Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Leandro Trossard ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Laura Hilven), Makina, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Net Vlera.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e vërtetë të a Futbollist belg me origjinë Genk. Historia jonë fillon nga ditët e tij të hershme deri kur ai arriti sukses në futboll. Tani për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Leio të Leandro Trossard, ja galeria e tij e djalërisë deri te të rriturit.

Biografia e Leandro Trossard - Nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i suksesshëm.
Biografia e Leandro Trossard - Nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i suksesshëm.

Po, të gjithë e dinë se ai ka kërcënim kundër sulmit dhe shkathtësi sulmuese si Eden Hazard. Për më tepër, ai është një nga pasuritë më tërheqëse për të Brighton. Pavarësisht nga këto vlerësime, vetëm disa tifozë kanë lexuar një version konciz të Historisë së Jetës të Leandro Trossard. Pa zhurmë të mëtejshme, lejojmë të fillojmë.

Leandro Trossard Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin Le Tross. Leandro Trossard lindi në ditën e 4 të Dhjetorit 1994 nga nëna e tij, Linda Scheepers dhe babai, Peter Trossard, në komunën e Genk, Belgjikë.

Bazuar në gjetjet, futbollisti belg është fëmija i parë nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij. Ne nuk kemi nevojë për prova ... Leandro e ndoqi babanë e tij, Peter Trossard, në ngjashmëri. Gjithashtu për të theksuar, mamaja e futbollistit, Linda Scheepers, mbajti emrin e familjes pasi lidhi nyjën me Peter.

Njihuni me prindërit e Leandro Trossard - Linda Scheepers dhe Peter Trossard.
Njihuni me prindërit e Leandro Trossard - Linda Scheepers dhe Peter Trossard.

Duke u rritur në Belgjikë:

Si fëmijë, Leandro ishte ky lloj fëmije hiperaktiv, i cili gjithmonë merrej me topin e futbollit. Siç thotë llogaria e tij në Instagram, Belgu u rrit së bashku me motrën e tij të vogël në Lanklaar, një qytet i vogël në Belgjikë. Në foto më poshtë, të dy vëllezërit dhe motrat që duken njësoj, kishin kujtime të bukura nga fëmijëria e tyre.

Motra e Leandro Trossard. Të dy vëllezërit dhe motrat kanë kujtime të mira nga fëmijëria e tyre.
Motra e Leandro Trossard. Të dy vëllezërit dhe motrat kanë kujtime të mira nga fëmijëria e tyre.

Anësori kaloi vitet e tij të fëmijërisë përreth komunës belge Dilsen-Stokkem - e cila është Vetëm pesëmbëdhjetë minuta me makinë nga Luminus Arena ku kemi stadiumin me shumë qëllime të Genk. Ky rajon, Maasland nuk është në Genk City.

Historiku i familjes Leandro Trossard:

Linda Scheeper, nëna e tij, operonte një kafene të vogël në Lanklaar, Belgjikë. Ajo shiste vakte dhe pije të lehta për klientët e saj, të cilët kryesisht janë adhurues të Leandro. Burri i saj, Peter Trossard, i përkiste klasës punëtore belge. Së bashku, të dy prindërit e Leandro Trossard kishin një shtëpi të klasës së mesme, kishin arsim të mirë financiar dhe kurrë nuk luftuan me paratë.

Origjina e Familjes Leandro Trossard:

Futbollisti belg është me origjinë nga Lanklaar, një qytet dhe bashki e vendosur në provincën belge të Limburg afër Hasselt. Në foto më poshtë, ky është një qytet i qetë me qytetarë të zellshëm që ndodhet rreth kufirit të Hollandës së Jugut.

Origjina familjare e Leandro Trossard. Ai vjen nga një qytet i qetë në Belgjikë.
Origjina familjare e Leandro Trossard. Ai vjen nga një qytet i qetë në Belgjikë.

Nga pikëpamja etnike, Leandro Trossard i përket etnisë belge Flanders. Këta njerëz të këtij grupi gjuhësor janë në rajonin flamand të Belgjikës. Ata flasin më shumë për Hollandishten sesa Frëngjisht. Yje si Thorgan Hazard breshër nga pjesa frëngjishtfolëse e Belgjikës.

Edukimi Leandro Trossard:

Ashtu si shumica e fëmijëve nga Lanklaar, djali i dashur i futbollit i përmbahej shkollimit të detyrueshëm siç e lejonte vendi i tij. Në një moment, Leandro kuptoi se neglizhoi arsimin e tij pas shkollës së mesme në favor të vendosjes së çdo pjese të përpjekjeve të tij në fushë. Kërkimet tregojnë se futbollisti shkoi në Sint-Jan Berchmanscollege, një shkollë e mesme në Qytetin e Brukselit, Belgjikë.

Ndërtimi i karrierës:

Si një fëmijë hiperaktiv, dashuria e tij për futbollin e shndërroi atë në një të varur që gjithmonë dëshironte të shikonte ndeshje drejtpërdrejtë të futbollit. Për shkak të kësaj, Peter dhe Linda e çuan kudo për të parë ndeshje futbolli brenda mundësive të tyre.

Ndërsa ai luante futboll në zonën Krekeldries të Lanklaar, Leandro dhe miqtë e tij kishin një pakt. Ata ranë dakord të luftonin fort, duke i premtuar vetes se të paktën njëri prej tyre duhet ta bëjë këtë. Midis bandës, Leandro - më i vogli - ishte më ambicioz. Ai kaloi më shumë orë duke ngulur aftësitë e tij - më shumë se çdo tjetër - në rrugët ku u rrit.

Edhe pasi familja e tij u transferua në Dilsen-Stokkem, i riu vazhdonte të kthehej për të luajtur futboll me të njëjtët miq të fëmijërisë me të cilët kishte një marrëveshje. Me kalimin e kohës, të gjithë djemtë u zhvendosën për t'u përballur me fatet e tyre.

Historia e Futbollit Leandro Trossard:

Edhe pse Genkie i vërtetë që nga fëmijëria, ëndërruar më i madhi i Leandro Trossard ishte të luante me klubin belg. Përkundër publikimeve në lidhje me historinë e tij të karrierës në Wikipedia, i riu nuk përfundoi në KRC Genk derisa të ishte gjashtëmbëdhjetë vjeç.

Leandro Trossard filloi karrierën e tij duke luajtur për disa ekipe lokale të futbollit. Duke nisur karrierën e tij, Peter dhe Linda (prindërit e tij) e çuan atë te Louis J. Mercierlaan, ku ndodhen fushat e rinisë së Patros. Kur Leandro ishte dymbëdhjetë vjeç, ai u bë një lojtar i përhershëm me Patro (një klub i vogël belg) ku përjetoi disa kohë të mira.

LEXO  Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Në moshën pesëmbëdhjetë vjeç, Trossard u transferua në FC Bocholt, një klub i vogël në qytetin e Bocholt, një komunë në provincën belge të Limburgut. Arsyeja për këtë lëvizje është sepse Patro hasi në probleme që i bënë ata të kalojnë në divizionin e katërt belg.

Bocholt ishte një hap më lart në karrierën e të rinjve të Leandro Trossard. Djaloshi me rritje të shpejtë luajti për klubin North Rhine-Westphalia si sulmues. Gjatë asaj kohe, ai imitoi Didier Drogba si modelin e tij. Për gëzimin e prindërve të tij dhe anëtarëve të familjes, ai u thirr në anën e të rinjve kombëtar belg. Kjo ndodhi pasi ai shënoi 42 gola për klubin në dy sezone.

Leandro Trossard Biografia - Rruga drejt famës:

Pikërisht në kohën kur ai mori një telefonatë për junior, ekipet e kategorisë së parë belge të futbollit filluan të shfaqnin interes për futbollistin luftarak. KRC Genk dhe Standard ishin opsionet e Leandro, por i pari më vonë u bë zgjedhja më e mirë për të.

Sulmuesi i ri përfundoi në KRC Genk në gjashtëmbëdhjetë. Duke qenë shumë i ri në atë moshë dhe pa përvojë, Leandro u tha të shkonte në huazim te Lommel SK, një klub tjetër me qendër në qytetin e Lommel, Limburg.

Trossard u bë i njohur në huazim me skuadrën belge të Divizionit të Parë B. Ai gjithashtu u testua (ende i huazuar) me ekipe të tjera, domethënë; me KVC Westerlo dhe Oud-Heverlee Leuven. Me 34 gola si një lojtar i huazuar, ylli në rritje fitoi të drejtat për t'u kthyer në klubin e tij mëmë (Genk) - këtë herë, si një sulmues i njohur.

Belgu shënoi shumë gola gjatë periudhave të huazimit të tij.
Belgu shënoi shumë gola gjatë periudhave të huazimit të tij.

Leandro Trossard Bio - Historia e Suksesit:

Të provosh se suksesi i magjive të tij të kredisë nuk ishte fat për yllin që po ngrihej shpejt. Ai bëri një përshtypje të shpejtë me Genk, madje u ngrit për t'u bërë kapiten i klubit. Si lojtari i tyre më i rëndësishëm, Leandro Trossard e udhëhoqi Genk në krye të tabelës së kampionatit në Belgjikë - duke e ndihmuar klubin të prodhonte shumë momente jetësore.

Ai shfaq një shenjë të vërtetë të një lideri.
Ai shfaq një shenjë të vërtetë të një lideri.

Gjatë asaj kohe, ku ai filloi të ndiqte hapat e Kevin De Bruyne, Leandro nuk dinte asgjë tjetër përveç grumbullimit të trofeve në CV-në e tij. Fitimi i ligës së Divizionit të Parë të Belgjikës çimentoi reputacionin e tij jo vetëm si një udhëheqës, por një nga perspektivat më të ndritshme të vendit.

Just after the win, his growing reputation became a centre of attraction around Europe. With a host of admirers, Leandro Trossard has no shortage of high-quality options. On the 26th day of June 2019, Brighton agreed to sign him on a four-year deal. The rest, as they say, is history.

Leandro Trossard Dashuria e Jetës me Laura Hilven:

Futbollisti belg ka një grua mahnitëse, dy vjet më e madhe se ai. Por kujt i intereson!… Mosha është thjesht një numër. Të dy të dashuruarit shijuan ditë të bukura të pamartuara para se Leandro të bënte pyetjen - të cilën ajo tha PO!

Njihuni me gruan e Leandro Trossard.
Njihuni me gruan e Leandro Trossard- Laura Hilven.

Pasi pranoi propozimin e tij për martesë, Laura Hilven u tha fansave të saj në Instagram se nuk mund ta imagjinonte të jetonte me askënd tjetër përveç Leandro. Një vit më vonë, dita e madhe arriti më në fund për dy zogjtë e dashurisë.

Pikërisht në orën 11 të mëngjesit - në ditën e madhe, Laura Hilven dhe burri i saj vunë unazat e martesës së njëri-tjetrit në gishtat e tyre. Vendndodhja e tyre e dasmës ishte në bashkinë e qytetit Opglabbeek (Oudsbergen), ku çifti Genk dikur jetonte përpara se ai të finalizonte transferimin e tij në Brighton.

Foto e dasmës Leandro Trossard.
Foto e dasmës Leandro Trossard.

Siç ishte planifikuar mirë, martesa e Laura Hilven dhe Leandro ishte një lloj lamtumire me klubin e tij të vjetër (KRC Genk), pasi kapiteni tashmë kishte rënë dakord të bashkohej me Brighton.

Rtshtë me vend të thuhet se ndërsa ishin ende të dashur dhe të dashur, të dy Leandro dhe Laura ranë dakord t'i jepnin kuptim jetës së tyre. Ata menduan të kishin një fëmijë për t'i bërë ata shoqëri. Nëntë muaj më vonë (në vitin 2017), lindi Thiago Trossard - një futbollist i ardhshëm. Për Leandro, të qenit baba ka qenë, pa dyshim, burimi i tij më i madh i frymëzimit, krenarisë dhe arritjeve.

Në këtë ditë, një futbollist i ardhshëm - Thiago Trossard - lindi.
Në këtë ditë, një futbollist i ardhshëm - Thiago Trossard - lindi.

Laura and Leandro surely know the essence of applying cool parenting tips in order to see their child (Thiago) have the best of life. As I write this Biography, the family of three lives happily in the south coast of England – The city of Brighton.

Një jetë e lumtur në Jug të Anglisë.
Një jetë e lumtur në Jug të Anglisë.

Cila është e ardhmja e Thiago Trossard:

There is a high chance, the boy’s parents would want him to become a footballer. But first thing first, he needs to develop water safety and survival skills. We can see Thiago Trossard, who also likes Rugby, taking his first steps into his sporting future.

LEXO  Vincent Kompany Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë
Thiago bën hapin e parë në të ardhmen.
Thiago’s takes the first step into the future.

Leandro Trossard Jeta personale:

The Belgian footballer possesses the traits of the Sagittarius Zodiac sign. Starting off, we all know Leandro is someone with an energetic personality. The Lanklaar native is able to transform his thoughts into concrete actions which in most case, produce instant results.

Ne kemi një rast të dukshëm të tipareve të Shigjetarit të krahut të krahut. A e dini?… Në vitin 2020, Leandro Trossard ndërtoi një Lego Taj Mahal si një mënyrë për të trajtuar vetminë në futboll gjatë bllokimit të COVID-19. Belgu e bëri atë ndërsa ishte në shtëpinë e tij të familjes në Genk. Ai i kushtoi disa orë çdo ditë për të mbledhur me përpikëri të gjitha 5,923 pjesët për të ndërtuar një nga mrekullitë arkitektonike të botës.

Leandro Trossard shpjegoi jetën personale. Ndërtimi i një Lego Taj Mahal tregon veprimet e personalitetit të tij Shigjetari.
Leandro Trossard shpjegoi jetën personale. Ndërtimi i një Lego Taj Mahal tregon veprimet e personalitetit të tij Shigjetari.

Lastly, on personality discussion, one secret of every successful person is the fact they never forget where they come from. This is the case of the Brighton winger who often visits his childhood streets of Lanklaar where played his first football.

Futbollisti modest nuk e harron kurrë origjinën e tij.
Futbollisti modest nuk e harron kurrë origjinën e tij.

Leandro Trossard Stili i jetës:

As far as we know, the footballer loves to spend monies on sea and non-seaside vacations. Put simply, Leandro enjoys life in a way most celebrity soccer players do. One reason for the vacation is to nurture a positive relationship with his now-wife, Laura Hilven.

Vendet bregdetare dhe destinacionet e tjera të bukura shtojnë një dozë të shëndetshme frymëzimi në jetën e Laura dhe Leandro.
Vendet bregdetare dhe destinacionet e tjera të bukura shtojnë një dozë të shëndetshme frymëzimi në jetën e Laura dhe Leandro.

Leandro Trossard's Car - Çfarë drejton Belgu?

Officialshtë zyrtare, vendasit në Lanklaar shpenzojnë paratë e tij edhe për blerjen e pasurive, si vetura e tij e preferuar. Siç shihet më poshtë, Leandro ka një ngjashmëri të veçantë për automjetet e zeza. Ai është veçanërisht i dashur për këtë lloj makine - një markë që ai e ka drejtuar që nga vitet e adoleshencës.

Këtu është Makina e Leandro Trossard. Belgu ka qenë besnik ndaj kësaj marke.
Këtu është Makina e Leandro Trossard. Belgu ka qenë besnik ndaj kësaj marke.

Jeta Familjare Leandro Trossard:

If someone sticks by your side throughout your preparatory stage or when you were nothing, then they deserve to be with you throughout your time of success. In this section, we’ll breakdown facts about Leandro Trossard’s parents, siblings and relatives – the people that make him feel so loved on his birthdays.

Babai i Leandro Trossard:

Pjetri është një reflektim i kujdesit të Zotit në jetën e djalit të tij. Ai është një njeri për të cilin shikon lojtari belg, pa marrë parasysh sa i suksesshëm apo i gjatë është bërë. Ndërsa në vitin 2021, super babai është vetëm një vit nga goditja e jubileut të artë të jetës (50 vjeç).

Peter Trossard e merr djalin me vete kudo. Babai krenar po jeton më të mirën e jetës së tij.
Peter Trossard e merr djalin me vete kudo. Babai krenar po jeton më të mirën e jetës së tij.

Early on, Peter Trossard found the need to put his life on hold for the sake of giving 100% attention to Leandro’s career. Both father and son have gone through thick and thin and with the help of a broker, (the person of Josy Comhair), managing his son’s budding career have just got easier.

Nëna e Leandro Trossard:

We refer to Linda Scheepers, as the backbone of the family. In the municipality of Dilsen-Stokkem (Lanklaar) where Leandro grew up, his mum (a very famous native) needs no introduction. Leandro Trossard’s Mother runs the most successful Pub business in the Lanklaar neighbourhood.

Për shkak të popullaritetit të djalit të saj, ajo shpesh përmbytet nga klientët tifozë të cilët kënaqen duke parë ndeshjet e Brighton në biznesin e saj. Siç shihet në videon e ngulitur, Linda Scheepers është dikush që i jep krah krah gazetarit sportiv edhe gjatë orarit të punës. Ja, një nga momentet e tilla.

Vëllezërit dhe motrat e Leandro Trossard:

Nga sa duket, belgu nuk ka vëlla, por një motër të cilën ai dikur ua zbuloi fansave të tij të rrjeteve sociale. Pas largimit të vëllait të saj në Lommel United përmes Loan në 2013, nuk kemi dëgjuar asgjë për motrën e Trossard. Vëllai ose motra më e vogël e Leandro jeton një jetë private, të paktën tani për tani.

Të afërmit e Leandro Trossard:

The Brighton winger has strong ties with the parents of Laura Hilven, his wife. Leandro Trossard’s mother-in-law (in particular) appears to be a big fan of her daughter’s husband. Fabienne Hilven hardly misses the KRC Genk matches and trophy celebration festivities. When Leandro and his wife come around, the grandmother ensures her grandson (Thiago) is always by her side. Like Linda, Fabienne also grant interviews.

Duke folur për një të afërm të mundshëm, emri i Dylano Trossard shpesh shfaqet në mediat sociale. Kjo na jep një ide se ai mund të jetë kushëriri i vogël i futbollistit.

Leandro Trossard Fakte të pathëna:

Duke udhëtuar nëpër historinë e jetës së anësorit luftarak, e gjykojmë të nevojshme të ju tregojmë më shumë të vërteta për të. Pa zhurmë të mëtejshme, le të vazhdojmë.

Fakt #1 - Leandro Trossard dhe Guns:

Ylli i Brighton zotëron forcën dhe qëndrueshmërinë për të qenë një qitës i mirë me Pistoletë. Këtu, ne e shohim atë duke përkulur muskujt e shpatullave me atë që ne e njohim si një nga hobet e tij të fshehura.

LEXO  Thorgan Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Hobi i fshehur i Leandro Trossard - Dashuria për të shtënat.
Hobi i fshehur i Leandro Trossard - Dashuria për të shtënat.

Fakt #2 - Duke u dehur:

Leandro once made himself get noticed negatively. It happened on a night he got intoxicated. The Genk captain said some bad things during a celebration of a title. In the video below, a drunk Trossard insulted by singing “All farmers are gay”. He did this in reference to the supporters of Club Brugge (a rival Belgian opponent).

After the party, an apologetic Trossard responded to the incident in front of the TV Limburg camera. In his words;

“ATAT N NT, KAM PIQ BIT. Unë nuk kam ndërmend të dëmtojë njerëzit me atë. ME VJEN KEQ."

Fakt #3 - Akuza e gazit për të qeshur:

The winger, in another controversy, appeared in the video doing what football forbids. Leandro sat on a table alongside Jahanbakhsh, Duffy et al – in either a bar or nightclub, surrounded by drinks and a of course, Shisha pipe. Balloons seen in the video (below) is popular among people who inhale nitrous oxide, AKA laughing gas.

Sipas gazetës lokale Argus, Brighton knows about the video and has since dealt with the matter internally.

Fakt #4 - Paga e Leandro Trossard dhe vlera neto:

BANESORENDARJA E PAGALS BRIGHTON
Në vit:£ 1,822,800
Për muaj:£ 151,900
Në javë£ 35,000
Në ditë£ 5,000
Në orë£ 208
Për minutë£ 3
Për sekond£ 0.06

Që kur filluat të shikoni Leandro Trossard's Bio, ai e ka fituar këtë me Brighton.

£ 0

Qytetari mesatar i Belgjikës që fiton 61,357 € në vit do të duhet të punojë për 39 vjet e nëntë muaj për të fituar atë që Leandro Trossard merr çdo vit me Brighton.

Leandro Trossard vlerë neto:

Being a senior player since 2012 implies he has made quite a fortune in football under his agent – JC Player management Sports (owned by Josy Comhair). Trossard’s salary, deals and sponsors gotten over the years has seen his net worth skyrocket to approximately 4 million euros as of the start of 2021.

Fakt #5 - Regjistrimi i drurit:

A e dini?… Leandro Trossard është futbollisti i parë që prej asaj kohe Cristiano Ronaldo për të tronditur punën e drurit tre herë në një ndeshje të vetme të Premier League. Duke e bërë atë, ai mban rekordin si lojtari i përbashkët i pafat që ka luajtur në një ndeshje EPL.

Fakt #6 - Statistikat e FIFA-s:

Balerina duhet të ketë të paktën mbi 80 pikë sepse, në fillim të vitit 2021, ne e pamë atë si një nga më të mirët në EPL në driblimet dhe kontrollin e topit. Leandro dhe Divok Origi vuan një rezultat të ulët të FIFA 2021 me 77 pikë, që për shumë tifozë është një shaka absolute.

Shikoni padrejtësinë e shkrirë mbi Leandro.
Shikoni padrejtësinë e shkrirë mbi Leandro.

Fakt #7 - Feja Leandro Trossard:

Feja kryesore në Belgjikë është krishterimi, (në veçanti katolicizmi romak). Katolikët përbëjnë 58% të popullsisë së vendit. Leandro është një i krishterë që u martua me Laura Hilven në një mënyrë që feja lejon. Ai është tipi që nuk e bën publike praktikën e tij.

Përfundim:

But rather than crumble as many foreign players have experienced, the Belgian gone from strength to strength in the English premier league. The Biography of Leandro Trossard teaches us that – it is the size of one’s that determines success. Among the friends with whom he made a pact (during his childhood), Leandro’s had the greatest of will.

Duhet që shpëtuesi i jetës të lavdërojë prindërit e futbollistëve (Linda Scheepers dhe Peter Trossard) për shtyllën kurrizore të tij. Mos harroni, babai i tij e mbajti jetën e tij të punës në pritje për t'u kujdesur për të dhe mamaja e tij përdor pubin e saj për të argëtuar bazën lokale të djalit të saj.

Our team strived for fairness and accuracy while delivering the article on Leandro Trossard’s Bio. Kindly reach us if you notice something that doesn’t look right in our write up of the winger. Otherwise, let us know in the comment section, your views on Leandro. To get a quick sum of his memoir, use this wiki table.

HETIMET E BIOGRAFISPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Leandro Trossard
pseudonimi:Le Tross
Data e lindjes:Dita e 4 e Dhjetorit 1994.
Mosha:26 vjeç dhe 4 muajsh.
prindërit:Peter Trossard (Babai) dhe Linda Scheepers (Nëna)
gruaja:Laura Hilven
Fëmijët:Thiago Trossard.
Të afërmit:Fabienne Hilven (Nëna Inlaw dhe Gjyshja e Thiago) dhe Dylano Trossard.
Profesioni i nënës:Pronari i pijetores
Profesioni i babait:Partner Broker me Josy Comhair.
Pagat e Brighton:1,822,800 £ (Vjetore) dhe 35,000 £ (Javore)
Pozicioni i luajtur:Anësor & Mesfushë
Gjatesia:1.72 m ose 172cm ose 5 këmbë 8 inç.
Zodiaku:Shigjetari
Feja:Krishterimi (Katolik)
Agjenti:JC Playermanagement-Sports (në pronësi të Josy Comhair)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet