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nga të gjitha gratë asnjë nuk qëndron jashtë si e dashura e tij u kthye foshnjë mamma, Raffaella Fico. Dua e datuar midis 2010-2013 dhe brenda periudhës kishte një vajzë së bashku të quajtur Pia (i lindur më 5th dhjetor 2012).

Mario Balotelli me ish të dashurën Raffaella Fico dhe vajzën Pia.
Mario Balotelli me ish të dashurën Raffaella Fico dhe vajzën Pia.

Megjithatë, u deshën dy vjet përpara se një rezultat pozitiv i testit të ADN-së, Balotelli pranoi atësinë e vajzës së tij. Më e afërta që qendra përpara arriti të angazhohej ishte angazhimi i tij ndaj të dashurës së tij ish belg, Fanny Neguesha në 2013. Ata shkuan në mënyra të ndara në 2014.

LEXO
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Mario Balotelli me ish të dashurën Fanny Neguesha.
Mario Balotelli me ish të dashurën Fanny Neguesha.

Balotelli është në kohën e të shkruarit që ka një marrëdhënie me të dashurën e tij zvicerane Clelia, e cila i lindi djalin e tij të parë Lion (i lindur në shtator 2017).

Mario Balotelli me të dashurën Clelia dhe Son Lion.
Mario Balotelli me të dashurën Clelia dhe Son Lion.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet e Jetës Familjare 

Balotelli përshëndet nga një sfond i dobët biologjik i familjes. Ne ju sjellim detaje faktike për prindërit e tij biologjikë, prindërit kujdestarë dhe vëllezërit e motrat.

Rreth Mario Balotelli Ati Biologjik: Thomas Barwuah është babai biologjik i Balotellit. Ai është një emigrant Ghanian që u vendos në Itali disa vjet para se të lindte Balotelli. Thomas është kredituar për përpjekjen për të mbledhur fonde për faturat mjekësore të Balotellit përpara se ta jepte atë për birësim. Megjithatë Balotelli beson se prindërit e tij e braktisën, kështu që ai ka shkëputur lidhjet me familjen e tij biologjike.

LEXO
Gianluigi Donnarumma Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Mario Balotelli Nënë Biologjike: Rose Barwuah është mamaja biologjike e Balotellit. Ajo ishte një roje shtëpie në kohën e lindjes së Balotellit dhe vazhdoi të punonte si pastruese vite më vonë. Rose është përqendruar në ndërtimin e një marrëdhënieje me Balotelli për të cilin ajo beson se ishte kthyer kundër të afërmve të tij biologjikë nga prindërit e tij kujdestarë.

Rreth Mario Balotelli Foster Father: Francesco Balotelli ishte baba i gjeneralit të futbollit. Ai ishte një italian i pasur dhe me influencë që përdorte pasurinë dhe lidhjet e tij në pozicionimin e Balotellit në rrugën e madhështisë. Francesco jetoi shumë kohë që Balotelli të arrinte lartësi të mëdha në futboll përpara se të kalonte në korrik 2015 pas një sëmundjeje afatgjatë.

LEXO
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth Mario Balotelli Foster Nënë: Silvia Balotelli është nëna kujdestare e futbollistit. Ajo është me origjinë hebreje dhe një nga njerëzit më të afërt me zemrën e Balotellit. Aq e madhe është lidhja dhe kuptimi i tyre për njëri-tjetrin, sa Balotelli i kushtoi asaj dy golat e shkëlqyeshëm që ai shënoi për Francën kundër Italisë gjatë gjysmëfinales së Euro 2012 ndaj saj.

LEXO
Giorgio Chiellini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Mario Balotelli me prindër kujdestarë.
Mario Balotelli me prindër kujdestarë.

Rreth Mario Balotelli Vëllezërit: Balotelli ka tre vëllezërit e motrat, të cilët ai u rrit duke vizituar në Brescia, Itali. Ato përfshijnë motrën e tij më të madhe Abigail, vëllain e tij më të vogël Enoch dhe motrën e kec Angel.

Abigail Barwuah është në kohën e shkrimit të martuar me fëmijët me futbollistin Obafemi Martins Enoh Barwuah është një lojtar futbolli që luan për ekipin italian, FC Pavia. Ndërkohë, nuk dihet shumë për motrën fëmijë të Balotellit Angel Baruah, as Balotelli nuk identifikoi me vëllezërit e motrat e tij.

LEXO
Ciro Immobile Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
iktura e familjes biologjike të Mario Balotellit që tregon vëllezërit e motrat e tij.
iktura e familjes biologjike të Mario Balotellit që tregon vëllezërit e motrat e tij.

Rreth Mario Balotellit Të afërmit: Nuk mund të mohohet fakti që Balotelli ka xhaxhallarë, halla, kushërinj, nipa dhe mbesa pavarësisht nga fakti se ai nuk identifikohet me ta. Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë për gjyshërit e tij.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Faktet personale të jetës

Çfarë e bën Mario Balotellin tik-tak? rri duarkryq si ne ju sjellim fitime të personalitetit të tij për t'ju ndihmuar të merrni një pasqyrë të plotë të tij. Për të filluar, Mario Balotelli personale është një përzierje e tipareve Zodiac. Ai është një individ interesant që është energjik dhe optimist.

LEXO
Phil Foden Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Cilësitë e Balotellit si njeri janë shumë të ndryshme nga perceptimi i publikut dhe ai është befasues për sjelljen e një niveli të ulët, një fakt që njerëzit e afërt me të mund ta dëshmojnë. Hobi i tij përfshin lojërat me video, dëgjimin e muzikës, shikimin e filmave të mirë dhe takimin me miqtë.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të jetesës 

Vlera neto e Mario Balotellit është ende nën shqyrtim. Sidoqoftë, ai ka një vlerë tregu prej 18.00 milion £ si në kohën e shkrimit. "Super Mario" është një harxhues i egër që nuk e ka mendjen të gjobitet për shkeljet e tij të përsëritura dhe është parë në mënyrë të veçantë me makina sportive dhe të hollë, duke përfshirë një Ferrari, Bentley, Audi dhe Maserati.

LEXO
Edin Dzeko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai gjatë karrierës së tij ka marrë me qira shtëpi me vlerë miliona dollarë ndërsa luante në liga të ndryshme. Ashtu siç e figuron Balotelli, jeta ia vlen të jetohet në maksimumin e kapacitetit të dikujt. Kështu që ai pëlqen të marrë pjesë në ahengje, të pijë me miqtë, të pi duhan dhe kurrë nuk e humb një shans për të qëndruar i lumtur edhe nëse kjo përfshin gjobitjen.

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Fakte të patreguara

A e dini?

  • Balotelli njëherë demonstroi një akt të rrallë bamirësie duke dhuruar një njeri të pastrehë $ 1,000 pasi fitoi $ 25,000 në një kazino.
  • Lidhur me fenë e tij, Mario Balotelli u lind prindërve të krishterë dhe u rrit nga prindërit birësues hebrenj. Ai tregon vlerësim për krishterimin veçanërisht katolicizmin duke veshur rruzaren. Përveç kësaj, ai është takuar dikur me kreun e Kishës Katolike Papa Françeskut.
LEXO
Claudio Marchiso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

  • Diku në tetor 2011 Balotelli aksidentalisht djegë banjën e tij pas xhirimit të fishekzjarreve nga dritarja e tij. Pas incidentit, Baloteli interesant u bë një zëdhënës i sigurisë për fishekzjarre për Qytetin e Mançesterit.
  • Shumica e tatuazheve të tij janë zbehur si në kohën e shkrimit. Më i shquari dhe kohëve të fundit është një citat i Genghis Khan i tatuuar në gjoksin e tij. Ajo thotë: 'Unë jam dënimi i Perëndisë. Nëse nuk do të kishit bërë mëkate të mëdha, Perëndia nuk do të kishte dërguar mbi ty një dënim si unë.

  • Në përgjithësi, Mario Balotelli është një akt interesant brenda dhe jashtë fushës së lojës. Ne ju sjellim një video intriguese që përpilon disa nga mashtrimet gazmore të tërhequra nga gjeniu i jashtëzakonshëm i futbollit. Kredi për WeTalkFootball.
LEXO
Lorenzo Insigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Përmbledhje video

Ju lutemi gjeni më poshtë, përmbledhjen tonë të videos në YouTube për këtë Bio. Mirësi Vizitoni dhe pajtohuni në tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Mario Balotellit dhe fakte të pambaruara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Moisiut Moisiu dhe Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet