Marco Asensio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një gjuajtës futbolli më të njohur nga Pseudonimi; 'Djale flori'. Historia jonë e fëmijërisë Marco Asensio plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e avancuara të luajtjes së Marco Asensio por pak e konsiderojnë jetën e tij jashtë fushës, që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të fillojë.

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e hershme

Marco Asensio ka lindur në 21st të janarit 1996 në Palma, Majorca, Spanjë nga babai spanjoll Gilberto Asensio dhe nëna holandeze Maria Gertruida Margaretha Willemsem.

Nuk është rastësi që Asensio dhe Marco van Basten ndajnë të njëjtin emër të parë. Pas lindjes, babai i tij lejoi nënën e tij të zgjedhë një emër për të. Ajo zgjedh të emërojë atë pas futbollistit të saj të preferuar të Holandës dhe Icon 'Marco van Basten'.

Asensio luftoi me mangësi të rritjes në gjunjë gjatë rinisë së tij, e cila vetëm u shërua në adoleshencë.

Dhurata e tij e parë si një fëmijë i vogël ishte një futboll. Pak u kuptua se kjo dhuratë nënkuptonte një rrugë për fatin e tij. Pavarësisht nga dashuria e tij e hershme për futbollin si një djalë i vogël, kërcimet e tij këmbëngulën më shumë në studimet e tij. Sipas Marco,

"Më dhanë një top kur isha fëmijë dhe më kujtohet duke luajtur edhe futboll dhe sporte të tjera, edhe pse prindërit e mi gjithmonë i kushtojnë shumë theks studimeve"

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Filloni të Futbollit

Tha dikur Marco Asensio."Ever që kur isha i ri, nuk e di pse, por e mbështeta Real Madridin dhe i kam admiruar gjithmonë ".

Fillimi i tij për futbollin erdhi pasi e mori atë si dhuratën e tij të parë (futbolli), por vendosmëria e vërtetë për të pastruar ëndrrat e tij erdhi kur takoi Florentino Pérez (Presidentin e Real Madridit) si fëmijë. Sipas Marco, .."Isha jashtë dhe rreth një ditë me familjen dhe shkuam për një shëtitje pranë portit dhe atje ishte varkë e Florentino Pérez. Mamaja e njohu atë nga larg. Ne menjëherë vrapuam tek ai. Ajo u lut me të kështu që ne mund të merrnim një foto dhe ajo i tha atij se do të isha një lojtar i Real Madridit një ditë. Një nga rastësitë e jetës, kjo është ajo që ndodhi dhe ai ende kujton atë anekdotë të bukur gjithashtu ".

Që nga ajo ditë, Marco mori mbi vete të përpiqet me çdo kusht që të jetë një Galaktik.

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Dita e mrekullueshme

Në fjalët e tij ...

"Në dimër agjenti im erdhi dhe më tha se kishte një surprizë. Unë e trishtoj atë? Ai tha se Real Madridi ishte i interesuar për mua. Kishte thirrje nga disa klube në atë kohë dhe ishte trazirë për mua që të zgjedhja. Por ajo ditë më në fund erdhi. Florentino telefonoi para një lojë për të më thënë se më në fund do të isha një lojtar i Real Madridit. E gjithë kjo ndodhi brenda një dite ... Po atë ditë: Ne të gjithë shkuam në Madrid, nënshkrova, vizituam Bernabeu dhe Valdebebas dhe pastaj u kthyem në Mallorca për të përfunduar sezonin. Ishte gjithçka kaq e shpejtë dhe intensive, por ndjeva një gëzim të pabesueshëm ".

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Perspektiva

Florentino Perez në shanset e Marco Asensio: "Ai nuk është vetëm i aftë për të qenë i klasit botëror, ai mund të fitojë Topin e Artë. Ai ka të gjitha kushtet për të pasur sukses. Ai është i përulur, i zellshëm, i ndjeshëm, një lojtar i ekipit dhe i një cilësie të jashtëzakonshme. Të gjithë shokët e tij e njohin atë. Nuk ka të bëjë me paratë. Ai është një nga ata lojtarë që nënshkruam, sepse ata kanë kushtet për të luajtur në ekipin e parë. Ky ka qenë sezoni i tij i debutimit dhe Zidane e ka trajtuar mrekullisht. Çdo herë që ka luajtur, ai e ka bërë atë madhështor. " Pyetja është; Will Asensio fiton Topin e Artë?

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e marrëdhënieve

REAL MADRID i mrekullueshëm Marco Asensio me të vërtetë kishte një 2016 të shkëlqyer deri tani, duke e bërë debutimin e Real Madridit dhe Spanjës. Ai gjithashtu e mbajti veten një fitues jashtë fushës, duke u ngjitur në mahnitëse Marina Muntaner.

Më shumë, në fushë, ai është i njohur për qëllimet e tij sensacionale. Jashtë terrenit ai është i njohur për bukurinë e tij sensacionale të bukurisë bjonde.

La Real ACE konfirmoi marrëdhënien e tij me mediat lokale dhe palët kohët e fundit paraqitën për fotot që ndanë në internet me tifozët e tyre dhe pasuesit e tyre.

Përdoruesit e uebit kanë komentuar gjerësisht në lidhje me disa të tjerë duke thënë se nuk mund t'i besonin sytë kur e panë modelin e bukur spanjoll.

Shumë shkruan komente të tilla si 'të marrë një hark, djalin' dhe 'ajo vajzë është e pabesueshme' ndërsa një tjetër shtoi: "Cift i bukur!"

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta familjare

BABAI: Babai i tij Gilberto lindi në Ugarte të Spanjës. Ai ishte një futbollist i stilit të lartë gjatë kohës së tij në Athletic Bilbao. Ai luajti si një avantazh i thellë dhe i shtrirë thellë, i cili do të luante lirshëm dhe do të binte përsëri për të ndihmuar në mbrojtje.

Para angazhimit në futboll, ai jetoi me familjen e tij në Mallorca. Në atë kohë, ai punoi në një hotel. Atje ai takoi një vizitor holandez në emër të Maria Gertruida Margaretha Willemsem (nëna e vonë e Marco Asensio).

nËNA: Nëna e Asensio kaloi nga kanceri kur mesfushori ishte 15 dhe për këtë arsye ai hedh sytë drejt qiellit kur gjen rrjetën. "Vdekja e nënës sime ishte shumë e vështirë. Ne ishim një familje shumë e afërt dhe babai im, vëllai im dhe unë mbetëm vetëm për të vazhduar, "tha ai. "Ne me të vërtetë përkrahëm njëri-tjetrin, e ndihmuam njëri-tjetrin dhe jemi ende shumë afër. Gjithmonë i dedikoj qëllimet e mia për të ".

BIG BROTHER: Të dy vëllezërit janë shikues dhe janë shumë afër. Vëllai i madh i madh, Igor Asensio aktualisht luan për Platges de Calvià si mbrojtës.

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Idhulli i tij

Marco Asensio ka zbuluar se ai kishte një poster të Zinedine Zidane në murin e tij si fëmijë dhe është i kënaqur që po punon me francezin.

Ai është përdorur rregullisht nga Zidane në sezonin e tij të parë në Santiago Bernabeu. Lufta nën idhullin e tij e ka bërë përparimin e tij edhe më të veçantë. Në fjalët e tij ..

"Zidane ishte idhulli im kur isha i ri, kisha një poster prej tij në dhomën time" Asensio i tha faqen zyrtare të klubit. "Jam shumë krenar që e kam atë si trajnerin tim tani, sepse unë mund të mësoj gjëra prej tij dhe të jem nën drejtimin e tij është thjesht e pabesueshme".

Marco Asensio Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Pasi kishte interes nga Baecelona

Ndërsa Real Madrid ishte duke kërkuar Asensio në 2014, Barcelona po bënte të njëjtën gjë. Me sa duket, mesfushori i ri ishte pronar i nxehtë për të dy klubet. Barcelona i ofroi Mallorca € 1.5 milion për të, por ishte jashtë ofertës nga një Real Madrid më i vendosur. Asensio nënshkroi me Real Madridin pas asaj telefonate të paharrueshme.

Ironikisht, Asensio u rrit gjithashtu duke dashur gjigandët katalanas falë Ronaldinho. Barcelona e kishte mbyllur të gjithë marrëveshjen me Majorca, kur bisedimet u ndërprenë për mënyrën e pagesës për lojtarin e ri. Ndërsa Mallorca dëshironte të gjithë shumën përpara, klubi katalanas donte që shuma të ndahej në dy këste. Madrid vëzhgoi dhe mori avantazhin e këtyre ndërlikimeve dhe e nënshkroi atë në vend. Barcelona përfundoi nënshkrimin e Douglas.

Pa dyshim, Marco Asensio sigurisht do të arrinte kulmin C Ronaldo dhe Lionel Messi.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu