Manuel Locatelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Manuel Locatelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Manuel Locatelli ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Vëllai (Mattia), Motra (Martina) dhe Gruaja (Thesa Lacovich). Më shumë, stili i jetës, jeta personale dhe vlera neto e italianit etj.

Me pak fjalë, ky artikull përmban Historinë e plotë të ndjesisë së Euro 2020, një futbollist i braktisur dikur nga Milan. Lifebogger fillon Historinë e tij fillon nga ditët e tij të fëmijërisë (në Lecco), deri kur arriti sukses në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin-Prince Boateng Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Biografisë së Manuel Locatelli, ne e kemi konsideruar të arsyeshme t'ju prezantojmë Galerinë e tij të Jetës së Hershme dhe Suksesit. Ja, një galeri përmbledhëse e Udhëtimit të tij Jeta.

Manuel Locatelli Biografia - Vini re Jeta e Hershme dhe Historia e Suksesit të tij:
Manuel Locatelli Biografia - Vini re Jeta e tij e Hershme dhe Historia e Suksesit:

Po, të gjithë e dinë që Mesfushori i Plotë ishte njeriu i momentit pas një fillimi fantastik në turneun Euro 2020. Sipas BBC, qëllimet e tij ndihmuan Italinë që të ishte skuadra e parë që arriti në fazën e eliminimit të Kampionatit Evropian.

Pavarësisht vlerësimit dhe interesit të transferimit që lidhet me emrin e tij, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë të futbollit kanë lexuar një pjesë koncize të Biografisë së Manuel Locatelli. Për këtë arsye, ne kemi ardhur në shërbimin tuaj. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Manuel Locatelli Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - "i ri Pirlo“ Manuel Locatelli lindi në ditën e 8-të janarit 1998 nga nëna e tij, Simona Locatelli dhe babai, Emanuele Locatelli, në qytetin e Lecco, Itali.

Futbollisti italian erdhi në botë si fëmija i fundit i lindur, i njohur ndryshe si foshnja e shtëpisë. Manuel është një nga tre fëmijët - ai vetë, një vëlla dhe një motër i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij (Emanuele dhe Simona) të cilët janë paraqitur këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Prindërit Manuel Locatelli - Babai i tij (Emanuele) dhe Nëna (Simona). E keni vënë re që ai ka më shumë pamje të nënës së tij?
Njihuni me Prindërit Manuel Locatelli - Babai i tij (Emanuele) dhe Nëna (Simona). E keni vënë re që ai ka më shumë pamje të nënës së tij?

Duke u rritur:

Si fëmijë, Manuelit të vogël i tërhiqte natyrshëm hobi për të luajtur futboll lokal me vëllain e tij më të madh, Mattia Locatelli. Interesimi për lojë ishte masiv për djemtë, të gjitha falë prindërve të tyre mbështetës - veçanërisht Emanuele (babai i tyre).

Manuel Locatelli i vogël (majtas) në foto së bashku me vëllain e tij, Mattia. Si fëmijë, të dy kishin një pasion të natyrshëm për futbollin.
Manuel Locatelli i vogël (majtas) në foto së bashku me vëllain e tij, Mattia. Si fëmijë, të dy kishin një pasion të natyrshëm për futbollin.

Për të thënë të vërtetën, ekzistojnë kujtime të tjera të fëmijërisë që Manuel Locatelli thjesht dëshiron të mbajë. Kujtimet që ai, së bashku me Mattia dhe Martina kthehen përsëri, pa marrë parasysh sa vjeç janë bërë. E tillë përmblidhet në asgjë tjetër përveç kësaj foto lidhja e motrave / motrave.

Miqësia mes Mattia, Martina dhe Manuel është marrëdhënia më e gjatë e jetës së tyre.
Miqësia mes Mattia, Martina dhe Manuel është marrëdhënia më e gjatë e jetës së tyre.

Historiku i Familjes Manuel Locatelli:

Mesfushori luftarak vjen me origjinë të përulur - në një familje, jeta e së cilës është më e përqendruar në futboll. E thënë thjesht, të gjithë meshkujt e familjes së Manuel Locatelli janë futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë
Një familje e bukur e Manuel Locatelli. Nga e majta në të djathtë; Emanuele, Mattia, Martina, Simona dhe Manuel.
Një familje e bukur e Manuel Locatelli. Nga e majta në të djathtë; Emanuele, Mattia, Martina, Simona dhe Manuel.

Babai i Manuel Locatelli, Emanuele është një trajner futbolli. Interesante, ai ishte mësuesi i parë i futbollit që kishin dy djemtë e tij ndonjëherë. Emanuele stërviti Manuelin dhe Mattian, në oratorinë, në Pescate, një qytet i vendosur në jug të Lecco.

Më vonë në jetë, Emanuele la punën e tij të trajnerit për të punuar si bankier. Nga ana tjetër, nëna e Manuel Locatelli është një shtëpiake. Së bashku, të dy Simona dhe Emanuele kishin një familje të klasës së mesme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina e Familjes Manuel Locatelli:

Nga vjen futbollisti, Lecco është një qytet me afërsisht 48,131 banorë dhe ndodhet në rajonin e Lombardisë në Italinë veriore.

Qyteti është shtëpia e turizmit italian - lundrime, turne me vela dhe ujë etj. Prindërit e Manuel Locatelli u vendosën për një shtëpi e cila është afër një liqeni.

Për të mos harruar, ky rajon u prek rëndë nga pandemia COVID-19 - në fillim të vitit 2020.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ato ishin arsyeja pse Italia deklaroi një bllokim mbarëkombëtar. Për më tepër, pse Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e shpalli Covid-19 një pandemi - në 11 Mars 2020.

Manuel Locatelli Edukimi:

Ashtu si në pjesën tjetër të Italisë, të shkosh në shkollë në Lecco është e detyrueshme nga mosha 6 deri në 16 vjeç. Prindërit e Manuel Locatelli (Simona dhe Emanuele) siguruan që fëmijët e tyre të mos liheshin anash.

Manuel Locatelli (në mes) dhe vëllezërit e motrat që përgatiten të largohen për në shkollë.
Manuel Locatelli (në mes) dhe vëllezërit e motrat që përgatiten të largohen për në shkollë.

Italiani së bashku me vëllezërit e motrat e tij, Mattia dhe Martina janë fotografuar sipër duke mbajtur çantat e tyre dhe duke u bërë gati për të goditur shkollën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Më e madhja, Martina ishte më e vendosur për të arritur nivelin më të lartë të arsimit (të marrë një doktoraturë). Vëllezërit, Manuel dhe Mattia më vonë ndaluan të përparonin në arsimimin e tyre - të gjitha për futbollin.

Manuel Locatelli Historia e Futbollit:

Ai së bashku me vëllain e tij, Mattia hodhi themelet e ëndrrave të tyre në Orator, që ndodhet në qytetin e Pescate. Në rast se nuk e dini, Oratoria është një kishëz e vogël (në Kishën Katolike Romake), e destinuar për adhurim privat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ky vend ku Manuel mësoi futbollin ndodhet, vetëm gjashtë minuta larg nga zemra e qytetit Lecco, ku jetonte familja e tij. Pescate ofron fushat më të mira për të luajtur futboll lokal. Emanuele Locatelli stërviti djemtë e tij së bashku me fëmijët e tjerë në Pescate.

Turneu i Epifanisë:

Qysh herët si fëmijë, Manuel u dallua midis fëmijëve të tjerë të futbollit (përfshirë vëllain e tij) - të gjithë ishin të stërvitur nga babai i tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Falë potencialit të tij, Olginatese, një klub futbolli i shoqatës italiane i vendosur në Olginate, Lombardia e fitoi atë.

Në klubin e tij të ri, Manuel u shqua si jo vetëm një fitues i ndeshjeve, por duke ndihmuar akademinë të mbledhë tituj. Në rast se nuk jeni në dijeni, ai u bë lojtari më i shquar në Turneun e Epifanisë 2004.

Më poshtë është një pjesë e provave fotografike. I riu është vërejtur me fanellën e tij Olginatese - ndërsa ai po shpërblehet nga Giampaolo Redaelli, presidenti i nderit i klubit - e gjitha kjo falë shkëlqimit të tij në Turneun e Epifanisë 2004.

Manuel vazhdoi të bënte përshtypje në shkollën e futbollit Olginatese. Ai luajti atje si mesfushor sulmues midis 2003 dhe 2005.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Atalanta BC Discovery:

Që nga fitimi i Turneut të Epifanisë, djali u bë një subjekt me interes nga Skautët e lartë nga skuadrat e mëdha italiane - në Serinë A. Një prej tyre është Paolo Rota, një skaut i futbollit nga Atalanta para Krishtit.

Për shkak se Paolo Rot jeton në Locco, ishte e lehtë për të që të dallonte talentin lokal në zonë. Kështu e zbuloi Manuelin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me të kuptuar se djali ka talent të madh, skautuesi vendas shpejt vazhdoi të bindte prindërit e Manuel Locatelli për interesin e tij të Atalanta për djalin e tyre.

Paolo Rota së bashku me Emanuele udhëtoi për në Bergamo (një qytet italian), ku Manuel pati një provë të suksesshme me Atalanta. Në moshën nëntë vjeç, i riu u regjistrua në klub pasi kaloi testin e tij të futbollit.

Manuel u rrit në një superkid futbolli me akademinë Atalanta. Ai ishte veçanërisht i njohur për shkallën e tij të lartë të punës dhe aktin e katapultimit të topit në rrjetë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në videon më poshtë, raketa e tij e pathyeshme përfundoi te portieri kundërshtar, i cili pa rrjetën të fryhej pas tij.

Me të shënuar golin e tij më të madh në histori, Manuel i ri ia kushtoi të gjithë familjes së tij - prindërve të tij, vëllait (Mattia) dhe motrës, Martina. Kjo ishte për ta, njerëz që gjithmonë besonin në ëndrrat e tij dhe e mbështesnin atë në çdo rast.

Akademia e AC Milan:

Shënimi i këtij lloji të golave, i cili bëri që të gjithë tifozët të hidheshin në këmbë është një shenjë se më e mira ishte ende për të ardhur. Së shpejti, Manuel filloi të tërheqë skautët e AC Milan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin-Prince Boateng Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Locatelli vendosi të largohej nga Atlanta CB sepse klubi ishte aq i paqëndrueshëm. Në atë kohë, një episod i luftimeve të parregullta ose të paramenduara ndodhi me menaxhimin e tyre.

AC Milan e shfrytëzoi atë mundësi për të vjedhur perlën e rrallë të Atalantës falë punës së menaxherit të tyre skautues Mauro Bianchessi.

Bashkimi me gjigantët italianë ishte një ëndërr e vërtetë për Manuel, i cili (së bashku me familjen e tij) ka qenë gjithmonë një tifoz i Rossonerëve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

I riu ishte i shpejtë për të bërë përshtypje me të rinjtë e AC Milan. Duke bërë atë, ai njohjen kombëtare. 

Për gëzimin e familjes së Manuel Locatelli, djali i tyre (në vitet e hershme të adoleshencës) u thirr në ekipin kombëtar të të rinjve italianë - pasi fitoi argjendtë (sipër).

Akademia AC Milan Ngritja:

Gjatë kohës së tij me AC Milan Primavera, Manuel Locatelli formoi zakonin e magjepsjes së trajnerëve të klubit dhe kombëtar, duke përfshirë tifozët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Aq shumë sa që ai u konsiderua dhe u emërua kapiten i të dyjave të klubit dhe të kombëtares së juniorëve. Gjatë kësaj kohe, i riu mori nofkën - "drejtori i së ardhmes".

Konsiderohet të jetë ndër futbollistët më të mirë premtues në botë, Manuel Locatelli mori një vlerësim të madh nga Guardian (në vitin 2015).

Media e quajti atë si një ndër 50 lojtarët më të mirë të rinj në botë që kanë lindur në vitin 1998. Emra të tjerë të shquar në listën e Guardian përfshijnë; Dayot Upamecano, Të Spanjishtes Dani Olmo, Shtetet e Bashkuara' Christian Pulisic dhe të Argjentinës  Federico Valverde.

Manuel Locatelli Biografia - Rruga drejt historisë së suksesit:

Falë performancës së tij në nivelin e të rinjve, faza e fundit e fidanishtes Rossoneri u bë e lehtë për mesfushorin. Së bashku me Gianluigi Donnarumma dhe Cutrone, Locatelli nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Milanin në muajin korrik 2015.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Interesi i Arsene Wenger:

Pas diplomimit në akademi, Manuel Locatelli vazhdoi aventurën e tij - tani me djem të mëdhenj të AC Milan. Zotësia e tij në mesfushë tërhoqi një njeri, Arsene Wenger (ish) arsenal trajner) i cili dërgoi kryeprokurorin e tij Neil Banfield në Itali për ta monitoruar nga afër.

Vuajtja e lëndimit Manuel Locatelli - Kur vazhdimi u bë i vështirë:

Fatkeqësisht, ngjitja e tij në ekipin e të moshuarve hasi një pengesë që gati i konsumoi të gjithë karrierën e tij. Ashtu si Stephan El Shaarawy, Manuel vuajti nga inury iniciativë - gjë që e mbajti atë larg futbollit - për muaj me radhë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Për gati dy sezone, djali i varfër ishte kryesisht të lënë pas dhe pothuajse i harruar nga AC Milan. Kjo ishte një kohë që klubi Rossoneri humbi disa nga legjendat e tij (Pirlo, Nesta, Gattuso, Seedorf). Mjerisht, ata nuk mund të mburreshin me talentet e tyre të rinj të rritur në akademinë e tyre.

Tradhtia e Milanit:

Me një krizë teknike që goditi klubin shoqëruar me presionin për të kryer, Manuel Locatelli u bë një transferoj cjapin e kurbanit.

Në verën e vitit 2018, AC Milan bëri një vendim që e bëri atë të ndjehej i tradhtuar. Klubi vendosi të huazojë në Chelsea Tiémoué Bakayoko dhe e shtyu Locatelli të bashkohej me një ekip të rangut më të ulët të Serie A.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ndërsa Rossonerët preferuan një opsion huazimi, një Locatelli i zemëruar shtyu për një transferim të plotë. Ai pranoi të largohej nga klubi duke cituar tradhti dhe një mungesa e perceptuar e besimit. Më në fund, ai pranoi të bashkohej me Sassuolo si hua me një detyrim për të blerë.

Manuel Locatelli Biografia - Historia e Suksesit:

Pas një sezoni të bukur debutues me Zikaltërit, klubi italian vendosi ta blejë atë (me një marrëveshje të përhershme) nga AC Milan. Tani një njeri i lumtur, Manuel Locatelli pagoi besimin e treguar nga trajneri i Sassuolo, Roberto De Zerbi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ai mori gjithçka përsëri. RESPEKT, FITOR, KAPITANI dhe Q GLLIMET NJ.
Ai mori gjithçka përsëri. RESPEKT, FITOR, KAPITANI dhe Q GLLIMET NJ.

Por në vend se të shkërmoqet, Manuel Locatelli shkoi nga forca në forcë, duke arritur yllin e futbollit në këtë proces. Studimet e Loca (një tjetër nofkë e tij) u bë një udhëheqës i Sassuolo dhe një pikë referimi për shokët e tij të skuadrës.

Këtu është një video e Sassuolo e Manuel Locatelli - pak para se të arrinte famën në Euro.

Karakteristikisht duke zotëruar cilësitë e një lojtari të gënjyer thellë, Manuel u vu re nga menaxheri i kombëtares italiane - Roberto Mancini. Për gëzimin e prindërve të tij dhe anëtarëve të familjes, ai (në shtator 2020) u thirr për të bërë debutimin e tij me skuadrën e lartë të Italisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin-Prince Boateng Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Performanca e Euro 2020:

Në qershor 2021, Roberto Mancini përfshiu Manuel Locatelli dhe shokun e tij të skuadrës Sassuolo Domenico Berardi në skuadrën e Italisë për UEFA Euro 2020. Thirrja e tij erdhi pas një dëmtimi të Marco veratti.

Për habinë e tifozëve të vendit, ai u bë njeriu kryesor i Italisë për fazën e grupeve të turneut.

Më 16 qershor 2021, Locatelli bëri gjithçka për Italinë duke shënuar dy gola në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve të Italisë, një fitore 3–0 kundër Granit XhakaZvicra. Shikoni pikat kryesore të videos këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pa dyshim, tifozët e futbollit janë në prag të shikimit të një tjetri Xavi Hernandez ose ndoshta, Zinedine Zidane duke lulëzuar në rrugën e tij për t'u bërë mesfushor i klasit botëror.

Manuel Locatelli është me të vërtetë një nga më të mirët midis talenteve të pafund që vijnë nga Federata Italiane e Futbollit. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e tij, tani është histori.

Gruaja Manuel Locatelli - Thesa Lacovich:

A jeni këtu për të marrë informacion në lidhje me mesfushorin e shumë-talentuar në dashuri? A keni një dëshirë të zjarrtë për të zbuluar se cila është e dashura dhe gruaja e Manuel Locatelli?

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ai person nuk është askush tjetër përveç Thesa Lacovich - zonja me një bukuri kolosale. Nga ajo që kemi mbledhur, çifti i dashurisë (foto më poshtë) kanë qenë me njëri-tjetrin që nga viti 2016.

Njihuni me Gruan e Manuel Locatelli. Thesa Lacovich është dashuria e jetës së tij.
Njihuni me Gruan e Manuel Locatelli. Thesa Lacovich është dashuria e jetës së tij.

Familja Thesa Lacovich i ka rrënjët në Amerikën e Jugut - pikërisht Kosta Rika. Me të migruar në Itali, ajo filloi shkollën në qytetin e madh. Manuel e takoi atë pak para se të merrte kontratën e tij profesionale me AC Milan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas implikimeve, Thesa Lacovich ka qenë me burrin e saj për të qenë, gjatë muajve të torturës së tij të dëmtimit dhe në kohën kur AC Milan e shpalli atë të padëshiruar.

Që nga koha e krijimit të Biografisë së Manuel Locatelli, Thesa tani është mbajtës i BSc me Universitetin Katolik të Zemrës së Shenjtë, Milano.

Ajo është e diplomuar në Reklamim në Media. Që nga qershori 2021, Wag e bukur punon si strategë të vetë-punësuar të komunikimit dixhital.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më shumë rreth Gruas së Manuel Locatelli - Thesa Lacovich:

Përveç që është një zonjë me bukuri dhe tru, ajo është gjithashtu shumë aktive në hobi të saj.

Të kujdesesh për një kopsht të tërë kuajsh kërkon shumë angazhim. Sidoqoftë, Thesa duket se nuk ka asnjë problem me këtë. Ajo gjen kohë të mbështesë burrin e saj, si dhe të kujdeset për qenin e tyre.

Thesa Lacovich mbështet burrin e saj në çdo kohë. Ajo e gjen lumturinë kur kujdeset për Qenin e tyre dhe luan me kuaj.
Thesa Lacovich mbështet burrin e saj në çdo kohë. Ajo e gjen lumturinë kur kujdeset për Qenin e tyre dhe luan me kuaj.

Pa dyshim, Thesa dhe Manuel kanë mbetur një nga çiftet më të vendosur për sa i përket futbollit modern të Italisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Hmmm ... Duke gjykuar nga mënyra se si po shkojnë këta dy zogj dashurie, Lifebogger është i sigurt se Loca - në asnjë kohë - do ta shtronte pyetjen. Për më tepër, që një martesë katolike do të ishte hapi tjetër zyrtar. Ja, momenti më i vetmuar në jetën e një qeni.

Sinqerisht, Manuel dhe Thesas kanë nevojë ta marrin këtë qen një shok. Kjo është padrejtësi.
Sinqerisht, Manuel dhe Thesas kanë nevojë ta marrin këtë qen një shok. Kjo është padrejtësi.

Manuel Locatelli Stili i jetës:

Mesfushori italian fiton shumë para, megjithatë, ai nuk është pas kënaqësive të jetës ekzotike. Gjeni më poshtë, makinën e Manuel Locatelli. Simpleshtë e thjeshtë, duket mesatare. Shtë një shenjë e qartë se italiani është një antidot për të shfaqur luksin - pavarësisht pagës së tij të madhe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kjo është Makina e Manuel Locatelli. Ai nuk është pas luksit.
Kjo është Makina e Manuel Locatelli. Ai nuk është pas luksit.

Pushimet me Thesas Lacovich:

Locatelli i sheh shkretëtirat ose peisazhet e thata si frikë-frymëzuese ashtu si mënyra se si e shikon bregdetin.

Për këtë arsye, mesfushori siguron që pushimet ujore dhe tokësore të jenë një gjë e sigurt për të dhe zonjën e jetës së tij - Thesas. Shikoni peizazhin e bukur që ngre humorin për dy zogjtë e dashurisë.

Manuel Locatelli bën pushime për të pasur një pamje më të mirë të jetës me të dashurin e tij - Thesas.
Manuel Locatelli bën pushime për të pasur një pamje më të mirë të jetës me të dashurin e tij - Thesas.

Manuel Locatelli Jeta personale:

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë diçka sekrete për të, e cila është shumë larg futbollit. Whatshtë ajo që ne besojmë se nuk e dini për yllin italian.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Para se të vazhdojmë, më lejoni t'ju pyes ... A i keni vërejtur gjestet e Futbollistit pasi ai godet pjesën e pasme të rrjetës së kundërshtarit të tij? .. Tani le të vazhdojmë.

Manuel Locatelli Festimi i Qëllimit - Kuptimi i shkronjës T:

Kuptimi i Manuel Locatelli Celebration Goal - SHPJEGUAR.
Kuptimi i Manuel Locatelli Celebration Goal - SHPJEGUAR.

Nga fotoja e mësipërme, ju duhet të keni kuptuar diçka. Se festa e tij 'Letter T' nuk filloi gjatë Euro 2020.

Manuel Locatelli përsëriti këto gjeste me Sassuolo edhe para turneut Euro 2020. Duke shpjeguar arsyen e festimit të tij të golit, vendasja nga Lecco një herë u tha gazetarëve të sportit; 

Shkronja T është për Thesën, partnerin tim. dhe gjithashtu për Teddy, qeni im i vogël që fatkeqësisht nuk është më.

Tedi i varfër. Ju dhe Thesai jeni arsyeja për festimin e Letrës T të Manuelit.
Tedi i varfër. Ju dhe Thesai jeni arsyeja për festimin e Letrës T të Manuelit.

Në profilin e tij në Instagram, Manuel Locatelli mbajti zi për vdekjen e Qenit të tij duke postuar një mesazh shumë prekës. Sipas fjalëve të tij;

Tedi, unë vetëm mund të them Faleminderit. Ju Faleminderit që më mësuat se çfarë do të thotë të duash kafshët.

Ju keni qenë një qen fantastik dhe unë dhe Thesari jemi me fat që ju kam takuar në jetën time.

Do të jesh gjithnjë në zemrën time. Udhëtim të mbarë qenushja ime.

Jeta familjare Manuel Locatelli:

Për vendasin në Lecco, të pasurit e një familje mbështetëse është një nga bekimet më të mëdha të jetës së tij. Me të vërtetë, tifozët e futbollit nuk do ta kishin njohur kurrë nëse prindërit e tij (veçanërisht babai i tij) nuk do të vendosnin një themel të fortë për karrierën e tij. Këtu, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth anëtarëve të familjes së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Manuel Locatelli:

Një përkufizim funksionues i fjalës 'Sakrifica' është: heqja dorë nga diçka përkohësisht e mirë për diçka që është përjetësisht më e mirë. Kjo përcakton personalitetin e Emanuele Locatelli. Nëse mund ta kujtonit, ai e mori përsipër të merrte trajner djemtë e tij - në fazat e hershme të karrierës së tyre.

Njihuni me Manuel Locatelli Atin - njeriun që sakrifikoi gjithçka për të.
Njihuni me Manuel Locatelli Atin - njeriun që sakrifikoi gjithçka për të.

Kërkimet tregojnë se Emanuele Locatelli është një njeri emocional. Njëherë e një kohë, babai i tre fëmijëve qau vazhdimisht (në makinën e tij). Kjo ndodhi në kohën kur Manuel Locatelli nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke i treguar një gazetari Sportiv se si u prek babai i tij, Manuel njëherë tha;

Babai im tha, le të shkojmë bir.

pastaj hipëm në makinë së bashku. Ne shikojmë në sytë e njëri-tjetrit dhe pastaj, ai mori një avari emocionale. 

Rreth Nënës Manuel Locatelli:

Kur fëmija juaj më i ri bëhet i suksesshëm dhe i famshëm, puna juaj si nënë ka mbaruar. Kjo është ndjesia e Manuel Locatelli Mum - Simona.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ekziston një thënie që të Lindurit e Fundit të familjeve priren të jenë më afër nënave të tyre. E vërteta është, ne nuk jemi të befasuar kur shohim Manuel dhe Simona që janë afër së bashku këtu.

Ai është foshnja e shtëpisë. Nuk është çudi, ai është çanta e dorës së mamit.
Ai është foshnja e shtëpisë. Nuk është çudi, ai është çanta e dorës së mamit.

Vëllezërit dhe motrat Manuel Locatelli:

Emanuele dhe Simona kanë rritur fëmijë që janë bërë të suksesshëm në rrugëtimet e tyre të karrierës.

Midis vëllezërve dhe motrave të Manuel Locatelli, ne vërejmë se ai duket se ka gjenin më të gjatë pavarësisht se është më i shkurtër - në ditët e tij të fëmijërisë. Tani, le t'ju tregojmë më shumë rreth Mattia dhe Martina.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Moise Kean Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Fëmijët e Simona dhe Emanuele janë të gjithë të rritur. Manuel ishte shumë i shkurtër në atë kohë. Tani është një gjigant.
Fëmijët e Simona dhe Emanuele janë të gjithë të rritur. Manuel ishte shumë i shkurtër në atë kohë. Tani është një gjigant.

Rreth Manuel Locatelli Brother - Mattia:

Ai është djali i parë i familjes. Ashtu si vëllai i tij i vogël, Mattia gjithashtu u bë një futbollist profesionist - i cili ende luan si sulmues. Ai është fotografuar këtu së bashku me gruan e tij, Arianna Bonfanti - e cila është një avokate.

Njihuni me Manuel Locatelli Brother - Mattia. Ai është një futbollist, dhe ka një grua të bukur.
Njihuni me Manuel Locatelli Brother - Mattia. Ai është një futbollist dhe ka një grua të bukur.

Edhe pse nuk ishte familja më e mirë e familjes dhe aq e suksesshme sa Manuel, Mattia ka dalë mirë në jetë. Ai luan futbollin e tij si një sulmues qendror i Sondrio Calcio, SHBA Inveruno dhe vendlindja e familjes së tij - Lecco.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin-Prince Boateng Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Diku përgjatë rrugës për në sukses, Vëllai i Manuel Locatelli kaloi disa zhgënjime. Kjo bëri që Mattia të postonte këtë fotografi në Instagramin e tij me mbishkrimin;

Mattia Locatelli dikur kishte ndarë një të kaluar të tij të tmerrshme.
Mattia Locatelli dikur kishte ndarë një të kaluar të tij të tmerrshme.

Ndonjëherë një qen që tund bishtin e tij është më i sinqertë sesa një njeri që buzëqesh.

Tani pyetja është; kujt i referohet Mattia?

Rreth Motrës Manuel Locatelli -Martina:

Si shumë të parëlindur të familjeve, ajo udhëhoqi nga shembulli. Sot, Martina festohet shumë si vëllai i saj, Manuel.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në rast se nuk jeni në dijeni, ajo është mbajtëse e një doktorature (PhD). Manuel përshkruan Dr Martina si dikë që të gjithë do të donin ta kishin si motër.

Rreth Motrës së Manuel Locatelli - Martina. Mbajtësi i doktoraturës është një shembull i gjallë i dikujt me bukuri dhe tru.
Rreth Motrës së Manuel Locatelli - Martina. Mbajtësi i ri i doktoratës është një shembull i gjallë i dikujt me bukuri dhe me tru.

Manuel Locatelli Fakte të pathëna:

Duke udhëtuar nëpër Historinë e tij të Jetës, ne do të përdorim pjesën përfundimtare të Biografisë sonë për të zbuluar më shumë informacion rreth tij. Përkuluni pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakti # 1 - Manuel Locatelli Babai u gabua për një burrë tjetër:

Gjatë qëndrimit të tij në akademinë e AC Milan, shumë njerëz menduan se ai ishte djali i mesfushorit sulmues të klubit, Tomas Locatelli. Kjo ishte për shkak të ngjashmërisë së tyre të mrekullueshme dhe faktit që të dy ndajnë një mbiemër të ngjashëm familjar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njëherë e një kohë, Manuel Locatelli Dad ishte gabuar për këtë njeri.
Njëherë e një kohë, Manuel Locatelli Dad ishte gabuar për këtë njeri.

Ndërsa iu përgjigj një interviste, Tomas Locatelli njëherë tha;

Të gjithë më pyesin nëse Manuel është djali im dhe fatkeqësisht më duhet të them jo. Do të doja të ishte.

Fakti # 2 - Manuel Locatelli Ndarja e Pagës dhe Krahasimet:

Meqenëse keni parë Manuel Locatelli's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Sassuolo.

€ 0
TENURA / PAGATManuel Locatelli Sassuolo Ndarja e Pagave në Euro (€)
Në vit::€ 1,666,560
Për muaj:€ 138,880
Në javë:€ 32,000
Në ditë:€ 4,571
Në orë:€ 190
Për Minutë:€ 3
Çdo sekond:€ 0.05
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nga vjen, mesatarja e italianit që bën 22,424 € në vit do të duhet të punojë për pesë vjet e gjashtë muaj për të fituar pagën Sassuolo të Manuel Locatelli. 

Fakti # 3 - Dashuria për Afrikën e Jugut:

Manuel Locatelli është një tifoz i madh i vendit. Gjatë një turneu të Milanit, ai gjeti një mundësi për të vizituar një shkollë ku u argëtua shumë me fëmijët. Manuel e quajti këtë një moment të paharrueshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Manuel Locatelli e do Afrikën.
Manuel Locatelli e do Afrikën.

Fakti # 4 - Profili i Manuel Locatelli:

Mesfushori luftarak i kujton tifozët e futbollit Claudio Marchisio dhe ai ka atribute të ngjashme me Leon Goretzka.

Siç vërehet nga vlerësimet e tij SOFIFA qershor 2021, Locatelli është një mesfushor i mirë-rrumbullakosur që zotëron të gjitha atributet duke filluar nga pushteti, mentaliteti, mbrojtja, sulmimi etj.

Fakti # 5 - Feja Manuel Locatelli:

Ylli i Euro 2020 lindi dhe u edukua në një familje të përkushtuar katolike. Gjatë jetës së tij të hershme, u bë e qartë se prindërit e Manuel Locatelli e bënë atë dhe Mattia të luante futbollin e tij në një fushë lokale futbolli të një kishëz katolike.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përmbledhje e biografisë:

Tabela më poshtë zbulon informacione përmbledhëse rreth Manuel Locatelli. Kjo ju jep mundësinë të kaloni nëpër profilin e tij të futbollistit italian pa sherr.

PYETJET E WIKIPIORGJIGJET E BIOGRAFIS
Emrat e Plotë:Manuel Locatelli
pseudonimi:Pirlo dhe Loka e Re
Data e lindjes:Ditën 8th të janarit 1998
Vendi i lindjes:Lecco, Itali
Mosha:23 vjeç dhe 9 muajsh.
prindërit:Simona Locatelli (Nëna) dhe Emanuele Locatelli (Babai)
Vëllezërit e motrat:Mattia Locatelli (Vëllai) dhe Martina Locatelli (Motra)
E dashura / Gruaja të jetë:Thesë Lakoviç
Shenja e Zodiakut:Bricjapi
Feja:Krishterimi (Katolik)
Gjatesia:1.86 metra OSE 6 këmbë 1 inç
Vlera neto (2021):5 milion Euro
Agjenti:Castelnovo
Pozicioni i luajtur:Mesfushë qendrore dhe mbrojtëse
Edukimi:Akademitë USD Olginatese, Atalanta dhe AC Milan.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ricardo Kaka Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke përfunduar:

Ndërsa shkruanim Biografinë e Manuel Locatelli, mësuam mësimet e mëposhtme. Së pari është fakti që nuk duhet të lejojmë që refuzimi të krijojë vetëbesim tek vetja.

Nëse mund ta kujtoni, AC Milan ka refuzuar lutjen e tij për të qenë një titullar i rregullt për ekipin e tyre të parë. Pavarësisht kësaj, Manuel kurrë nuk dyshoi në aftësinë e tij për të ofruar diku tjetër - atje ku ai do të vlerësohej. 

Së dyti, Manuel Locatelli Bio përcjell mesazhin se - ne nuk duhet të kemi frikë të ndryshojmë. Mos harroni, ai i humbi ëndrrat e tij Rossoneri, por fitoi diçka edhe më të mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bojan Krkic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Më në fund, duhet që Lifebogger të vlerësojë Emanuele Locatelli (Super Dad) i cili luajti një rol themelor në jetën e djalit të tij. Me të vërtetë, ndikimi i prindërve të Manuel Locatelli në jetën e tij nuk mund të plotësohet nga asnjë person (a).

Faleminderit që udhëtuat me ne deri më tani në këtë pjesë të gjatë të shkrimeve Lifestory. Në Lifebogger, ne kujdesemi për saktësinë e artikujve tanë për Futbollistët Italianë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ju lutemi na kontaktoni (përmes kontaktit), nëse vëreni ndonjë gjë që nuk e kemi dokumentuar si duhet. Më në fund, ne do ta vlerësojmë nëse na jepni reagimet tuaja në lidhje me Biografinë e Futbollistit Italian - në seksionin e komenteve.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet