Julian Draxler Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Julian Draxler Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; "Jule". Historia jonë e fëmijërisë Julian Draxler plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e futbollistit profesionist gjerman përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetën / polemikat e marrëdhënies, jetën familjare dhe fakte të tjera pak të njohura jashtë fushe për të.

Shih edhe
Mesut Ozil Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Julian Draxler që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Julian Draxler Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Julian Draxler lindi në 20 Shtator 1993 në Gladbeck, një qytet në Nordrhein-Westfalen, Gjermani. Ai lindi nënën e tij, Monika Draxler (një shtëpiake) dhe babanë e tij, Hans-Jürgen Draxler (një ish-futbollist amator dhe menaxheri aktual i djalit të tij).

Shih edhe
Niklas Sule Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Julian kishte rrënjët e kularit të kaltër. Ai u rrit me vëllezërit e motrat e tij në qytetin industrial të qymyrit, ku punëtorët e kularëve të kuq ishin të lartë në kërkesë.

Ishte gjithashtu një lagje emigrantësh e njohur për prodhimin e talenteve lokale në futboll. Ishte aty ku pëlqente Mesut Ozil Leroy Sane (të dy emigrantët). Komuniteti ishte një terren për ndeshje të futbollit FC Schalke 04.

Shih edhe
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Etika e klasës punëtore e ngulitur në kulturën lokale të komunitetit të tij ka tendencë të ketë një ndikim të prekshëm në rritjen e futbollistëve të rinj.

Sidoqoftë, çështja e Julian Draxler është e ndryshme. Me sa duket, ai godiste një top përreth virtualisht sa më shpejt që të mund të ecte.

Vendimi i tij për të dashur të bëhet një futbollist filloi pasi babai i tij e çoi atë në një lojë Schalke si fëmijë - ekipi për të cilin ai shkoi të nënshkruante. Sidoqoftë, ai kurrë nuk e filloi karrierën e tij përmes sistemit të të rinjve të klubit.

Shih edhe
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Julian filloi futbollin me rrënjë të barit me BV Rentfort në moshën 5. Më poshtë është karta e tij e identitetit për Rentfort.

Rentfort luajti atje deri në moshën 7. Atje, ai u pa si i ndryshëm nga fëmijët e tjerë. Ai arriti atë që asnjë fëmijë nuk kishte arritur kurrë. Ai ishte i njohur për shpejtësinë dhe intensitetin e tij ndërsa të dy luanin futboll në fushë të gjelbër ose rërë.

Rritja e hershme në stardom çoi në disa klube të të rinjve që e rrethonin atë si peshkaqenë. Julian përfundoi transferimin e tij të parë në vitet e para të adoleshencës. Ishte kaq e pamundur që dikush i kësaj moshe të vihej në buxhetin e transferimit të klubeve të të rinjve.

Shih edhe
Kai Havertz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Julian u ble nga SSV Buer nga klubi i tij i vendlindjes BV Rentfort. Nuk kaloi një vit para se FC Schalke 04 të merrte një talent të hershëm në bërje. Ata i morën shërbimet e tij në 2001.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.
Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Julian Draxler Lena Stiffel Histori:

Nuk ka asgjë që mund ta bëjë një njeri më krenar sesa të jetë ende në dashuri me një të dashur të fëmijërisë. Sidomos një që e dinit që nga klasa 5th. Ky është rasti i Julian Draxler.

Futbollisti gjerman u takua me Lena Stiffel kur ishin në klasën e 5-të. Të dy u takuan ndërsa ndiqnin të njëjtën shkollë. Në fakt, ata dikur ishin shokë klase.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai është i vetmi futbollist popullor që ka shokun e tij të klasës në fëmijëri. Lena, siç zbulohet në foton më poshtë, është kaq e apasionuar pas karrierës së burrit të saj.

Prindërit e saj ishin miq me Draxlers që para se të lindnin. Ata kaluan shumë nga fëmijëria e tyre duke luajtur lojëra, duke shkuar në ndeshje të Schalke dhe duke argëtuar njëri-tjetrin sa herë që familjet e tyre prisnin njëri-tjetrin për ahengje.

Shih edhe
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marrëdhënia e tyre nuk ka të bëjë vetëm me ndarjen e momenteve të lumtura. Por forca e tyre kolektive gjatë situatave të zemrës së trashë dhe të hollë.

Lena është e vetmja grua në botë që fshin lotët nga burri i saj. Më poshtë janë të dy zogjtë e dashurisë që ndajnë momentin e tyre të së vërtetës; fillimi i llojit të dashurisë Romeo dhe Xhulieta në skenën botërore.

Julian dhe Lena tregon forcën e tyre kolektive përmes situatave të trasha dhe të holla.
Julian dhe Lena tregon forcën e tyre kolektive përmes situatave të trasha dhe të holla.

Julian Draxler Fakte të patreguara të biografisë - I dashuruar me një tjetër:

Draxler dikur ka duruar tundimet që do të kishin prishur marrëdhënien e tij me Lena. Ky është një rast i Clarissa i cili ka mbajtur një copëz për Julian Draxler për gati dy vjet. Ajo kurrë nuk mund t'i thoshte pse Julian kishte qenë me Lena për vite.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Thomas Muller Plus Fakte të patreguara të biografisë

Clarissa po dilte me Andrew, një student i ekonomisë, të cilin e njohu në universitet. Ajo u nda me të sepse më në fund e kuptoi që tërheqja e saj për Julian ishte më shumë se miqësore dhe nuk mund ta vazhdonte më Andrew sapo e kuptoi atë.

Fatkeqësisht, pasi ajo u nda me Andrew, ishte në të njëjtën kohë që Julian rregullonte çështjet e marrëdhënieve me Lena. Kjo e la të zhgënjyer. Raportet tregojnë se Julian është ende në dashuri me të dhe mund të jetë përsëri beqare për ta lejuar të hyjë brenda.

Shih edhe
Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Julian i pavendosur - Skandali i Dashurisë.
Julian i pavendosur - Skandali i Dashurisë.

Julian Draxler Jeta Familjare:

Julian vjen nga një familje ku të gjithë janë në tokë. Sapo një familje e klasës së mesme papritmas u kthye gjermanisht qytetarë të klasit të parë të gjitha falë shumave të mëdha nga futbolli.

BABAI: Hans-Jürgen Draxler ishte arsyeja pse djali i tij Julian ra në dashuri me futbollin. Pasi nuk arriti të ishte një futbollist profesionist, gjithçka që bëri ishte të merrte djalin e tij për të parë ndeshjet në shtëpi të Schalke 04.

Shih edhe
Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo ishte ajo ku futbolli u rinua përsëri në familjen Draxler. Hans-Jürgen Draxler aktualisht menaxhon karrierën e djalit të tij.

Julian Draxler dhe babai i tij, Hans-Jürgen Draxler.
Julian Draxler dhe babai i tij, Hans-Jürgen Draxler.

nËNA: Monika Draxler është nëna e Julian Draxler. Ajo është dikush që mbetet gjithmonë e trullosur nga rrotullimi përreth djalit të saj. Sipas fjalëve të saj"Djali im jeton ëndrrën time!" "Edhe unë", shton me shpejtësi Julian.

Njëherë e një kohë, Monika i kërkoi djalit të saj të dilte në stendat për një puthje të cilën Julian nuk e ngurroi kurrë. Çfarë marrëdhënie bukuroshe nënë-bir !. 😛

Shih edhe
Kai Havertz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Julian, nënë, Monika puth djalin e saj para fansave.
Julian, nënë, Monika puth djalin e saj para fansave.

gjyshja: Gjyshja e Julianit aktualisht po jeton disa vite të mbetura nga jeta e saj si një gjyshe e lumtur që nuk bën asgjë tjetër përveç se të shikojë nipin e saj duke luajtur me gjithë lavdinë e tij. Më poshtë është një foto e saj me vajzën e saj (Monika) dhe nipin (Julian).

Juliani, Gjyshja dhe Nëna.
Juliani, Gjyshja dhe Nëna.

Edukimi Julian Draxler:

Edhe pse reputacioni i tij sportiv ngrihej në qiell, Draxler demonstroi nivelin e drejtësisë duke vazhduar të studionte për certifikatën e tij të shkollës Gesamtschule Berger Feld.

Shih edhe
Niklas Sule Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Shkolla ka një marrëdhënie pune të gjatë me Schalken dhe shokët e tij Mesut Özil, Manuel Neuer të gjithë kaluan nëpër portalet e tij. Draxler u nis rregullisht me një certifikatë në dorë në korrik 2012.

Juliani merr çertifikatën e shkollës.
Juliani merr çertifikatën e shkollës.

Julian Draxler Fakte të patreguara të biografisë - Thyerja e zemrës së Schalke:

Kur u raportua se u gjykua nga një pjesë e klubeve më të mira të Evropës, Draxler zgjodhi Wolfsburg, një rival i Schalke si destinacionin e tij të ardhshëm, duke nënshkruar një marrëveshje pesë-vjeçare me ta në 31 Gusht 2015.

Shih edhe
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas transferimit të tij, Julian besoi se koha ishte pjekur për ndryshim. Sipas fjalëve të tij ... ”Klubi më ofron mundësi fantastike dhe ka një skuadër jashtëzakonisht të fortë, ”tha Draxler. "Unë pres që të luaj në Champions League me VfL dhe të garoj për tituj."

Vendimi i tij i la Schalke zemrat të thyera. Ata kurrë nuk besuan besnikërinë e tij që u rrënjos nga dashuria e tij e fëmijërisë për klubin e tyre do të vdesin në një kohë që ata kishin nevojë për atë më së shumti.

Shih edhe
Mesut Ozil Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kjo u pasua nga seksionet e tifozëve të etiketimit Julian as 'Juda' për tradhtinë e tij.

Julian Draxler- Etiketuar një herë si 'JUDAS' nga Tifozët Schalke 04.
Julian Draxler- Etiketuar një herë si 'JUDAS' nga Tifozët Schalke 04.

Etiketimi i ish lojtarëve si 'Juda' është e zakonshme në mesin e tifozëve të Bundesliga që humbasin lojtarët e yjeve në një klube rivale brenda Bundesliga.

Manuel Neuer u përball me fat të ngjashëm nga i njëjti Schalke ndërsa Marco Reus dhe Gotze janë etiketuar 'Judas' nga tifozët e Dortmund.

Ashtu si të gjithë lojtarët e Schalke, Draxler HATES Dortmund. Ai njëherë tha: "Në qoftë se nuk më lajnë trurin, unë kurrë nuk do të bashkohem me Dortmund." Për të lënë kujtime të dhimbshme, ai vendosi të linte VfL Wolfsburg te PSG. 

Feja Julian Draxler:

Julian është një futbollist hebre i lindur në Gjermani. Ai është i përkushtuar ndaj zakoneve dhe traditave të hebrenjve.

Shih edhe
Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Juliani beson se ligji hebre është i rrënjosur në Tevrat, pesë librat e parë të Biblës: Zanafilla, Eksodi, Levitiku, Numrat dhe Ligji i Përtërirë. Ai gjithashtu beson se Abrahami është babai i Judaizmit.

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet