Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Klaas-Jan-Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Gjuetar". Klaas-Jan Huntelaar Historia e fëmijërisë sonë dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin sfondin e familjes së tij, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e njohin formën e tij të suksesshme të golave. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Klaas-Jan Huntelaar e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Klaas-Jan Huntelaar ka lindur në ditën e 12th të gushtit 1983 në Voor-Drempt, Holandë. Ai ishte fëmija i dytë i lindur nga nëna e tij, Maud Huntelaar dhe babai i tij, Dirk-Jan Huntelaar.

Huntelaar ishte vetëm gjashtë vjeç kur familja e tij u zhvendos nga vendlindja e tij në Voor-Dremptto në një fshat të quajtur Hummelo. Ishte në fshat që Huntelaar u rrit duke dashur dhe duke luajtur futboll me vëllain e tij më të madh Niek dhe vëllain e vogël Jelle.

Holandezi i ri u inkurajua nga prindërit e tij për të nxitur dashurinë e tij për futboll, veçanërisht nëna e tij që nuk ishte shumë e interesuar në futboll, por besonte se pjesëmarrja e djemve të saj në sport ishte e vlefshme. Nuk ishte shumë kohë para se Huntelaar të regjistrohej në ekipin lokal të futbollit VV H. en K. së bashku me vëllezërit e tij. Në fjalët e tij;

"Historia ime filloi në H & K, ku ëndërrova të shënoj golat dhe të jem pro. Filloi me përkushtimin "

Klaas-Jan Huntelaar Jeta e hershme

Ky moment ndezi ngritjen e karrierës së magjisë së futbollit, babai i të cilit tha se ishte talent i drejtë që nga një epokë e butë.

"Ai shkoi në klubin lokal në moshën pesë vjeçare, dhe menjëherë mund të shihni se sa i talentuar ishte"

Kujtova babanë e tij Dirk-Jan në 2012.

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Huntelaar zhvilloi talentet e tij të futbollit në klubin lokal VV H. en K. për 6 vite, duke shfaqur shfaqje interesante që bënë që scouts nga De Graafschap ofrojnë kontratën e tij të parë kur ai ishte i moshuar 11 !.

Karriera e Klaas-Jan Huntelaar ndërtohet në De Graafschap

Ndërsa në De Graafschap, Huntelaar u vendos si një përpara pasi u provua në një numër pozitash si mbrojtja, mesfusha, krahët dhe madje si një portier !. Jo shumë kohë më pas, Huntelaar u bë i njohur si një gol golashënues për shënimin e golave ​​33 në ndeshjet 20 për anën e të rinjve të klubit gjatë sezonit 1997-98.

Klaas-Jan Huntelaar në De Graafschap

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Ndërsa Huntelaar vazhdoi fushatën e tij pa humbur humbjen e formularit, ashtu edhe klubet e fluturimit të lartë u kthyen në marrjen e nënshkrimeve të tij ndaj kontratave. Duke filluar me PSV ku një Huntelaar i pandalshëm u impresionua gjatë sezonit të tij të parë duke shënuar golat 26 në lojërat 23 për klubet e të rinjve.

Klaas-Jan Huntelaar në PSV

Feat që gjithashtu pa Huntelaar të bëhet golashënuesi më i mirë i ligës i siguroi atij një vend me ekipin e parë të klubeve ku bëri debutimin e tij profesional në një fitore 3-0 mbi RBC Roosendaal në 2002. 19-vjeçari në atë kohë u huazua më pas në klube të ndryshme.

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngritja e famës

E para ishte De Graafschap ku Huntelaar bëri një rikthim zhgënjyes. Ai, megjithatë, shpengoi veten në ekipin e dytë të ndarjes, AGOVV (në huazim) ku ai përfundoi si golashënuesi më i mirë i ligës.

Duke shfaqur konsistencën që ishte shumë e mirë për të qenë e vërtetë, Huntelaar në fund të kredisë së tij me AGOVV hodhi poshtë një mundësi për të nënshkruar një kontratë tjetër me "zotëruesit e tij të kredisë" PSV. Ai u transferua në klubin fermanez Heerenveen ku shënoi golat 17 në ndeshjet 31 dhe ndihmoi në kualifikimin e tij për kupën 2005-06 UEFA.

Klaas-Jan Huntelaar në Heerenveen

"Gjahtari", i cili nuk është i lehtë për të humbur formën, qëndroi në krye të lojës së tij pas sezonit të ardhshëm, si rezultat, shumë klube kërkuan pas tij duke përfshirë Ajax, i cili siguroi golashënuesin e pabesueshëm për 9 milion Euro në 2006. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Klaas-Jan Huntelaar feston golin në Ajax

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Huntelaar ka qenë në një marrëdhënie me të dashurën e tij të gjatë Maddy Schoolderman për afërsisht me dekadat 2. Zogjtë që filluan të takoheshin si adoleshentë u takuan gjatë ditëve të tyre të shkollimit në Rietveld ku mbollën fara të dashurisë që kanë lulëzuar në një marrëdhënie të plotë.

Afati i Klaas-Jan Huntelaar Marrëdhëniet me Maddy Schoolderman

Shpejt përpara për datën ata nuk janë të martuar, por tashmë kanë dy fëmijë së bashku. Fëmija i tyre i parë është një djalë me emrin Seb. Ai lindi në 9 Prill 2009. Fëmija i dytë i tyre Alex lindi në 20th të korrikut 2011. Shtuar në listë është një vajzë Puck (i lindur 6 gusht 2013), si dhe një djalë Jim (i lindur 2 Janar 2017).

Fotoja e fundit e Klaas-Jan Huntelaar Me gruan dhe fëmijët

Duke folur për vendosmërinë e tij për të mos u martuar ende, Huntelaar vëren se:

"Unë nuk jam një person tradicional. Ndihem sikur jam tashmë i martuar, edhe pa pasur një martesë. "

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Huntelaar ka lindur në një familje të anëtarëve të 5. ne ju sjellim detaje rreth familjes së tij.

Rreth Atit të Huntelaarit: Dirk-Jan Huntelaar është babai i golashënuesit të pabesueshëm dhe një tifoz i zjarrtë i futbollit. Ai ka qenë një mbështetje e madhe për karrierën e djemve të tij dhe shërben si shoferi i tij në qytet. Kur u pyetën në 2012 përse ai drejton djalin e tij 29-vjeçar, Dirk-Jan u përgjigj me humor:

"Sepse unë jam shoferi më i mirë!"

Rreth Atit të Huntelaarit Dirk-Jan

Kjo është, por një pjesë e Dirk-Jan personalitet humor. Me kalimin e Huntelaar në Real Madrid, babai i qeshur i 3 u prit nga një gazetar naiv, i cili kërkoi të dijë se si prindërit e holandezëve përpara morën lajme për djemtë e tyre të shkojnë në anën spanjolle. Dirk-Jan, i cili e dinte mirë se gazetari nuk kishte asnjë shenjë se ai ishte duke folur me një nga prindërit e Huntelaar u përgjigj:

"Une nuk e di. As nuk kam dëgjuar nga prindërit e Huntelaarit".

Rreth Nënës së Huntelaarit: Nëna e Huntelaar Maud është i vetmi anëtar i familjes që është më pak i interesuar në futboll. Interesat e saj qëndrojnë në pikturë, kulturë dhe kafshë. Sidoqoftë, ajo mbështet bijtë e saj përpjekje sportive.

Rreth nënës së Huntelaar Maud

Rreth Vëllezërve të Huntelaarit: Vëllezërit e Huntelaarit janë Niek dhe Jelle. Niek është më i madhi i vëllezërve të motrave. Ai u arrestua një herë në 2016 pas një ndeshjeje të nxehtë midis anës së Huntelaar, Schalke dhe Dortmund. Arsyet për arrestimin e tij ishin përqendruar rreth pohimeve se ai ishte përfshirë në hedhjen gurë kundër Tifozëve të Dortmundit pas ndeshjes.

Rreth Niek Huntelaar

Nga ana tjetër është Vëllai i vogël i Huntelaar Jelle. Anëtari më i ri i familjes duket shumë si Huntelaar se njerëzit e ngatërrojnë atë për sulmuesin e pabesueshëm.

Rreth Jelle Huntelaar

Jelle, megjithatë, e bën atë një detyrë për t'i treguar njerëzve se kush është me të vërtetë.

"Unë gjithmonë them sinqerisht se unë nuk jam Klaas-Jan, por megjithatë i gjej njerëzit se është shumë e mirë për të marrë një foto, mirë, thjesht e bëj këtë".

Rreth të afërmve të Huntelaarit: Lëviz larg marrëdhënieve të afërta familjare Huntelaar përfshijnë xhaxhain e tij Hans, halla Hetty, nipat Nico dhe Hendrik, si dhe në ligjin Nikki.

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Arsyeja prapa pseudonimit

Huntellar ka qenë i njohur gjatë me pseudonimin "Hunter", qysh 2004. Në fakt, tifozët e ish-klubit të tij SC Heerenveen varur një poster gjigand të golashënuesi më i mirë me një armë në dorë. Megjithatë, Huntellar nuk ka një problem me nick, pasi ai shpjegon arsyet prapa saj në këtë mënyrë:

Më pëlqen "Hunter". Është një emër që unë mund të identifikoj me të. Në fund të fundit, unë gjithmonë dua të kërkoj dhe të shënoj gola.

Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Faktet personale të jetës

Huntelaar është një djalë i qetë dhe që kërkon harmoni, i cili, mbi të gjitha, bën konsistencën fjalën e përpjekjeve të tij. Mjafton të thuhet se ai ka miratuar moton e jetës së Oliver Kahn: vazhdoni, vazhdoni të shkoni !. Kur Huntelaar nuk është në fushën e lojës, ai varet me miqtë dhe familjen dhe në raste të veçanta shkon me kampe me vëllezërit e tij ose me gruan dhe fëmijët.

Klaas-Jan Huntelaar - Faktet personale të jetës

Edhe pse Huntelaar ka arritur madhështinë në karrierën e tij, ai lë shumë për t'u përfytyruar për të duke ushtruar një nivel të konsiderueshëm të privatësisë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Klaas-Jan Huntelaar dhe Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu