Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Biografia jonë Kylian Mbappe ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Vëllezërit, E dashura, Gruaja që do të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e përmbledhur e Mbappe, futbollistit francez me origjinë Bondy. Ne fillojmë nga ditët e tij të hershme deri kur dhe si ai u bë i famshëm.

Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Kylian Mpappe, këtu është një galeri e trajektores së tij të jetës.

Biografia e Kylian Mbappe në fotografi.
Biografia e Kylian Mbappe në fotografi - Nga ditët e tij të hershme deri kur u bë një super yll.

Po, ti dhe unë e njohim Mbappe për ritmin e tij të jashtëzakonshëm dhe kontrollin e ngushtë të topit. Gjithashtu, fakti që ai ka të ngjarë të ketë një transferim i mundshëm i madh në dritaren e verës 2021.

Pavarësisht nga vlerësimi, ne e kuptojmë se vetëm disa persona kanë lexuar një Histori Koncize të Jetës së Mbappe. LifeBogger e ka përgatitur atë, për kënaqësinë tuaj të leximit dhe për dashurinë e lojës. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Kylian Mbappe Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban emrat e plotë; Kylian Adesanmi Lottin Mbappé. Futbollisti lindi në 20-të ditën e dhjetorit 1998 nga nëna e tij, Fayza Mbappe Lamari dhe babai, Wilfried Mbappe, në periferi verilindore të Parisit në Bondy, Francë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

I riu Kylian ishte vetëm një foshnjë (gjashtë muajsh) pasi Franca fitoi Kupën e Botës 1998 në Stade de France - e cila është 11 km nga shtëpia e tij e familjes. Kylian Mbappe erdhi në botë si fëmija i parë i prindërve të tij.

Njihuni me prindërit e Kylian Mbappe - babanë e tij, Wilfried dhe mamanë, Fayza Lamari. Siç vërehet, futbollisti vjen nga një prejardhje etnike e racës së përzier.
Njihuni me prindërit e Kylian Mbappe - babai i tij, Wilfried dhe mamaja, Fayza Lamari. Siç vërehet, futbollisti vjen nga një prejardhje etnike me garë të përzier.

Rritja në Bondy:

Të them të vërtetën, vitet rinore të Kylian nuk ishin aq të këndshme. Ai u rrit në periferi të Parisit (Bondy), një qytet i shkatërruar dikur nga dhuna dhe trazirat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Trazirat e vitit 2005 ishin ndër më të këqijat e komunës, pasi panë djegien e shumë makinave dhe ndërtesave publike.

Familja Kylian Mbappe dikur pësoi demonstrata publike dhe çrregullime në komunën Bondy të Francës.
Familja Kylian Mbappe dikur pësoi demonstrata publike dhe çrregullime në komunën Bondy të Francës.

Të gjitha këto ndodhën rreth zonës ku prindërit e Mbappe kishin shtëpinë e tyre familjare. Ta themi thjesht, Bondy është një qytet sinonim i trazirave dhe grindjeve shoqërore.

Njerëzit e konsiderojnë periferinë, e vendosur vetëm 10 km larg Parisit, si një terren edukimi për krimin dhe terrorizmin. Kjo u zbulua nga Artikulli i New York Times për Kylian Mbappé dhe djemtë nga banlieues.

Pavarësisht nga përjetimi i trazirave të fshatrave në fëmijërinë e tij, fati i Futbollit të ardhshëm GOAT u sigurua. Kjo sepse Wilfried Mbappe, babai i tij (një trajner futbolli) u zotua të mbronte të ardhmen e fëmijës së tij edhe përpara trazirave.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke u rritur në lagjen Bondy, i riu Kylian nuk do ta linte kurrë topin e futbollit.

Obsesioni i Mbappe shkoi deri aty sa ai e çoi futbollin e tij në shtratin e tij dhe e përdori atë si një jastëk për të ndihmuar gjumin. Në një intervistë, babai i tij, Wilfried, dikur tha për fëmijën e tij të fiksuar pas futbollit;

Futboll Suksesi nuk është rastësi. Si fëmijë, Kylian nuk e lëshoi ​​aq shumë futbollin sa ai e përdor atë si një mjet gjumi.
Futboll Suksesi nuk është rastësi. Si fëmijë, Kylian nuk mund ta lëshonte aq shumë topin e futbollit saqë e përdori atë si një mjet gjumi.

“Kylian ka qenë më shumë se i apasionuar pas futbollit. Unë mendoj se ai është i çmendur. Dashuria e tij për të pothuajse më vë jashtë madje edhe unë e shoh veten si një trajner futbolli.

Ai është gjithmonë në të, 2-4-7. Kylian shikon gjithçka. Ai mund të shikojë katër ose pesë ndeshje radhazi. ”

Historiku i Familjes Kylian Mbappe:

Burri francez vjen nga një familje e klasës së mesme atletike që e përqendron stilin e jetës përreth sporteve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

E thënë thjesht, familja e Kylian Mbappe i përket bashkësisë së madhe të klasës punëtore të Bondy.

Tani, ne e njohim këtë zonë si një qytet i penduar që i bën homazhe heroit të saj më të madh të futbollit. Këtu është një poster në ndërtesën ku Mbappe kaloi vitet e tij të fëmijërisë.

Dikur, familja e Kylian Mbappe ka një apartament në këtë ndërtesë.
Dikur, familja e Kylian Mbappe ka një apartament në këtë ndërtesë.

Duke filluar me prindërit e tij, kryefamiljari Wilfried kaloi shumë vite si trajner futbolli. Fayza Lamari, Nëna e tij, kishte një karrierë të suksesshme si lojtar hendbolli.

Që nga fillimi, prindërit e Kylian Mbappe siguruan që çdo anëtar i familjes së tyre të merret me sport si profesionin e tyre të vetëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jires Kembo-Ekoko, fëmija i adoptuar i Wilfried, është një futbollist profesionist. Pjesa tjetër e gjysmë-vëllezërve dhe motrave të tij gjithashtu kanë ndjekur hapat e tij.

Origjina e Familjes Kylian Mbappe:

Të gjithë janë të vetëdijshëm se ai vjen nga Bondy, një komunë franceze në periferi verilindore të Parisit. Sidoqoftë, shumë pak janë të vetëdijshëm për rrënjët e familjes së Kylian Mpabbe - gjë që do ta shpjegojmë në këtë pjesë të Biografisë së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për fillestarët, ne e lidhim prejardhjen e tij në tre vende afrikane; Nigeria dhe Kameruni (përmes babait të tij) dhe Algjeria (përmes nënës së tij).

Babai i Kylian, Wilfred Mbappe, është një kamerunas me rrënjë familjare nigeriane. Pasi ishte një strehë, ai migroi në Francën Veriore në kërkim të kullotave më të gjelbërta. Nëna e Kylian, Fayza Lamari është algjeriane me origjinë kabile.

Kylian Mbappe vjen nga rrënjët e një race të përzier familjare. Mund të themi se ai ka gjak algjerian, kamerun dhe nigerian.
Kylian Mbappe vjen nga rrënjët e familjes me raca të përziera. Mund të themi se ai ka gjak algjerian, kamerun dhe nigerian në vete.

Sipas mediave franceze, Wilfred në një përpjekje për të marrë një qëndrim të përhershëm u martua me një zonjë algjero-franceze Fayza Lamari.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Gruaja me origjinë nga Kabyle më vonë u bë nëna e të ardhmes së vetë-vlerësuar të SHQIPRIS.

Edukimi i Kylian Mbappe - A ka shkuar ai në shkollë?

Edhe pse futbolli u bë thirrja e tij e fëmijërisë, i riu ndoqi shkollën e muzikës Konservatori nga mosha 6 deri në 11 vjeç.

Ndërsa ishte atje, Kylian mësoi të lexonte muzikë dhe të studionte flautin. Ai i jep merita mësueses së tij, Céline Bognini, që e ndihmoi të mësonte hobi të dytë më të mirë (të kënduarit) pas futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas ditësh, ndërsa mësuesi i tij i muzikës drejtoi korin, Kylian u bashkua me të dhe së bashku, ata performuan me qetësi në parkun e bashkisë së Bondy. Repertori i këngëve ishte shumë i larmishëm - ti kryesisht ishe këngë franceze.

Përveç që i dha pak kohë për muzikë, Kylian i vogël u tha "JO" gjërave të parëndësishme si të shkuarit në shkollë në kohë të plotë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Ti e ndoqi shkollën për pak kohë - me të cilin ishte shokë klase William Saliba. Më vonë, ylli i PSG filloi të merrte klasa futbolli për pjesën më të madhe të kohës.

Larg kullotjes së lojës, Wilfried babai i tij kishte disa seanca studimi private me Kylian. Si përmbledhje, kjo ishte mënyra e Kylian për shkollimin në shtëpi.

Historia e Futbollit Kylian Mbappe:

Kylian Mbappe në Fëmijërinë e tij - disa javë pasi u bashkua me AS Bondy.
Kylian Mbappe në Fëmijërinë e tij - disa javë pasi u bashkua me AS Bondy.

Ndërsa ishte gjashtë vjeç, në vitin 2004, Wilfried regjistroi Kylian e vogël në AS Bondy nën kujdesin e tij si trajner - që do të thotë se ishte vendi ku ai punoi. Nga ai moment, filloi përqendrimi i përgjithshëm në zhvillimin e futbollit. Sa më herët që të ishte e mundur, fëmija i parakohshëm i zhurmshëm filloi të ndihmojë AS Bondy për të korrur trofe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
E ardhmja Football GOAT bagan trofe korrjes në një moshë të butë.
Futbolli SHQIP i ardhshëm filloi të korrë trofe në një moshë të butë.

Me ndihmën e babait të tij, Kylian i vogël përthithi shpejt, aktin e përfundimit klinik, shpejtësinë dhe driblimet. Në fakt, një nga trajnerët e tij të rinisë në AS Bondy, Antonio Riccardi, dikur e tha këtë për të;

Herën e parë që unë trajner Kylian, ju mund të thoni se ai ishte ndryshe. Ai mund të bënte shumë më tepër sesa fëmijët e tjerë në AS Bondy.

Driblimi i Kylian tashmë ishte fantastik dhe ai ishte aq më i shpejtë se të tjerët. Ai mbetet lojtari më i mirë që kam parë në 15 vitet e mia të trajnerit të fëmijëve. Në Paris, unë njoh shumë talente, por nuk kam parë kurrë një si ai.

Strategjia Prindërore e Takimit të Heronjve të Futbollit:

Gjatë orëve jo-futbollistike, nuk kishte asnjë dalje me miqtë ose pjesëmarrjen në ndonjë lloj ngjarjeje për fëmijë. Kylian ndryshe William Saliba (gjithashtu i stërvitur dhe përkujdesur nga babai i tij) kurrë nuk jetoi jetën normale siç kishin shumica e fëmijëve.

Në vend që të merrnin pjesë në ditëlindje apo ahengje fëmijësh, prindërit e tij morën një qëndrim tjetër për të rritur djalin e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ata krijuan idenë e marrjes së Kylian për t'u takuar me heronj të futbollit. Shënjestra e parë e Fayza dhe Wilfried ishte ikona franceze - Thierry Henry.

Konsideruar një moment për të mos harruar kurrë, takimi me legjendën e Arsenalit ishte një përvojë e shkëlqyer.

Në atë kohë, Thiery Henry nuk ishte në dijeni se ishte me një djalë 5-vjeçar i cili do të thyejë dy rekordet e tij kombëtare.

Për Thierry Henry, ky ishte dikur nga ata fëmijë të zakonshëm.
Për Thierry Henry, ky ishte dikur nga ata fëmijë të zakonshëm.

Stacioni i dytë i ardhshëm i autobusit për fëmijën aventuresk u bë plani për të takuar një burrë me origjinë të ngjashme familjare me mamanë e tij - Fayza Lamari.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në kohën kur ai u takua Zinedine Zidane, pak e dinte legjenda e Real Madridit se rekordi i tij në Champions League do të thyhej nga një djalë i zakonshëm.

Ohh! Sikur Zidane ta dinte me kë qëndronte. Ne mendojmë se ai pendohet tani - sepse ai nuk mund të tregonte të ardhmen e Kylian Mbappe.
Ohh! Sikur Zidane ta dinte me kë qëndronte. Ne mendojmë se ai pendohet tani - sepse ai nuk mund të tregonte të ardhmen e Kylian Mbappe.

Marrëdhënia e vazhdueshme Atë-Bir dhe Kërkimi për Provat e Futbollit:

Për Wilfried, nuk priste që djali i tij të bëhej burrë para se ta pajiste me realitetet e jetës.

Babai i mençur ndërtoi fetarisht një lidhje të dashur me Kylian e tij - duke i thënë gjithçka për jetën në moshë të re.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atëherë, kur ata shëtisnin jashtë, gjithnjë kishte të bënte me diskutime futbolli. Ishte një ngulitje e miqësisë së vërtetë babë-bir që askush nuk mund ta prishte.

Çfarë më shumë mund t'i jepte Wilfried Birit të tij se ato që ai i dha. Kjo është një lidhje e papërshtatshme Atë-Bir.
Çfarë më shumë mund t'i jepte Wilfried Birit të tij sesa asaj që ai i dha. Kjo është një lidhje e papërshtatshme Atë-Bir.

Nga vizitat në Big Brother te Gjyqi i Rennes:

Ato ditë, Kylian dhe prindërit e tij vizitonin rregullisht Stade Rennais për të parë Jirès Kembo-Ekoko, gjysmë vëllain e tij të madh (ku ai luan).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në kohën kur Mbappe iu afrua viteve të adoleshencës, Wilfried ndjeu se koha ishte pjekur që djali i tij të linte pallatin e tij të punës (AS Bondy) për një akademi më të madhe.

Prandaj, u bë ideja e familjes që djali i tyre të lidhej me një vëlla të madh, Jirès Kembo-Ekoko në Stade Rennais FC.

Klubi ftoi Kylian në prova - të cilat erdhën në formën e një turneu zbulimi për nën 12 vjeç.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Këtu është Kylian i vogël që vesh kompletet Stade Rennais. Merrni me mend se çfarë?… Ai vetëm e ndihmoi ekipin e tij të fitonte konkursin.

Në atë konkurs, Kylian ishte ndryshe nga të gjithë. Shihni se si disa e shikonin me zili.
Në atë konkurs, Kylian ishte ndryshe nga të gjithë. Shihni se si disa e shikonin me zili.

Vetëm pas turneut dhe si një interpretues i spikatur, Kylian u bë numri 1 i përparësisë për ekipin e rekrutimit të Rennais.

Nga dëshpërimi, klubi arriti deri në dërgimin e zyrtarëve për të vizituar shtëpinë e familjes së tij në një përpjekje për të joshur Fayza dhe Wilfried që djali i tyre të bashkohej me akademinë e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas fjalëve të Dréossi - një nga stafet e Renne;

Ne u përpoqëm sa më mirë. Ekipi im shkoi në Bondy shumë herë për të negociuar me prindërit e tij. Ata janë njerëz që ne i njohim mirë. Wilfried dhe Fayza janë persona shumë interesantë sportivë. Provuam të bënim oferta, por nuk ia dolëm. Ofertimi u zhvillua dhe ne nuk arritëm të fitonim garën.

Historia Clairefontaine:

Pas negociatave të dështuara në Rennes, Mbappe përfundimisht u transferua në shkollën kombëtare të futbollit francez. Clairefontaine është qendra kombëtare e futbollit në Francë. Ata specializohen në trajnimin e fëmijëve më të mirë në të gjithë vendin.

Vetëm perspektiva e madhe e futbollit lejohet të luajë për Clairefontaine. Kylian Mbappe ishte një nga ata.
Vetëm perspektivat e mëdha të futbollit lejohen të luajnë për Clairefontaine. Kylian Mbappe ishte një nga ata.

Duke mësuar futboll atje, Kylian u bë një Sallë e Famer. Ai u bashkua me të diplomuar të shquar si Thierry Henry, Nicolas Anelka, Blaise Matuidi, Hatem Ben Arfa dhe William Gallas.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vendosja e një mori shfaqjesh mbresëlënëse, klubet e mëdha evropiane domethënë; Chelsea, Real Madrid, Liverpool, Manchester City dhe Bayern Munich etj e ftuan atë për prova.

Biografia e Kylian Mbappe - Rruga drejt famës:

Në moshën 12 vjeç, i riu filloi një udhëtim takimi me ekipet evropiane që donin të provonin aftësitë e tij. Stacioni i parë i autobusit ishte Anglia.

Duke arritur atje, prindërit e Kylian Mbappe prenotuan një apartament, një ku ai vendosi letër-muri të idhullit të tij Cristiano Ronaldo - në dhomën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kështu dukej dhoma e Kylian Mbappe si një fëmijë. Duket se ai adhuronte CR7.
Kështu dukej dhoma e Kylian Mbappe si një fëmijë. Duket se ai adhuronte CR7.

Në gjurmët e Chelsea, fëmija entuziast luajti përkrah starletës angleze Tammy Abraham dhe Jeremie Boga.

Pas ndeshjes ku ekipi i tij fitoi Charlton (8-0), një Kylian i lumtur shkoi në shtëpi.

Historia thotë se Mbappe pozoi me fanellën e tij të personalizuar të Chelsea me mendimin se ai ka fituar zemrën e klubit. Fatkeqësisht, Chelsea FC nuk e thirri kurrë atë.

Ky është Kylian Mbappe me një fanellë të Chelsea dhe letërnjoftim. Kjo ishte menjëherë pas provave të tij për klubin që e refuzoi atë.
Ky është Kylian Mbappe me një fanellë të Chelsea dhe letërnjoftim. Kjo ishte menjëherë pas provave të tij për klubin që e refuzoi atë.

Përvoja e Fëmijërisë së Real Madridit:

Pas përvojës së trishtuar të Anglisë, prindërit e Kylian Mbappe ndanë një ftesë nga Zinedine Zidane për të vizituar Real Madrid.

Ndërsa ishte atje për prova, ai mori mundësinë e shumë pritur për të vizituar idhullin e tij të vetëm, Cristiano Ronaldo.

Më në fund, për të riun, ëndrra e madhe për të parë një lojtar që ai shikonte të imitonte ndodhi. Më vonë, edhe CR7 kurrë nuk besoi se djali i vogël që ai dikur pa do të sfidonte dominimin e tij në futbollin botëror.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fakt, Titulli i Ligës së Kampionëve i Kylian Mbappe është një gjë e mbetur para se tifozët të fillojnë të sjellin krahasimin midis tij dhe CR7.

Biografia e Kylian Mbappe - Historia e Suksesit:

Pas negociatave të dështuara midis klubeve evropiane dhe prindërve të tij, i riu më në fund u vendos me Monaco.

Me ASM, Kylian Mbappe shkoi nga forca në forcë, një arritje që e pa atë që shpejt të diplomohej nga akademia e tyre në futbollin e moshës së lartë. Ne morëm disa nga momentet kryesore të tij të fëmijërisë AS Monaco.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për gëzimin e të gjithë familjes së tij, Mbappe nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale - në ditën e 6-të Marsit 2016. Mjerisht, me pak kohë loje, sulmuesi i ri u irritua.

Kjo nxehtësi u qetësua ndërsa babai i tij bëri një shpërthim. Wilfried lëshoi ​​një paralajmërim të fortë se djali i tij do të kërkonte një transferim në dritaren e janarit nëse gjërat nuk ndryshonin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Vetëm pas kësaj, menaxheri i Monakos, Leonardo Jardim, vendosi të fillojë Kylian kundër Montpellier.

Kjo lojë pa përparimin e Mbappe pasi ai ishte shumë i përfshirë në shkatërrimin 6-2 të Montpellier.

Që nga ajo ditë, ylli në rritje nuk e ka parë më futbollin botëror. Me 26 golat e tij në sezonin 2016–17, Kylian ndihmoi Monaco të fitonte titullin Ligue 1.

PSG dhe Kupa Botërore FIFA 2018:

Pasi shpalli emrin e tij në botë, pasoi një nxitim transferimi. Kjo çoi në një transferim rekord botëror prej 145 milion € plus 35 milion € (në shtesë) paguar nga Paris Saint-Germain.

Në klub, Mbappe plotësoi kërkesat për të qenë adoleshenti më i shtrenjtë duke ndihmuar PSG-në të fitojë një trefish, Ligue 1 Lojtari i Vitit dhe golashënuesi më i mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në maj 2018, Mbappe u thirr për t'u bashkuar me skuadrën e Francës për Kupën e Botës Rusi 2018.

Në një partneritet të frikshëm përpara me Antoine Griezmann, ai u bë adoleshenti i dytë, pas Pele, për të shënuar në një finale të Kupës së Botës - duke ndihmuar Francën të fitojë turneun.

Karriera e Kupës post-botërore të Mbappe e pa atë të fitonte golashënuesi më i mirë i ligës. Talenti i sulmuesit dhe paraqitjet e parakohshme për futbollin e klubit e kanë parë atë të marrë shumë nderime në moshën e tij të re.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më e rëndësishmja, kjo është një shenjë që Kylian Mbappe është e destinuar të marrë përsipër Lionel Messi dhe CR7 mbretërojnë si DHURAT E Futbollit.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së tij, fansat e kanë detyruar Kylian për t’i treguar botës objektivat dhe planet e tij në lidhje me një lëvizje të Real Madridit. Cilado qoftë e ardhmja që rezulton të jetë, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të ishte gjithmonë histori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakte rreth Alicia Aylies - E dashura e Kylian Mbappe:

Kjo vajzë - Alicia Aylies - është e dashura dhe gruaja e Kylian Mbappe.
Kjo vajzë - Alicia Aylies - është e dashura dhe gruaja e Kylian Mbappe.

Paragoni i bukurisë është një modele e cila filloi karrierën e saj në agjencinë Guyanese Mannky'n.

Alicia Aylies lindi në ditën e 21-të Prillit 1998 nga nëna e saj, Marie-Chantal Belfroy dhe babai, Philippe Aylies. Ajo lindi në ishullin Karaibe të Martinique, një territor përtej detit francez.

E dashura e Kylian Mbappe është fëmija i vetëm i prindërve të saj. Babai i saj është një menaxher mjedisor ndërsa nëna e saj dikur ka punuar si instruktor i shkollës së makinës.

Si fëmijë, Alicia ishte dëshmitare e divorcit të prindërve të saj - vetëm dy vjeç. Si rezultat, nëna e saj e vetme (Marie-Chantal Belfroy) e rriti atë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Alicia Aylies - mbretëresha e bukurisë - u rrit nga nëna e saj, Marie-Chantal Belfroy.
Alicia Aylies - mbretëresha e bukurisë - u rrit nga nëna e saj, Marie-Chantal Belfroy.

Duke jetuar me nënën e saj, Alicia Aylies ndoqi shkollën në Remire-Montjoly dhe u diplomua nga lycée për një diplomë në shkencë në 2016.

Pas kësaj, ajo filloi të studionte për drejtësi në Universitetin e Guianës Franceze. Dashuria për modelen e pa atë duke braktisur profesionin e avokatit.

Fotografitë e Kylian Mbappe dhe Alicia Aylies së bashku vështirë se ekzistojnë në internet. Që nga janari 2021, ata ende e mbajnë lidhjen e tyre private. Që të mos harrojmë, e dashura e Kylian Mbappe mban rekordin e Miss France 2017.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Në kohën e shkrimit të Bio të Mbappe, nuk ka asnjë dokumentacion se kur ajo u takua për herë të parë dhe filloi të dilte me Kylian. Përsëri, Alicia Aylies dhe Mbappe nuk janë as të fejuar dhe as të martuar dhe nuk ndajnë asnjë fëmijë biologjik deri më tani.

Historia e Pretenduar e Dashurisë e Camille Gottlieb dhe Kylian Mbappe:

Thuhet se është e dashura e tij e parë, ajo nuk është vajzë e zakonshme por mbretërore. Camille Gottlieb është vajza e Princeshës Stéphanie të Monakos dhe Jean Raymond Gottlieb, një ish-truproje i pallatit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kush është Camille Gottlieb? Lidhja që ra në dashuri me Mourinhon
Kush është Camille Gottlieb? Lidhja që ra në dashuri me Mourinhon

Para se të takohej me Alicia Aylies, Kylian Mbappe dyshohet se u takua me Camille Gottlieb. Ajo mbetet vajza e vetme që është pikasur me futbollistin.

Për disa arsye të panjohura, afërsia e tyre pushoi dhe Camille Gottlieb kaloi me një burrë tjetër.

Jeta personale e Kylian Mbappe:

Futbollisti është një person i adhurueshëm dhe i pjekur. Kylian ka një qëndrim të ngritur mbi edukimin e mirë në shtëpi që ai mori nga babai dhe nëna e tij.

Ai është lloji i personit që kupton gjërat e vogla të jetës. Kur dikush e bën atë të zemëruar, ai përpiqet të kuptojë atë që ai e quan - situatën e tyre, duke qeshur atë në vend që të reagojë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë
Kush është Kylian Mbappe larg futbollit?
Kush është Kylian Mbappe larg futbollit?

Stili i jetës së Kylian Mbappe:

Edhe pse ai fsheh çështje private, është mjaft e vështirë të mbash larg automjetet e tij nga media. Kylian Mbappe është një tifoz i madh i makinave të nivelit të lartë - pesë në numër (që nga janari 2021).

Me miliona njerëz që rrotullohen në xhepin e tij çdo javë, ne e vlerësojmë koleksionin e tij të makinave në 780,000 €. Makinat ekzotike dhe të egër në garazhin e Mbappe përfshijnë; Ferrari, Mercedes-Benz, Audi, BMW dhe një Range Rover.

Fakte të jetesës së Kylian Mbappe. Një vështrim në koleksionet e tij të makinave.
Fakte të jetesës së Kylian Mbappe. Një vështrim në koleksionet e tij të makinave.

Kylian Mbappe 2021 Vlen Neto:

Ndërsa i riu vazhdon të fitojë vlerësime, paratë e tij vazhdojnë të rriten duke e bërë të vështirë një shifër kunji.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me më shumë se 20 milion Euro që hyjnë në xhepat e tij, ne vlerësojmë se Networth i Mbappe 2021 do të jetë rreth 120 milion.

Burimet e pasurisë së futbollistëve përfshijnë profesionin e tij si futbollist plus miratimin e marrëveshjeve të mëdha me Nike dhe EA Sports.

Një mënyrë se si Kylian shpenzon paratë e tij është duke marrë regjimin më të mirë të pushimeve që përfshin pushimet me ujë në Ishull. Ai e bëri publike për fansat se ai është një vizitor i rregullt i pishinës dhe një specialist në stërvitjet ujore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Fakte rreth traditës së Kylian Mbappe.
Fakte rreth traditës së Kylian Mbappe.

Jeta familjare Kylian Mbappe:

Pasja e një shtëpie të lidhur ngushtë ka ndihmuar vërtet për t’i dhënë fituesit të Kupës së Botës 2018 besimin e duhur për të arritur shumë më shumë nderime dhe çmime.

Në këtë pjesë, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth prindërve, vëllezërve dhe të afërmve të Kylian Mbappe.

Foto e plotë familjare e Kylian Mbappe.
Foto e plotë familjare e Kylian Mbappe.

Rreth babait të Kylian Mbappe:

Wilfried është një ish-futbollist rajonal i cili u bë një edukator në klubin lokal ku djali i tij filloi karrierën e tij.

Ai e rriti familjen e tij para stadiumit Léo-Lagrange thotë Taylor, ish-fqinji i tij. Duke qenë një Kamerun me rrënjë Nigeriane, Wilfried ende nderon kulturën e tij Afrikane.

Kjo është e dukshme në emër të fëmijëve të tij të cilin do ta zbulojmë këtu.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Babai tradicional i dha Kylian Mbappe një emër të mesëm joruba (fis nigerian) Adesanmi që do të thotë "kurora më përshtatet".

Djali i tij i vogël gjithashtu me emrin Adeyemi - një emër tjetër Nigerian Yoruba me kuptimin "kurora ju përshtatet".

Babai i suksesshëm është një njeri i largpamësisë, gjithashtu një disiplinar me një qasje shumë të kërkuar për menaxhimin dhe negociatat e futbollit. Ai filtron çdo vendim që merr djali i tij dhe e mban gjithnjë me këmbë në tokë.

Kylian Mbappe dhe babai i tij, Wilfried kanë bërë të dy rrugë të gjatë.
Kylian Mbappe dhe babai i tij, Wilfried kanë bërë të dy rrugë të gjatë.

Rreth Nënës së Kylian Mbappe:

I lindur në vitin 1974, Fayza Mbappe Lamari (i njohur si El-Amari në Arabisht) është një ish-lojtar hendbolli me një karrierë të suksesshme në ligën e parë AS Bondy nga fundi i viteve 1990 deri në fillim të viteve 2000.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nëna e Kylian Mbappe vjen nga një familje futbolli pasi babai i saj luante futboll në periferi të Bondy Paris.

Deri më sot, Fayza është një figurë simbolike e klubit të hendbollit në qytetin e saj francez. Këtu është luftëtarja femër kur ishte aktive si e djathtë.

Njihuni me nënën e Kylian Mbappe - Fayza Lamari - gjatë ditëve të saj si një yll i hendbollit.
Njihuni me nënën e Kylian Mbappe - Fayza Lamari - gjatë ditëve të saj si një yll i hendbollit.

Duke përshkruar Fayza në ditët e saj të lojës, ish-anëtar i bordit të AS Bondy Jean-Louis Kimmoun i tha 'Le Parisien;

“Ajo u rrit mu përballë sallës sonë të lojërave me hendboll. Shumë nga vëllezërit e Fayza-s luajtën për klubin. Në fushë, ajo ishte një luftëtare. Ndonjëherë gjërat bëheshin mjaft të ashpra sa herë që Fayza takonte kundërshtarët e saj. ”

Në një shënim personal, Fayza është një person shumë simpatik që ende ndjek hendbollin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ajo është krenare për të parë djalin e saj të rritet në një gjobë të rinj njeriu dhe më e rëndësishmja, një nga lojtarët e rëndësishëm në botë.

Ekziston një lidhje e ngushtë midis Kylian dhe mamasë së tij algjeriane.
Ekziston një lidhje e ngushtë midis Kylian dhe mamasë së tij algjeriane.

Rreth Vëllezërve Mbappe:

Duke numëruar në tre, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth bruvs. Gjëja e parë, së pari, ne pyesim ... a ka ndonjë gjë në botë mjaft si një lidhje e ftohtë midis vëllezërve sportivë?

Po, ka dhe dashuria mes këtyre treve është e thellë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thilo Kehrer Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Njihuni me Kylian Mbappe Brothers. Jires Kembo-Ekoko (djathtas) dhe Ethan Adeyemi Mbappe (në mes).
Njihuni me Kylian Mbappe Brothers. Jires Kembo-Ekoko (djathtas) dhe Ethan Adeyemi Mbappe (në mes).

Rreth Jires Kembo-Ekoko - Vëllai i Madh i Kylian Mbappe:

Futbollisti kongolez francez lindi në ditën e 8-të janarit 1988 në Kinshasa, Zaire (tani Kongo).

Ai e trashëgoi pasionin e tij të futbollit nga babai i tij i cili NUK është babai i Kylian Mbappe, Wilfried. Babai i Jires Kembo-Ekoko është Kembo Uba Kembo. Ai është një futbollist në pension që luajti në Kupën e Botës FIFA 1974 për ekipin e DR Kongos.

Kembo Ekoko u transferua në Evropë kur ishte gjashtë vjeç dhe jetonte në Bondy (Francë) me xhaxhain dhe motrën e tij të madhe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ishte nëna e tij që vendosi ta dërgonte në Francë për shkollim, ndërsa prindërit e tij mbetën në Kongo. Si një djalë i ri, Kembo Ekoko u birësua nga familja Mbappé. Z. Wilfried Mbappe është kujdestari ligjor i Jires, një djalë i mikut të tij të ndjerë.

Vëllai i madh i Kylian Mbappe është 10 vjet më i madh se ai. Ai është një sulmues që ka luajtur për Clairefontaine, Rennes, Al Ain (Emiratet e Bashkuara Arabe), El Jaish, Al Nasr dhe Bursaspor (Turqi).

Kylian e konsideron Jiresin si idhullin e tij të parë. Ata nuk janë thjesht të thjeshtë, por të thurur së bashku.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Preslen Kimpembe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kylian dhe vëllai i madh - Jires Kembo-Ekoko janë vërtet të afërt.
Kylian dhe vëllai i madh - Jires Kembo-Ekoko janë vërtet të afërt.

Rreth Vëllait të Vogël të Mbappe - Ethan Adeyemi Mbappe:

Lindur në vitin 2005, ai është vëllai i gjakut të Kylian dhe djali biologjik i Fayza Lamari dhe Wilfried.

Emri i tij i mesëm Adeyemi iu dha nga babai i tij në njohje të rrënjëve të tij nigeriane që do të thotë "kurora ju përshtatet juve".

Kylian është zotuar se nuk do ta lejojë kurrë vëllain e tij të vogël, Ethan Adeyemi të endet në errësirë ​​i vetëm.
Kylian është zotuar se nuk do ta lejojë kurrë vëllain e tij të vogël, Ethan Adeyemi të endet në errësirë ​​i vetëm.

Ethan është 7 vjet më i ri se vëllai i tij i madh Lotton. I riu është arsyeja pse Kylian feston golat e tij duke pozuar me duart e kryqëzuara dhe bravo.

Ylli i PSG-së thotë se është vëllai i tij i vogël ai që filloi stilin e festimit sa herë që e mund atë në FIFA.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kylian dikur kishte një marrëveshje me Monaco për lejimin e Ethan Adeyemi të ishte nuska e tij. Duke folur rreth asaj se si erdhi vendimi, Mbappe një herë tha;

“Ethan e donte - se do të ishte një moment i shkëlqyeshëm. Ai po më thyente kokën në shtëpi. Ai më tha "Më merr, më merr", kështu që unë thashë "Në rregull, unë do të të marr, eja oon…"

Kylian dikur i plotësoi një dëshirë UCL vëllait të tij të vogël, Ethan Adeyemi.
Kylian dikur i plotësoi një dëshirë UCL vëllait të tij të vogël, Ethan Adeyemi.

Rreth gjyshit të Kylian Mbappe:

Në Kamerun, ekziston një bindje e vendosur se Maréchal Samuel Mbappé Léppé është nipi i Sulmuesit të PSG-së.

Futbollisti në pension (i cili vdiq në vitin 1985) është i famshëm për të qenë kapiteni i parë që ngriti Kupën e Klubeve të Kampionëve Afrikanë në sezonin 1964/65.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë
A shihni një ngjashmëri midis Kylian Mbappe dhe gjyshit të tij të pretenduar - Maréchal Samuel Mbappé Léppé?
A shihni një ngjashmëri midis Kylian Mbappe dhe gjyshit të tij të pretenduar - Maréchal Samuel Mbappé Léppé?

Maréchal Samuel Mbappé Léppé lindi në vitin 1936. Ai është i famshëm për të qenë sulmues i Orix Bellois, Douala.

Kylian pretendoi se Grandad fitoi pas vdekjes trofeun "Legjenda Afrikane" të dhënë nga Konfederata e Futbollit Afrikan në 2015.

Të afërmit e Kylian Mbappe:

Njihuni me Xhaxhallarët e Kylian Mbappe. Pierre Mbappé është fotografuar shumë majtas.
Njihuni me Xhaxhallarët e Kylian Mbappe. Pierre Mbappé është fotografuar shumë majtas.

Midis tyre, më i popullarizuari është Pierre Mbappé i cili është vëllai i Wilfried. Lindur më 18 shtator 1973, ai është një trajner futbolli që dikur menaxhoi SH.B.A. Ivry dhe Stade Lavallois. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pierre Mbappe, xhaxhai më i famshëm i Kylian Mbappe dikur ngriti disa vetulla duke zbuluar se nipi i tij kalon shumë kohë duke parë ndeshjet e Chelsea.

I vetmi i afërm popullor në Kamerun është Christian Dippah. Ai kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij në vendin e Afrikës Perëndimore dhe konsiderohej egër si xhaxhai i tij.

Kylian Mbappe Fakte të pathëna:

Duke përmbledhur Biografinë tonë, ne do ta përdorim këtë pjesë për t'ju thënë disa të vërteta interesante që nuk i keni ditur kurrë për sulmuesin e PSG.

Fakti 1- XNUMX- Origjina e pseudonimit Donatello:

Pse Kylian Mbappe është mbiquajtur Donatello.
Pse Kylian Mbappe është mbiquajtur Donatello.

Në vitin 2017, një ngatërrim prapa skenës ndodhi dikur midis Neymar dhe Kylian.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndërsa vlerësonte situatën, mamaja e Mbappe, Fayza, nuk i ndihet mirë në mënyrën se si djali i saj vazhdimisht krahasohet me Donatello - një Breshkë Ninja Teenage Mutant.

Ajo ka frikë se madje Dani Alves është bashkuar me Neymar për të ngacmuar vazhdimisht Kylian me pseudonimin që erdhi për shkak të pamjes së tij.

Rreth nëntorit (2017), Thiago Silva i dha sulmuesit një dhuratë të hershme të Krishtlindjes. Pak dihej që Neymar ishte prapa përmbajtjes së dhuratës.

Mbappe hapi kutinë dhe gjeti një maskë Teenage Mutant Ninja Turtle. Para se ta dinte, videoja u bë virale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Tifozët filluan të visheshin si breshka duke shkaktuar pushtime të katranit. Në fillim, Mbappe ndjeu që shakaja ka shkuar shumë larg dhe ai është lodhur duke qeshur me të. Ti, ai më vonë pranoi pseudonimin Donatello.

Kjo dhuratë lindi pseudonimin e Kylian Mbappe Donatello.
Kjo dhuratë lindi pseudonimin e Kylian Mbappe Donatello.

Fakt #2 - Historia Kylian Mbappe Drogba:

Njëherë e një kohë, ylli i PSG ndjeu dhimbje pasi u injorua nga legjenda e Chelsea.

Ti jo plotësisht E Didier Drogba-s faji, ngjarja ndodhi pas një humbje gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të Chelsea në vitin 2009 nga Barcelona.

Didier Drogba një herë e injoroi Kylian Mbappe. Fatmirësisht, ajo përfundoi e lumtur - 10 vjet më vonë.
Didier Drogba një herë e injoroi Kylian Mbappe. Fatmirësisht, ajo përfundoi e lumtur - 10 vjet më vonë.

Pas ndeshjes, Kylian Mbappe vrapoi drejt Drogba për të bërë një selfie por u injorua nga Drogba. Legjenda e Chelsea ishte e zënë duke e djegur në Ref dhe duke refuzuar të pranonte kërkesat për selfie.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një dekadë më vonë (2019), Mbappe u gjend në skenën e Ballon D'or me Didier Drogba. Këtë herë, legjenda e Chelsea më në fund përmbushi një borxh 10-vjeçar duke i dhënë Mbappe foton që dëshironte në 2009.

Fakt #3 - Ndarja e pagave dhe sa fiton në sekonda:

BANESORE / PAGAFitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë amerikanë ($)Fitimet në GBP ()
Në vit:£ 20,050,800$ 27,222,972£ 18,124,218.48
Për muaj:£ 1,670,900$ 2,268,581£ 1,510,351.54
Në javë:£ 385,000$ 522,715£ 348,007
Në ditë:£ 55,000$ 74,674£ 49,715
Në orë:£ 2,292$ 3,111£ 2,071
Për Minutë:£ 38$ 52£ 34
Për sekondë:£ 0.6$ 0.8£ 0.57
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Që kur keni filluar të shikoni Kylian MbappeBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0
A e dini?… Qytetari mesatar francez do të duhet të punojë për 7 vjet e 6 muaj për të fituar pagën javore të Kylian Mbappe.

Fakt #4 - Feja e Kylian Mbappe:

Pse Kylian Mbappe vishet si muslimane? Ne kemi përgjigjen.
Pse Kylian Mbappe vishet si muslimane? Ne kemi përgjigjen.

A është Bondy vendas një musliman? … Tifozët kanë pyetur së fundmi pasi kanë parë fotot e kodit të veshjes islamike Mbappe që qarkullojnë në internet.

Gjëja e parë, Wilfried babai i tij është ende për t'u kthyer në Islam. Për më tepër, Fayze nuk i përgjigjet një mbiemri musliman.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo nënkupton që shanset që Kylian Mbappe t'i përkasë fesë janë më pak. Ai është i krishterë nga besimi.

Pas një hulumtimi të kujdesshëm, zbuluam se sulmuesi i PSG-së mban veshje islamike për shkak të kulturës së qytetit të tij të lindjes.

Të krishterët e zinj në Francë nuk kanë shumë prirje ndaj krishterimit për shkak të veçimit me të cilin përballen nga të krishterët e tjerë të bardhë. Për këtë, shumica e qytetarëve zezakë duan të veshin veshje islamike.

Fakt #5 - Llogaritja e Lartësisë së Kylian Mbappe për Basketbollistët Popullorë:

LeBron James është i gjatë 5 metra 9 ose (2.06 metra). Nga ana tjetër, Giannis Antetokounmpo qëndron në 6 metra 11 inç (2.11 m) i gjatë krahasuar me 5 metra 10 inç të Mbappe (1.78 m).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
George Weah Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

E vërteta është, tifozët e futbollit janë mashtruar. Kylian Mbappe ka këmbë të gjata të cilat na bëjnë të mendojmë se ai është më i gjatë se sa është në të vërtetë. Ai në të vërtetë nuk është.

Lartësia e Kylian Mbappe krahasuar me basketbollistët e famshëm.
Lartësia e Kylian Mbappe krahasuar me basketbollistët e famshëm.

Fakti 6- XNUMX- Çfarë i mungon në FIFA:

Ndërsa loja e bekon atë me shumë atribute të mira, Kylian Mbappe nuk është aq perfekte në fund të fundit.

Atij i mungon agresioni, saktësia e FK, penalltitë dhe pasimet e gjata. Sulmuesi që është ylli i kopertinës 2020 i FIFA ka një atribut shumë të ngjashëm me të Sadio Mane.

Përfundim:

Faleminderit që morët gjithë kohën për të lexuar Biografinë tonë koncize të Kylian Mbappe. Shpresojmë se kjo ju ka frymëzuar të besoni se është e mundur që ne ta bëjmë vetë historinë tuaj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Kjo duhet të vijë kur vendosim disiplinë, vetëkontroll dhe këmbëngulim drejt suksesit në karrierë.

Në fjalët dhe veprimet e tyre, na mbetet të përgëzojmë Wilfried dhe Fayza Lamari. Prindërit e Kylian Mbappe e bënë djalin e tyre të zbulonte kuptimin e jetës edhe para se të mbushte 16 vjeç.

Pavarësisht nga rrethanat, familja u përball me Bondy disa vjet pas lindjes së tij, ata kurrë nuk lejojnë që shoqëria e ashpër e Bondy të sundojë mbi fatin e djalit të tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Thomas Tuchel Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jires Kembo-Ekoko mund të mos ketë një karrierë më të mirë, ai u bë idhulli i parë i Kylian falë efektit të vëllait të madh. Tani, ai rol është kaluar nga Kylian te Ethan Adeyemi të cilin aq shumë e pret në të ardhmen.

Duke marrë parasysh që sulmuesi aktualisht nuk tregon një dëshirë të ashpër për të zgjatur qëndrimin e tij në PSG, ne besojmë E ardhmja e Kylian Mbappe mund të jetë larg Parisit - raporti leparisien.

Sido që të jetë, një gjë është e sigurt. Kylian Mbappe është i destinuar të marrë përsipër mantelin e udhëheqjes së futbollit nga Lionel Messi Cristiano Ronaldo.

Ekipi ynë u përpoq për saktësi dhe drejtësi ndërsa vendosi Kujtimet e Mbappe. Nëse vëzhgoni diçka që nuk duket si duhet në artikullin tonë, mos ngurroni të na kontaktoni.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youri Tielemans Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përndryshe, na tregoni në seksionin e komenteve se çfarë mendoni për super yllin francez. Për të marrë një përmbledhje të Bio të Kylian Mbappe, përdorni Tabela e Galerive të Renditjes dhe Wiki më poshtë.

HETIMET E BIOGRAFISPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Kylian Adesanmi Lottin Mbabe.
pseudonimi:Donatello.
Te ardhura neto:Rreth 120 milion £ (Statistikat e 2021)
Data e lindjes:20 Dhjetor 1998.
Mosha:22 vjeç dhe 9 muajsh.
Vendi i lindjes:Qarku i 19-të i Parisit.
prindërit:Wilfried Mbappe (Babai) dhe Fayza Lamari (Nëna).
Brothers:Jirès Kembo Ekoko (vëllai birësues), Ethan Adeyemi Mbappe (vëllai i ri).
motra:Asnje.
Ish e dashura:Camille Gottlieb. 
E dashura aktuale:Alicia Aylies.
Origjina familjare atërore:Wilfried Mbappe ka Cameroona dhe Nigerian Roots.
Origjina e Familjes Nënore: Fayza Lamari ka rrënjë algjeriane - nga origjina Kabyle.
Profesioni i baballarëve:Ish futbollist rajonal, Edukator (Trajner) dhe Agjent Futbolli.
Profesioni i Nënave:Ish lojtar i Hendbollit. Tani trajner i hendbollit.
xhaxhallarët:Pierre Mbappé, Christian Dippah etj.
Tetot:N / A
Gjysherit:Maréchal Samuel Mbappé Léppé (I pohuar).
vendlindja:Bondy, rrethinat verilindore të Parisit, Francë.
Kombësia:France.
Edukimi:Shkolla e Muzikës, AS Bondy dhe Clairefontaine.
Feja:Krishterimi.
Shenja e Zodiakut:Shigjetari.
Lartësia në metra:1.78 m.
Lartësia në këmbë dhe inç:5 ft 10 in
Lartësia në Centimetra:178 cm.
Pesha në kilogramë:73 kg (rreth)
Pesha në paund:160.937 bs (Përafër).
Profesioni:Futbollist.
Pozicioni i luajtur:Sulmuesi dhe krahu i djathtë.
Sponsorët:Nike.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
15 Comments
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Kafkë e bardhë
vjet 2 më parë

shumë fëmijëri nyc kam mësuar shumë nga ai.wishing ju të gjithë të mirë si ju r përparuar me karrierën ur

ALICIA HUDSON
vjet 2 më parë

Lottin Mbappe ËSHTË NJË FENOMENON NUK KA ÇFARË. FALEMINDERË PËR PRINDËRIT TË MREKULLUESHËM. MBAPPE ËSHTË IDOL I MIA PARË DHE I ADMIRE HIM SO MUCH, VOUS ETES MON MODELE. Unë jam Afrika e Jugut unë flas shqip, afrikanë, zulu dhe im ende mësojnë se si të flisni anglisht kështu që unë kabllor tregojnë tim IDOL SI I ADMIRE HIM

Serah Agbor
vjet 2 më parë

Bravo deri tek prindërit! Mbappe Unë e dua stilin tënd të lojës, kaq energjik, ti ​​vrapon si biçikletë, unë jam si uau! Kur pashë për herë të parë duke luajtur, pashë Thierry Henry, pashë Ronaldinhon, idhujt e mi të futbollit. Të gjitha të mirat në kompaninë tuaj të futbollit.

Rose
vjet 3 më parë

Ky është vendi më i mirë për të lexuar faktet e jetës personale të këtyre futbollistëve të mëdhenj dhe të mëdhenj. Po lexoja edhe një artikull tjetër dhe ishte mbresëlënëse.

Thumb pa kokë
vjet 3 më parë

Mbappe ka shumë në historinë e tij. Nuk e dija se ai ishte takuar me Christiano në moshën e tij të re. Ai është i mirë dhe akoma po presim që performanca prej tij të vijë sezonin e ardhshëm

Donte B.
vjet 3 më parë

Mbappe ka një jetë të ndryshme familjare në krahasim me lojtarët e tjerë. Ai lloj si qëndrimi i tij në hostele. Sidoqoftë, ai ka arritur shumë dhe ende duke shpresuar të shkojë larg.

Dominque Maiden
vjet 3 më parë

Ka shumë gjëra që kam lexuar, të cilat nuk i kisha dëgjuar kurrë. Mendova se ishte thjesht një histori e shkurtër, por rezulton se kishte shumë gjëra që kishin ndodhur në jetën e Mbappe.

Paul
vjet 3 më parë

Si gjithmonë, është e rëndësishme të jesh i durueshëm në çdo gjë që bën. Gjëra të mëdha ndodhin kur të presësh. Nuk ka nxitim. Gjithashtu, siç tha ai, është puna që vlen. Të jesh aktiv në çfarëdo që të bësh.

Njeri
vjet 3 më parë

Ishte shumë mirë të kisha lexuar një biografi kaq të bukur të Mbappe. Sapo e pashë artikullin dhe nuk hezitova ta lexoj. Kam mësuar shumë prej tij.

Rod Silvers
vjet 3 më parë

Ne kalojmë nëpër shumë para se të arrijmë. Nuk është e lehtë të arrish majat pa shumë përkushtim të kohës tënde. Duhet gjithashtu punë e palodhur dhe pasion.

Lavonia K
vjet 3 më parë

Wow, çdo gjë ka një arsye. Mendova se ishte vetëm nga ajri që ai festoi qëllimet e tij me krahët e tij të kaluara. Rezulton se kishte një arsye prapa saj.

Jonna Mayo
vjet 3 më parë

Prindërit luajnë një rol të madh në sigurimin që fëmijët e tyre kanë arritur ëndrrat ose talentet e tyre. Alwaysshtë gjithmonë mirë të mbështesim fëmijët tanë.

Izabelë
vjet 3 më parë

Ekziston gjithmonë një aspekt i të punuarit fort për të arritur gjithçka që ju nevojitet. Mbappe është një djalë i mirë dhe është i sigurt që po shkon shumë larg.

Detra
vjet 3 më parë

Niceshtë bukur të lexosh një histori të tillë të fëmijërisë. Ka shumë për të ditur për këta futbollistë të ardhshëm dhe të shkëlqyeshëm. Ishte lexim i bukur.

Robert
vjet 3 më parë

Kylian duket si një i ri shumë i bazuar me kokë të mirë në shpatulla. Unë jam shumë i kënaqur që babai i tij kishte largpamësi për të filluar trajnimin e tij në moshën e butë prej gjashtë. Tani e gjithë puna e vështirë po jep shpërblimin!