Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Kthyer Mbrapa i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Gjashtë milionë dollarë'. Historia e fëmijërisë tonë Luke Shaw plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para fama, jeta familjare, jeta e marrëdhënieve dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë shpejtësinë e tij dhe këmbën vdekjeprurëse të këmbës së majtë, por shumë pak e konsiderojnë biografinë tonë Luke Shaw, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Luka Paul Hoare Shaw u lind në 12th ditën e korrikut 1995 në Kingston upon Thames, Mbretëria e Bashkuar.

Ai e ndan ditëlindjen me të James Rodriguez, Brock Lesnar, Malala Yousafzai (Fituesi Nobel për Çmimin e Paqes), Sundar Pichai (CEO i Google), dhe Bill Cosby.

Luka lindi nënën e tij, Joanna Shaw dhe babai, Paul Shaw. Duke u rritur në Surrey, ai mori pjesë në Rydens Enterprise School në Hersham.

Dashuria e tij për Chelsea FC Gianfranco Zola ndezi pasionin e tij për futboll. Little Luke u rrit si një mbështetës i Chelsea dhe ka pretenduar se ai fillimisht donte të luante për klubin e Londrës. Në fakt, ai bëri një përpjekje në akademinë e tyre si një tetëvjeçare. Shaw luajti në qendrën e zhvillimit të Chelsea në Guildford, por nuk u ofrua një vend akademi.

Përkundër zhgënjimit, Luka ishte ende shumë i etur në futboll. Ai vazhdoi ta ndjekë ëndrrën e tij në një moshë të hershme. Në 2001, ai u bashkua me Hersham, i cili më vonë e referoi atë te Molesey Juniors në një orvatje për të ndërtuar veten për akademi të mëdha të futbollit. Në 2003, Southampton i dha një telefonatë. Pasi luajti për klubin për 11 vite (2003-2011 për akademinë), Luka u bashkua me Manchester United në 2014 si adoleshenti më i shtrenjtë i blerë nga klubi. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Si në kohën e shkrimit, Luka është i pamartuar, por gëzon një marrëdhënie me të dashurën e tij të dashur Shelby Billingham. Çifti është shumë i lumtur me njëri-tjetrin dhe gëzon marrëdhënien e tyre të lumtur.

Luke Shaw dhe e dashura, Shelby Billingham

Të dy Luke dhe Shelby u ndanë rrugët sapo ai u zhvendos nga Londra në Mançester. Kjo ishte kur filloi një marrëdhënie me të dashurën Anouska Santos. Dashuria ka tendencë të rritet nga forca në forcë.

Kohët e fundit, pjesa e majtë ishte e ndotur duke bërë disa natë vonë Krishtlindje pazar me partnerin e tij. Shaw, veshur të gjitha në të zeza me një kapelë të leshta për të mbrojtur veten nga moti i dimrit. Të dy janë shumë të prirur për të parë një dyqan stoli për dhurata para ditës së madhe.

Luke Shaw shkon për blerjen e bizhuterive me të dashurën e tij, Anouska Santos.

Por duke gjykuar nga koha që ata kaluan pastrimin e unazave të angazhimit në dyqanet e bizhuterive, ata mund të planifikonin ditën e tyre të veçantë në një të ardhme jo shumë të largët. Më poshtë është Luke Shaw dhe e dashura e tij Anouska Santos në ngjarjen e darkës United4Unicef.

Luke Shaw dhe dashnorja e tij, Anouska Santos

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Luka ishte lindur dhe rritur në një familje të njohur të mesme të Kingston Upon Thames United Kingdom. Kjo ishte para se investimi i futbollit të shlyente për djalin e tyre të parë.

Ai është fëmija i preferuar i prindërve të tij dhe prandaj ai mori dashuri dhe vëmendje të madhe nga familja e tij e dashur. Për më tepër, ai gjithashtu e krediton familjen e tij për suksesin e tij. Më poshtë është z. Paul Shaw, bashkëshortja e tij e dashur Joanna Shaw (pamje e pasme) dhe fëmijët e tyre që përfshin Luka Shaw.

Familja Luke Shaw

Babai dhe nëna e Lukës janë prindërit idealë që gjithmonë qëndrojnë me të në çdo situatë.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Luka Shaw Vëllai Mourinho

Vëllai i LUKE SHAW një herë mohoi të shkonte në një rreng masiv në Twitter në të cilën ai dukej se kishte abuzuar Jose Mourinho.
Ben Shaw u duk i zemëruar pasi Special One e lëshoi ​​vëllain e tij nga skuadra për të cilën ekipi i tij humbi 4 - 0 tek Chelsea.
Para se ai filloi të abuzonte Jose Mourinho, Ben fillimisht dukej që dëshironte klubin mirë, duke thënë: "Fat i mirë sot Utd."

Megjithatë, gjërat u kthyen shpejt pasi ekipi u njoftua dhe Shaw u hodh, meqë Ben thuhet se shkruante në mediat sociale.

Frustrimi i Benny me Jose Mourinho

Luke Shaw kishte gjetur gjithmonë veten në fund të pranimit të Jose Mourinho shpërthim i cili e çoi atë për t'u larguar nga skuadra e tij. Jose shpesh kritikoi Shaw publikisht në atë masë që lojtarët e lartë të Bashkuara u detyruan të ngushëllonin mbrojtësin e ri.

Frustrimi i Jose Mourinho me Luke Shaw

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Video Pushim Leg

Lluka Shaw dikur vuajti një dhimbje të paimagjinueshme për pushim të tmerrshëm në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër PSV.

Më pak se 15 minuta në ndeshje, gjuajtja e majtë e penalltisë po ngarkohej në zonën e penalltive të kundërshtarit, kur Hector Moreno, mbrojtësi i PSV, bërtiste pa kujdes në të.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Personalitet

Danny Rose është kancer dhe ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Rezultati i imazhit për fytyrën port shawPërparësitë e Luke Shaw: Qëndrueshmëri, shumë imagjinative, besnike, emocionale, simpatike dhe bindëse.

Dobësitë e Luke Shaw: Moody, pesimist, i dyshimtë, manipulues dhe i pasigurt.

Çfarë i pëlqen Luke Shaw: Arti, hobi me bazë në shtëpi, duke pushuar pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit, një vakt të mirë me miqtë.

Çfarë nuk i pëlqen Luke Shaw: Të huajt, çdo kritikë ndaj mamasë dhe zbulimin e jetës personale.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Arsyeja prapa Pseudonim

Sun pasi raportoi se ata kanë lojtarë të Bashkuar kanë mbiquajtur Luke Shaw 'Gjashtë Milion Dollar Njeriu'. Kjo është për shkak të besimit të ngjashëm me astronautin Steve Austin i cili u plagos rëndë kur anija kozmike u rrëzua.

Luka gjithashtu pësoi një ndërprerje të këmbëve të tmerrshme gjatë humbjes së Ligës së Kampionëve kundër PSV Eindhoven.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Sulmi me mendje

Luke Shaw ka bërë krahasime me ish-mbrojtësin e majtë të Manchester United, Patrice Evra, bazuar kryesisht në atë se kush e ka marrë qasjen më të ashpër ndaj lojës. Po, Evra fitoi një reputacion si një sulmues i krahut, por statistikat sugjerojnë se Shaw është më mirë.

Faktet zbuluan se Luke Shaw është më shumë sulmues se Evra

Sipas statistikave, i riu bëri 141 kalon shokëve të tij në paraqitjet e 35 Premier League - më shumë se Evra menaxhuar - dhe kishte një normë suksesi 56% kur u përpoq të dribblej me topin.

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Paul Scholes nuk është i lumtur

Një njeri Shaw ende nuk ka impresionuar deri në datën e Paul Scholes. Mesfushori legjendar i Manchester United ka vazhdimisht goditi mbi çmimin e tij ish-klubi i paguar për mbrojtësin dhe pretendoi se Djajve të Kuq duhet të kishte nënshkruar një sulmues në vend. Scholes, i cili bëri paraqitjet e përgjithshme të 718 për United në një karrierë të shkëlqyeshme 20-vjeçare, kohët e fundit është cituar të ketë thënë se 30 + miliona dollarë kanë përfituar nga Shaw "Pa kuptim".

Paul Scholes nuk e aprovon Luke Shaw

Në fjalët e tij ..."Për një të majtë mbrapa që të jetë me vlerë £ 34 milion tregon se sa i trashë loja ka shkuar. Për atë para, Unë dua një qendër-përpara që do të shënojë golat 30 një sezon "

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Kundërshtari më i keq i tij

Luke Shaw ka dalë kundër disa prej kundërshtarëve më të frikshëm. Pëlqime të Eden Hazard, Daniel Sturridge dhe Wilfried Zaha, Luis Suarez të gjithë katrorin lart.

Por kush është kundërshtari i tij më i frikshëm? Jo, jo Suarez, i njohur për mbrojtësit kundërshtarë të ashpër. Eshte Victor Moses. Kur u pyetën në një të fundit Twitter Q & A i cili kundërshtari i tij më i frikshëm ishte, starlet iu përgjigj, ndoshta çuditërisht:

"Kjo është një e vështirë, por unë jam duke shkuar për të Victor Moses, thjesht për ritmin dhe fuqinë e tij. Gjithmonë kam gjetur një test shumë të vështirë ".

Luke Shaw Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Pritjet Adoleshente

Pavarësisht se është mbrojtësi i katërt më i shtrenjtë në botë, duke tërhequr në paga rreth £ 100,000 një javë, lojtarët dhe tifozët njësoj nuk duhet të presin që të shohin Luke Shaw ngiste një makinë të bie shumë në sy.
Kjo nuk është për shkak se ai nuk mund të përballojë një - të ardhurat e tij në United bëri atë një nga adoleshentët më të zili në botë.
Në atë kohë, ishte sepse ai ende nuk e kishte kaluar testin e tij të vozitjes. Momente të tilla si kjo ju kujtohet se sa i ri Shaw ishte në atë kohë.
Ai ishte vetëm 18 kur ai u bashkua me United. Para se të bashkohej, ai ende jetonte me prindërit e tij. Prindërit e tij shpesh e shtyjnë atë për të trajnuar dhe për të luajtur ndeshje. Kjo ishte edhe para se të shkonte për Kupën e Botës 2014. Shaw mori një kurs të gjatë të vozitjes gjatë një jave, pasi angazhimet e tij të Kupës Botërore në 2014 kishin mbaruar. Kjo ishte në një përpjekje për të marrë më në fund licencën e tij. Kalimi i tij nga një adoleshent super i pasur në të rritur ishte me të vërtetë diçka tjetër.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për të lexuar Historinë e Fëmijërisë së Danny Rose dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu