Kevin De Bruyne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kevin De Bruyne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'Ginger Pele'. Historia jonë e fëmijërisë Kevin De Bruyne plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Legjendës së Futbollit të Manchester City përfshin historinë e tij, historinë e jetës para famës, jetën familjare dhe shumë fakte pak të njohura OFF dhe ON-Pitch rreth tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Po, të gjithë e dinë që Kevin De Bruyne është një nga prodhuesit më të mirë të avancuar të ditëve moderne, por vetëm pak dinë shumë për Biografinë e tij, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Kevin De Bruyne Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Kevin De Bruyne lindi më 28 qershor 1991, nga Herwig De Bruyne (babai) dhe Anna De Bruyne (nëna). Ai lindi një Kaukazian i Bardhë i cili formon pakicën e etnisë së bardhë të Belgjikës. Ai ishte një fëmijë i veçantë, një i destinuar të ishte i madh që në lindjen e tij.

Kevin kaloi pjesën më të hershme të fëmijërisë së tij duke vizituar Ealing, Angli, ku banonte familja e nënës së tij dhe Afrika nga erdhi mamaja e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pushime të tjera u përjetuan në Burundi dhe Bregu i Fildishtë, ku ndodheshin degët e kompanisë së naftës të familjes së tij. Gjyshi i tij (nga ana e nënës së tij) është një investitor i madh i naftës në Afrikë.

Kevin De Bruyne Biografia - Ngritja e Famës Story:

Kevin filloi të luajë futboll në Drongen, Belgjikë në një moshë të re të 4 në qytetin e tij Gent, ku ai jetoi me prindërit e tij. Ai kishte një fillim të mirë për ndeshjen.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leroy Sane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rritja e ndërkombëtarit belg ka qenë meteorike që nga fillimi i tij i hershëm. Vinte nga dy atribute kryesore; E para është punë e vështirë dhe e dyta është vendosmëria.

Shija e parë e yllit të Kevin De Bruyne erdhi nga përkushtimi i tij shembullor për të arritur lartësi të mëdha. Puna e tij e palodhur në klubin e tij të të rinjve solli shumë sukses të cilat nga ana tjetër ndoqën vëmendjen e mediave. Ai u pa si e ardhmja e futbollit belg.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjatë kësaj periudhe, Belgjika ishte e lodhur nga stoku i vjetër i lojtarëve për shkak të jopopulloritetit të tyre në rritje. Ata kurrë nuk kanë bërë mirë në futboll.

Vendit i duhej një revolucion futbolli nga baza. Kevin u vu në dukje si një fëmijë i cili mund të merrte pjesë në majë të një personi të tillë.

Fëmija çuditshëm e pa veten përballë mediave në çdo kohë. Ai do të përballej me disa seanca intervistimi si para ashtu edhe pas ndeshjeve të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rritja e tij meteorike u pasua gjithashtu nga interesi i skautëve në sistemin belg të futbollit rinor.

Çdo klub i të rinjve e donte atë. Kevin përparoi shpejt dhe u bë një nga futbollistët më të preferuar të të rinjve në vend.

Në moshën 14 vjeç, ai la pas jetën e tij në shtëpi në fshatin Drongen jashtë Gentit. Atje ai u bashkua me akademinë e Genk dhe pa familjen e tij vetëm gjatë fundjavave.

Kjo ishte periudha kur ai mësoi se si të qëndronte i pavarur. Ndërsa ishte atje, ai bëri miqësi me një familje që kujdesej për të. Në moshën 14 vjeç, Kevin mund të administronte veten.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai nuk u pagua shumë por menaxhoi atë që kishte. Sipas Kevin, “Menaxhimi i vetvetes time diçka që më mësuan prindërit. Unë nuk jam dikush që harxhon shumë para në jetën time.

E mbaj për më vonë kur dua të bëj diçka, për pushime - sepse nuk kemi shumë kohë të lirë. Gjatë sezonit jam në shtëpi. Unë i gatuaj vetes ushqim të mirë. Jam i lumtur. Unë kam jetuar vetëm nga mosha 14 vjeç. ”

Largimi në shtëpi për të pastruar ëndrrat e karrierës së tij profesionale u paguan. Ti ishte shumë i ri kur mori vendimin. Për Kevin, e saj me të vërtetë ka arritur një rrugë të gjatë në një kohë të shkurtër. Gjyshja e tij me të vërtetë ndiente për të. Ajo e vizitoi shpesh.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kevin De Bruyne Jeta Familjare:

BABAI: Babai i Kevin De Bruyne Herwig De Bruyne menaxhon karrierën e djalit të tij.

Menaxhimi i punëve të djalit të tij jashtë fushës në një mënyrë të përsosur i ka bërë të dy palët të pasurojnë përralla.

Herwig De Bruyne Snr është një biznesmen dhe negociator intensiv që ka hartuar me sukses master planin e karrierës së djalit të tij. T

e tij ka marrë një efekt të valëzuar mbi djalin e tij, duke e bërë atë të fitojë paga më të larta dhe gjithashtu kanë rezultuar në një rritje në marrëveshjet e sponsorizimit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Salomon Kalou Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Herwig është gjithashtu në gatishmëri të plotë për të kritikuar këdo që i sulmon bijtë e tij sa i përket karrierës së tij të futbollit.

Ai ka shkarkuar një herë të shtëna paralajmëruese Jose Mourinho në kritikat e tij të pandjeshme ndaj djalit të tij. [DETYRAT E PLOTË TË JOSE MOURINHO KOMENTI ËSHTË DISKUTUAR MË POSHTE]

nËNA: Nëna e tij e ka origjinën nga Mbretëria e Bashkuar (Aty ku kanë lindur prindërit e saj) por ka lindur në Burundi, Afrika Lindore, ku ndodhet një nga firmat e naftës të familjes së saj. Kjo nënkupton që rruga e djalit të saj mund të gjurmohet në Afrikë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nathan Ake Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Anna De Bruyne lindi djalin e saj futbollist në moshën 18 vjeç. Kjo shpjegon pse ajo ende duket shumë e re. Ajo është një profesionist në Inxhinierinë e Naftës.

Ajo e ndoqi babanë e saj dhe mirëmban kompanitë e tij në Burundi (Afrika Lindore) dhe Bregu i Fildishtë (Afrika Perëndimore).

Ajo kaloi shumicën e viteve të saj të rritjes në një vend pa dalje në det të Afrikës Lindore para se të udhëtonte në Belgjikë ku u takua dhe ra në dashuri me babanë e Kevinit, Herwig De Bruyne Snr.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nathan Ake Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ti prindërit e Anna De Bruyne jetojnë në rrethin e Londrës në Ealing. Kjo ishte ajo ku Kevin merr pushimet e Krishtlindjeve me mamanë e tij siç u përmend më herët.

Sa i përket mbështetjes së djalit të saj, Anna De Bruyne gjithashtu kalon shumicën e kohës duke vizituar stadiume për të parë dhe mbështetur djalin e saj duke luajtur futbollin e tij.

Kevin vështirë se shkon në dhomën e zhveshjes direkt pas ndeshjeve. Ai shumicën e rasteve gjen kohë të jetë me nënën e tij. Idealja, ajo i jep atij puthje të ngrohta pas çdo ndeshje futbolli.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

vëlla: Ai gjithashtu mori një vëlla ose motër, emri i të cilit është Stefanie De Bruyne. Ajo i ngjan nënës së saj ndërsa vëllai i saj - babai i tyre.

Kevin De Bruyne Jeta e Marrëdhënies:

Kevin De Bruyne është aktualisht i martuar me Michele Lacroix si në kohën e shkrimit. Pa dyshim, ajo është shumë e bukur. Ajo është një shembull i bukurisë dhe përsosmërisë. Kevin e do atë për shumë arsye.

Të dy palët u takuan pas çështjeve të marrëdhënies së tij me ish-shoqen e tij vajzë. Ata gjithashtu u takuan pas mikut të tij më të mirë (Thibaut Courtois) e tradhtoi duke fjetur me ish-in e tij [Detajet e plota më poshtë].

Kevin ka qenë një njeri shumë i lumtur që kur filloi lidhja e tij me Michele. Ajo ka qenë gjysma e tij më e mirë. Michele është dikush që e ka bërë atë të jetë njeriu që ka ëndërruar gjithmonë të jetë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ajo ishte një nga arsyet që ai e la Chelsea te Wolfsburg. Michele Lacroix ishte zonja që ndreqi zemrën e thyer të Kevinit dhe shëroi traumën e tij emocionale e cila e gjuante atë për një kohë të gjatë.

Ai kurrë nuk është i turpshëm për të shfaqur dashurinë e tij për të, sidomos përpara turmës.

Nëna e Kevin është në mbështetje të plotë të marrëdhënies së tij me të. Të dy janë miq të mirë dhe janë parë duke parë dhe mbështetur djalin dhe të dashurin e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Miqësia e tyre ishte një nga arsyet që Kevin vazhdoi të niste një plan martese me Michelle. Kevin gjithmonë ka dashur një grua që do të ishte afër mamasë së tij.

Në vitin 2016, Ajo postoi lajmin e fejesës së saj me Kevin De Bruyne në Instagramin e saj. Kevin u martua me Michèle Lacroix në 2017.

Para martesës së tij, Manchester City Star po luftonte për formën në klubin e tij. Ai ishte mjaft i mërzitur për performancën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yaya Toure Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Martesa e Kevin me Michele ishte diçka që i ktheu një buzëqeshje në fytyrë duke çuar në një rikthim të shpejtë të formës. Pas martesës së tij, përfaqësuesi belg e largoi partnerin e tij për një pushim romantik në Paris.

Ju keni qenë të bekuar me një djalë para martesës së tyre të cilën ata e quajtën Mason Milian De Bruyne.

Kevin pëlqen të shijojë një nga sesionet piknik me djalin e tij. Ata duan të shkojnë pa këmisha.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përveç lidhjes së djalit të babait, të gjitha partitë janë parë gjithashtu duke pasur kohë të lumtur.

Kevin De Bruyne Fakte të Biografisë - Grindje me Thibaut Courtois:

Kevin ishte dikur i dashuruar me Caroline Lijnen. Ata ishin në lidhje për 3 vjet para se marrëdhënia e tyre të prishej nga Thibaut Courtois i cili dikur konsiderohej si një mik i besuar i Kevin. Fjetja me të dashurën e tij ndezi fillimin e grindjes së tyre. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Salomon Kalou Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Ish e dashura e Kevin de Bruyne Caroline Lijnen tregon se ajo vazhdoi ta tradhtonte atë me mikun e tij më të mirë Thibaut Courtois pasi vetë Kevin kishte një lidhje me ish-shoqen e saj më të mirë.

Thashethemet rreth një trekëndëshi dashurie midis Lijnen dhe Kevin filluan për herë të parë në Prill 2013, por ajo tani ka folur.

Lijnen konfirmoi se ajo ishte intime me Courtois, të cilin e takoi në Madrid, pasi De Bruyne pranoi se ai e tradhtoi atë me ish-shoqen e saj më të mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ajo gjithashtu pranoi se Courtois i dha asaj trajtimin më të mirë emocional ndonjëherë, llojin që ajo nuk mund të merrte nga de Bruyne.

Në fjalën e saj për Kevin "Thibaut Courtois më dha brenda një nate atë që nuk mundje për 3 vjet" 

Ajo pretendoi se Kevin e tradhtoi së pari dhe ajo ia ktheu. Ajo gjithashtu pretendoi se prindërit e tij ishin të vetëdijshëm për mashtrimet e tij, por nuk mund të bënin ose të thoshin asgjë. Në vend të kësaj, ata e mbështetën djalin e tyre ndoshta sepse ai është një yll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leroy Sane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas Lijnen në fjalët e saj për botimin belg Story Magazine… ajo tha

“Unë nuk kam thënë asgjë për muaj me radhë sepse nuk mund të thosha asgjë, pasi prindërit e Kevin thanë se do të ndërmerrnin veprime ligjore nëse unë do të jepja historinë time. 

Kevin ishte krenar të më thoshte se ai kishte një lidhje me mikun tim të vjetër të ngushtë. Unë i dhashë atij zgjedhjen: ajo ose unë. Isha gati t’i jepja një mundësi tjetër, por marrëdhënia jonë nuk ishte kurrë e njëjtë më pas.

Isha nën presion. Ndjeva se isha në kafaz. Vendosa të mos heshtja më. Kjo ishte arsyeja pse unë shkova në Thibaut friend për këshillim.

Thibaut më ngushëlloi dhe e shfrytëzoi rastin për të treguar emocionet e tij që më ka fshehur. Ai më ofroi atë që nuk kisha marrë gjatë një lidhje tre-vjeçare me Kevin.

Ai më bëri të ndihem si një grua e vërtetë. Me Thibaut, mund të flisja për gjithçka dhe gjithçka. Ai madje përgatiti për mua vakte të shijshme. Kevin kurrë nuk e bëri atë për mua. ” 

Ndërkohë, Courtois dhe de Bruyne kurrë nuk i zgjidhën mosmarrëveshjet e tyre që nga incidenti. Kjo ishte një nga arsyet që Kevin humbi formën e tij në Chelsea FC.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Salomon Kalou Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

De Bruyne u ndje i shkatërruar për atë që i bëri shoku i tij më i mirë, Thibaut. Ai mund të kishte qëndruar në Chelsea për të luftuar për vendin e tij. Por emocionet e tij nuk mund ta lejonin atë.

Kjo ishte arsyeja pse ai u largua nga klubi dhe pse u kthye si një rival. Marrëdhënia e tij me Michele Lacroix ndreqi ndjenjat e tij.

Kevin De Bruyne Fakte të Biografisë - Mendimet e tij për Premier League:

Me fjalët e Kevin

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Leroy Sane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

“Premier League është pa dyshim më e mira, por është shumë e vështirë për djemtë e rinj të futen në kampionat. Unë nuk shoh kaq shumë lojtarë anglezë që luajnë jashtë vendit.

Ndikimi i lojtarëve tanë që janë këtu po na ndihmon në Belgjikë. Ndoshta mund të ndihmojë gjithashtu që lojtarët e Anglisë të shkojnë jashtë vendit. Lojtarët më të rinj këtu shkojnë në Kampionat [me huazim].

Ndoshta është më mirë të shkosh në kampionatin më të mirë në Gjermani - ky është një nivel vërtet i lartë. Ka edhe shumë ekipe të mira dhe ju mund të mësoni atje. Muchshtë shumë më mirë të luash në Gjermani sesa të luash në Kampionat.

Tashmë kam dëgjuar që anglezëve u pëlqen të qëndrojnë në Angli. Ndoshta është diçka e tillë, nuk e di me siguri ”.

Ndoshta, ai ka një pikë. Shumë lojtarë të rinj që vijnë në Angli nga kombet e tjera të futbollit evropian kanë pasur sukses.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Yaya Toure Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e De Bruyne ka dhënë një shembull për këtë. Ai e arriti suksesin e tij në një vend tjetër përveç tij. Sot, ai flet rrjedhshëm tre gjuhë, përkatësisht Hollandisht, Frëngjisht dhe Anglisht. Gjerësia e mësimit të tij të futbollit është mbresëlënëse.

Kevin De Bruyne Fakte të Biografisë - Pse Ai E pëlqen Londrën:

Peshtë me vend të theksohet se shtëpia e gjyshit të Kevin në Ealing është vetëm 10 milje larg Stamford Bridge. Ai i kaloi Krishtlindjet atje si fëmijë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kevin ishte pjesë e ekipit të Genk që luajti Chelsea në një ndeshje të caktuar të Champions League vite më parë. Para ndeshjes, familja e tij kishte një ribashkim të veçantë në Londër.

Ata mblidhen për të parë për të parë atë lojë atë ditë. Sipas Kevin, "E kam dashur Londrën që nga ajo ditë. Ju nëna ime ka një mentalitet anglez, por jam plotësisht belg.

Vendimi i tyre për tu bashkuar për mua më bëri të ndihesha aq e dashur nga familja. Kjo ishte një arsye kryesore pse u bashkova me Chelsea FC. Një klub kaq afër shtëpisë ”

Kevin De Bruyne dhe Mourinho Feud:

La Daily Mail raporton se Kevin filloi në 5 ndeshje për Chelsea dhe ai ishte në stol nga ndeshja e 6-të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur u ballafaqua Mourinho për të pyetur pse ai u benched .. Boss Chelsea Jose Mourinho thuhet se tha,

“Kevin, ti nuk stërvitesh mirë. Për më tepër, ju jeni të traumatizuar emocionalisht me çështjet e marrëdhënieve tuaja.

Ju duhet të zhvilloni durimin me jetën në stol. Merrni veten bashkë dhe nuk do të uleni në stol."

Ky ishte Jose Mourinho i ashpër në përgjigje të pyetjeve të konfrontimit të Kevin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Raportet treguan se ishte babai i Kevin, Herwig De Bruyne gjithashtu shtyu më shumë duke kërkuar që djali i tij të luante me ekipin e parë.

Ai madje organizoi disa konferenca për shtyp që synonin të diskutonin çështjen e mungesës së mundësive të djalit të tij dhe interesit të tij të ri për të lënë klubin. Kjo nxiti një përgjigje tjetër nga Jose Mourinho të cilën ai tha.

 “Jam lodhur nga shqetësimet e Kevin De Bruyne. Nëse keni një lojtar që troket në derën tuaj dhe qan çdo ditë që ai dëshiron të largohet, ju duhet të merrni një vendim.

Babai i tij e ka shtyrë djalin e tij të qajë që të bëhet një fëmijë i qarë. Ai ishte një fëmijë i mërzitur që humbi formën sepse nuk mund ta menaxhonte jetën e tij emocionale ”

Babai i De Bruyne, Herwig De Bruyne më vonë e mbrojti djalin e tij në përgjigje të Mourinhos "qaj zemer" përqesh duke thënë…

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kurt Zouma Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Jose Mourinho pretendon se djali im është" një fëmijë i mërzitur "është shumë keq për të. Ai vetëm tha se dëshiron të largohet sepse nuk po luante. Jo për shkak të jetës së tij emocionale. Mendoj se një pjesë e tij duhet të jetë çështje private ”.

Chelsea më në fund e shiti atë për £ 18m në Wolfsburg në Bundesliga.

Kevin De Bruyne Fakte të Biografisë - Vërtetimi i gabuar i Chelseat:

Ndërsa luajti për Wolfsburg, ai shënoi golat 16 dhe 27 ndihmon në një sezon. Kjo e ndihmoi atë të bëhej Bundesliga fushë e pastudiuar Lojtari i Vitit për 2015. Kjo u pasua nga kërkesa e tij për t'u kthyer në Premier Ligë.

Ishte në këtë moment që Chelsea FC u pendua që e shiti kurrë. Kjo ishte përgjigjja e Kevin për kthimin në Premier League.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fjalët e tij

"Unë jam një luftëtar. E mësova në Genk dhe e mësova atë në Wolfsburg. Tani po luftoj për t'u kthyer në Premier Ligë. Ndërsa në Manchester City, unë do të luftoj për të çimentuar vendin tim në ekipin e parë. Unë gjithashtu do të luftoj për të provuar Chelsea FC gabuar. "

Kjo me të vërtetë ai ka bërë.

Linja e Veshjeve KDB:

Kevin linjën e tij të veshjeve pop-up të quajtur 'KDB' e cila në partneritet me etiketën e veshjeve Cult Eleven.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Një pjesë e të ardhurave nga linja e tij e veshjeve dërgohen në Lojërat Olimpike Speciale. Kevin u bë ambasador për Lojërat Olimpike Speciale në fillim të vitit 2014. 

Komiteti i Olimpiadës Speciale ka shumë për të falënderuar Kevin për sa i përket mbështetjes financiare.

Qëllimi i tij është të mbështesë njerëzit me aftësi të kufizuara me mjedise të posaçme sportive. Kevin ka shpenzuar më shumë para duke i mbështetur ato se çdo person tjetër sportiv ka bërë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Faleminderit për leximin e Kevin De Bruyne Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë!

Regjistrohu
Njoftoni
2 Comments
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
1 vit më parë

Wir schauen immer Fussball! Wirklich dhe Hervorragender Spieler! Faleminderit!

KASAGALA YOSIA
vjet 3 më parë

Koment: Kevin De Brulyne është lojtari im më i mirë në botë dhe ai është një lojtar kombëtar i talentuar mesfushori më i mirë sulmues në planetin tokë