Laurent Koscielny Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

0
5391
Historia e fëmijërisë së Laurent Koscielny

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu mbrojtës, i cili njihet me emër; "Bosscielny". Historia jonë e fëmijërisë Laurent Koscielny dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të SHISH dhe ON-Pitch (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij mbrojtëse agresive, por shumë pak e konsiderojnë biografinë tonë Laurent Koscielny, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Laurent Koscielny ka lindur në ditën e 10th të shtatorit 1985 në Tulle, qyteti i tretë më i madh në rajonin Limousin të Francës dhe një vend i gabuar për të luajtur futboll, me mosmarrëveshje të rënda të grumbulluara kundër qytetarëve të saj. Laurent Koscielny ka lindur nga Z. dhe Znj. Bernard Koscielny, të cilët së bashku me djalin e tyre mbajnë kombësi polake.

Laurent u rrit në një familje minerare në Tulle, një komunë në Francën qendrore, një vend ku zbrazëti përfundon kur ka një futboll në këmbët e tij. Historia e tij e fëmijërisë është interesante, nëse jo e rrallë - ajo e një djalë i vogël me një leckë të pasurisë histori i cili u bekua me talent të jashtëzakonshëm. laurent gjatë kohës së fëmijërisë së tij kishte një vendosmëri të fortë për t'i bërë ëndrrat e tij të bëhen të vërteta. Ambicia e tij nuk ishte thjesht një dashuri e kalueshme. Ngjashmëria e Laurentit për futbollin erdhi, falë vëllait të tij më të madh që e lidhi por kurrë nuk e bëri atë në lojë.

Në fjalët e tij ..."Ideja për të luajtur si futbollist profesionist ishte vetëm një ëndërr e thjeshtë, një lloj fantazi që çdo fëmijë i moshës sime mund të shpresonte. Në atë kohë, e vetmja gjë për të cilën kisha menduar ishte të luaja futboll, të luaja dhe të luaja përsëri. Gëzuar veten, duke qenë me miqtë e mi dhe ndarjen e cilësisë kohë me ta. Luftimi i futbollit ishte gjithçka që unë isha i shqetësuar, ashtu si shumica e fëmijëve të moshës sime do të ishin.

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Karriera në Përmbledhje

Laurent filloi karrierën e tij në 2004 me Guingamp, një ekip që kishte prodhuar talente të tilla si Didier Drogba dhe Florent Malouda. Ai filloi karrierën e tij profesionale si një dorë e djathtë dhe u deshën vetëm tre vjet para se të bëhej një forcë për të llogaritur. Laurent aplikoi shumë punë, sakrifica dhe ashpërsi që e detyruan atë të promovohej në skuadrën e Guingamp, ku ai u kthye në mbrojtje. Sapo Laurenti ishte 18 vjeç, ai filloi të kursente para për të siguruar veten dhe familjen time. Ai më vonë u ngjit në renditjen franceze të Ligës ndërsa luajti për Tours dhe Lorient, duke ndihmuar më vonë të fitojë një avantazh në futbollin francez të fluturimit të lartë.

Ishte stili mbrojtës agresiv i Laurent që tërhoqi Arsenalin i cili konfirmoi nënshkrimin e tij në 7 Korrik 2010. Bordi i Arsenalit e nënshkroi marrëveshjen, por Arsene Wenger nuk mundi të japë miratimin përfundimtar sepse ishte në Afrikën e Jugut dhe e la telefonin celular në shtëpi. Kjo ishte një kohë kur Koscielny shkaktoi një tronditje pasi gazetat franceze raportuan se ai vazhdoi të stërvitej me shokët e tij të Arsenalit pa njoftimin e transferimit dhe marrëveshjen e finalizuar nga Wenger. Më vonë ai përfundoi dhe u dorëzua xNUMX shirt e klubit, të veshur më parë nga Philippe Senderos, i cili kishte lëvizur në Fulham.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Ka një thënie që çdo pjesë e mirë e punës ka nevojë për personin e duhur në vendin e duhur dhe në kohën e duhur. Sigurisht, personi në fushë i Laurent Koscielny ka një jetë të pacaktuar, e cila është plotësuar me një të bukur dhe e dashura e gjatë Claire Beaudouin.

Laurent Koscielny dhe Lovely Claire

Të dy dashnorët u martuan në vitin 2015 me një numër Arsenal dhe shokët e grupit francez që ishin të pranishëm.

Fotografia e dasmës së Laurent Koscielny

Megjithëse shtypi francez dukej më shumë i interesuar Raphael Varane dasmës që ndodhi në të njëjtën ditë. Koscielny nuk i lejoi shtypit francez të merrte fotografi të ceremonisë së dasmës. Mund të supozojmë se Koscielnyi planifikoi të shiste fotot e tyre si një nga të paktët që do të postoheshin në internet erdhi nga gruaja e Bacary Sagna, Ludivine.

Laurent dhe Claire kanë dy fëmijë të bukur në emra; Maina dhe Noah Koscielny fotografuan më poshtë me babanë e tyre. "Fëmijët e mi më ndihmuan të ec përpara në jetë". thotë, Laurent.

Laurent Koscielny dhe fëmijët

Pas sesioneve të tij të trajnimit, Laurent pëlqen të shkojë të marrë fëmijët e tij në shkollë dhe të kujdeset për ta deri në fund të pasdites kur gruaja e tij të kthehet nga puna.

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte familjare

Duke filluar me familjen e tij, gjyshi i Koscielny ishte polak. Ai emigroi në Francën Veriore për të punuar si një minator polak. Për fat të keq, me kalimin e kohës, ai dhe anëtarët e tjerë të familjes së tij e humbën gjuhën dhe rrënjët polake.

Babai i Laurent luajti në ndarjen e katërt të futbollit francez për shumë klube para se të bëhet një menaxher. Koscielny ka kredituar babanë e tij, Bernard për ta mbajtur atë në tokë dhe duke e ndihmuar atë gjithmonë të kujtohet se nga ai erdhi dhe si duhet t'i qëndrojë besnikë rrënjëve të tij. Babai i tij ishte një pasuri e madhe për atë Dikush që e kuptoi shumë mirë botën e futbollit. Si Koscielny e vë atë, ..."Ai e dinte se çfarë mund të ndodhte nëse nuk i mbajta këmbët e mia të bazuara. Për fat të mirë, ai gjithmonë mbajti një sy në mua dhe mbeti gjithmonë i pranishëm për të më këshilluar për zgjedhjet që dëshiroja të bëja. Unë mendoj se kam qenë shumë me fat. Kam marrë një edukim shumë të mirë, si nga prindërit e mi dhe nga vëllezërit e motrat e mia. Të gjithë më mësonin vlerat thelbësore. Dhe sot, është radha ime t'i transmetoj ato te fëmijët e mi ".

Nëna e Laurent Koscielny ka qenë gjithmonë pas tij për të dhënë mbështetje amtare. Dhe ende sot, ajo është shumë e pranishme në jetën e tij. Siç e thotë ai: "Ajo është dhe ka qenë gjithmonë një figurë thelbësore në karrierën dhe jetën time: një engjëll mbrojtës". Ai ka një vëlla të futbollit që është 10 vite më i vjetër se ai dhe një herë ka luajtur në ligat amatore.

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta personale

Laurent Koscielny ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Laurent Koscielny Jeta personale

Laurent Pikat e forta: Ai është Besnik (si klub dhe grua), i rezervuar, analitik, i zellshëm dhe shumë praktik.

Dobësitë e Laurent: Dashuria, mund të shqetësohej për sendet, tepër kritike ndaj vetes dhe të tjerëve dhe është një punë e tërë dhe asnjë person që luan.

Çfarë pëlqen Laurenti: Ai i pëlqen kafshët, ushqimi i shëndetshëm, librat, natyra dhe pastërtia e përgjithshme.

Çfarë Laurent nuk i pëlqen: Vrazhdësi, duke kërkuar ndihmë dhe duke marrë qendër.

Laurent është dikush që gjithmonë i kushton vëmendje detajeve më të vogla dhe ndjenja e tij e thellë e njerëzimit e bën atë një nga personat më të kujdesshëm që do të njihni ndonjëherë. Qasja e tij metodike ndaj jetës siguron që asgjë të mos i mbetet rastësisë. Laurent është dikush që shpesh mund të keqkuptohet, jo sepse nuk ka aftësi për të shprehur, por sepse nuk do t'i pranojë ndjenjat e tij si të vlefshme, të vërteta apo edhe të rëndësishme kur kundërshtojnë arsyen.

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Miqësi

Fillimi i karrierës së tij në Arsenal nuk ishte aq i qetë. Megjithatë, nuk u desh shumë kohë më parë Arsene Wenger ra në dashuri me aftësitë e tij fizike dhe që atëherë, Laurent është mësuar me menaxherin legjendar.

Laurent Koscielny Miqesi me Arsene Wenger

Laurent Koscielny Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Q & A Sesioni

Laurent është përgjigjur në disa pyetje të QA me vlerë për të ditur. Më poshtë janë pyetjet dhe përgjigjet e tij.

Kush është lojtari më i vështirë që ju keni pasur për t'u përballur në një lojë?

Drogba, pa hezitim.

Ku / e cila a keni përjetuar pengimin tuaj më të madh?

Përfundimi i euros në Francë. Ishte një kohë e vështirë për ne. Sepse ishte një ngjarje që të gjithë prisnin në Francë. Unë mendoj se në përgjithësi kjo ishte një sukses, por përfundimi me një humbje ishte shumë e dhimbshme. Gjithmonë ka një ndjenjë të hidhur për të përfunduar një aventurë si kjo në atë mënyrë.

Kur ju jeni gati për të dalë në fushë, për çfarë mendoni?

Kur shkoj në një fushë, nuk mendoj shumë për këtë, sapo të përfundojmë me ceremonitë e lidhjes së dorës, përpiqem të përqendrohem në lojën time dhe vetëm në lojën time, për të kujtuar gjërat që duhet të bëj gjatë ndeshjes, përpiqem të jap më të mirën nga skuadra ime, që të kem rezultatin më të mirë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Laurent Koscielny dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

Lini një Përgjigju

Regjistrimi
Njoftoni