Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet një histori të plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Marcelinho". Historia jonë e fëmijërisë Lucas Moura plus Biografia e patreguar ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e Legjendës Braziliane të Futbollit përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës në marrëdhënie, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë fushe për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Lucas Moura e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dele Alli Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lucas Moura Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Lucas Rodrigues Moura da Silva lindi më 3 gusht 1992, në 1 pasdite, lindje normale, me peshë 3.3 kg (7.28 b) në Spitalin Alvorada në Santo Amaro në S Paulo Paulo, Brazil.

Ai lindi nga nëna e tij, Maria de Fátima da Silva Moura (një ish-atlet dhe floktar profesionist) dhe babai, Jorge Rodrigues (një nëpunës civil).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Lucas lindi dhe u rrit në një sfond katolik. Prindërit e tij e bënë atë të merrte pjesë Zoja e Aparecidës, në Moema, São Paulo. Kjo është e njëjta kishë që ata u martuan.

Sipas kërkesave katolike, Lukasi i Vogël u pagëzua në moshën 3 vjeç. Kjo ishte mosha që prindërit e tij e regjistruan atë në shkollë. Gjithashtu në këtë kohë, filloi kërkimi i paracaktuar për të luajtur futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas mamasë së Lucas, Fatima, foshnja e saj e vogël tashmë kishte filluar të shkelmonte në barkun e saj vetëm tre muaj pas shtatzënisë. Kjo ishte një kohë që ajo e dinte që një futbollist brazilian po vinte në botë.

Kur Lucas ishte pesë vjeç, ai ishte tashmë në shkollën e futbollit të Marcelinho Carioca ku qëndroi për gjashtë muaj. Kjo ishte në përputhje me planin e prindit të tij për ta bërë atë të lëvizte midis klubeve për të fituar përvojë.
 
Pas mbarimit të gjashtë vjetëve, prindërit e tij e morën atë për të luajtur futboll të brendshëm në një klub të quajtur "Clube Santa Maria, "Në São Caetano do Sul, një qytet në zonën metropolitane São Paulo.
 
Ndërsa kishte disa fëmijë të tjerë me të njëjtin emër, Lucas më pas mori një pseudonim dhe filloi të thirret "Marcelinho" për shkak të ngjashmërisë së tij të vogël me ish-lojtarin e Korintasve.
 
Atje qëndroi për një vit e gjysmë. Në këtë klub, ai u takua me trajnerin Dirceu Gabriel Couto (foto më poshtë), të cilin ai e konsideron një person të rëndësishëm në jetën e tij.
 
Ai ishte mentori dhe trajneri i tij i parë. Ishte Clube Santa Maria që i dha Lucasit të Vogël trofeun e tij të parë siç shihet më poshtë. Ai ishte vetëm 6 vjeç në këtë kohë.
 
Lucas Moura- Duke festuar suksesin me shokët e skuadrës

Larisa Saad:

Ajo është gruaja e Lucas Moura. Larisa Saad është zonja e bukur prapa jetës së dashurisë dhe historisë së dashurisë së Lucas Moura.

Ajo është një administratore biznesi, një modele më e mirë braziliane dhe një përdoruese e rëndë e Instagram-it e njohur për postimin e selfive elegant të vetes, familjes dhe miqve. Kjo ka fituar më shumë se 147,000 ndjekës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Winks Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lucas Moura dhe Larisa SaadLarisa janë nga Sao Paulo ku ajo u takua me Lucas. Ajo ka jetuar me Lucas në Paris një vit pas mbërritjes së tij në PSG.

Para se të fillonin takimet, Larisa "driblonte" Lucas për më shumë se 1 vit. Kuptoni pse

Zonja e re u takua me Lucas përmes një miku të përbashkët, avokatit Thiago Nicácio, i cili punon me lojtarin në Paris.

Lucas shpejt u interesua, por ajo luajti shumë pasi familja kishte disa kufizime sepse ishte një lojtar futbolli.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai duhej të luftonte për të. U deshën mbi 9 muaj për të marrë pranimin e nënës së Larisa, Graciela.

Dita më e rëndësishme në jetën e Lucas u mbajt të premten, Dhjetor 23, 2016. Ishte dita kur u martua me të dashurën e tij Larissa Saadou.

Foto e Dasmës Lucas Moura Ceremonia e tij e dasmës kishte mbi 600 të ftuar. Ceremonia u pa nga miqtë e Lucas Moura: partneri në klub, Marquinhos, si dhe dy brazilianë të tjerë të njohur Kaka Nene.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me fjalët e Lucas Moura- “Shtë një emocion ndryshe nga gjithçka që kam ndjerë ndonjëherë, një vorbull emocionesh.

Unë kurrë nuk do të kaloj kaq shumë në jetën time, as në një finale loje. Unë nuk kam qenë duke fjetur. Unë kam qenë i shqetësuar dhe i shqetësuar për një javë. ”

Ishte i sigurt se Lucas kishte në plan të fillonte të kishte fëmijë. Nuk kaloi kohë para se Larisa të mbetej shtatzënë. Ai ishte në spital për të parë dëshminë e lindjes së fëmijës së tij.

Kjo ndodhi në fillim të nëntorit 2017. Lucas Moura festoi të bëhej baba vetëm nëntë muaj pas një fitore 4-0 ndaj Barcelonës. Çfarë burri dhe babai i bukur!

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vazhdimi i historisë së fëmijërisë LUCAS MOURA

Në shtatë (dhe gjysmë) vjeç, Lucas u ftua të luante për Juventus (Jo Turin), një ekip futbolli nga Mooca (një lagje e São Paulo). Ai vazhdoi të luajë për ta për vitet 2.

Më poshtë është 7-vjeçari Lucas me trajnerin e tij që mban një trofe që ai sapo e mbërtheu te Juventus.

Ky sukses bëri që skautët e klubeve të mëdha braziliane ta qarkonin atë si peshkaqenët. Lucas vazhdoi të luante për Corinthians.
 
Fillimisht, 10-vjeçari Lucas filloi të luante për Corinthians si një kufi i lumtur. Më poshtë keni një foto të tij dhe mikut të tij më të mirë.
 
Lucas Moura dhe shoku më i mirë në Corinthians.
Lucas Moura dhe shoku më i mirë në Corinthians.
Nuk vonoi shumë dhe lindi një problem siç shpjegohet më poshtë.

Fakte të Biografisë së Lucas Moura - Kur vazhdon të vështira:

Lucas iu nënshtrua kushteve të vështira të jetesës në lidhje me rutinën e përditshme të klubit të tij dhe menaxhimin e tij personal.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Davinson Sanchez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Me klasat në mëngjes dhe stërvitjet e futbollit në pasdite, jeta e tij ishte bërë mjaft e komplikuar.

Duke pasur nevojë të merrte një autobus dhe dy metro për të shkuar në klub (si dhe të kthehej në hotelin e klubit), energjitë e tij u ndikuan shumë.

Situata ishte gati duke u kthyer e padurueshme. Kjo ishte kur prindërit e tij reaguan.

Prindërit e tij, megjithatë, nuk e pëlqyen rutinën e përditshme të Lucas, duke pasur frikë nga një rënie në aktivitetet e tij, si si student në shkollë, ashtu edhe si një atlet në klub.
 
Fatima, nëna e tij duhej të vinte të merrej me punët e Lucas në lidhje me studimet e tij ndërsa babai i tij, Jorge u bë përgjegjës për kompromiset e tij në lidhje me futbollin.
 
Lucas atëherë ishte një djalë i dobët dhe kishte nevojë për kujdes të veçantë. Marrëdhënia e tij me Corinthians filloi të ndërlikohej kur prindërit e tij kërkuan nga menaxherët një nutricionist.
 
Qëllimi ishte që Lucas të fitonte masë muskulore dhe gjithashtu strehim në klub, në mënyrë që të lehtësonte rutinën e tij, por ata me ngurrim refuzuan ta ndihmonin djalin. Kjo bëri që prindërit e tij ta tërhiqnin atë nga klubi.

Biografia e Lucas Moura - Rimëkëmbja:

Me fundin e marrëveshjes së tij me korintasit, São Paulo FC kontaktoi Z. Jorge (Babai i Lucasit) dhe e ftoi atë për të vizituar qendra e trajnimit që ndodhet në Cotia, një qytet i vogël i vendosur 34 kilometra (Milje 21) larg nga Sao Paulo.
 
Ai zbulon se i pëlqente ajo që pa atje dhe vendosi ta çonte Lucas në klub, edhe pse kjo do ta favorizonte atë në rutinën e përditshme të studimeve dhe trajnimeve të tij.
 
Lucas atëherë ishte gati 14 vjeç dhe qëndroi atje derisa të mbushi 18 vjeç.
 
Përballë trajtimit që kishte marrë nga drejtuesit e Korintasve, São Paulo FC i dha Lucas të gjitha kushtet e duhura që ishin themelore për zhvillimin e tij personal dhe profesional, duke e mbështetur atë në karrierën e tij.
 
Rezultatet e ndryshimit të atmosferës ishin pothuajse të menjëhershme. Djali u bë më i gjatë dhe më i fortë dhe futbolli i tij u përmirësua ndjeshëm.
 
Lehtësia e ofruar nga São Paulo për ta transportuar atë në shkollë, si dhe akomodimet në të njëjtin vend të trajnimit do të thoshin shumë më pak veshje fizike, dhe Lucas mund të jepte shumë më tepër në stërvitjet dhe lojërat e tij.

Lucas Moura Bio - The Ringjallja:

 Klubi së shpejti do të mblidhte përfitimet e investimit të tij në lojtar. Në vitin 2010, Lucas u bë kampion i "Copa São Paulo de Futebol Júnior" (São Paulo Junior Soccer Cup) - dhe ishte kulmi i konkurrencës.
 
Ishte në këtë kohë ylli i ri më në fund u lodh nga thirrja 'Marcelinho ' dhe kërkoi që të thirret vetëm 'Lucas', pasi Marcelinho Carioca është një nga idhujt më të mëdhenj të rivalëve të Corinthians të São Paulos.
 
Duke u thirrur "Marcelinho" shqetësuar Lucas. Ai dikur tha: "Unë nuk dua të krahasohem me askënd dhe dua të kem historinë time në botën e futbollit." 
 
Më 16 shtator 2010, emri Marcelinho pushoi së ekzistuari dhe më pas lindi ylli i futbollit Lucas, i njohur tani si "Lucas i São Paulo", në një natë të tmerrshme për grupin e tij i cili u rrah nga 1-3.
 
Lucas filloi të ketë mundësi më të mira për të luajtur dhe, me përmirësimin e tij të dukshëm profesional, u bë më shumë i kërkuar nga shtypi dhe tema e diskutimeve midis presidentëve të Corinthians dhe São Paulo FC.
 
Rinovimi i kontratës së tij me São Paulo FC u zhvillua në shkurt 2011 dhe shkon deri në fund të 2015.
 

Konkursi i tij i parë i madh në Brazilit ekipi kombëtar ishte Kampionati Jug-Amerikan nën 20 në janar 2011, i cili Brazil fitoi.

Ai ishte një nga lojtarët kryesorë në atë skuadër përkrah Neymar. Ai është pa dyshim lojtari më premtues që vjen nga akademia e São Paulo që nga Kaká

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Harry Winks Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ndërsa Lucas merrte pjesë në Lojërat Olimpike, menaxherët e tij patën bisedime me Paris Saint-German për transferimin e tij në ekipin francez.
 
Më 8 gusht, ai u shpall zyrtarisht si më i ri PSGmesfushori dhe se ai do të fillonte të luante në Francë në janar 2013. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Lucas Moura Jeta Familjare:

BABAI: Jorge Rodrigues da Silva është babai i Lucas Moura. Ai lindi në korrik 31, 1966 (Leo), vetëm një ditë pasi Anglia u kurorëzua kampione në Kupën e Botës FIFA atë vit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Mason Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Siç zbulohet më poshtë, djali i tij i dytë, Lucas duket shumë si ai. Ti, ai mori ngjyrën e lëkurës së nënës së tij.

Sipas Jorge, “Lucas nuk ankohet dhe as nuk kursen një moment relaksi. Shoqëruesi i preferuar është me familjen dhe miqtë. Lucas është më se i mësuar me qendër të vëmendjes ”.

Babai i Lucas ishte i vetmi prind që nuk i lejoi Korintasit të keqtrajtonin djalin e tij përmes standardeve të tyre të vështira të jetesës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Harry Kane Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai protestoi dhe këmbënguli se djali i tij nuk është mercenar ndërsa prindërit e një keci tjetër heshtën.

Sipas Jorge Rodrigues da Silva, sigurimi i arsimit, ushqimi i duhur, strehimi dhe aktivitetet rekreative janë parakushtet për një futboll të mirë.

Ai është gjithnjë mirënjohës për São Paulo FC se si e ndihmuan djalin e tij të përmbushte ëndrrën e tij.

nËNA: Emri i saj është Maria de Fátima da Silva Moura. Nëna e Lucas Moura lindi më 5 shkurt 1968. Ajo thuhet se ka rrënjë muslimane siç shihet në emrin e saj 'Fatima'.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dele Alli Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ajo jetoi dhe punoi në São Paulo si një floktar profesionist, në një nga rrethet më të trendit të kryeqytetit, Moema. Më poshtë është një foto e saj dhe fëmijës së saj të vogël, Lucas.

Kur Fatima ishte atëherë vetëm 17 vjeçare, ajo shkoi për të vizituar xhaxhallarët e saj në shtetin e São Paulo. Duket se ajo ishte e destinuar të takonte një djalosh të bukur, i cili atëherë ishte vetëm 19 vjeç.

Duke u njohur me njëri-tjetrin nga kushërinjtë e saj, të cilët ishin miqtë e tij, Jorge dhe Fatima shpejt u dashuruan dhe u martuan për një vit e gjysmë më vonë, në janar 16, 1988.
 
VËLLA: Nga kjo bashkim lindi më 22 mars 1990, djali i tyre i parë, Thiago Moura. Ai është vëllai i madh i Lucas Moura.
 

Personalitet:

Lucas ka moton e tij që është "Unë dua, mundem, e kuptoj." Ai është i pajisur me një vullnet të madh për të fituar, me një karakter të shkëlqyeshëm të trashëguar nga familja e tij me prejardhje të shkëlqyeshme.
 
Ai është shumë inteligjent. Ai është një djalë i gëzuar; jashtëzakonisht i kujdesshëm dhe i vëmendshëm ndaj tifozëve të tij që rreshtohen për të marrë autografin e tij kudo që të jetë.

Biografia e Lucas Moura - luajtur kundër Ronaldo de Lima:

Lucas ende mban mend momente të shquara, ku ai përballet me një nga idhujt e madh të jetës së tij, sulmuesit Ronaldo Luis Narazio de Lima.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
David Beckham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me fjalët e Lucas Moura“Ishte një përvojë e paharrueshme. Mbaj mend kur isha fëmijë, e shikoja duke luajtur shumë dhe duke fituar tituj në televizion. Jam i lumtur që e di që më në fund u përballa me të ".

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet