Kai Havertz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kai Havertz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia jonë e Kai Havertz ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e jetës së Kai. Lifebogger fillon nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio të Kai Havertz.

Po, ti dhe unë e dimë që ai është i talentuar teknikisht - një lojtar i plotë që është i kënaqur me topin në të dyja këmbët duke mos harruar aftësitë ajrore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Sidoqoftë, vetëm disa tifozë kanë parë Biografinë e plotë të Kai Havertz - të cilën ne kemi përgatitur. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me historinë e viteve të tij të hershme.

Kai Havertz Historia e Fëmijërisë:

Për Biografia Starters, gjermanishtja mban pseudonimin 'Alleskönner' që do të thotë 'Jack of all tregtitë'.

Kai Havertz lindi më 11 qershor 1999 nga nëna e tij, një avokat dhe baba, një polic, në qytetin e Aachen, Gjermani. Ai lindi si fëmija i tretë dhe djali i dytë jashtë bashkimit midis prindërve të tij.

Kai Havertz u rrit së bashku me vëllezërit e motrat e tij, një motër me emrin Leah dhe një vëlla që mban emrin Jan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Si fëmija i fundit i lindur i familjes Havertz, Kai u trajtua me shumë kujdes. Gjithashtu, ekziston një lidhje e fortë emocionale midis tij çdo familje e tij.

Pavarësisht nga profesioni i kërkuar i prindërve të Kai Havertz (Ligj dhe Policim), futbolli ka qenë gjithmonë ekuacioni i përbashkët i ndarë midis anëtarëve të familjes së tij. Ne do të hedhim më shumë dritë mbi këtë në pjesën e mëvonshme të Bio-s tonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historiku i familjes Kai Havertz:

E para dhe më e rëndësishmja, ai vjen nga një familje e rehatshme e klasës së mesme. Pas ditësh, një person që punon si avokat në Gjermani zakonisht fiton rreth 86,040 € në vit (Raporti i pagave-Explorer) Ky është një vlerësim i fitimeve të nënës Kai Havertz.

Nga ana tjetër (me babanë e tij), paga mesatare për një oficer policie gjermane është 32,500 € (Raporti i shkallës së pagës) Me këto statistika, ju do të jeni dakord me mua që prindërit e Kai Havertz, pa dyshim, kanë operuar atë që ne i referohemi si një shtëpi e rehatshme e klasës së mesme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Origjina e familjes Kai Havertz:

Shtetasi gjerman me etni të bardhë i ka rrënjët e prejardhjes së tij nga fshati Mariadorf, në veri të Aachen. Në rast se nuk e dinit, Aachen është qyteti më perëndimor në Gjermani, i vendosur afër kufijve të Belgjikës dhe Hollandës.

""

Ajo që askush nuk ju ka thënë për vendlindjen e Kai, Aachen:

A e dini?… Qyteti ishte viktimë e një prej Betejës Urbane më të madhe në Botë e njohur shpesh si 'Beteja e Aachen'.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, SHBA mundi forcat gjermane në qytet, duke e bërë atë qytetin e parë në tokën gjermane që u kap ndonjëherë. Kaq ka mjaft histori!

Si filloi futbolli për Kai Havertz:

Që nga fillimi, Policimi dhe Ligji nuk ishin vetëm profesioni kryesor në familjen e tij. Prindërit e Kai Havertz gjithashtu kishin një person të veçantë në shtëpinë e tyre (Granddad i Kai, Richard) i cili merret me kujdesin më të madh për foshnjën e shtëpisë - Kai.

Gjyshi Richard ishte një ish-futbollist dhe një trajner i cili bëri që e gjithë familja të dashurohej me këtë lojë.

E dinit?… Nuk ishte vetëm gjyshi i tij Richard, madje edhe babai i Kai Havertz dikur ishte i përfshirë në futboll (nivel amator).

Me të vërtetë, aktivitetet jo-futbollistike nuk shkaktonin shumë shpërqendrim pasi të gjithë në familjen Havertz ishin të çmendur nga futbolli.

Edukimi Kai Havertz:

Duke qenë një oficer i zbatimit të ligjit me orare të ngjeshura, babai i Kai ia la pjesën më të madhe të edukimit të djalit të tij babait të tij, Richard.

Kur ishte koha e duhur, gjyshi Richard e prezantoi nipin e tij me lojën e bukur.

Për më tepër, shtëpia e familjes është afër në një fushë futbolli të përdorur nga një ekip vendas sigurisht që ndihmoi në ndezjen e pasionit të Kai për futbollin.

Ja çfarë tha dikur gjermani për gjyshin, babanë dhe vëllain e tij që e ndihmuan atë të dashurohej me lojën.

"Gjyshi im më bëri vërtet të luaja futboll," tha Havertz një herë për bundesliga.com. Ai vazhdoi

Ai më ndihmoi të bëja hapat e mi të parë. Padyshim, babai dhe vëllai im gjithashtu bënë çmos për të më nxjerrë atje duke luajtur në moshë të re.

Në familjen time, të gjithë ishin futboll të çmendur, dhe ne ishim vetëm një familje futbolli.

Ne e donim futbollin dhe gjithçka rrotullohej rreth tij. Unë u rrita me lojën dhe kështu u zhvillua ky pasion. ”

Jeta e hershme e karrierës:

Në fshatin e vogël Mariadorf, Havertz i ri pothuajse çdo ditë do të lëvizë 100 metra nga shtëpia e tij familjare për të luajtur futboll nën drejtimin e Granddad. Ndonjëherë të dy praktikonin në shtëpi ose në kopshtin e familjes.

Në një moment, u bë e natyrshme që një 4-vjeçar Havertz të fillonte të luante për ekipin e tij lokal, Alemannia Mariadorf pasi e kuptoi këtë sport - të gjitha falë gjyshit të tij që e mbajti atë një domosdoshmëri, që Kai u rrit për t'u bërë një futbollist .

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mason Mount Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ndoshta nuk e dini kurrë ... Gjyshi i Kai, Richard Havertz, ishte kryetari për një kohë të gjatë në klubin e të rinjve - Alemannia Mariadorf.

Edhe ata që e njohën kanë thënë se ai ia dha dhuratën e tij për lojën nipit të tij. Për shkak se Kai ishte aq i mirë, ai u pozicionua në një grup moshë që është dy vjet mbi të tijën.

Biografia e Kai Havertz - Rruga drejt famës:

Në kohën kur Havertz ishte nëntë vjeç, familja e tij filloi proceset e kontaktimit me ekipet e futbollit ku ai mund të kishte një karrierë më konkurruese, veçanërisht në një klub rinor jashtë komoditetit të shtëpisë së tij dhe klubit të Gjyshit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në vitin 2009 - 10 vjeç - ai u bashkua me Alemannia Aachen, klubi më i madh në rajonin e tij.

I riu zgjati vetëm një vit në Aachen, megjithëse, jo sepse nuk ishte mjaft i mirë, por sepse ai kishte treguar se ishte shumë i mirë dhe mbi nivelin e klubit.

Në kohën kur ai filloi të ndihmonte klubin për të mbledhur medalje, Skautët e futbollit filluan ta konsideronin Kai seriozisht.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fati i Bayer 04 Leverkusen:

Ndërsa ishte ende në Alemannia Aachen, Kai pati një paraqitje kundër Leverkusen, një arritje që i ndryshoi fatin.

Siç pritej, ai ishte njeriu i ndeshjes. Trajneri i të rinjve të kundërshtarit të tij, Slawomir Czarniecki, e pa veten duke filluar një transferim për Kai.

Kai (një vit më i ri se shokët e tij të skuadrës) po luante për Alemannia Aachen nën 12 vjeç kundër Leverkusen nën 12 vjeç.

Pasi shënoi 3 gola në një shkatërrim 8-3, Slawomir Czarniecki, trajneri i të rinjve në Bay-Arena bëri gjithçka që ishte e mundur për Leverkusen për ta nënshkruar atë.

Biografia e Kai Havertz - Historia e Suksesit:

Ndërsa në moshën 11 vjeç, Kai e pa veten duke u bërë një lojtar i Bayer 04 Leverkusen. Që nga dita e tij e parë, ai filloi të shënonte me klubin - duke demonstruar aftësi të nivelit të lartë dhe aftësi të pakonkurueshme.

Përpjekjet e tij i dhanë nofkën 'Alleskönner' që do të thotë 'Jack i të gjitha tregtive' dhe në atë kohë, ai ishte shumë i shkurtër.

Duke u rritur i gjatë i përzier me famë të ëmbël:

Në fillim të karrierës së tij Bayer 04 Leverkusen, krijuesi me këmbë të majta kishte kapërcyer çdo pengesë në rrugën e tij, përveç një gjëje - trupin e tij - gjë që e bëri jetën aq të vështirë për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mason Mount Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kai erdhi përmes daljes së dhëmbëve dhe problemeve të rritjes së tepërt, duke parë veçanërisht këmbët e tij që rriteshin më shumë dhe shumë shpejt. Youngster i talentuar edhe me këtë ende e ndihmoi klubin e tij të fitonte titullin gjerman U17 në 2016 (18 gola në 26 ndeshje).

Nëntë muaj pas triumfit, Kai filloi të luante në ekipin e parë së bashku me partnerin e tij në krim Julian Brandt. Me ndeshjen e tij të parë, shokët e skuadrës së Kai u mahnitën - duke parë që kishin një talent të rrallë para syve të tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në moshën 19 vjeç, ai ndihmoi ta shtynte Bayern Leverkusen në Ligën e Kampionëve dhe në 21, ai u bë një udhëheqës i vërtetë - duke veshur shiritin e kapitenit.

Në kohën e shkrimit të Bio të Kai Havertz, ai sapo u bë E Frank Lampard-it Nënshkrimi i gjashtë i Chelsea pas Timo Werner, Hakim Ziyech, Ben Chilwell, Thiago Silva dhe Malang Sarr.

Pa dyshim, tifozët e Chelsea në asnjë kohë nuk do ta shihnin atë duke shfaqur talentin e tij astronomik. Pjesa tjetër, siç themi, tani është histori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Kai Havertz e pëlqen jetën - e dashura, gruaja, fëmija?

Ekziston një thënie se prapa një burri të suksesshëm, ka gjithmonë një grua. Në rastin e Kai Havertz, ekziston një WAG magjepsës i cili në asnjë kohë nuk do të bëhej gruaja e tij.

Këtu, ne do t'ju sjellim fakte rreth historisë së tij të takimeve dhe statusit aktual të marrëdhënies.

Rreth të dashurës së Kai Havertz:

Si fillim, djaloshi gjerman nuk dihet të ketë ndonjë grua në jetën e tij para se të takojë të dashurën e tij të bukur që quhet Sophia.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kai u takua dhe u dashurua me këtë vajzë gjatë mes-viteve të tij me Bayer 04 Leverkusen. Të dy dashnorët godasin shumë si një ndeshje të mirë dhe duket se ata ndoshta mund ta çojnë marrëdhënien e tyre në nivelin tjetër. Kjo fjalë për fjalë do të thotë; Sofia ka të ngjarë të jetë gruaja e Kai Havertz.

Aktualisht ndërsa shkruaj, zogjtë e dashurisë nuk kanë asnjë djalë ose vajza jashtë martese. Por, duke gjykuar nga mënyra se si ata ngjiten me njëri-tjetrin, është e sigurt se marrja e të dashurës së tij në alter për një martesë do të ishte hapi tjetër zyrtar i Kai.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Faktet e jetës personale:

Çfarë e bën Kai Havertz të shënojë? Uluni ulur ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të tij për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij.

Për të filluar, personazhi i Havertz është një përzierje e tipareve të zodiakut Binjakët dhe dashuria e tij për kafshët është jashtë kësaj bote.

Një thënie thotë, se ka pak ose aspak besnikëri në lojën moderne të futbollit. Kjo, megjithatë, nuk e merr parasysh qëndrueshmërinë e ndarë midis Kai dhe qenit të tij i cili duket të jetë shoku i tij më i mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shkon me të kudo dhe tifozët e Chelsea janë të ngazëllyer kur e shohin atë duke ardhur në Londër.

Kai Havertz Stili i jetës:

Analizat e pagës dhe modeleve të tij të shpenzimeve zbulojnë se Kai jeton një mënyrë jetese brenda mundësive të tij. Provat e një stili të tillë jetese pasqyrojnë shtëpinë e tij, koleksionin e makinave dhe aftësinë për të kaluar pushimet në vende të veçanta.

Makina e Kai Havertz:

Larg nga shikimi i tij duke goditur topin, Chelsea Star drejton Mercedes-Benz G-Class, ndonjëherë i quajtur G-Wagen.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
N'Golo Kante Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

A e dini? Ures prodhuesit e makinës kanë selinë e tyre në Stuggart, i cili është qyteti i lindjes së Timo Werner.

Jeta Familjare Kai Havertz:

Shpesh, presioni është mbi të lindurit e fundit për sa i përket përmbushjes së pritjeve të mëdha të prindërve të tyre.

Duke i kushtuar Kai kujdestarisë së Gjyshit të tij e ka bërë atë të fitojë sukses në mënyrën e tij. Në këtë pjesë, ne ju tregojmë më shumë rreth prindërve të Kai Havertz dhe pjesës tjetër të familjes së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Rreth babait të Kai Havertz:

Kryefamiljari dikur ishte një futboll në një nivel amator përpara se të ndërronte punën, për t'u bërë një polic.

Varja e çizmeve të tij para kohe nuk ishte ajo që ai dëshironte dhe sot, ai është krenar për të parë fëmijën e tij të fundit të lindur duke jetuar ëndrrat e tij.

Ai ndan një lidhje të ngushtë me babanë e tij të cilin e vlerëson si mbështetje të madhe dhe thelbësore për përparimin e tij në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Nënës së Kai Havertz:

Si një praktikues ligjor gjerman, ka të ngjarë të shohim Kai të marrë këshillat më të mira nga ana e ligjit. Kai i vlerëson nënës dhe avokatit të tij të madh që e paralajmëroi vazhdimisht të ishte modest dhe të përqendrohej veçanërisht në arsimimin e tij.

Në fillim, nëna e tre fëmijëve siguroi që Kai të përmbushte kërkesat e nevojshme për të për të përfunduar Diplomën e shkollës së mesme - të cilën ai e bëri në 2018.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Prandaj, i riu gjerman kaloi një kohë të rëndësishme jashtë fushës duke përfunduar shkollën e tij të mesme në mënyrë që të kënaqte mamanë e tij. Duke e konsideruar këtë kohë si momentin më të vështirë të karrierës së tij, njëherë gjermani tha;

“Provimet e shkollës sime të mesme erdhën në të njëjtën kohë kur luaja në Kupën Gjermane DFB. Unë pata një provim të Mërkurën pas një loje jashtë mbrëmjes të martën.

Ajo lojë shkoi në kohë shtesë dhe penallti. Duke shkuar në shtëpi relativisht vonë, e kuptoj që të nesërmen kishte një provim. Nuk dua të flas se si kaloi provimi ”

Rreth vëllezërve dhe motrave të Kai Havertz:

Futbollisti ka një vëlla dhe motër të cilët duken shumë më të vjetër se ai. Në foto më poshtë, vëllai i Kai Havertz, Jan duket se është më i madhi i familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
N'Golo Kante Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Nga ana tjetër Leah Havertz duket se është motra e vetme e futbollistit.

Pa shumë dyshime, Kai gëzon një marrëdhënie të ngushtë si me vëllain e madh ashtu edhe me motrën.

Rreth të afërmve të Kai Havertz:

Larg familjes së ngushtë të Havertz, më i popullarizuar mbetet gjyshi i tij me emrin Richard Havertz. Ekziston pak dokumentacion për xhaxhallarët, hallat dhe gjyshërit e tjerë.

Kai Havertz Fakte të pathëna:

Për të përfunduar kujtimet tona, këtu janë pak fakte të njohura ose të patreguara që rrallë shihni në Bio të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 1: Ndarja e pagës dhe fitimet e Chelsea për sekonda:

BANESORE / PAGAFitimet në Paund (£)
Në vit£ 7,291,200
Per Muajit£ 607,600
Në javë£ 140,000
Në ditë£ 20,000
Në orë£ 833
Për minutë£ 13.8
Për sekonda£ 0.23

Një person mesatar në Mbretërinë e Bashkuar do të duhet të punojë për 19 vjet dhe 11 muaj për të fituar atë që Kai merr në shtëpi çdo muaj për Chelsea FC. Gjeni më poshtë, pagat e tij ndërsa ora tingëllon.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo është ajo Kai Havertz ka fituar që kur ju filluat të shikoni Bio-n e tij.

£ 0

Fakti # 2: Falënderimet e FIFA-s:

Like Marc-Andre ter Stegen Thomas Muller, atributet e Havertz në FIFA janë hedhur mirë. Pa dyshim, ai është ndër lojtarët më të mirë të rinj për të nënshkruar në Modalitetin e Karrierës.

Fakti # 3: Dashuria për Pianon:

Larg futbollit, Havertz e zë veten duke luajtur instrument, i cili beson se është i mirë për trurin dhe inteligjencën e tij të përgjithshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Mason Mount Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 4: Feja Kai Kavertz:

Ashtu si shumica e fëmijëve nga Archen, prindërit e Kai Havertz e rritën atë duke iu përmbajtur doktrinave fetare të krishterimit. A e dini? Name emri i tij i mesëm 'Lukas' ka kuptimin biblik, që do të thotë 'Ndriçues' ose 'i bardhë'.

Wiki:

Përfundim:

Në të vërtetë, roli i gjyshit Richard ishte të donte dhe të ushqente nipërit e mbesat e tij. Si fëmijë, Kai i vogël përfitoi nga ajo dhe sot, ne e shijojmë atë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Të them të drejtën, Biografia e Kai Havertz na mëson se puna e palodhshme dhe qëndrueshmëria paguajnë.

Ky atribut, besojmë se erdhi nga prindërit e tij. Pasi të keni kaluar këtë kohë me ne, na tregoni me mirësi se çfarë mendoni për Biografinë e Futbollistit Gjerman në pjesën e komenteve.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet