Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Luukinho". Luuk de Jong Historia e fëmijërisë sonë dhe fakte të paturpshme të biografisë ju sjellin një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin sfondin e familjes së tij, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij ajrore dhe hundën për qëllime. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Luuk de Jong, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Jeta e hershme

Luuk de Jong ka lindur në ditën e 27th të gushtit 1990 në Aigle, Zvicër.

Aigle është një qytet historik në Zvicër ku numri i përgjithshëm i ndërtesave industriale është një ndeshje e ngushtë me ato që u shërbejnë funksioneve rezidenciale. Megjithatë, qyteti ka objekte të mjaftueshme që mbështesin shijet sportive të banorëve të saj të dukshëm midis të cilave ishin çiftet të cilëve Luuk u lind.

Luuk i ri ka lindur nga nëna e tij Loekie Ratering (një lojtar profesional i volejbollit) dhe babait të tij George De Jong (gjithashtu një lojtar profesional i volejbollit). Duke u rritur në qytetin alpin të Aigle, Luuk kishte shoqërimin e dashur të vëllait të tij më të madh Siem (të dy me foto me nënën e tyre më poshtë).

Luuk de Jong Fëmijëria Foto

Vëllezërit që mund të gaboheshin për binjakët preferonin të luajnë futboll me prindërit e tyre, zgjedhjen e sporteve të karrierës, volejbollit. Ishte vetëm një çështje kohe para se vëllezërit e motrat filluan udhëtimin e tyre për t'u bërë profesionistë pasi familja u zhvendos në Holandë.

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Ndërtimi i karrierës

Luuk ishte vetëm 4 vjeç kur familja e tij arriti Holland. Pas mbërritjes, ai u regjistrua së bashku me vëllain e tij në një klub lokal DZC '68 ku ata kaluan muaj para fillimit të karrierës së tyre të të rinjve në De Graafschap në 2001.

Luuk de Jong Rinisë Karriera e Futbollit

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Rruga për famë

Ishte në De Graafschap se Luuk kaloi vite 8 në akademinë e rinisë të klubit para se ai të promovohej në ekipin e parë ku ai bëri debutimin e tij profesional gjatë lojës së Eredivisie të De Graafschap kundër Nac Brenda në 2008.

Luuk De Jong në De Graafschap

Lojrat e mëvonshme të sezonit të debutimit të Luuk e panë atë rekord një fillim të madh për karrierën e tij profesionale në klub duke shënuar dy gola në paraqitjet 14 për të mos përmendur ndihmat e tij të shumta.

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Ngritja e famës

Performancat mbresëlënëse të cilat Luuk vendosën në sezonin e debutimit i siguroi atij një lëvizje në FC Twente në 2009. Ndërkohë që në FC Twente, karriera e Luuks nuk shkoi askund, derisa ai shënoi dy herë për të ndihmuar atë të fitonte një ndeshje kupa kundër Capelle.

Luuk De Jong në FC Twente

Ai përmirësuar dhe ruajtur formën e tij të lartë në turnet pasuese të tilla si Europa, Eredivisie dhe kampionat ligë, duke shënuar kundër ekipe të mëdha si Benfica, Ajax, Utrecht, FC Groningen dhe Schalke 04 për të mbledhur daulle për klubin e tij.

Në përfundim, deri në fund të magjisë së tij në FC Twente, Luuk kishte një total të qëllimeve 39 në paraqitjet 79.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Luuk është përfshirë romantikisht me vetëm dy të dashura gjatë karrierës së tij deri më tani.

E para ishte marrëdhënia e tij me një të dashurën e famshëm të njohur si Maxime Dassen. Dyshja filloi të takonte në një kohë kur Luuk ishte me klubin e Bundesliga, Borrusia Mönchengladbach.

Luuk De Jong Marrëdhëniet me Maxime Dassen

Sidoqoftë, marrëdhënia e tyre zgjati vetëm për muaj 18 para se ata të shpërndaheshin për arsye private.

Duke u nisur, Luuk filloi të shoqërohej me të dashurën e tij të tanishme, Lizanne Van Zutven. Edhe pse lovebirds takuar si miq në 2015, ajo ishte vetëm muaj më vonë (në prill 2016) që ata të lidhur në një nivel romantik.

Luuk De Jong Marrëdhëniet me Lizanne Van Zutven

Fast përpara deri më sot, Luuk është ende i lumtur me Lizanne i cili punon si fizioterapist. Shpresohet se së shpejti do të marrin marrëdhëniet e tyre në nivelin e ardhshëm.

Luuk De Jong i lumtur me të dashurën Lizanne

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Jeta familjare

Luuk u lind në një familje sportive të 4. Ne ju sjellim detaje faktike për anëtarët e familjes së tij.

Rreth babait të tij: Babai i Luuk, George de Jong, lindi në 1953. Babai krenar i dy djemve është një ish-ndërkombëtar i volejbollit holandez që luajti për Lycurgus përpara se të vazhdonte në Zvicër në 1982.

Rreth Atit të Luukut Xhorxh de Jong

Rreth nënës së tij: Nëna e Luuk, Loekie Ratering ishte gjithashtu një lojtar profesionist i volejbollit i cili nuk kishte më pak se paraqitjet e 90 për ekipin holandez të volejbollit. Ajo është çimentoja që mban familjen së bashku duke qenë një nënë përkrahëse për bijtë e saj dhe një grua e mirë për burrin e saj.

Rreth vëllait të tij: Vëllai i Luuk, Siem është një vit e shtatë muaj më i vjetër se Luuk. Siem, i cili u regjistrua në të njëjtin ekip të të rinjve (De Graafschap) si Luuk, bëri debutimin e tij profesional me Ajax në 2005 dhe mund të konsiderohet shumë futbollist i suksesshëm.

Vëllezërit e motrat që luajnë për klubet e ndryshme kurrë nuk humbin një mundësi për t'u lidhur kurdo që takohen si kundërshtarë në fushën e lojës. Interesant, Luuks plies tregtinë e tij me numrin 9 triko, ndërsa Siem vesh numrin 10.

Marrëdhënia e Luuk me vëlla Siem

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Faktet personale të jetës

Luuk është një lojtar i fortë që do të ndalojë asgjë për të rimarrë lavdinë e humbur. Kjo është e dukshme në rikthimin e tij mbresëlënës në klubin e tij të tanishëm PSV Eindhoven, pasi regjistroi një shëtitje të keqe në Borussia Monchengladbach si dhe u etiketua "një flop" në Newcastle.

Në anën e ndritshme të jetës, Luuk nxjerr kohë për t'u çlodhur pas lojërave duke u varur me miqtë. Ai gjithashtu i pëlqen ndonjë gjë dhe është i njohur për të vizituar trupat natyrorë sa herë që ndjen nevojën të jetë vetëm me natyrën.

Luuk De Jong - Faktet personale të jetës

Sa i përket marrëdhënieve të tij në mes dhe jashtë, Luuk nuk ka qenë i njohur për t'u përfshirë në skandale dhe polemika. Ai mban të gjithë së bashku dhe ka bërë paraqitje si kapiten i PSV Eindhoven. Larg nga futbolli, Luuk ka interesa në Futbollin Amerikan dhe vazhdon me NFL Super Bowl.

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Lover of Video Games

Kur Luuk nuk po varesh me miqtë apo ndonjë gjë, ai angazhohet në aktivitete mendore stimuluese, si duke luajtur lojëra video. Luuk i pëlqen lojrat video dhe ka një koleksion të pajisjeve të lojrave duke përfshirë grupin e plotë të kutisë PS4.

Dashuria e Luuk De Jong për Lojrat Video

Ndërkombëtar holandez i cili ka qenë lojtar që nga ditët e Super Mario (një lojë ai ende luan) ishte dhuruar një Joystick artë nga Playstation.

Luuk De Jong Artë Joy Stick

Mjafton të thuhet, duke luajtur lojëra video ndihmon për të shtuar koordinimin e krahut të syve me veprën mbresëlënëse që Luuk ka zhvilluar si futbollist.

Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e paqartë Fakte- Moda dhe Promovimi

Megjithëse Luuk ende nuk është duke hapur një linjë mode, ai kurrë nuk pushon të tregojë vlerësimin e tij për një dhomë të veshur me rroba të mbushura me materiale modeste.

Luuk De Jong Vlerësim për Moda

Në një nivel të korporatës, Luuk e do dhe promovon produktet Addidas, ndërsa kompania e dizajnit e shpërblejë atë me dhurata për patronazhin e tij.

Luuk De Jong Promovon Adidasin

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Luuk de Jong plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu