Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë Ki-Jana Hoever ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Jeta Personale, Stili i Jetës dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, Lifebogger ju jep historinë e një futbollisti të bukur Hollandez që vjen nga Amsterdami. Historia jonë fillon nga ditët e para të Ki-së deri kur ai u bë i famshëm në lojën e bukur.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Bio të Ki-Jana Hoever, ja një përmbledhje pikturale e udhëtimit të jetës së tij. Pa dyshim, ai tregon historinë e tij.

Biografia e Ki-Jana Hoever. Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij.
Biografia e Ki-Jana Hoever. Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij.

Po, ti dhe unë e dimë që starleta holandeze ka gjithçka si Jules Kounde. Nga pamja e tij e bukur e bukur tek stili i tij mbresëlënës i lojës. Nuk është çudi që ai është mes Debutuesit 16-vjeçarë të Futbollit.

Megjithë vlerësimet, ne kemi kuptuar se vetëm disa tifozë të futbollit kanë parë një version të thelluar të Bio-s së tij. Lifebogger e ka përgatitur atë, vetëm për ju dhe për dashurinë e lojës. Pa humbur shumë kohë, le të vazhdojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ki-Jana Hoever Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Ki". Ki-Jana Delano Hoever lindi më 18 janar 2002 nga nëna e tij Marianne Hoever dhe babai, Ivan Hoever, në qytetin e Amsterdamit, kryeqyteti i Hollandës.

Pas lindjes së tij, prindërit e tij e pagëzuan me emrin e Ki-Jana Carter - një personalitet sportiv amerikan. Në foto më poshtë, Carter është një lojtar i Futbollit Amerikan në pension të cilin babai i Ki-Jana Hoever (Ivan) e vlerëson shumë. Për shkak të dashurisë së tij të jashtëzakonshme për këtë njeri, ai vendosi ta nderonte atë duke e mbajtur fëmijën e tij emrin e tij.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Prindërit e Ki-Jana Hoever ia vunë emrin djalit të tyre pas këtij futbollisti amerikan.
Prindërit e Ki-Jana Hoever e dhanë emrin e djalit të tyre pas këtij futbollisti amerikan.

Për qartësi, Carter, futbollisti amerikan, lindi në Westerville, Ohio, Shtetet e Bashkuara. Ai mban emrat e plotë Kenneth Leonard Carter. Një pikë për t'u shënuar: "Ki-Jana" është nofka e tij dhe nuk bën pjesë në emrat e tij të vërtetë. Çuditërisht, Carter e mori këtë pseudonim nga një personazh në filmin e quajtur 'Shaft në Afrikë'.

Këtu e ka origjinën emri i tij "Ki-Jana".
Këtu e ka origjinën emri i tij "Ki-Jana".

Duke u rritur:

Ki-Jana e vogël lindi si fëmija i vetëm për babanë e tij (Ivan) dhe nënën (Marianne). Mbrojtësi kaloi vitet e tij të para në lagjen Amsterdam të Pieter Lodewijk Takstraat. Atje, ai kishte disa kujtime të bukura futbolli - një shenjë e një fëmijërie të lumtur.

Në rast se nuk e dini, se ku është rritur Ki-Jana është thjesht një hedhje gurësh për Johan Cruijff ArenA. Ky është stadiumi i klubit të futbollit Ajax. Provat e hartës zbulojnë - se stadiumi është vetëm 10 minuta me makinë nga vendi ku banonte familja e Hoever.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë

Në atë kohë, si djalë, Ki-Jana i vogël do të qëndronte në shtëpinë e tij të familjes, ku dëgjon brohoritjen e zhurmshme të mbështetësve të Ajax ndërsa ata çmenden për ekipin e tyre.

Ishte një Eufori kaq e bukur. Pak e dinte djali i vogël - se të tillë do të kishin një rol në fatin e tij për t'u bërë një futbollist profesionist.

Historiku i familjes së Ki-Jana Hoever:

Futbollisti holandez vjen nga një familje sportive. A e dini?… Një nga prindërit e Ki-Jana Hoever - babai i tij, Ivan - ishte një ish-futbollist amerikan. Nuk është çudi që kishte një lidhje me Ki-Jana Carter - njeriun që Ivan i vuri emrin djalit të tij pas.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti që babai i tij ishte një ish-futbollist amerikan sugjeron që familja e tij duhet të ketë pasur - dikur ka jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nga sa dimë, Marianne dhe Ivan u larguan nga SH.B.A. për në Hollandë - atje ku kishin Ki - djalin e tyre.

Origjina Familjare Ki-Jana Hoever:

Ju dhe unë e dimë që ai ka lindur në Amsterdam, Hollandë. Por për sa i përket rrënjëve familjare, starleta holandeze është me origjinë Surinameze. Një pikë për t'u theksuar, njerëzit surinamezë janë nga një vend i quajtur Suriname. Ata janë të bashkuar mirë dhe të njohur për ngjyrat e tyre të bukura, të racës së përzier Mulatto.

Njerëzit surinamezë janë të bashkuar dhe të bukur. Ne nuk jemi të befasuar virginil van dijk dhe bukuroshja e Ki-Jana Hoever
Njerëzit surinamezë janë të bashkuar dhe të bukur. Ne nuk jemi të befasuar me bukurinë e Virgil van Dijk dhe Ki-Jana Hoever

Siç vërehet nga harta, ky është një vend i vogël i vendosur në bregdetin verilindor të Amerikës së Jugut. Ki-Jana është ndër futbollistët e shquar me një etni holandeze Suriname. Shembuj të dukshëm përfshijnë Edgar Davids, Clarence Seedorf dhe Patrick Kluivert.

LEXO
Leander Dendoncker Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Një hartë që shpjegon se nga vijnë prindërit e Ki-Jana Hoever. Këto tre legjenda janë nga Surimane.
Një hartë që shpjegon se nga vijnë prindërit e Ki-Jana Hoever. Këto tre legjenda janë nga Surimane.

A e dini?… Që nga 2021, ne jemi në dijeni të tre futbollistëve të EPL që kanë prindër me origjinë nga Surinami. Ato përfshijnë Georginio Wijnaldum, Spurs Steven Bergwijn dhe të Liverpool-it Virgil van Dijk. Tani e shohim pse djali ynë më parë zgjodhi të bashkohej me Reds.

Ki-Jana Hoever Arsimi:

Bërja e fëmijës së tyre të shkonte në shkollë ishte një përparësi për Marianne dhe Ivan Hoever. Në fillim, Ki-Jana ndoqi Liceun Berlage. Kjo është një shkollë dygjuhëshe në rrethin Pieter Lodewijk Takstraat të Amsterdamit, Hollandë.

Edukimi i Ki-Jana Hoever. Ai mori pjesë në Liceun Berlage.
Edukimi i Ki-Jana Hoever. Ai mori pjesë në Liceun Berlage.

Falë një edukate të mirë prindërore, Ki-Jana gjeti një ekuilibër midis shkollimit dhe futbollit. Kur erdhi koha e duhur, fati thirri.

Historia e Futbollit Ki-Jana Hoever:

Duke kuptuar dëshirën e tij për të marrë sportin si profesionin e tij, Marianne dhe Ivan bënë gjithçka të mundur për të mbështetur aspiratat e tij. Ashtu si shoku i tij i ekipit (Myron Boadu), Ki-Jana filloi në radhët e të rinjve në AZ Alkmaar.

LEXO
Andre Onana Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në akademinë e të rinjve AZ, ai vuri themelin e tij të karrierës, madje u ngrit për t'u bërë fëmija i tyre më premtues. Gameplay e Ki-Jana tërhoqi Ajaxin, i cili kërkoi nga prindërit e tij që ta bënin djalin e tyre të bashkohej me ta. Duke qenë se akademia ishte më e mirë dhe më afër shtëpisë së tij familjare, Ki-Jana filloi të vishte ngjyra De Toekomst në vitin 2014.

Ri-Jana Hoever në Ajax - duket kaq bukuroshe.
Ri-Jana Hoever në Ajax - duket kaq bukuroshe.

Jeta e hershme me Akademinë e Rinisë AFC Ajax:

Duke përmbushur të gjitha pritjet e vendosura në rrugën e tij, Ki-Jana filloi pa probleme jetën me klubin. Në atë kohë, ai u përshkrua si dikush shumë i rehatshëm duke luajtur si në pjesën e qendrës dhe në të djathtë. Për të mos harruar, djali ynë ishte gjithashtu një specialist i freikickut.

LEXO
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në Ajax, Ki-Jana Hoever luajti përkrah Rrush i kulluar Ryan - tani një Paul Pogba-si super yll. Ai ishte ky fëmijë i kënaqshëm me aftësi të pakonkurueshme futbolli që e bëri atë të lulëzonte kundër kundërshtarëve të tij.

Në pak kohë, kontrolli ngjitës i Hoever me top filloi të tërhiqte interesin e klubeve të mëdha nga vendet e tjera, veçanërisht nga Anglia. Ato përfshijnë Man City, Chelsea dhe Liverpool.

Gjatë viteve të tij të akademisë, ai zhvilloi një mendim të një të rrituri. Ki-Jana kishte një mendje të hapur duke i shndërruar mendimet e tij në veprim konkret. Ai ishte shumë i etur për të lëvizur në ndonjë klub që do ta bënte atë të rritet më shpejt. Një mendim i tillë në një moshë shumë të re shqetësoi vërtet Ajaksin.

Historia e Anglisë:

Ajax konfirmoi frikën e tyre më të keqe pasi vëzhgoi se kishte konkurrencë serioze për nënshkrimin e adoleshentit. Në fakt, Liverpool, Manchester City, Man United dhe Chelsea të gjithë i kishin sytë te xhevahiri i tyre i çmuar.

LEXO
Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Meqenëse Ki-Jana nuk ishte në moshën për të nënshkruar një kontratë profesionale holandeze, rregulli ishte që - klubet e huaja lejohen ta nënshkruajnë atë - edhe me çmim të lirë. Ajo që u bë frika më e madhe e Ajax filloi të materializohej ndërsa Liverpool luftoi konkurrencën e fortë për t'iu afruar familjes së të riut.

Klubi anglez vizitoi prindërit e Ki-Jana Hoever - në shtëpinë e tyre - për të kërkuar nënshkrimin e djalit të tyre. Më vonë, Hoever dhe familja e tij u ftuan në Merseyside, ku ata u treguan nëpër mjediset sportive të klubit dhe bazën Kirkby (qendra e tyre e trajnimit për akademinë ekzotike).

Pasi Ivan dhe Marianne Hoever u bindën, klubi i Merseyside filloi një tarifë transferimi që zemëroi Ajax. A e dini? Liverpool mundi konkurrencën e ashpër për të nënshkruar skuadrën e mrekullueshme për vetëm 90,000. Ajax u raportua të jetë zhgënjyer hidhur për të humbur lojtarin, veçanërisht me çmimin e lirë.

LEXO
Fabinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Bi-biografia e Ki-Jana Hoever - Rruga drejt famës:

Ylli holandez në rritje përfundoi lëvizjen e tij në Liverpool në gusht 2018 por duhej të priste një muaj për pastrimin ndërkombëtar. Tre muaj më vonë, Hoever filloi stërvitjen me ekipin e parë të Liverpool. Jürgen Klopp e përshkroi atë si "një djalë të sigurt që i sjell gëzim".

Mundësia më e madhe për të bërë një emër për veten e tij erdhi në 7 Janar 2019. Ki-Jana u thirr për një lojë të Kupës FA kundër Wolverhampton Wanderers. Si zëvendësues, Ki-Jana Joever zëvendësoi një të dëmtuar Dejan Lovren në minutat e hapjes.

LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një performancë e shkëlqyer e pa Ki-Jana duke u bërë lojtari më i ri ndonjëherë i Liverpoolit në Kupën e FA. Edhe sytë kureshtarë të menaxherit të opozitës (Nuno Espirito-Santo) nuk mund të linte të mbahej - për admirimin e Ki-Jana Hoever.

Nunu u trondit nga Ki-Jana. Ai ra në dashuri dhe Klopp filloi një luftë për ta mbajtur atë në Liverpool.
Nunu u trondit nga Ki-Jana. Ai ra në dashuri dhe Klopp filloi një luftë për ta mbajtur atë në Liverpool.

Pas performancës së shkëlqyer me Wolves, Klopp filloi të shfaqte një ngjashmëri të madhe për Hollandezët e rinj. Kjo erdhi gjithashtu me një përgjegjësi të madhe. A e dini?… Ki-Jana Hoever u caktua roli i veçantë i shënjimit Mohamed Salah gjatë seancave trajnuese. Për përvojën, ai një herë tha;

Trent Alexander-Arnold ishte tashmë shefi i Nathaniel Clyne. Shfaqja e Ki-Jana e bëri atë të lirojë shpresën për t'u bërë një mbrojtës i djathtë i zgjedhjes së parë të Liverpool.
Trent Alexander-Arnold ishte tashmë shefi i Nathaniel Clyne. Shfaqja e Ki-Jana e bëri atë të lirojë shpresën për t'u bërë një zgjedhje e parë e djathtë e Liverpool.

PAS NDESHJES, KLOPP ME TREGONI SADIO MANÉ, DHE MOHAMED SALAH DO T BE JEN KUNDRTART IMY N IN PRAKTIK.

KOHA E PAR M TH MENDONI: WOW,'SHT KLASA BOTRORE. ISHTE E VESHT ​​FOR P MER MUA SI GUNDT SE E VARDSHTIR T TO MBAJM ME SHpejtësinë e Tyre.

T EV GJITH ISHIN T N GATISHT T SHIKOJN NOT SE NUK jam i ngadaltë dhe që më dhuroi shumë besim. SHASJE SALAHUT DHE MANE, Unë Mundohem të Absorboj gjithçka që më dhanë. V BLLEZRIT E MI, VIRGJILA DHE GINI EDHE M NDIHMONI SHUM.

Falë shpejtësisë së tij, djali ynë bëri një punë të mirë. Me Trent Alexander-Arnold tashmë mbi të, ngritja e papritur e Ki-Jana Hoever çoi në Nathaniel Clyne rënie me Liverpool. Holandezi i ri ishte përgjegjës për ish-mbrojtësin e djathtë të Anglisë që la Reds.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ki-Jana Hoever Bio - Historia e Suksesit: 

Viti 2019 u bë një pikë kthese për karrierën e Hollandezit. Larg detyrave të Liverpool, ai vazhdoi të marrë pjesë në Kampionatin Evropian U17 në Irlandë. Ki-Jana ndihmoi Hollandën të fitonte turneun, i cili u kontestua me Italinë në finale.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë
Suksesi i hershëm kombëtar i Ki-Jana Hoever. Kampionati Evropian UEFA Under 2019 i vitit 17.
Suksesi i hershëm kombëtar i Ki-Jana Hoever. Kampionati Evropian UEFA Under 2019 i vitit 17.

Pas fitores, ai u emërua në mesin e Ekipit të Turneut. Duke u kthyer në Liverpool, Hoever vazhdoi të jetonte deri në bujë që e rrethoi. Në asnjë kohë, ylli në rritje nënshkroi një kontratë profesionale afatgjatë me Reds.

Ti, jo një pjesëmarrës i plotë, Ki-Jana Hoever ishte i lumtur kur pa që emri i tij po futej në listën e legjendave që fituan trofetë e tyre më të mëdhenj të dekadës.

Vetëm dy muaj pasi ai nënshkroi një kontratë pro Liverpool, mbrojtësi i mprehtë filloi të fluturonte shumë. Në moshën 17 vjeç, tetë muaj dhe dhjetë ditë, Ki-Jana Hoever u bë lojtari i katërt më i ri që shënoi për Liverpool, pas Ben Woodburn, Michael Owen dhe Jordan Rossiter.

LEXO
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sapo e arriti nderin, një admirues i vjetër ndezi përsëri interesin e tij për të. Aftësia e Hoever për të lexuar lojën, aftësia e tij ajrore, shpejtësia dhe gjakftohtësia e bënë Nuno Espirito-Santo ta vendosë atë si një përparësi kryesore të transferimit.

Pas largimit të Matt Doherty në Spurs, Ki-Jana Hoever u transferua në Molineux. Nga ana tjetër, Liverpool nënshkroi Wolves ' Diogo Jota. Holandezi i ri mbajti fanellën numër dy të Doherty.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Ki-Jana Hoever, ai është përshtatur me një jetë të re në qytetin e Wolverhampton. Për më tepër, ai e paraqet veten si një garë e madhe për të Nelson Semedo. Deklarata e Ki-Jana pasi u bashkua me klubin tregon shumë për ambiciet e tij të mëdha.

Për shumë tifozë, është vetëm çështje kohe para se ai të bëhet mbrojtës i djathtë i Wolves dhe Netherland. Më e rëndësishmja, mbrojtësit më të mirë të djathtë në botë. Pjesa tjetër, siç themi, e Hoever's Bio është histori.

LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth të dashurës dhe gruas së Ki-Jana Hoever:

E para dhe më e rëndësishmja, nuk mund të mohohet që dikush aq i bukur sa Ki-Jana duhet të jetë beqar. Pas mbrojtësit të lezetshëm Hollandez, ekziston një e dashur joshëse. Ki-Jana është aq shumë në dashnoren e tij të hijshme dhe të lakuar.

Njihuni me të dashurën e Ki-Jana Hoever. Këto të dyja janë vetëm të përputhshme për secilën.
Njihuni me të dashurën e Ki-Jana Hoever. Këto të dyja janë vetëm të përputhshme për secilën.

Hoever dhe e dashura e tij filluan takimin si adhurues të fëmijërisë. Të dy kanë kërkuar bekime marrëdhëniesh nga prindërit e tyre, të cilët pajtohen se jetojnë së bashku.

E dashura e Ki-Jana Hoever është një person vetëmohues që nuk bën asgjë më shumë sesa sigurimi i mbështetjes emocionale për burrin e saj. Ajo e bën këtë edhe ti, do të thotë të vësh jetën dhe karrierën e saj në pritje. Të dyve u pëlqen të vizitojnë destinacionet e pushimeve të Bregdetit.

LEXO
Fabinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kjo është mënyra më e mirë që ata kënaqen me veten e tyre.
Kjo është mënyra më e mirë që ata kënaqen me veten e tyre.

Duke gjykuar nga mënyra se si këta të dy po e shijojnë marrëdhënien e tyre, ne jemi të sigurt për një gjë. Një propozim dhe martesë do të ishin hapat e tyre të ardhshëm zyrtarë.

Ki-Jana Hoever Jeta personale:

Përveç të qenit një mbrojtës i shpejtë i djathtë, njohja me personalitetin e tij jashtë futbollit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje më të mirë të tij. Tani pyetja… Kush është Ki-Jana Hoever?

Jeta personale e Ki-Jana Hoever - SHPJEGUAR.
Jeta personale e Ki-Jana Hoever - SHPJEGUAR.

Gjëja e parë e parë, ai posedon mes një Zodiakut Bricjap. Gjithçka në lidhje me Ki-Jana përfaqëson kohën dhe përgjegjësinë. Futbollisti holandez zotëron një gjendje të brendshme të pavarësisë që i mundëson atij të marrë vendime të shpejta pozitive dhe përparim në karrierën dhe jetën e tij personale.

Siç vërehet në Biografinë e tij, Ki-Jana filloi të binte dakord për transferime të huaja në një moshë shumë të butë 16 vjeç. Ti je një person i padurueshëm, ai nganjëherë dëshiron një ndryshim të mjedisit. Me mbështetjen e prindërve dhe anëtarëve të tjerë të familjes, ai deri më tani ka marrë disa vendime solide dhe realiste.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sens humori:

Mos u mashtroni nga mënyra se si ai shpesh bëhet serioz në fushë - me atë fytyrë të fortë. Ki-Jana është një individ kaq i ftohtë dhe me një sens të shkëlqyeshëm humori. Ne e morëm vesh atë kur ai mori tifozët në një turne përpara Raundit të 2019 të Kupës së Botës FIFA U-17 të Hollandës 16 kundër Nigerisë.

Ki-Jana Hoever Stili i jetesës:

Të gjithë jemi të njohur me faktin se ai është me sjellje të butë dhe i paduruar. Përndryshe, Ki-Jana do të kishte qëndruar me Ajax dhe Liverpool. Këtu, ne do t'ju tregojmë për stilin e jetës së tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Rreth Shtëpisë së tij:

Pavarësisht nga mijëra paund që hynë në xhepat e tij, Ki-Jana dikur jetoi një jetë modeste në apartamentin e tij me çelës të ulët. Fotografia më poshtë përmbledh se si ai e sheh jetën - si një djalë i përulur. Ki-Jana dhe e dashura e tij ndajnë atë që duket si një shtëpi e vogël.

Shtëpia e Ki-Jana Hoever thotë shumë për stilin e jetës së tij.
Shtëpia e Ki-Jana Hoever thotë shumë për stilin e jetës së tij.

A ka ai një makinë?

Falë një edukate të mirë, Ki mbetet kaq i përulur dhe i bazuar. Ai ndjen se nuk ka nevojë për makinë në këtë fazë të jetës së tij. Djali ynë do të preferonte të udhëtonte ose të merrte biçikletën e tij në stërvitje.

Ki-Jana Hoever është një djalë kaq i përulur që jeton një mënyrë jetese të thjeshtë.
Ki-Jana Hoever është një djalë kaq i përulur që jeton një mënyrë jetese të thjeshtë.

Jeta familjare Ki-Jana Hoever:

Mbrojtësi i lindur në Amsterdam mbështetet te prindërit e tij për vendimin e rëndësishëm që ai merr në lidhje me karrierën e tij. E vërteta është, Ki-Jana i sheh ato si një nga bekimet më të mëdha të jetës. Kjo pjesë sjell më shumë fakte mbi to.

LEXO
Leander Dendoncker Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për prindërit e Ki-Jana Hoever:

Si shumë baba dhe nënë të tjerë, nuk ishte e lehtë për Ivan dhe Marianne të shihnin fëmijën e tyre të vetëm që lëvizte në Liverpool kaq i ri. Duke ardhur në Angli në moshën 16 vjeç, prindërit e Ki-Jana Hoever e prezantuan atë në një familje nikoqire. I riu u lidh mirë, një arritje që ndihmoi të mësonte kulturën britanike. Gjithashtu, djali ynë mësoi se si të hante më shumë proshutë dhe vezë.

Marianne dhe Ivan shpesh vizitojnë Ki-Jana gjatë fundjavave - përveç gjatë Corona. Në atë kohë të vështirë, mamaja e Hover siguroi që djali i saj të merrte mësime shtesë gatimi përtej Pastave, të preferuarit të tij. I riu dikur tha;

Për fat të mirë, unë ha në klub kur prindërit e mi dhe vajza nuk janë rreth. GJAT KOVIDIT, M TN KOH P TOR TED PEDRDORUR P TOR T JETUAR VETM.

Përvoja e babait dhe mamasë në debutimin e tij:

Më 7 Janar, Ji-Jana bëri debutimin e tij në Liverpool si një 16-vjeçar. Prindërit e tij panë nga Amsterdami. Në kundërshtim me pritjet e tyre, ata kishin shpresuar që ta kishin atë në fushë në minutat e fundit. Çuditërisht, ata u tronditën kur panë atë duke u plotësuar për të dëmtuarin Dejan Lovren në minutën e 6-të të lojës. Me fjalët e një shoku të familjes;

NENA E MARIJES S K KI-JANUSTS VETM VJENI CRAZY.

P IVR Ivanin e tij, kjo ishte 84 minutat më të vështira të jetës së tij. Ishte kaq e frikshme, sepse KI u tha të luante në mënyrë qendrore dhe jo të drejtë prapa.

FALEMINDERISHT, Djaloshi bëri shumë mirë, dhe LIVERPOOL mbijetoi ndeshjen.

Urimet e fëmijërisë për babanë dhe nënën e tij:

Si djalë, Ki-Jana premtoi - se kur të bëhet një profesionist, ai do të sigurohet që prindërit e tij nuk do të duhet të punojnë më. Tani këtu ai atje, por Ivan dhe Marianne gjithmonë insistojnë që ata duhet të punojnë. Pas daljes në pension nga loja, Ki-Jana shpreson të bashkohet me ta në Amsterdam.

LEXO
Andre Onana Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Faktet e Ki-Jana Hoever:

Këtu, ne do t'ju tregojmë më shumë gjëra që nuk i dini kurrë për Ki-Jana Hoever. Isshtë pjesa përmbyllëse e Biografisë së Hollandezit të shpejtë.

Fakti # 1 - Ai ka një këngë të bukur nga Wolves Fan:

Tifozët britanikë të futbollit shpesh renditen në numrin një kur bëhet fjalë për brohoritjet më të zgjuara nga mbështetësit. Tifozët e Ujqërve kanë bërë një për Ki-Jana Hoever. Ka titullin - 'Ki është Holandezi në anën tonë të djathtë' Këtu shkon kënga;

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 2 - Kuptimi i tatuazhit të Ki-Jana Hoever:

Artet e tij të trupit tregojnë historinë e tij. Në krahun e majtë të Ki-Jana mban tatuazhe, të cilat përfshijnë sa më poshtë. Së pari, emrat e prindërve të tij. Së dyti, data e vdekjes së gjyshes së tij.

Fakti # 3 - Sa bën ai çdo sekondë:

Që kur keni filluar shikimin Bio e Ki-Jana Hoever, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0
BANESORENdarja e pagës së ujqërve ()
Në vit:£ 2,100,000
Për muaj:£ 175,000
Në javë:£ 40,322
Në ditë:£ 5,760
Në orë:£ 240
Cdo minute:£ 4
Çdo sekond:£ 0.07
LEXO
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nga vjen Ki-Jana Hoever, një qytetari mesatar holandez që fiton 36,500 euro në vit do të duheshin 67 vjet për të fituar atë që futbollisti bën një vit me Wolves.

Fakti # 4 - E ardhmja e FIFA:

Nëse po kërkoni të ndërtoni një skuadër rreth disa prej të rinjve më të mirë në FIFA, ne rekomandojmë yje si Ki-Jana dhe Joshua Zirktzee. Këta djem do të ndihmonin në transformimin e ekipit tuaj. Mos u mashtroni nga vlerësimi dhe potenciali i përgjithshëm aktual i Ki-së, pasi ai është shumë më tepër sesa kaq kur e përdorni në fushë.

LEXO
Leander Dendoncker Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Këtu është prova e testit të rritjes FIFA të Ji-Jana Hoever që do t'ju bëjë të kuptoni se ai është një nga xhevahirët më të fshehur për një mbrojtës të djathtë. Vini re, një video e udhëtimit të tij nga një adoleshent nervoz në një super yll.

Fakti # 5 - Feja e Ki-Jana Hoever:

Besimi mbizotërues i Surinamit, nga vjen familja e tij, është krishterimi. Ki-Jana bashkohet me shumicën e të krishterëve Surinamezë Hollandezë. Ju keni lindur në një shtëpi të krishterë, futbollisti vështirë se tregon publikisht besimin e tij fetar.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakti # 6 - Agjenti i Ki-Jana Hoever:

Sipas TransferMarket, SEG - Sports Entertainment Group kujdeset për çdo aspekt të karrierës së Ki. Ata e bëjnë këtë pse e lejojnë atë të përqendrohet në lojën e futbollit. Interesante, disa nga klientët më të mëdhenj të kompanisë janë Memphis Depay, Futbollist danez - Kasper Dolberg Quincy Promes.

Kërkimet biografike dhe përgjigjet e Wiki:

Për të ndihmuar me një përmbledhje të shpejtë të Kujtimeve të tij, ne kemi përgatitur Wiki Table tonë për konsum tuaj.

Kërkimet biografikePërgjigjet e Wiki
Emrat e Plotë:Ki-Jana Delano Hoever
pseudonimi:Ki
Mosha:19 vjeç dhe 3 muajsh.
Data e lindjes:Ditën 18th të janarit 2002
Vendi i lindjes:Amsterdam, Netherlands
prindërit:Marianne Hoever (Nëna) dhe Ivan Hoever (Babai)
vëlla:Asnjë vëlla ose motër
Origjina Familjare:Suriname, një vend në Amerikën e Jugut.
Kombësia:Hollanda dhe Surinami.
Agjenti:SEG - Grupi Sportiv i Argëtimit
Te ardhura neto:2 milion paund (2021 Statistikat)
Gjatesia:1.83 metra OSE 6 këmbë 0 inç
Edukimi:Shkolla e Liceut Berlage
Shenja e Zodiakut:Bricjapi
Pozicioni i Vërtetë i Lojërave:Mbrojtës qendror dhe mbrojtës i djathtë
Feja:Krishterimi
Akademitë e ndjekura:AZ, FC Utrecht dhe Liverpool
LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Një djalë që fillon të luajë futboll thjesht me idenë për t'u bërë një profesionist nuk mund të ketë sukses pa ambicie të mëdha. Ki-Jana - si Ademola Lookman - kishin ambicie të vazhdueshme për të shkëlqyer. Kjo e ka bërë atë të arrijë përparim të dukshëm në jetën e tij profesionale. Futbollisti holandez ka arritur shumë në karrierën e tij pavarësisht moshës së tij të re - i lindur në 2002.

Biografia jonë e Ki-Jana Hoever bën një gjë. Se duhet të kemi një dëshirë të etur ose të fortë për të përmbushur gjërat. Për më tepër, nëse kemi frikë të bëjmë ndryshime, përballemi me rrezikun e rritjes së kufizuar. Lëvizja e Ki nga Ajax, Liverpool dhe më pas te Wolves ilustron qasjen e tij të patrembur për të kërkuar rritje.

LEXO
Quincy Promeson Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duhet që Lifebogger të përgëzojë prindërit e tij - Marianne dhe Ivan. Ato janë ndikimi kryesor në zhvillimin e karrierës së Ki-së. Për të mos harruar gjyshen e tij, për të cilën ne besonim se ka gjithashtu një rol në fëmijërinë e tij të lumtur.

Faleminderit që morët kohë për të tretur Bio-n tonë në Ki-Jana Hoever. Në Lifebogger, ne përpiqemi për saktësi në shpërndarjen e historive rreth Lojtarët Hollandezë të Futbollit. Na njoftoni me mirësi (koment ose përmes kontaktit) nëse vëreni diçka që nuk duket si duhet në Historinë tonë Ki-Jana Hoever.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet