Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili thjesht njihet si Lucas. Historia e fëmijërisë së Lucas Hernandez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai luajti një rol jetësor në 2018 FIFA World Cup për Francën. Megjithatë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio Lucas Hernandezin e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Lucas François Bernard Hernández. Lucas ka lindur në ditën e Shën Valentinit 14th Shkurt 1996 në Marsejë, Francë. Ai lindi nënën e tij; Py Laurence dhe babai, Jean-François Hernández (të dy prindërit e paraqitur më poshtë).

Lucas vjen nga një sfond i familjes së futbollit dhe u rrit me vëllain e tij të vogël Theo Hernandez (foto më poshtë me Lucas) i cili është dy vjet i vogël dhe aktualisht luan për gjigantin spanjoll, Real Madrid.

Lucas së bashku me vëllain e tij filluan jetën e tyre në Marsejë Francë për shkak të faktit se babai i tyre luajti futbollin e tij në Olympique de Marseille. Duke gjetur Francën një vend më i përshtatshëm për të qëndruar dhe jo duke dashur të zhvendoset, të dy djemtë mbetën me nënën e tyre në vend ndërsa babai i tyre u largua për në Spanjë pasi ai u transferua në klubin spanjoll, Compostela.

Kur Lucas ishte 4 vjeç, ai së bashku me Theon dhe mamanë e tyre u zhvendosën në Spanjë për t'u bashkuar me babanë e tyre, i cili si në atë kohë po luante me futbollin e tij të fundit me Athletico Madridin.

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ndarja

Vendosja në Spanjë ishte e vështirë për Lucas pasi ai e gjeti veten në depresion psikologjik për shkak të prindërve të tij që kishin një krizë martesore. Trouble në familjen Hernandez erdhi për shkak të efektit të distancës në martesë.

Shockingly, një ditë, babai Lucas Hernandez, Jef, pasi ai ishte i njohur nga shokët e tij, e mbylli çantat e tij dhe mori zhytjen për të filluar një jetë të re diku tjetër, mijëra kilometra nga Madridi. Me dhimbje, ai la gjithçka mbrapa, përfshirë bijtë e tij.

Vëzhgimi i prindërve të tij duke u ndarë ishte me të vërtetë një moment i vështirë për Lucas. Në mënyrë ideale, çdo fëmijë që ka përjetuar një çrregullim prindëror do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë. Për Lucas dhe Theo, ndarja prindërore kishte një efekt psikologjik të dëmshëm ndaj tyre, një zhvillim që i preku ata në moshën e rritur.

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Roli nënë

Py Laurence kishte vetëm për të sjellë të dy Lucas dhe vëllain e tij, Theo vetë. Duke u rritur me nënën e tij, Lucas dhe vëllai i tij gjetën në futboll një rrugëdalje nga situata e vështirë. Zbrazëtia përfundoi kur në këmbë kishte futboll, duke i bërë ata (Lucas dhe Theo) gjetjen e hijes dhe ngushëlloni larg nga realiteti i tyre i trazuar i ndarjes prindërore.

Mungesa e babait të futbollit të djemve nuk i pengoi ata të bëheshin futbollistë vetë. Theo, i riu nga të dy, ishte i pari që tërhoqi vëmendjen e skocezëve të Atlético de Madrid dhe iu kërkua të vinte në gjyq, të cilin e kaloi me ngjyra fluturuese. Lucas (çështja e këtij neni) gjithashtu mori shansin e tij në futboll në moshën 11 (foto poshtë).

Lucas filloi futbollin e tij të akademisë me Rayo Majadahonda, një ekip spanjoll futbolli i bazuar në Majadahonda, në bashkësinë autonome të Madridit. Ideja e tij për të luajtur për ekipin shkaktoi shqetësim tek nëna e tij, e cila insistoi që dy djemtë e saj duhet të qëndrojnë së bashku. Py Laurence nuk ishte e gatshme të lejonte një tjetër ndarje në familje, kështu që në fund të dy djemtë përfunduan duke shkuar në Atlético Madrid. Duke parë që të dy djemtë e saj duke luajtur për Athletico Madrid solli lumturi për nënën e tyre dhe familjen e Hernandezit.

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ngrihu në famë

Gjërat filluan të dukeshin më rozë dhe rosier si dy vëllezërit përparuar nëpër gradat e të rinjve dhe përfundimisht e bëri atë në fluturim të lartë. Ndërkohë që Lucas shkoi në ekipin e parë të Athleticos Madridit, vëllai i tij Theo shkoi në huazim në Deportivo Alavés. Ishte në Deportivo Alavés me fat dhe të bukur Theo (foto poshtë) u kap nga Real Madridi që e bleu atë në klub në 2017.

Masa e Theo në Real Madrid ka sjellë ndonjë shqetësim për nënën e tij, sepse ajo pa djemtë e saj si të pjekur për t'u kujdesur për veten edhe në distancë ndan ato. Këtë herë, nëna e vetme ishte krenare për djemtë e saj si ata luajtën për klubet më të mëdha të Madridit.

Ndërsa vëllai i tij i vogël shkoi në Real Madrid, Lucas vendosi të punojë shumë për të çimentuar vendin e tij me mbrojtësin e Athletico Madridit, i cili shkoi mirë pasi ai e vlerësoi dhe zhvendosi Filipe Luis. Duke qenë të kënaqur me topin në këmbët e tij, agresiv dhe fantastik në ajër, Lucas mori vëmendjen e trajnerit francez Didier Deschamps i cili jo vetëm që e quajti Lucas tek ekipi i lartë francez, por e përfshiu atë në listën franceze 2018 të Kupës së Botës. Tifozët e futbollit u tronditën kur Lucas u bë një iniciator i përhershëm për Francën dhe një anëtar jetësor i suksesit të skuadrës në turneun e 2018 FIFA World Cup. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti francez, ka një grua apo të dashurën magjepsëse.

Si në kohën e shkrimit të kësaj pjese, Lucas është i martuar me Amelia Ossa Llorente e cila e përshkroi takimin e saj të parë me futbollistin në fjalët e mëposhtme;

"Kam takuar Lucas në Madrid dhe kjo ishte dashuri në shikim të parë. Mësova pas dy muajsh se ai ishte një futbollist dhe desha të heq dorë sepse ndjeva se një futbollist ka një jetë të zënë dhe ka shumë admirues. Kam ndjekur më pas zemrën time dhe vazhdova me marrëdhënien ".

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Çështjet e marrëdhënieve

Para martesës së tyre, Lucas dhe Amelia Ossa Llorente ishin përfshirë një herë në një incident që përfundoi me ta të dyja duke u paraqitur në gjykatë.

Në 3rd të shkurtit 2017 në rreth 2: 30 am, Lucas u arrestua nga policia spanjolle me dyshimin për sulm ndaj të dashurës së tij nga e cila të dyja shkëmbyen goditje dhe u lënduan në përplasje. Amelia mbushi një çështje gjyqësore kundër njeriut të saj. Para se të paraqitej në gjykatë, Lucas dhe Amelia Ossa Llorente u trajtuan në vendin e ngjarjes për lëndime të pësuara gjatë luftës.

Gjykatësi vendosi një urdhër kufizimi për të dy ata, plus 31 ditë shërbimi në komunitet. Ishte një episod i shëmtuar që u mbulua nga shtypi.

Incidenti mbizotëronte Diego Simeone's konferencë për shtyp e cila vendosi një imazh negativ për këlysh.

"Në realitet, unë nuk kam asnjë informacion zyrtar për atë që ka ndodhur,"

Diego Simeone tha.

"Kështu që unë nuk mund të komentoj për diçka që unë nuk di për. Ne kemi lexuar gjëra, dhe kemi dëgjuar gjëra, informacioni që nuk është zyrtar ka qarkulluar. Kjo është situata ku jemi. Nuk mund të them më. "

Lucas Hernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Më shumë probleme

Dhuna ndaj grave është një çështje shumë serioze që duhet marrë shumë seriozisht në Spanjë. Urdhri ndalues ​​i dhënë Lucas Hernandez erdhi me një paralajmërim për një dënim të mundshëm 1-vjeçar nëse ekziston një shkelje. Në mënyrë ideale, si Lucas dhe Amelia Ossa u urdhëruan nga gjykata spanjolle që të qëndrojnë së paku 500meters nga njëri-tjetri brenda një periudhe prej 6 muajsh. Kjo erdhi pasi të dy u dënuan me 31 ditë shërbimi në komunitet.

Shockingly, të dyja palët shkelën urdhrin e gjykatës pasi u kapën në disa seanca të dashurisë.

Më vonë në të njëjtin vit në qershor, çifti u arrestua së bashku duke kërkuar të gjithë të dashur në aeroportin e Madridit duke u kthyer nga një festë. Këtë herë, gjykata duhej të merrte një vendim. Hernandez u arrestua dhe ai kaloi disa orë në burg.

Ndërsa ishte në burg, e dashura e tij nuk u arrestua sepse urdhri i saj i gjykatës nuk ishte shërbyer zyrtarisht.

Përkundër ndalimit të hyrjes 500 metra e njëri-tjetrit dhe madje duke shkelur urdhrin e gjykatës, çifti vendosi të udhëtojë jashtë Spanjës për t'u martuar në Las Vegas.

Sipas një prokurori publik të Madridit, Lucas mund të përballet me një dënim me burg njëvjeçar për mosrespektimin e një urdhri për të mbajtur larg nga e dashura e tij. Për fat të mirë për Lucas, ai u lirua nga akuzat e tij si një seksion i ligjit spanjoll favorizuar atë. Sipas ligjit spanjoll, nëse i akuzuari nuk ka të dhëna penale, dënimet me më pak se dy vjet zakonisht pezullohen. Lucas Hernandez u bë një njeri i lirë dhe jetoi ndonjëherë për fat të mirë me gruan e tij të re. Ata të dy udhëtuan për në Bahamas për të festuar muajin e mjaltit.

Lucas Hernandez Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Jeta familjare

Duke e vërejtur atë në ekipin kombëtar francez duke iu përgjigjur emrit "Lucas Hernandez" nuk i apelon dikujt që vjen nga Franca. Kështu që pyetja popullore është; Cili është vendi i origjinës së Lucas Hernandez ?. Familja Lucas Hernandez është me prejardhje spanjolle falë babait të tij, Jean-François, ish futbollist i cili luajti për Athletico Madrid dhe u pensionua në 2002.

Çështjet e Marrëdhënieve të Vëllait: Theo Hernandez gjithashtu ka pasur pjesën e tij të çështjeve të marrëdhënieve që e bën familjen Hernández të jetë sërish në sy të stuhisë. Në skenarin për episodin e fundit, Theo (foto më poshtë) ishte akuzuar për sulme seksualisht të dashurën e tij në Marbella, Spanjë.

Kjo ndodhi vetëm disa muaj pasi vëllai i tij më i madh, Lucas, ishte përfshirë në një incident me ish të dashurën dhe gruan e tij.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Lucas Hernandez Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu