Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një menaxher futbolli i cili njihet më së miri nga emri; 'Normal'. Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Journey plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Pa dyshim, Jurgen Klopp është i njohur për karizmin dhe yllin e tij. Kur ai të ecë në një dhomë, njerëzit marrin njoftim. Edhe pse ekziston një çmendje e vogël për të, të gjithë e duan vetëm mënyrën se si e do jetën.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e fëmijërisë së hershme

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë

Jurgen Norbert Klopp ka lindur në Shtutgart të Gjermanisë në janar 26th, 1963 për një baba, z. Norbert Klopp, i cili ishte një futbollist i mirë amator dhe nëna Elisabeth Klopp, e cila ishte një person shitës.

Klopp e kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij në fshatin gjerman të Glatten, ku ai dhe dy motrat e tij më të vjetra (Isolde Reich dhe Stefanie Klopp) u solli nga prindërit e tij.

Klopp u bashkua me të gjithë si fëmijë. Jeta e tij e hershme e fëmijërisë ishte përqendruar rreth një fjale 'Besnikëri'. Ai kurrë nuk do që të ëndërrojë. Ai gjithmonë zgjidhet për më pak si një djalë. Kjo ishte me të vërtetë forca e tij. Përkushtim dhe sakrificë vetjake në vendin e tij.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Duke u rritur

Jurgen Klopp (Rritja)

Si djalë, Klopp thotë se çfarë thotë dhe do të thotë çfarë thotë ai. Ëndrra e djalërisë së tij ishte të bëhej një futbollist dhe një menaxher i shkëlqyeshëm i futbollit.

Ëndrra e tij e futbollit filloi kur u bashkua me ekipin e tij lokal të komunitetit gjerman Ergenzingen në moshën 16. Ai ishte besnik ndaj lojës që nga fillimi. Besnikëria ndaj tij do të thotë të përmbushësh këtë ëndërr të madhe në vendin e tij të dashur, Gjermani.

Jurgen Klopp kur ishte shumë më i ri mëson që kurrë të mos e marrë veten shumë seriozisht dhe është i lumtur që është puna e shakaut të të gjithëve. Ai beson se gjërat nuk mund gjithmonë të shkojnë në rrugën e tij, por ai merr veten dhe përpiqet përsëri. Ai duket i rehatshëm kur e hedh atë në ndonjë skenë. Si një djalë i mirë, ai gjithmonë e mban shtëpinë e tij mbi supet e tij. Ai mendon para se të veprojë, dhe nuk i lejon që emocionet të marrin më të mirën prej tij.

Ëndrra e djalërisë së Jurgen Klopp përfundimisht u bë e vërtetë, siç shihet në aftësinë e tij të bëhet një futbollist dhe një menaxher i madh i futbollit në Gjermani.

Jurgen Klopp karriera e hershme e futbollit

Klopp shpenzuar shumicën e karrierës së tij 15-vjeçare në Mainz 05. Ai filloi një sulmues për klubin përpara se të kthehej në një mbrojtës të djathtë në 1995. Ai shënoi një total golash 52 për Mainzin.

Pas daljes në pension të tij për të luajtur Mainz 05, Klopp u emërua si menaxher i klubit në 27 Shkurt 2001 pas shkarkimit të Eckhard Krautzun. Ai mbeti si menaxher për shtatë vjet, gjatë së cilës kohë ai udhëhoqi ekipin në paraqitjen e tij të parë në Bundesliga, dhe kualifikimi për 2005-06 UEFA Cup.

Në 2008, Klopp u bashkua Borussia Dortmund, duke i çuar ata në Bundesliga që të fitojë mbrapa 2011 dhe 2012Si dhe DFB-Pokal in 2012, DFL-Supercup in 2013 dhe 2014, dhe paraqitja e tyre e dytë në një UEFA Champions League përfundimtar në 2013.

Klopp fitoi Menaxheri i Futbollit Gjerman i Vitit in 2011 dhe 2012, para se të dilte nga Dortmund në 2015 duke qenë edhe menaxher i tyre më i gjatë në shërbim. Ai u bë menaxher i Liverpul në tetor 2015. Ai është vetëm gjerman i dytë që ndonjëherë do të luajë në Premier Ligë. I pari ishte Felix Magath i cili mori përgjegjësinë për Fulhamin në 2014.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Prindërit

Mamaja e Jurgen Klopp, Elisabeth Klopp, ka thënë një herë: "Djali im bashkohet me të gjithë. Ai luajti futboll në fushat jashtë në verë dhe në dimër ngriti një gol në dhomën e ndenjes ".

Jurgen Klopp dhe Nënë, Elisabeth Klop

Kështu e përshkruan suksesin e djalit të saj për të gjithë. Mënyra e saj për të thënë shpesh i bën ata të jenë fonde për njëri-tjetrin.

Sipas Klopp, "Të dy prindërit e mi ishin dy planetë të ndryshëm. Nëna kupton gjithçka, ati jo aq shumë. Por natyrisht ai u përpoq të jepte këshilla dhe ai u përpoq të ndërtonte një zjarr në mua për të marrë më mirë dhe për të mos u kënaqur shumë herët dhe gjëra të tilla si kjo ".

Duke folur për ish futbollistin dhe shitësin e tij, i cili gjithashtu i mësoi atij të skive dhe të luante tenis, Klopp tha: "Fati im ishte se gjithnjë dëshiroja atë që donte." Më kujtohet gjithmonë duke më thënë, "Hekuri mpreh hekurin kur njeriu mpreh njeriun".

Klopp ishte zemërthyer kur Norbert vdiq në 2000, i moshuar 68, pas një beteje dyvjeçare me kancerin, veçanërisht sepse babai i tij kurrë nuk e pa atë të bëhej trajner kreu në Dortmund në 2008.

Babai i Jurgen Kloppit, Norbert Klopp

Pas vdekjes, Klopp iu drejtua tifozëve të 20,000 me lot që rridhte poshtë fytyrën e tij dhe tha: "Gjithçka që unë jam, gjithçka që mund të jem, ju më lini baba. Unë ende mendoj se ju jeni duke kërkuar poshtë nga mua nga lart. "

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Klopp është një divorc. Ai ishte i martuar me Sabine Klopp me të cilin kishte një djalë Marc, i cili luajti për Dortmundin, por goditja e madhe e lëndimeve e detyroi atë të tërhiqej nga loja. Klopp dhe ish-bashkëshortja e tij vendosën të ndaheshin në fillim të 2001-it.

Jurgen Klopp dhe gruaja Ex; Sabine Klopp

Ata kishin një djalë Marc, 26, i cili kohët e fundit u tërhoq nga futbolli për shkak të lëndimit. Çifti u nda pasi Klopp u bë menaxheri i klubit në 2001.

Ai u takua me Ulle mahnitëse ndërsa ishte në krye të Mainz 05 dhe ajo ishte kamariere në një bar lokal.

Klopp thotë se i pëlqente fakti që mësuesi i trajnuar, i cili ka një djalë Dennis, 27, nga martesa e saj e parë "nuk ishte tifoz i futbollit dhe nuk më njoh. Kam gjetur atë simpatik ".

Çifti u martua në 2005 dhe tani jeton në Herdecke, një fshat i qetë jashtë Dortmundit.

Jurgen Klopp dhe Gruaja, Ulla

Por ata e duan stilin e jetës së showbizit dhe paraqesin për revistat në vilën e tyre të pushimeve të thatched në ishullin Sylt të Detit të Veriut. Jurgen dhe Ulla u takuan në një bar në Mainz ku Bundesliga anën Mainz 05, nga të cilët Klopp ishte menaxher, festoi rregullisht. Ulla ishte një kamariere dhe as nuk kishte interes në futboll, as nuk e dinte se kush ishte Klopp, por megjithatë mendonte se ishte simpatik. Çifti u martua në dhjetor 2005. Të dy Ulla dhe Jurgen ishin të martuar më parë, dhe secili sjell një djalë në marrëdhënie. Djali i Jurgenit, Marc, ka luajtur për Borussia Dortmund derisa ka dalë në pension në 2012 në moshën vetëm të 23

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Fe

Klopp është një i krishterë, unë duhet të them, dhe unë besoj në Zot. Pikëpamja e tij e krishterë tregon se ne kemi vetëm këtë jetë dhe ne duhet të përpiqemi të bëjmë më të mirën prej saj. Sipas Klopp,Kjo është ajo që përpiqem të bëj. Unë bëj më të mirën duke shijuar çdo ditë sikur të ishte e fundit. Më pëlqen duke festuar, duke pirë apo çfarëdo sepse nesër mund të jetë fundi.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Down to Earth Lifestyle

Në vend që të blejë makina luksoze, Jungen Klopp gëzon duke marrë trenin në shtëpinë e tij pas ndeshjeve të tij të futbollit. Pas rënies nga treni, Klopp pëlqen të marrë shëtitje të gjata në shtëpi. Ai ka pranuar se shpesh kalon në shtëpi pas ndeshjeve për të menduar për atë që mund të ketë bërë më mirë.

Pse Jurgen Klopp duan të marrin trena.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Arsim

Gjatë karrierës së tij të luajtur, Klopp fitoi një diplomë në shkencat sportive nga Universiteti Goethe në Frankfurt. Çuditërisht, teza e tij u përqëndrua në ecjen në garë, në vend të futbollit.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Transplantimi i flokeve

Klopp kishte një transplant të flokëve, ngjashëm me Wayne Rooney, në 2012 dhe është shumë krenar se si doli.

Jurgen Klopp Beard Story

Duke folur me gazetarët në një intervistë në kohën kur tha: "Po, është e vërtetë. Unë pata një transplant flokësh. Unë mendoj se rezultatet janë vërtet të ftohta, apo jo? "

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Stili i Festimit

Njeriu i këmbës 6.4 dihet të ketë një festë shumë të pasionuar.

Jurgen Klopp stil festimi

Nëse bën një valle qesharake, duke rrëshqitur nëpër bar në gjunjë ose duke puthur lojtarët e tij, tifozët e Liverpoolit mund të kenë aq shumë argëtim të shikojnë gërmuan si lojëra. Klopp madje edhe grisi një muskul një herë gjatë një festimi të famshëm.

Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Pëlqen duke bërë gjëra ndryshe

Kur Borussia Dortmund po përgatitej për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Arsenalit në 2014, Klopp hodhi poshtë mundësinë për të stërvitur në stadiumin Emirates dhe mori ekipin e tij në parkun Regent të Londrës.

Stili i stërvitjes Jurgen Klopp
Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu