Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një menaxheri futbolli i cili njihet më mirë me nofkën; 'Normal'. Historia jonë e fëmijërisë Jurgen Klopp plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të. Pa dyshim, Jurgen Klopp është i njohur për karizmën e tij dhe cilësinë e yjeve. Kur ai hyn në një dhomë, njerëzit marrin vëmendjen. Edhe ti ka një çmenduri të lehtë për të, të gjithë thjesht e duan mënyrën se si e do jetën.

LEXO
Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e fëmijërisë së hershme

Jurgen Norbert Klopp ka lindur në Shtutgart të Gjermanisë në janar 26th, 1963 për një baba, z. Norbert Klopp, i cili ishte një futbollist i mirë amator dhe nëna Elisabeth Klopp, e cila ishte një person shitës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Klopp kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij në fshatin Glatten të Pyllit të Zi Gjerman, ku ai dhe dy motrat e tij më të mëdha (Isolde Reich dhe Stefanie Klopp) u rritën nga prindërit e tij.

Klopp merrej vesh me të gjithë si fëmijë. Jeta e tij e hershme e fëmijërisë ishte përqendruar rreth një fjale "Besnik". Ai kurrë nuk pëlqen të ëndërrojë i madh. Ai gjithmonë vendoset për më pak si djalë. Kjo ishte me të vërtetë, forca e tij. Përkushtim dhe vetëmohim i vendit të tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Schurrle Plus Fakte të paqarta të biografisë

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Duke u rritur

Si djalë, Klopp thotë se çfarë thotë dhe do të thotë çfarë thotë ai. Ëndrra e djalërisë së tij ishte të bëhej një futbollist dhe një menaxher i shkëlqyeshëm i futbollit.

Ëndrra e tij e futbollit filloi kur u bashkua me ekipin e tij lokal të komunitetit gjerman Ergenzingen në moshën 16. Ai ishte besnik ndaj lojës që nga fillimi. Besnikëria ndaj tij do të thotë të përmbushësh këtë ëndërr të madhe në vendin e tij të dashur, Gjermani.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jurgen Klopp kur ishte shumë i ri mëson të mos e marrë kurrë veten shumë seriozisht dhe është i lumtur që është lojë fjalësh e shakave të të gjithëve. Ai beson se gjërat nuk mund të shkojnë gjithnjë sipas mënyrës së tij, por ai e merr veten dhe përpiqet përsëri. Ai duket rehat kur e hedh në çdo skenë. Si një djalë i mirë, ai e mban gjithmonë shtëpinë e tij mbi supe. Ai mendon para se të veprojë dhe nuk e lejon që emocionet ta marrin më të mirën prej tij.

LEXO
Michy Batshuayi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dreamndrra e djalërisë së Jurgen klopp më në fund u bë realitet siç shihet në aftësinë e tij të bëhet edhe një futbollist edhe një menaxher i shkëlqyeshëm i futbollit në Gjermani.

Jurgen Klopp Karriera e Hershme e Futbollit.
Jurgen Klopp Karriera e Hershme e Futbollit.

Klopp kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij 15-vjeçare duke luajtur në Mainz 05. Ai filloi një sulmues për klubin para se të kthehej në një mbrojtës të djathtë në 1995. Ai shënoi një total prej 52 golave ​​të ligës për Mainz.

LEXO
Ilkay Gundogan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas daljes në pension të tij për të luajtur Mainz 05, Klopp u emërua menaxher i klubit më 27 shkurt 2001 pas shkarkimit të Eckhard Krautzun. Ai qëndroi si menaxher për shtatë vjet, gjatë së cilës kohë ai e drejtoi ekipin në paraqitjen e saj të parë në Bundesliga, dhe kualifikimi për 2005-06 UEFA Cup.

LEXO
Roman Burki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në 2008, Klopp u bashkua Borussia Dortmund, duke i çuar ata në Bundesliga që të fitojë mbrapa 2011 2012Si dhe DFB-Pokal in 2012, DFL-Supercup in 2013 2014, dhe paraqitja e tyre e dytë në një UEFA Champions League përfundimtar në 2013.

LEXO
Adnan Januzaj Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Klopp fitoi Menaxheri i Futbollit Gjerman i Vitit in 2011 2012, para se të dilte nga Dortmund në 2015 duke qenë edhe menaxher i tyre më i gjatë në shërbim. Ai u bë menaxher i Liverpul në tetor 2015. Ai është vetëm gjermani i dytë që ka arritur ndonjëherë në Premier League. I pari ishte Felix Magath i cili mori drejtimin e Fulham në 2014.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Prindërit

Nëna e Jurgen Klopp, Elisabeth Klopp, një herë ka thënë: "Djali im bashkohet me të gjithë. Ai luajti futboll në fushat jashtë në verë dhe në dimër ngriti një gol në dhomën e ndenjes ".

Jurgen Klopp dhe Nëna, Elisabeth Klop.
Jurgen Klopp dhe Nëna, Elisabeth Klop.

Kështu ajo e përshkruan suksesin e djalit të saj për të gjithë. Mënyra e saj e të thënë shpesh i bën ata të jenë fond i njëri-tjetrit. 

Sipas Klopp, ”Të dy prindërit e mi ishin të dy planetëve të ndryshëm. Nëna kupton gjithçka, babai jo aq shumë. Por natyrisht ai u përpoq të jepte këshilla dhe ai u përpoq të më ndërtonte një zjarr për t'u bërë më mirë dhe për të mos u kënaqur shumë herët dhe gjëra të tilla ".

Duke folur për ish futbollistin dhe shitësin e tij, i cili gjithashtu i mësoi atij të skive dhe të luante tenis, Klopp tha: "Fati im ishte se gjithnjë dëshiroja atë që donte." Më kujtohet gjithmonë duke më thënë, "Hekuri mpreh hekurin kur njeriu mpreh njeriun".

Klopp ishte zemërthyer kur Norbert vdiq në 2000, i moshuar 68, pas një beteje dyvjeçare me kancerin, veçanërisht sepse babai i tij kurrë nuk e pa atë të bëhej trajner kreu në Dortmund në 2008.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Axel Witsel Plus Fakte të paqarta të biografisë
Babai i Jurgen Klopp, Norbert Klopp.
Babai i Jurgen Klopp, Norbert Klopp.

Pas vdekjes, Klopp iu drejtua tifozëve të 20,000 me lot që rridhte poshtë fytyrën e tij dhe tha: “Gjithçka që jam, gjithçka që mund të jem, ti më le baba. Ende mendoj se po më shikoni nga lart ”.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Klopp është i divorcuar. Ai ishte i martuar me Sabine Klopp me të cilin ka një djalë Marc, i cili luajti për Dortmund por një dëmtim i madh e detyroi atë të tërhiqej nga loja. Klopp dhe ish-bashkëshorti i tij vendosën të ndaheshin në fillim të vitit 2001.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë
Jurgen Klopp dhe ish gruaja; Sabine Klopp.
Jurgen Klopp dhe ish gruaja; Sabine Klopp.

Ata kishin një djalë Marc, 26, i cili kohët e fundit u tërhoq nga futbolli për shkak të lëndimit. Çifti u nda pasi Klopp u bë menaxheri i klubit në 2001.

Ai u takua me Ulle mahnitëse ndërsa ishte në krye të Mainz 05 dhe ajo ishte kamariere në një bar lokal.

LEXO
Roman Burki Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Klopp thotë se i pëlqente fakti që mësuesi i trajnuar, i cili ka një djalë Dennis, 27, nga martesa e saj e parë "nuk ishte tifoz i futbollit dhe nuk më njoh. Kam gjetur atë simpatik ".

Çifti u martua në 2005 dhe tani jeton në Herdecke, një fshat i qetë jashtë Dortmundit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Schurrle Plus Fakte të paqarta të biografisë
Jurgen Klopp dhe Gruaja, Ulla.
Jurgen Klopp dhe Gruaja, Ulla.

Por ata e duan stilin e jetës së showbizit dhe pozimin për revistat në vilën e tyre të pushimeve me kashtë në ishullin Sylt të Detit të Veriut. Jurgen dhe Ulla u takuan në një bar në Mainz ku skuadra e Bundesligës Mainz 05, nga të cilët Klopp ishte menaxher, festonte rregullisht. Ulla ishte një kameriere dhe as nuk interesohej për futboll dhe as nuk e dinte kush ishte Klopp, por megjithatë mendonte se ai ishte simpatik. Çifti u martua në dhjetor 2005. Të dy Ulla dhe Jurgen ishin martuar më parë, dhe secili sjell një djalë në marrëdhënie. Djali i Jurgen, Marc, luajti për Borussia Dortmund derisa doli në pension në 2012 në moshën vetëm 23 vjeç

LEXO
Ilkay Gundogan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Fe

Klopp është i krishterë, duhet ta them dhe besoj në Zot. Pikëpamja e tij e krishterë tregon se kemi vetëm këtë jetë të vetme dhe duhet të përpiqemi ta shfrytëzojmë sa më mirë. Sipas Klopp, 'Kjo është ajo që unë përpiqem të bëj. Unë bëj më të mirën time duke shijuar çdo ditë sikur të jetë e fundit. Më pëlqen duke festuar, pirë apo çfarëdo tjetër sepse nesër mund të jetë fundi.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Down to Earth Lifestyle

Në vend që të blejë makina luksoze, Jungen Klopp gëzon duke marrë trenin në shtëpinë e tij pas ndeshjeve të tij të futbollit. Pas rënies nga treni, Klopp pëlqen të marrë shëtitje të gjata në shtëpi. Ai ka pranuar se shpesh kalon në shtëpi pas ndeshjeve për të menduar për atë që mund të ketë bërë më mirë.

LEXO
Michy Batshuayi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Pse Jurgen Klopp duan të marrin trena.
Pse Jurgen Klopp duan të marrin trena.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Arsim

Gjatë karrierës së tij të luajtur, Klopp fitoi një diplomë në shkencat sportive nga Universiteti Goethe në Frankfurt. Çuditërisht, teza e tij u përqëndrua në ecjen në garë, në vend të futbollit.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Transplantimi i flokeve

Klopp kishte një transplant të flokëve, ngjashëm me Wayne Rooney, në 2012 dhe është shumë krenar se si doli.

LEXO
Adnan Januzaj Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Historia e Mjekrës së Jurgen Klopp.
Historia e Mjekrës së Jurgen Klopp.

Duke folur me gazetarët në një intervistë në atë kohë ai tha: “Po, është e vërtetë. Unë iu nënshtrova një mbjellje flokësh. Unë mendoj se rezultatet janë vërtet interesante, apo jo? "

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Stili i Festimit

Njeriu i këmbës 6.4 dihet të ketë një festë shumë të pasionuar.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Stili i festimit të Jurgen Klopp.
Stili i festimit të Jurgen Klopp.

Pavarësisht nëse është duke bërë një vallëzim qesharak, rrëshqitje përtej barit në gjunjë ose puthje me lojtarët e tij Tifozët e Liverpool mund të argëtohen po aq shumë duke parë gërmimet sikurse lojërat. Klopp madje grisi një muskul një herë gjatë një feste të famshme.

LEXO
Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Pëlqen duke bërë gjëra ndryshe

Kur Borussia Dortmund po përgatitej për ndeshjen e tyre të Ligës së Kampionëve kundër Arsenalit në 2014, Klopp hodhi poshtë mundësinë për të stërvitur në stadiumin Emirates dhe në vend të kësaj e çoi ekipin e tij në parkun Regent të Londrës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Axel Witsel Plus Fakte të paqarta të biografisë
Stili i Trajnimit të Jurgen Klopp.
Stili i Trajnimit të Jurgen Klopp.
Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet