Lee Kang-in Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Lee Kang-in Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ne paraqesim mbulimin e plotë të Historia e Fëmijërisë Lee Kang-in, Faktet e Biografisë, Jeta e hershme, E dashura, Familja, Prindërit, Jeta personale dhe mënyra e jetesës. Shtë një analizë e plotë e të gjitha ngjarjeve të dukshme që fillojnë nga ditët e tij rinore e deri kur ai u bë i famshëm.

Jeta dhe ngritja e Lee Kang-in. 📷: Instagram.
Jeta dhe ngritja e Lee Kang-in. 📷: Instagram.

Po, ju dhe unë dimë për shkathtësinë e tij dhe aftësinë për të ruajtur posedimin e topit në hapësira të ngushta. Sidoqoftë, me siguri nuk e keni lexuar biografinë e Lee Kang-in, e cila është mjaft inteligjente. Pa ado më tej, le të fillojmë.

Lee Kang-në Fëmijërinë Story:

Për të filluar, Lee Kang-in lindi në ditën e 19-të të shkurtit 2001 në qytetin Incheon në Korenë e Jugut. Ai është një nga jo më pak se tre fëmijë të lindur nga nëna e tij e vogël e njohur dhe babai i tij, Un-Seong Lee.

Young Lee u rrit në vendlindjen e tij në Incheon (i cili është qyteti i tretë më i populluar i Koresë së Jugut) në pjesën veriperëndimore të vendit, së bashku me dy motra më të mëdha, emrat e të cilëve ai nuk është akoma për t'i zbuluar.

Shihni se ku u rrit e reja Lee Kang-në në Azi. 📷: WorldAtlas dhe Instagram.
Shihni se ku u rrit e reja Lee Kang-në në Azi. 📷: WorldAtlas dhe Instagram.

Vitet në rritje:

Duke u rritur në Incheon, Lee i ri ishte një fëmijë me interes për zhvillimin fizik dhe futbollin. Ai filloi të luante futboll para se të ishte pesë vjeç, një sport fëmijëror që shkoi krah për krah me stërvitjen e tij në taekwondo.

Lee Kang-in filloi të luante futboll para moshës 5 vjeç: 📷: Instagram.
Lee Kang-in filloi të luante futboll para moshës 5 vjeç: 📷: Instagram.

Sfondi familjar

Vlen të përmendet se interesimi i Lee për futbollin dhe taekwondo nuk ishte i papritur. Ata ishin interesa që ai merrte pas babait të tij, i cili ishte edhe mësues taekwondo dhe entuziast i futbollit.

Si rezultat, Lee kishte mbështetjen e padurueshme të babait të tij dhe familjes së afërt. Ata ishin shpresëdhënës se interesat e tij të jetës së hershme në futboll do të kishin një fund të lumtur, ashtu si ajo kishte fillime premtuese.

Familja e Lee Kang-in e ndihmoi atë të siguronte fillime të mira në këtë sport dhe shpresonte për një të ardhme të mbarë për të riun. : Instagram.
Familja e Lee Kang-in e ndihmoi atë të sigurojë fillimet e mira në këtë sport dhe ishin shpresëdhënëse për një të ardhme të mbarë për të riun. 📷: Instagram.

Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës së Lee Kang-in:

Flisni për fillimet shpresëdhënëse, a e dini se i ri Lee ishte vetëm 5 vjeç - konkretisht në ditën e 19 shkurtit 2001 - kur filloi të luante futboll në lagjen e tij?

Ai filloi të luante për lagjen e tij që në moshën 5 vjeç: 📷: Instagram.
Ai filloi të luante për lagjen e tij që në moshën 5 vjeç: 📷: Instagram.

Nuk kaloi shumë kohë pasi që i egri i futbollit u bë anëtar i ekipit të futbollit të shkollës së tij sepse nuk kishte ndonjë konkurrencë zyrtare koreane për fëmijë të moshës së tij (5 vjeç) në atë kohë.

Vitet e para të futbollit të Lee Kang-në:

Në kohën kur Lee ishte 6 vjeç, ai ishte bërë tashmë një lojtar lokal i shquar. Zhvillimi me besim e pa atë të merrte pjesë në një shfaqje sportive televizive të realitetit sportiv të njohur si Shoot-Dori. Lessshtë e panevojshme të thuash shumë, Lee vuri shfaqje të jashtëzakonshme futbolli në shfaqje, një zhvillim që jo vetëm që fitoi zemrat e koreanëve të shumtë, por pa që skuadra e tij të fitonte çmimin e shfaqjes.

Një kapje e rrallë e egërsisë së futbollit në serinë e shfaqjes së realitetit në futboll. 📷: Instagram.
Një kapje e rrallë e egërsisë së futbollit në serinë e shfaqjes së realitetit në futboll. 📷: Instagram.

Pas kësaj, gjërat filluan të dukeshin shpejt për Lee në drejtim të karrierës. Ai ishte i pari në akademinë e të rinjve Yoo Sang-Chul, ku ai bëri stërvitje para se të bashkohej me ekipin e të rinjve Incheon United FC U-12 në 2009. Lëvizjet e mëpasme të karrierës së parë e panë Lee të luante për Flyings FC ndërsa ishte student i Shkollës Fillore Seokjeong në Incheon .

Biografia e Lee Kang-in - Historia e rrugës drejt famës:

Pika e kthesës së karrierës së Lee erdhi në vitin 2011 kur ai u përpoq të merrte karrierën e tij në lartësi më të mëdha duke shkuar për një provë në Valencia CF në Spanjë. Nuk kaloi shumë kohë për trajnerët e të rinjve për të kuptuar se Lee ishte një lojtar special pasi e shikoi atë duke i dhënë topin disa prekje.

Sidoqoftë, Valencia bëri një kërkesë të ashpër që kërkonte që familja e Lee të vinte të jetonte me të në Valencia. Kërkesa - për të cilën prindërit e Lee thanë po - ishte mënyra e dukshme e Valencias për të rekrutuar koreane 10-vjeçare pa e bërë të duket sikur ata kanë thyer ligjet duke nënshkruar një të mitur. Pavarësisht, ishte një kërkesë që ndihmoi zhvillimin e shpejtë të Lee.

Zhvillimi i të riut ishte i shpejtë në Valencia. Faleminderit familjes së tij që mori vendimin për të jetuar me të:: Instagram.
Zhvillimi i të riut ishte i shpejtë në Valencia. Faleminderit familjes së tij që morën vendimin për të jetuar me të: 📷: Instagram.

Biografia e Lee Kang-in - Rise To Fame Story:

Atleti u rrit në forcë, lartësi dhe taktikë gjatë viteve në vijim në Valencia. Ai nuk pati asnjë problem me ngritjen në radhët e shumta të klubit dhe përfundimisht bëri debutimin e ekipit të tij të parë për Los Ches në fitoren 2–1 në Copa del ndaj CD Ebro në ditën e 30 tetorit 2018. Me debutimin, Lee u bë koreja më e re futbollisti për të bërë një debutim profesional në Evropë.

Në muajt pasues, Lee bëri paraqitje të rregullta në La Liga & Europa League. Ai madje e pa Korenë e Jugut në një përfundim mbresëlënës si fitues i garave në Kupën e Botës 2019 FIFA nën 20 vjeç dhe fitoi çmimin e Topit të Artë për të qenë lojtari më i mirë i turneut. Feat, ndër të tjera, pa më tej që Lee të bëhet Futbollisti i ri i Azisë së Vitit në 2019. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

2019 ishte viti i sukseseve të mëdha të Lee. 📷: FIFA.
2019 ishte vitet e sukseseve të mëdha të Lee. 📷: FIFA.

E dashura e Lee Kang-në ?:

Ky draft mbi biografinë e Lee Kang-in do të ishte i paplotë nëse nuk arrijmë të japim fakte për jetën e tij të dashurisë, veçanërisht pasi lidhet me atë që ka të dashurat. Mjerisht, nuk ka asnjë informacion ekzistues në lidhje me këtë.

Mënyra se si ne e kuptojmë, Lee po i kushton shumë vëmendje forcimit të pozitës së tij në ekipin e parë të Valencia, ku ai luan përkrah yjeve si Ferran Torres, Daniel Parejo dhe Rodrigo Moreno. Mund të mos jetë shumë kohë para se të dashurat përfundimisht të futen në ekuacionin e stilit të jetës së Lee.

Ne jemi të vetëdijshëm për mundësinë që ai mund të kërkonte seriozisht për të dashurën e përsosur. 📷: Instagram.
Ne jemi të vetëdijshëm për mundësinë që ai mund të kërkonte seriozisht për të dashurën e përsosur. 📷: Instagram.

Jeta familjare e Lee Kang-në:

Historia e fëmijërisë së Lee Kang-in do të ishte gjithnjë një lexim i bukur dhe frymëzues. Faleminderit familjes së tij, i cili e bëri të mundur. Këtu ju japim fakte për Lee Kang Në prindërit, si dhe anëtarët e familjes së tij.

Për babanë dhe nënën e Lee Kang-in:

Un-Seong Lee, babai i Lee, është një mësues dhe entuziast i futbollit Takweando. Megjithatë, nuk dihet shumë për nënën e Lee. Pavarësisht, ne e dimë se të dy prindërit lanë jetën e tyre dhe gjithçka kishin në Korenë e Jugut për të mbështetur aspiratat e futbollit të djalit të tyre duke jetuar me të në Valencia. Le i do ata në masa të barabarta dhe bën çmos për t'i bërë ata krenarë.

Nuk dihet shumë për prindërit e Lee Kang-in. 📷: ClipArtStudio.
Nuk dihet shumë për prindërit e Lee Kang-in. : ClipArtStudio.

Për motrat dhe të afërmit e Lee Kang-in:

Të dhënat në internet për biografinë e Lee Kang-in tregojnë se ai ka dy motra të vogla të njohura. Nuk ka përmendur vëllai i tij. Në mënyrë të ngjashme, nuk ka të dhëna për prejardhjen e mesfushorit, veçanërisht pasi lidhet me gjyshërit e tij. As xhaxhai, hallat, kushërinjtë, nipërit dhe mbesat e tij nuk dihen.

Jeta personale e Lee Kang-in:

Larg jeta familjare e Lee Kang-in në pah për të qenë një dhimbje koke për mbrojtësit e opozitës, faktet dhe mendimet në lidhje me personalitetin e tij jashtë fushës janë njëzëri dhe të pëlqyeshme. Tifozët rrëfejnë për faktin se ai është i përulur, i nxitur emocionalisht dhe krijues.

Mesfushori mbresëlënës Shenja Zodiac e të cilit është Peshqit, bën rregullisht disa aktivitete që kalojnë për interesin dhe hobi të tij. Ato përfshijnë vendosjen për fotografi, dëgjimin e muzikës, udhëtimin, shfletimin në internet, notin dhe kalimin e kohës së mirë me familjen dhe miqtë.

Surfing në rrjetë është një nga hobi i tij. 📷: Instagram.
Surfing në rrjetë është një nga hobi i tij. 📷: Instagram.

Jeta e Lee Kang-në:

Sa i përket asaj se si Lee Kang-in bën dhe harxhon paratë e tij, ai ka një vlerë neto prej 1 milion eurosh që nga viti 2020. Pjesa më e madhe e pasurisë së mesfushorit vjen nga pagat dhe mëditjet që ai merr për të luajtur futboll në ligat më të mira të Evropës.

Gjithashtu, Lee bën para të konsiderueshme nga miratimet, një zhvillim i cili justifikon gjithashtu stilin e jetës luksoze që ai jeton. Provat e një jetese të tillë përfshin mbledhjen e mesfushorit të udhëtimeve të shtrenjta dhe natyrën e kushtueshme të shtëpisë / apartamentit ku ai jeton në Spanjë.

Futbollisti aziatik në rritje ka një vlerë neto prej 1,00,000 €. 📷: PhotoFunny.
Futbollisti aziatik në rritje ka një vlerë neto prej 1,00,000 €. 📷: PhotoFunny.

Faktet e Lee Kang-në:

Ju keni lexuar shumë për historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Lee Kang-in. Këtu janë fakte të panjohura ose më pak të njohura për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij.

Fakti # 1 - Ndarja e pagave:

Në kohën e shkrimit, kontrata e Lee me Valencia e sheh atë të fitonte afërsisht 23,000 € si rrogë. Thyerja e fitimit të tij në copëza të vogla, ne kemi këto.

BANESORE / VALUTAPaga në Euro (€)Paga në paund (£)Paga në dollarë ($)
Në vit€ 1,197,840£ 1,041,600$ 1,294,396
Per Muajit€ 99,820£ 86,800$ 107,866
Në javë€ 23,000£ 20,000$ 24,854
Në ditë€ 3,286£ 2,857$ 35,506
Në orë€ 136.9£ 119$ 1,479
Për minutë€ 2.29£ 1.9$ 24,657
Për sekonda€ 0.04£ 0.03$ 0.4

Kjo është ajo Lee Kang-in ka fituar që nga ju filloi të shikojë këtë faqe.

€ 0

Uau! A e dini?… Burri mesatar në Korenë e Jugut që fiton rreth 2,411 € në muaj do të duhet të punojë përafërsisht tre vjet e 6 muaj për të fituar rrogën mujore të Lee Kang-ins.

Fakti # 2 - Tattoos:

Ashtu si homologu i tij Kore - Biri Heung-min, Lee nuk ka ende një tatuazh, dhe ai ka shumë të ngjarë të mos marrë ndonjë. Mesfushori preferohet që ka interes të shikojë peshën e tij (68KG) dhe të bëjë më të mirën nga lartësia e tij (5 metra 8 inç.)

Fakti # 3 - Vlerësimi i Fifa:

A e dini se Lee ka një vlerësim të dobët të FIFA me 71 pikë që nga maji i vitit 2020? vlerësimi nuk ka për të pasqyruar përmirësime të konsiderueshme të bëra nga lojtari që po merrte tipare të rregullta në lojërat e Champions League para shpërthimit të pandemisë Coronavirus. Kështu, është vetëm çështje kohe para se të shohim vlerësimet e mesfushorit pasqyrojnë potencialin e tij prej 88 pikëve.

Që atëherë ai ka bërë përmirësime që e afrojnë atë në arritjen e vlerësimit të tij të mundshëm të 88. 📷: SoFIFA.
Që atëherë ai ka bërë përmirësime që e afrojnë atë në arritjen e vlerësimit të tij të mundshëm të 88. 📷: SoFIFA.

Fakti # 4 - Trivia:

2001 nuk është vetëm viti i lindjes së Lee Kang-in. Shtë viti që enciklopedia me përmbajtje falas Wiki e njohur si Wikipedia kaloi në internet. Ishte gjithashtu viti që kompjuteri Apple lëshoi ​​iPod. Në skenën argëtuese filmat si Planet of The Apes, Shrek dhe Ocean Eleven goditën kinemanë po atë vit.

Fakti # 4 - Përjashtimi ushtarak:

Qytetarët meshkuj të Koresë së Jugut duhet të kalojnë një shërbim të detyrueshëm ushtarak prej të paktën 21 muajsh. Sidoqoftë, ekziston një përjashtim për ata që ndihmojnë vendin të fitojë nderime të mëdha si një titull i kupës së futbollit. Lee ende nuk ka fituar një titull për vendin e tij. Edhe pse bëri mirë që udhëhoqi ekipin U20 të Koresë së Jugut në gjysmëfinale të kupës botërore, përpjekjet e tij nuk ishin të mjaftueshme për të fituar një përjashtim.

Si i tillë, ai rrezikon burg ose ndalim nga vendi nëse nuk fiton përjashtim para se të kalojë moshën 28 ​​vjeç. Homologu i tij Kore, Son Heung-minLee, fitoi një përjashtim duke udhëhequr Korenë e Jugut për të fituar ar në Lojërat Aziatike në vitin 2018. Lee mund të ishte pjesë e skuadrës, por ai kishte shqetësime për djegien dhe e lëshoi ​​mundësinë.

Mesfushori sulmues përballet me një karrierë të mundshme që prish shërbimin e detyrueshëm ushtarak nëse nuk arrin të fitojë një përjashtim. 📷: BBC
Mesfushori sulmues përballet me një karrierë të mundshme që prish shërbimin e detyrueshëm ushtarak nëse nuk arrin të fitojë një përjashtim. 📷: BBC

Wiki:

Bie Lee Kang-in - Të dhëna WikiPërgjigjet e Wiki
Emri i plotëLee Kang-in
Data e lindjesDita e 19 e shkurtit 2001
moshë19 (nga maji i vitit 2020)
PrindëritUn-Seong Lee (babai)
vëllezërit e motratN / A
GirlfriendN / A
HobbiesParaqitni fotografi, dëgjoni muzikë, udhëtoni, shfletoni në internet dhe not.
lartësiKëmbët 5 8 inç
peshë68 kg
ZodiakPeshqit
Te ardhura neto€ 1,000,000
Pozicioni i luajturSulmimi i mesfushorit

Përfundim:

Faleminderit që lexuat këtë shkrim origjinal në lidhje me biografinë e Lee Kang-in. në Lifebogger, ne përpiqemi për drejtësi dhe saktësi në rutinën tonë të vazhdueshme të shpërndarjes fakte biografie dhe histori fëmijërie. A keni parë ndonjë gjë që duket e çuditshme në këtë artikull? ju lutem na kontaktoni ose vendosni një koment në kutinë më poshtë.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu