Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Jules Kounde ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, ne ju portretizojmë historinë e futbollistit profesionist francez i cili është mbrojtës. Historia jonë fillon që nga ditët e tij të hershme, pikërisht deri kur ai u bë i famshëm në lojë.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Bio të Jules Kounde, ja një përmbledhje e jetës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Biografia e Jules Kounde. Vini re, Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe.
Biografia e Jules Kounde. Vini re, Jeta e tij e Hershme dhe Ngritja e Madhe.

Po, të gjithë e dimë Xhevahiri i ri i zbuluar nga Sevilla është një mbajtës i padiskutueshëm. Nuk është çudi që shumë klube të mëdha evropiane lypin për nënshkrimin e tij dhe ëndërrojnë ta kenë atë në ekipin e tyre.

Megjithë vlerësimet e shumta për emrin e tij, ne e kuptojmë se vetëm disa entuziastë të futbollit kanë lexuar historinë e Jetës të Jules Kounde. Ne e kemi përgatitur, për dashurinë e futbollit. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Jules Kounde Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin 'Cafu' për shkak të stilit të tij të ngjashëm me legjendën Brazilian. Jules Olivier Koundé lindi më 12 nëntor 1998, nga një nënë franceze dhe një baba Beninez, në qytetin e Parisit, Francë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Youssef En-Nesyri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Duke u rritur:

Më pak se 12 muaj pas lindjes së tij, familja e Jules Kounde kishte një ndryshim të zemrës në lidhje me jetesën në Paris. Nëna e tij (në veçanti) u largua nga kryeqyteti i Francës me Jules një vjeçar, në një fshat të vogël, 40 minuta nga Bordo.

Little Kounde u rrit në Landiras, një komunë në departamentin Gironde në Nouvelle-Aquitaine në Francën jugperëndimore. Momentin e tij të fëmijërisë e kaloi pa asnjë vëlla ose motër. Përkrah nënës së tij beqare dhe pa një baba përreth.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si një djalë i vogël, fqinjët e dinin që ai ishte i rezervuar. Aq më tepër, një djalë i ndrojtur që gjithmonë do të merrte kohën e tij për t'u besuar njerëzve që përpiqen të afrohen. Si ta kishte fat, Futbolli u bë një arratisje - larg natyrës së tij introverte.

Falë lojës së bukur, djali ynë bëri miq të rinj të fëmijërisë me të cilët vetëm qeshi, ngacmoi dhe u tall.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Historia e familjes Jules Kounde:

Të rritesh vetëm në Landiras, vetëm me nënën e tij, nënkupton faktin se një prind i vetëm e rriti atë.

Jules gëzonte një edukim të klasës së mesme dhe ai kurrë nuk pësoi mungesë gjatë fëmijërisë së tij. E vërteta është, mbrojtësi nuk është futbollisti tipik i suksesshëm me një histori të pasurive.

Para periudhës së tij adoleshente, nëna e Jules Kounde gjithmonë kishte mbështetur zgjedhjet që ai bënte. Ishte e lehtë të kujdesesh për të, sepse ai është fëmija i saj i vetëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rezultatet nga hulumtimi i Lifebogger thanë se babai i Kounde kurrë nuk kishte një rol kritik në zhvillimin e tij. Me këtë në dorë, mund të themi përfundimisht se prindërit e tij mund të jenë divorcuar ose ndarë.

Origjina e familjes Jules Kounde:

Duke gjykuar nga pamja e tij me fytyrën e foshnjës, mund të thuash që futbollisti francez është me një prejardhje etnike multiraciale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Jules vjen nga një prejardhje e përzier dhe sipas Wikipedia, ai është me origjinë Benineze. Çfarë do të thotë kjo? Den Ajo tregon, se babai i Kounde është nga Afrika Perëndimore, pikërisht Republika e Beninit.

Kjo hartë shpjegon Origjinën e Jules Kounde.
Kjo hartë shpjegon Origjinën e Jules Kounde.

Arsimi Jules Kounde:

Sipas medias franceze OnzeMondial, mamaja e tij kurrë nuk e lejoi atë të bënte kompromis duke shkuar në shkollë për futboll të plotë.

Megjithëse një student i shkëlqyer, Jules ishte kaq i qetë dhe i rezervuar. Ky qëndrim e bëri atë të bëhet një nxënës i tërhequr. Gjatë një interviste me OnzeMondial, mbrojtësi qendror tha sa vijon;

N SCHOOL SHKOLL,, KAM NXUDNS I MIR WH Q D NUK PTLQE T TO B QHET PYETJE P IR GJRA Q I NUK E BOJ MIR. KAM KLASA SHUM T G MIRA, POR Nganjëherë me një sjellje të kufirit.

Kishte kohë që kam ardhur në konflikt me disa mësues. POR ASNJHER NUK M P PENALIZOHET ME T V ASRTET SIQ kalova provimet e mia. VESHEM VETEM NE SHKOLLE PER NENEN IME QE NUK DUA TE LENE. E NDALIM ARSIMIMIN TIM SI SHPALLI BALCUREN time.

Biografia e Jules kounde - Historia e Futbollit:

Shikoni fytyrën e foshnjës, në ditët e tij të hershme të karrierës.
Vini re foshnja, në ditët e tij të hershme të karrierës.

Udhëtimi drejt yjeve filloi në moshën pesë vjeç. Kjo ishte kur i riu filloi të kulloste futboll në fshatin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Ai filloi futbollin amator me Fraternelle de Landiras deri në moshën njëmbëdhjetë vjeç. Kur u paraqit për ta, Jules kishte vështirësi në zbulimin e pozitës së tij. Në fillim, ai provoi të gjitha zonat derisa u vendos përfundimisht si një portier.

Jules Kounde filloi Futbollin si Portier.
Jules Kounde filloi Futbollin si Portier.

Jeta e hershme në futboll - Luftimi i nënës së tij:

Sipas yllit në rritje, është paksa një kujtim i tmerrshëm. Pas ditësh, Jules Kounde kulloti futboll të nivelit të ulët në një ekip të varfër që shpesh mposhtet në lojërat e tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Biografia Untold Fakte

Ai ishte një fëmijë që nuk i pëlqente të humbte, pasi shpesh e çmendte atë. Mjerisht, Jules, nga inati i pësimit të disfatës, shpesh derdhte zhgënjimin e tij mbi nënën e tij të pafajshme.

Ishte një periudhë kur unë isha 9, nga e cila isha e tmerrshme me nënën time. KUR KAM HUMBUR, DUHET T'I V NOTN M T VN FYTYRYN TIME NOM SHTOMPI T ALL GJITHA JAVENDS. Ishte e pamundur që ajo të fliste me mua, pasi unë isha një fëmijë i kuptueshëm.

KUJTOJ T K KKRKOJN K LEMBT E NUMN WHS SUA VAR H SHTOMPIN NGA Humbja. E PISSISM DHE BIDN DISA LIDHJE PWR DHWNIE. KJO PERIUDH E MADNGJESHME KA FUNDUAR PAS SHKURT.

Ndërsa situata u përkeqësua, Jules Kounde rrëfeu (përmes medias OnzeMondial) se nëna e tij ndërmori veprim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ajo nxitoi të vizitonte një psikiatër të cilit iu lut që të ndihmonte në adresimin e çështjeve të zemërimit të djalit të saj.

Për fat të keq, zgjidhja kurrë nuk erdhi kaq shpejt dhe i riu Kounde u këshillua të ndryshonte ekipin e tij. Mjaft qesharak, psikiatri gjithashtu e këshilloi mamanë e tij për këtë;

B DNI T S NJAMEJTN GJIT BIRIN TUAJ. KUR EDHE TE SHKELTON, SHIKONI Prapa, si kjo… DO TE QETESOHET.

Jules Kounde Bio - Rruga drejt famës:

Më në fund, gjërat u kthyen në normalitet midis nënës dhe djalit. Ndërsa Jules bënte shumë detyra midis studimeve dhe futbollit, ai ndryshoi klubet por qëndroi afër shtëpisë së tij familjare.

Në vitin 2009, djali ambicioz u transferua në Cérons ku qëndroi për 12 muaj. Duke u ngritur mbi shokët e tij të skuadrës, ai u largua për në një klub më të madh - La Brède, i cili paraqitej në një divizion më të mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Biografia Untold Fakte
Në këtë foto, Kounde nuk ishte më Portier. Ai sapo gjeti pozicionin e tij në atë kohë.
Në këtë foto, Kounde nuk ishte më Portier. Ai sapo gjeti pozicionin e tij në atë kohë.

Duke kuptuar dëshirën e tij për të fituar jetesën me lojë, Jules braktisi studimet në një shkollë të mesme private.

Vetëm pas kësaj, ai shtypi më shumë dhe mori një mundësi për provat U13 të Bordeaux, të cilat i kaloi me ngjyra fluturuese.

Ballafaqimi me personalitetin e tij të rezervuar:

Për shkak të karakterit të tij introvert, Jules dëshmoi një fillim të vështirë të jetës në Bordo. Pak nga pak, ai u përmirësua, por me një ritëm të ngadaltë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në një moment, trajneri i tij i kërkoi të hapet, të flasë më shumë dhe të mësojë të komunikojë. Ai e detyroi Kounde të ishte miqësor, si brenda dhe jashtë fushës. Futbollisti njëherë tha;

Unë u thashë se kur unë nuk jam duke komunikuar në zog, është e vështirë për të bërë shokët e mi të ndjehen se unë jam pjesë e tyre, dhe kjo nuk ka rëndësi nëse unë jam i mirë.

SI M OF NDIHM T MEL NDIHMR T T FALAS MORE SHUM, T EV GJITH BANRE DOR DUHET T HA KAM ARMBANDIN E KAPITANIT. QAT M RE NDIHMONI VETM.

Në asnjë kohë, gjërat u përmirësuan pasi i riu tregoi përmirësim masiv në komunikim dhe menaxhim të agresionit. Nga 26 ndeshje, ai udhëhoqi ekipin e tij për të fituar 24, duke përfshirë një titull me të rinjtë e Bordeaux.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Jules Kounde - Historia e Suksesit:

Siç pritej, ai filloi jetën fuqimisht si një futbollist i vjetër. Gjithçka ndodhi kaq lehtë për Kounde, falë trajnerëve të mrekullueshëm që ishin gjithmonë prapa yjeve të rinj si ai dhe të tjerët Yacine Adli.

Në asnjë kohë, vendasi vendas u vendos si një nga mbrojtësit më të mirë në Ligue 1. Kjo arritje pa shumë klube të larta që qarkullonin rreth tij si peshkaqenë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Sevilla FC, një ekip konkurrues, u bë zgjedhja më e mirë për yllin në rritje i cili gradualisht u bë një nga shtyllat e mbrojtjes së tyre. Krahas Sergio Reguilón, Kounde ndihmoi Kuqezinjtë në arritjen e Ligës së Evropës UEFA 2019/2020.

Ky është Jules Kounde që feston momentin e trofeve. Në një foto tjetër, ai këmbënguli të flinte me Kupën.
Ky është Kounde që feston trofeun. Në një foto tjetër, ai refuzoi të shkonte të takonte familjen e tij dhe u përpoq të flinte me Kupën.

Pas konkursit, francezi, me sensin e tij të mrekullueshëm të pritjes dhe aftësinë analitike, vazhdoi të ishte bosi i mbrojtjes për Sevilla.

Në 2021, kur ai shënoi një gol të shkëlqyeshëm (video më poshtë) kundër FC Barcelona (gjysmëfinala e Copa del Rey), bota e futbollit u shtang.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Menjëherë pas ndeshjes së tij, Jules u bë një përparësia e mbrojtjes për Manchester United kush dëshiron konkurrencën për të Victor Lindelof.

Pa dyshim, ne tifozët e futbollit jemi në prag të goditjes së kokës së fuqisë në një botë më të mirë. Pjesa tjetër, siç themi për Bio të Jules Kounde, është histori.

Kush është ai Takim?

Thjesht duke parë pamjet e tij të lezetshme të fytyrës së foshnjës, nuk mund të mohohet fakti që Jules Kounde nuk do të ishte një mollë në sytë e materialeve potenciale të të dashurës dhe gruas. Që nga fama e tij, ekziston një dëshirë e zjarrtë për të zbuluar se me kë po del mbrojtësi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ekipi ynë ka kontrolluar gjatë dhe që nga fillimi i 2021, ende nuk ka shenja të një WAG të Kounde.

A është ai beqar?… Ndoshta jo. A ka ai një mikeshë?… Ndoshta (po) një çështje private - të paktën tani për tani. Më në fund, nuk ka shenja që vendasja Landiras të ketë ndonjë fëmijë jashtë martese.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luis Muriel Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Jules Kounde Jeta Personale:

Jules Kounde Jeta Personale larg Futbollit.
Jules Kounde Jeta Personale larg Futbollit.

Larg çdo gjëje futbolli, miqtë dhe të afërmit në Landiras e perceptojnë atë si një djalë të rezervuar, shumë të qetë dhe tërheqës. Sa i përket hobeve, Kounde është një adhurues i Tenisit.

Ai gëzonte sportet e raketave për një kohë të gjatë para se të pranonte se ishte e pamundur ta vazhdonte atë me futboll.

Peshtë me vend të thuhet këtu që midis anëtarëve të familjes së tij, askush (madje as nëna e tij) fillimisht nuk ishte futboll. Dashuria e lojës u ndez gjatë kohës së fëmijërisë kur ai ndiqte ndeshjet e Ligës së Kampionëve në TF1 francez.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jules Kounde Mënyra e Jetës: 

Në fotografinë më poshtë, futbollisti me shaka paralajmëroi tifozët që të mos talleshin për ngasjen e një hatchback të Citroen.

Stili i jetës së Kounde duket i ngjashëm me atë të Ngolo Kante, i cili do gjithçka në lidhje me një makinë me buxhet të ulët. Futbollisti Les Bleus portretizon një qëndrim anti-flash në këtë akt.

Makina e Jules Kounde është një përkufizim i stilit të jetës së tij.
Makina e Jules Kounde është një përkufizim i stilit të tij të jetës.

Pavarësisht se bën 2.5 milion euro në vit me Sevilla, Jules Kounde mbetet një antidot i plotë për jetesën e shtrenjtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Nuk ka diçka të tillë si shfaqja për fansat e një shtëpie ekzotike (rezidencë), ose gjëra të tilla si veshja e rrobave fantaziste, klubet e natës, mbajtja e të dashurave dhe gumëzhitja, etj.

Jules Kounde Jeta Familjare:

Duke pasur një anëtar të familjes suaj mund të mbështeteni - si në kohë të mira dhe të vështira - mbetet një nga kryeveprat e natyrës. Këtu, ne do t'ju tregojmë më shumë fakte në lidhje me prindërit e tij dhe anëtarët e tjerë të familjes (të afërmit).

Rreth babait të Jules Kounde:

Rezultatet nga kërkimet tregojnë se gjatë gjithë momentit të fëmijërisë së Jules Kounde, babai i tij mungoi në jetën e tij. Fatmirësisht, u morëm vesh që Jules kishte një bisedë me të sapo mbushi 16 vjeç. Sipas Sportster;

Asnjë anëtar i familjes sime nuk më ka shpjeguar origjinën time, pasi unë kam lindur. Ishte në moshën 16 vjeç që babai im më arriti. Ai më tha që kam një origjinë nga Benini, në Afrikën Perëndimore.

Mjerisht, është tashmë shumë vonë për mua që të luajë për vendin e gjyshërve të mi baballarë.

Personaliteti i Jules Kounde ndryshon nga e ëma. Njëherë ai tha se pjesën më të madhe të tipareve të karakterit i kishte trashëguar nga i ati.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ti ekziston pak dokumentacion rreth babait të tij, ne jemi të sigurt që përfundimi i tij i errët vjen gjithashtu nga Afrika Perëndimore.

Rreth Nënës së Jules Kounde:

Sipas futbollistit, gruaja që e lindi nuk është karrieriste si ai. Kounde i tha Onze-Mondial se nëna e tij është këshilltari i tij financiar.

Edhe pse nuk shikon futboll, nëna e vetme ka qenë lloji që do të vinte të shikonte djalin e saj në pothuajse të gjitha ndeshjet e tij. Nëna super e bën këtë në të dy situatat me erë ose me shi.

Nëna ime u bë vetëm një profesionist në futboll për një vit dhe një gjysmë pasi unë fillova karrierën time PRO. KETO DITE, SHIKON ME SHUME LOJRA ME SHUME SE BEN. EDHE NDESHJE KU NUK LUAN, NENA ime GLSHT E Gëzuar T TO SHIKOJA ATA.

MUND KUJTOHEM KUR VINI PAGAT E MIA TB PARA TOO FUTBOLLIT, NENA IME KA SHIKUAR Bilancin tim të llogarisë dhe thashë, 'POR SI? … ATA SHTOO SHUM ’(Qesh). Ajo vazhdon të më tregojë se. SHIKIMI I SHUM OF PARAVE JAN B BERE BHET NORMALE P MER MUA, POR P HR TIJ, JO !! PAGA ime E SHKENCON POR TANI, AJO PRDORET TOW VDEKUR.

Jules Kounde e bëri deklaratën për nënën e tij në një intervistë për shtypin francez, Onze-Mondial. Ai është super krenar për të, sepse ishte i vetmi që e rriti.

Në 18 vjeç, djali përfundoi arsimin e tij dhe tani, ai është një mbajtës i një BAC. E vërteta është, ai nuk do ta kishte arritur këtë pa nënën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të afërmit e Jules Kounde:

Me siguri, gjyshërit, xhaxhallarët dhe tezja e tij - larg në republikën e Beninit - duhet ta kenë identifikuar veten me krenari si anëtarë të zgjeruar të familjes së tij.

Për ta, është padyshim një gjë për të cilën krenohen shumë. Ne shpresojmë që Jules të vizitojë republikën e Beninit dhe të identifikohet me ta.

Jules Kounde Fakte të pathëna:

Fakti # 1 - Ndarja e pagave në Sevilla:

mbajtjePaga e Jules Koundé Sevilla
Në vit:€ 2.500,000
Për muaj:€ 208,333
Në javë:€ 48,000
Në ditë:€ 6,858
Në orë:€ 286
Për Minutë:€ 4.8
Për sekond:€ 0.08
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Wissam Ben Yedder Fëmijëria Story Plus Biografia Untold Fakte

Që kur keni filluar të shikoni Jules kounde's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Sevilla.

€ 0

A jeni në dijeni?… Nga vjen ai, njeriu mesatar në Francë që fiton 39,099 euro në vit do të duhet të punojë për 63 vjet. Kjo është sa kohë do të duhej për të bërë pagën vjetore të Jules Kounde me Sevilla.

Fakti # 2 - Dëshira më e madhe e jetës:

Në një intervistë franceze, Jules tha se do të ishte një ëndërr MOS T DI VDESH, por të jetonte përgjithmonë. Ai beson se një ditë, një gjeni do të shpikë një serum mrekulli që do të ndihmonte të gjithë të mbesin gjallë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Hmm you A mendoni se është e mundur? Ndani me mirësi pikëpamjen tuaj për këtë në seksionin e komenteve.

Fakti # 3 - Një nga CB-të më të mira për të blerë në mënyrën e karrierës FIFA:

Në moshën e re 21 vjeç, profili i Jules Kounde është thjesht i mahnitshëm. Pa asnjë dyshim, ai do të ishte një zgjedhje e shkëlqyeshme për ta nënshkruar atë në FIFA Career Mode. Vëllezër të tjerë, Eduardo Camavinga dhe Leicester's Wesley Fofana bien në një kategori të ngjashme.

Fakti # 4 - Cila është feja e Jules Kounde?

Ne nuk e kemi parë atë duke bërë shenjën e kryqit sa herë që hyn në fushë. Gjithashtu, duke drejtuar gishtat drejt qiellit kur shënon. Sidoqoftë, ne jemi të vetëdijshëm për emrin e tij të mesëm 'Oliver' që do të thotë 'Pema e Ullirit'.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Nga një perspektivë e krishterë, emri i tij është një simbol i frytshmërisë, bukurisë dhe dinjitetit. Pikërisht në këtë premisë ne hedhim zaret për të thënë se feja e Jules Kounde është krishterimi.

Përfundim:

Si fëmijë, Jules ishte më shumë një perfeksionist, ai që reagonte me hidhërim sa herë që ekipi i tij humbi ndeshjet. Në këtë drejtim, Futbolli ishte një çështje e fitimit OSE luftimit me Nënën e tij.

Ndërsa u rrit, ai e kuptoi se fitimi, humbja dhe puna në ekip janë të gjitha pjesë e lojës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Jules Kounde na mëson një gjë. Se sekreti i të qenit një futbollist i suksesshëm është të kesh një mentalitet të ndjekur. Jules e mësoi atë nga përvoja e fëmijërisë.

Po ashtu nga Idolët e tij; Sergio Ramos dhe vellai i madh, Raphael Varane. Më shumë, qëndrimi me një prind të vetëm, me mungesën e një figure babai e formoi atë.

Faleminderit që qëndruat me ne në historinë e Jetës së një prej xhevahireve më premtues të futbollit të la République. Në Lifebogger, ne gjithmonë përpiqemi për saktësi dhe drejtësi ndërsa dorëzojmë të preferuarat tuaja Histori franceze futbolli.

Na njoftoni me mirësi përmes faqes tonë të kontaktit nëse dalloni diçka që nuk duket mirë në Bio në Jules Kounde.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përndryshe, na tregoni rreth perceptimit tuaj për futbollistin në seksionin tonë të komenteve. Për një përmbledhje të shpejtë të kujtimeve të Kounde, përdorni tryezën tonë Wiki.

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Jules Olivier Koundé.
Profesioni:Futbollist profesionist francez.
Mosha:22 vjeç dhe 10 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 12-të Nëntorit 1998
Vendi i lindjes:Paris
Kombësia:Francë
Origjina Familjare:Republika e Beninit, Afrika Perëndimore.
Lartësia (në metra dhe këmbë):1.78 metra ose 5 këmbë 10 inç.
Pesha: 78 kg
Shenja e Zodiakut:Akrepi.
Pozicioni i lojes:Qendër mbrojtës.
Hobi ose pëlqime:Basketboll, Tenis dhe dëgjim i Muzikës (Rap, Jazz, R & B) etj.
Modele Roli (Futboll Idol)Sergio Ramos dhe Raphael Varane.
Nuk i pëlqen:Ngacmimi në shkollë, racizmi, skllavëria dhe krimet në Afrikë.
Kush e frymëzoi më shumë:Nelson Mandela.
Edukimi:Fraternelle de Landiras.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet