Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet një histori të plotë të një ylli të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; 'Bufi i vogel '. Historia jonë e fëmijërisë Marco Verratti plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës në marrëdhënie, jetës familjare dhe shumë fakteve të njohura jashtë fushe për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Marco Veratti e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Lorenzo Insigne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Marco Verratti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Marco Verratti lindi në ditën e 5-të nëntorit 1992 në Pescara, Itali. Ai lindi nga nëna e tij, Lidia Cremonese (një shtëpie) dhe babai i tij, Fabrizio Verratti (Një Zdrukthëtar dhe ish-futbollist amator).

Pak u rrit me prindërit e tij dhe gjyshen nga nëna, të cilët gjithashtu u kujdesën për të, sepse ajo e donte shumë atë.

LEXO
Claudio Marchiso Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fillimi i tij në futboll u motivua nga babai dhe vëllai i tij i madh që e shtynë atë në një karrierë që ata vetë nuk arritën të kishin sukses në të.

Marco i vogël ishte i destinuar të korrigjonte gabimin që ata bënë. Ai e nisi karrierën e tij në fshatin e tij lokal italian, Manoppello.

Nuk kaloi shumë dhe Marco u konsiderua mesfushori më i mirë në të gjithë Manoppello.

LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ai luajti atje nga 2001 deri në 2006 para se të transferohej në Pescara. Aftësitë e tij të shpejtë të driblimit, shkalla e përgjigjes, besimi dhe kontrolli i topit e kompensuan mungesën e shtatit të tij.

Ai ishte futbollisti më i vogël në ligën Serie D. Potenciali i tij i vërtetë doli për shkak të një njeriu, Idolit të tij.

Me fjalët e Marco“Në atë kohë, unë sapo kisha filluar të stërvitesha me ekipin e parë të Pescara. Unë u trondita kur taktikat dhe teknika ime u zhvilluan shumë.

Kjo ndodhi ndërsa shikoja vazhdimisht video të përsëritura të Idolit tim, Del Piero ndërsa ai luante për Juventusin.

Ky ishte momenti kur kuptova që të jesh futbollist po bëhej një punë e vërtetë. Në të kaluarën, unë po e bëja atë për argëtim. "

Në fakt, Del Piero ishte heroi i tij dhe Juve ishte klubi i tij i djalërisë. Fotoja e tij e fëmijërisë sipër zbulon të gjitha. Dashuria për idhullin e tij transmetonte qetësi dhe qetësi në personalitetin rrezatues të Marco Veratti.

LEXO
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Marco Verratti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Mrekullia

Marco mori një buzë të madhe kur ndodhi mrekullia më e madhe e jetës së tij. Sipas fjalëve të tij "Isha e frikësuar në fillim," ai pranoi pasi pa PSGoferta.

Marco vazhdoi“Atë ditë (korrik 2012), unë isha duke luajtur për Pescara. Mendova se do të shkoja në Juventus sepse ishte ëndrra ime. 

Përveç kësaj, pak më parë, një mik më kishte treguar një gazetë që thoshte se Marco kishte nënshkruar atje! Unë madje thirra: Por si mund të jetë zyrtare kur nuk di asgjë? "

Interi, Juventusi dhe AC Milan e rrethuan si peshkaqenë pasi Marco 19 e ndihmoi klubin e tij të fitojë kampionatin në Serie B. Kur PSG, mbështetur nga Qatar Sports Investments, hyri në ofertë, kishte vetëm një fitues.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marco i cili ishte 19 vjeç nuk hezitoi kur pa PSG ofrojnë pa marrë parasysh se si të flasin frëngjisht. Në fakt, të gjitha punimet e letrës janë bërë në një javë.

Nga Seria B te skuadra e listuesve të PSG, është e drejtë të thuash që Marco Verratti pëlqen një sfidë. Kjo ishte mrekullia e tij.

Sot, qyteti i tij sot përpiqet të kap meritat e suksesit të tij, madje edhe në familjen e tij të gjerë. Eithershtë ose ata veshin llojin e këpucëve të tij ose i veshin këmishën.

LEXO
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë -Lidhja e marrëdhënieve

Njihuni me Laura Zazzara, e dashurën italiane lojtar futbolli Marco Verratti.

Ndryshe nga shumë Wags të futbollit që ndjekin dhe martohen me futbollistë për paratë e tyre, italianja e bukur nuk priti që xhepat e të dashurit të saj të rriteshin në miliona euro. Ajo ka qenë atje që nga dita e parë e luftimeve të tij.

Laura dhe e dashura e saj Marco kanë njohur njëri-tjetrin që kur ishin fëmijë. Ata filluan të takoheshin Mosha e 16. Dy vezët e mjaltit u rritën në të njëjtën lagje, vetëm disa blloqe larg nga njëri-tjetri.

LEXO
Histori të Fëmijërisë së Federico Chiesa Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Marrëdhënia e tyre e gjatë jo vetëm që i bëri ata të jenë të dashuruar, por miqtë më të mirë siç shihet në foton më poshtë.

Maro dhe dashuria e jetës së tij, Laura.
Maro dhe dashuria e jetës së tij, Laura.

Në mars 12, 2014, Marco dhe dashuria e tij për rininë e tij e mirëpritën fëmijën e parë Tommaso. Ai është vetëm 3 si në kohën e shkrimit. Të dy Marco dhe Laura e duan shokun e Tommaso.

Dashuria e Padiskutueshme për Tommaso Varatti.
Dashuria e Padiskutueshme për Tommaso Varatti.

Marco dhe Laura shfaqin akoma shumë nga zakonet e tyre italiane në shtëpinë e tyre franceze. Sipas fjalëve të Marco,“E dashura ime blen produkte franceze dhe i përdor ato në një mënyrë italiane.

Në fakt, ne hamë pak nga të dy kuzhinat: një ëmbëlsirë të këndshme, një djathë të mirë. Ka shumë restorante italiane në Paris, ne jemi të prishur për zgjedhje ”.

Pavarësisht statusit të të fejuarit, Laura e bëri shumë të rëndësishme vazhdimin e studimeve në Francë. Ajo u diplomua me nderime. Ajo madje është e aftë të flasë frëngjisht falë orëve të saj në frëngjisht.

LEXO
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë -Jeta familjare

Marco vjen nga prejardhja e familjes italiane të klasës së mesme. Statusi i familjes së tij u ndryshua në një prapavijë të klasit të parë pasi investimi në futboll u pagua.

Ndryshe nga vëllai i tij i madh, Marco i ngjan shumë babait të tij, Fabrizio Verratti për nga pamja fizike.

Fabrizio luajti si një mesfushor amator dhe u pensionua në të 30-at e tij për shkak të zhgënjimeve në karrierë. Karriera e tij u ndal në Chieti, i cili ishte në nivelin e Serisë D në atë kohë.

LEXO
Alessandro Bastoni Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pasi nuk arriti të kishte sukses në futboll, Fabrizio Verratti hyri në zdrukthtari. Djali i tij Marco ndihmoi biznesin e tij të zdrukthëtarisë me miliona Euro.

Deri në kohën e shkrimit, Fabrizio tani ka disa fabrika zdrukthëtarie me qindra punëtorë. Ai është një nga drejtuesit e llojeve të mobiljeve me porosi në Itali.

nËNA: Nëna e Marco Veratti, Lidia Cremonese është një roje shtëpie. Ajo është një nënë qesharake dhe e kujdesshme.

LEXO
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Lidia dikur ndoqi djalin e saj Marco dhe të dashurën e tij Laura (të dy adoleshentët) në Paris pas PSG quajtur. Ajo ishte e dobishme për t'i ndihmuar ata të vendoseshin në Francë.

Para ofertës së PSG, Lidia Cremonese u befasua se pse djali i saj nuk zgjodhi ndonjë klub italian sidomos Juve. Pas dëgjimit të PSG transferimin e lajmeve, ajo e thirri atë për të thënë "Mendova," Parisi nuk është 20 km nga shtëpia ".  

Ajo tha se Marco Veratti e kishte gjetur një herë të vështirë të largohej nga Pescara në 2008 në një klub tjetër më të lartë, i cili ishte vetëm 30 km nga shtëpia e tij.

LEXO
Stephan El Shaarawy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ajo u trondit pasi pa djalin e saj duke luajtur për PSG për herë të parë. Sipas fjalëve të saj

“Natën e kaluar zemra ime më mbushi me gëzim. Të pashë Markon në fushë me atë natyrshmëri më mbushi me krenari sepse, dpërkundër gjithçkaje, ai ka mbetur njeriu i thjeshtë ndonjëherë. " Nëna e Marco Verratti, Lidia Cremonese.

BIG BROTHER: Stefano Veratti i paraqitur më poshtë, është vëllai i madh i Marco.

LEXO
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ashtu si babai i tij, Stefano gjithashtu nuk arriti të përparonte në karrierën e tij të futbollit e cila përfundoi edhe më para kohe se i ati. Sot, Stefano Veratti është në një biznes të madh bujqësor, falë parave të vëllait të tij të vogël.

Stefano dihet se ka më shumë se 80 hektarë tokë në fushën italiane. Ai është një nga kultivuesit më të mëdhenj italianë të grurit, misrit dhe panxharit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Marco Verratti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Origjina e emrit

Dashuria e jetës së tij Laura thuhet se është truri që qëndron pas pseudonimit të tij "Gufetto" që është italisht. Kjo do të thotë 'buf i vogël'. në Anglisht. Ky është një pseudonim që Verratti mbart me krenari.

Sytë e Owl të Marco Veratti.
Sytë e Owl të Marco Veratti.

Sipas Marco, .. 

"Laura tha se kisha disa sy owl, ajo filloi të më thërriste 'Gufetto dhe me pelqen kjo. Në Francë, në Itali, por edhe jashtë vendit, shpesh më quajnë 'Bufi i Vogël'. Ashtë një kënaqësi për mua, ” thotë mesfushori i xhepit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Marco Verratti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Tatuazh

Si futbollist, Marco Verratti ndoshta ka më shumë tatuazhe në krahët e tij. Ndryshe nga shumë futbollistë të yjeve, Marco preferon tatuazhin me model. Ai është një futbollist me tatuazhin më të çuditshëm siç shihet më poshtë.

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

LEXO
Ciro Immobile Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet