Marcelo Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marcelo Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "El Loco". Historia e fëmijërisë tonë Marcelo plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, gjithkush e di për aftësitë e tij, por pak e konsideron biografinë tonë Marcelo e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Marcelo Vieira da Silva Júnior lindi në 12th të majit 1988 në Rio de Janeiro, Brazil nga prindërit, Z. dhe Znj. Marcelo Vieira da Silva. Babai i tij ishte një zjarrfikës dhe nëna, një ish-mësues. Ai u rrit në lagjen Catete në Rio de Janeiro, Brazil.

Kishte shumë varfëri në lagjen e tij gjatë kohës së fëmijërisë së tij. Edhe prindërit e Marcelos që fituan shumë pak ishin shumë të varfër.

Sipas fjalëve të Marcelos, “Babai im më tregoi bluzat e tij kundër zjarrit kur isha fëmijë. E dija se ai kurrë nuk donte që unë të kisha atë dëshirë për t'u bërë një zjarrfikës sepse të gjithë ishin të varfër. Në thelb, unë në të vërtetë kurrë nuk kam pasur dëshirë të bëhem zjarrfikës, e tëra që kam dashur ishte të luaj futboll si fëmijë. ”

Marcelo njihej gjithmonë si një fëmijë normal dhe i lumtur në kohën e fëmijërisë.

Në fjalët e tij përsëri, “Po, që nga koha kur isha fëmijë, me ose pa vështirësi, mësova se në jetë duhet të jesh i lumtur pa marrë parasysh se çfarë, ose të paktën të përpiqesh të jesh. Unë kam qenë gjithmonë kështu në jetën time, dhe përpiqem ta transmetoj atë në dhomën e zhveshjes me çdo lojë. Lumturia ju ndihmon shumë. ”

Në një përpjekje për të gjetur një burim të qëndrueshëm të të ardhurave për të ndihmuar familjen e tij, i ri Marcelo vendosi të bënte një jetë të tijën. Ai zgjedh futbollin.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fillimi i karrierës

Natyrisht, Futbolli u bë dashuria e tij e parë. Ai filloi të luante futboll në rrugë dhe futsal në plazh.

Marcelo filloi të luajë futboll me pesë anë në moshën 9 dhe nga 13 ai ishte në Fluminense, një klub popullor brazilian i të rinjve.

Marcelo pothuajse duhej të largohej nga akademia e futbollit, sepse nuk mund të paguante për autobusin për ta marrë atë në trajnim. Megjithatë, vendosmëria e tij dhe aftësia e tij e bëri atë të luftojë për atë që ai e donte dhe ai ishte më i miri në: futboll.

Klubi i tij i të rinjve, Fluminense ndihmoi shumë. Ata e konsideronin atë si një prej tyre "Bizhuteritë e kurorës" dhe siguroi që ai të vazhdonte të luante. Drejtuesit e klubit plotësuan disa nga nevojat e tij.

Marcelo dihej të ishte një mbrojtës i shpejtë, sulmues i cili mund të punonte shumë gjatë gjithë ditës. Ai shpejt u bë pika qendrore e skautëve në të gjithë botën. Ishte Real Madrid ai që e këputi atë. Marcelo u bashkua me Real Madrid gjatë afatit kalimtar të janarit në 2007.

Gjatë mbërritjes së tij, Presidenti i klubit Ramón Calderón tha, “Ai është një nënshkrim i rëndësishëm për ne. Ai është një lojtar i ri që do të injektojë pak freski anash dhe është pjesë e planit tonë për të sjellë lojtarë më të rinj në skuadër. Ne jemi shumë të lumtur sepse ai është një margaritar që e dëshironte gjysma e Evropës. 

Shumë spektatorë e përshëndetën atë si Roberto Carlos'pasardhës i mundshëm në rolin e mbrojtësit të majtë.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Siç u tha më parë, Marcelo vjen nga një sfond shumë i varfër familjar. Ai ishte në gjendje të mbijetonte me ta deri në moshën 8 para se të kërkonte kullota të gjelbra.

Prindërit e tij ishin në nivele shumë të ulëta të karrierës së tyre (shuarja e zjarrit dhe mësimdhënia). Lufta e tyre për të ndihmuar djalin e tyre të paguante tarifat e tij pavarësisht nga pagat e tyre të ulëta nuk mund të ndihmonin. Marcelo megjithatë është akoma mirënjohës.

Ai dikur kujtoi;

Po, pa dyshim. Unë i kam borxh shumë familjes time, pasi ata kanë qenë gjithmonë me mua. Babai im, nëna ime ishte atje POR gjyshi im ishte ai që unë vlerësoj më shumë. Nëse do të luaja keq, ata do të më thoshin, jo, nuk ke luajtur keq, ishe më i miri atje. Gjithmonë më ngrinin shpirtin. 

Nuk dihet shumë për nënën e Marcelos.

SISTER: Kthehu në ditët e tij të fëmijërisë, nuk kishte mik më të mirë dhe asnjë motër më të mirë se Julia Vieira. Të dyja janë shumë afër.

GJYSHI: San Pedro është gjyshi i Marcelos që pagoi paratë në mënyrë që të vazhdonte të luante futboll përsëri në Brazil.

Marcelo ia kushton çdo gol atij dhe gruas së tij. Ai tha për Real Madrid TV se po të mos ishte Pedro ai nuk do të kishte luajtur kurrë futboll për Fluminense. Fatkeqësisht, Pedro vdiq në korrik 2014, gjatë Kupës së Botës.

Nëse nuk kemi gabuar, ishte Señor Pedro ai që e shoqëroi atë në pothuajse të gjitha seancat e tij të trajnimit të të rinjve, dhe ai madje punoi dy ose tre punë për të fituar para në mënyrë që Marcelo të mund të stërvitej.

Në atë kohë, ai punoi si shofer për një bankë në Brazil, pastaj punoi gjithashtu në një zyrë të gjitha për Marcelo.

Në atë kohë, Marcelo duhej të paguante 13 real një ditë për t'u trajnuar, dhe kjo është shumë në Brazil. Ishte San Pedro i lartë i cili ndiqte faturat.

Me fjalët e Marcelos; "Një ditë, Don Pedro nuk kishte para për trajnimin tuaj dhe ai më tha," Unë kam vetëm këto monedha. " Cfare ndodhi? Ishe në një lokal, jo? .... Ai kishte një monedhë një-reale dhe atje ishin këto automat, ku mund të luash për 25 centavos. Dhe atë ditë, me të vërtetë nuk kishim më para për të shkuar në stërvitje. Ai duhej të paguante një biletë autobusi, por unë nuk duhej, sepse isha thjesht fëmijë. Dhe kështu ai vuri monedhën në ... Unë ende kujtoj deri më sot që makineria kishte vende të ndryshme - Spanja, Brazili, gjithçka, dhe për të fituar, ju duhej të zgjidhni vendin në mënyrë korrekte. Ai vuri monedhën në Kroaci dhe ne fituam 25 reale. Atë ditë, hëngra gjithçka - hamburgerë Kështu që falë asaj monedhe, mund të shkosh në stërvitje. ”

Në thelb, ai është ai që besoi më shumë te Marcelo gjatë fëmijërisë së tij. Marcelo ia dha të gjitha pagat e tij të para gjyshit të tij.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Marcelo është një njeri me marrëdhënie afatgjata. Ai takoi dashurinë e tij të parë, Clarisse Alves ndërsa ishte duke luajtur futsal në plazh gjatë kohës së fëmijërisë së tij.

Historia e dashurisë së Marcelos.
Historia e dashurisë së Marcelos.

Rezultati i marrëdhënies së tyre afatgjatë ishte cilësia më e mirë dhe më e mirë. Në 2008, Marcelo u martua me të dashurën e tij të gjatë Clarice Alves.

Dasma e Marcelos Foto.
Dasma e Marcelos Foto.

 

Në 24th të shtatorit 2009, ata kishin fëmijën e tyre të parë, një djalë të cilin ata e quajtën Enzo Gattuso Alves Vieira.

Marcelo dhe Son, Enzo Gattuso Alves Vieira - Historia Babai / Djali i patreguar.
Marcelo dhe Son, Enzo Gattuso Alves Vieira - Historia Babai / Djali i patreguar.

Dashuria e Marcelos për djalin e tij është e dukshme. Nëse marrëdhënia e babait me të birin mund të reduktohet vërtet në biologji, e gjithë toka do të flakëronte nga lavdia e Marcelos dhe djalit të tij Enzo.

Marcelo luan me Son, Enzo Gattuso Alves Vieira.
Marcelo luan me Son, Enzo Gattuso Alves Vieira.

Djali i tyre i dytë, Liam me shkëlqim në foto në pjesën e përparme të fotit më poshtë ka lindur në 1st të shtatorit 2015.

Marcelo pozon me fëmijë.
Marcelo pozon me fëmijë.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Qeni i parë para Sons

Le të njohim Marcelo personin. Një herë u pyet;  “Cilat janë hobet tuaja? Si është një ditë normale për ju? ”

Marcelo u përgjigj

“Duke luajtur me qentë e mi, duke luajtur me djalin tim [me atë rend? Eja Marcelino !!!… thotë intervistuesi], duke shkuar në kinema, këtu jam duke shkuar pas kësaj interviste, duke shëtitur nëpër Madrid, gjëra të tilla, duke dalë për të ngrënë. ”

Marcelo rezervon buzëqeshjet e tij më të mëdha dhe më të adhurueshme për gruan e tij Clarice, tre qentë e tij dhe djalin e tij, me sa duket në atë mënyrë!

Filozofia e qenve të Marcelos para bijve - Historia e pathënë.
Filozofia e qenve të Marcelos para bijve - Historia e pathënë.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fakte Tattoo

Ndërsa përpiqemi të qëndrojmë sa më të paanshëm, tatuazhet e Marcelos i shohim shumë tërheqëse. Edhe pse individualisht disa nga imazhet janë paksa budallaqe si kafka. Boja më e madhe është ajo e gjyshit të tij 'Pedro' i cili mbetet personi më me ndikim në jetën e tij. 

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Lavdëruar nga legjendat

Pas sezonit të tij të suksesshëm, Marcelo u vlerësua nga legjendat e futbollit si Paolo Maldini   Diego Maradonai cili e quajti atë më të mirë në pozitën e tij.

Ai shpesh krahasohet me Roberto Carlos, i cili vetë tha se Marcelo ishte trashëgimtari i tij, mbrojtësi i majtë më i mirë në botë dhe se "Marcelo posedon një aftësi teknike më të mirë se unë".

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Qytetar spanjoll

Më 26 korrik 2011 Marcelo fitoi shtetësinë spanjolle, e cila e lejon atë të regjistrohet normalisht sesa si një lojtar jo i BE, për të cilin ka një kuotë të rreptë të lejuar.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Mashtrimi i Taksave

Braziliani supozohet se ka mashtruar autoritetet tatimore spanjolle prej € 490,917.70 (£ 437,539.59). Akuzat nga prokurorët spanjollë shtrihen përsëri në 2013.

Sipas hetuesve, Marcelo thuhet se ka përdorur kompani jashtë vendit për të trajtuar të drejtat e imazhit të tij. Kjo u zbulua nga autoriteti i plotfuqishëm i taksave spanjolle. të dy C Ronaldo  Lionel Messi kanë parë një shije të kësaj.

Marcelo Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Çfarë do të thotë Real Madrid për të

Çfarë do të thotë të jesh një lojtar i Real Madridit për ty?

Në këtë intervistë, ai tha

“Mendoj se nëse i pyet fëmijët në Brazil, apo kudo në botë, çfarë duan të jenë, dhe ata thonë futbollist, dhe më pas pyet se ku, ata të gjithë përgjigjen Real Madrid. Unë isha i njëjti. Edhe miqtë e mi. Unë mendoj se Real Madrid përfaqëson diçka të madhe, jo vetëm në kuptimin e futbollit, por edhe me ndihmën që u japin fëmijëve në nevojë. Shtë një klub i shkëlqyeshëm ”.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet