Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë si “Bernat".

Historia jonë e fëmijërisë Juan Bernat plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e yllit profesionist të futbollit spanjoll përfshin prejardhjen e tij familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale.

Shih edhe
Ander Herrera Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme, aftësitë dribluese dhe kaluese. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Juan Bernat e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Juan Bernat Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Juan Bernat u lind në ditën 1st të marsit 1993 në Cullera në Spanjë. Ai lindi nga e ëma Amparo Bernat dhe te babai i tij Alejandro Bernat.

Shih edhe
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shtetasi spanjoll i etnisë së bardhë nuk erdhi vetëm në botë. Ai shoqërohej nga një motër e dashur binjake, Ines, prej të cilëve ai do të vinte më vonë, të përshkruante si personi i parë që u takua para lindjes.

Juan Bernat u rrit me motrën e tij binjake Ines. Kredite: Jbernat.
Juan Bernat u rrit me motrën e tij binjake Ines. Kredite: Jbernat.

I riu Bernat u rrit në vendlindjen e tij në Cullera ku u rrit së bashku me vëllain e tij të madh Alejandro Jr dhe motrën binjake Ines.

Shih edhe
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke u rritur në Komunitetin e Valencias të Cullera, Bernat dhe vëllai i tij i madh ishin entuziastë të futbollit që e donin sportin nga një moshë shumë e butë.

Në atë kohë, ata do të gjendeshin duke kaluar kohë në fushën e stërvitjes së lojtarëve të Valencias, i njohur gjithashtu si Qyteti Sportiv i Paterna.

Prania e tyre e hershme në terren nuk ishte e nevojshme për rekreacion të rastësishëm, por për të qenë pjesë e një sistemi sportiv të organizuar rinor, pasi prindërit e tyre i regjistruan në Valencia Cf kur Bernat ishte vetëm 6 vjeç.

Shih edhe
Nacho Fernandez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fillim, çuditësi i futbollit nuk ishte ai që ëndërronte të bëhej profesionist, por me kalimin e kohës, ai u zhyt në lojë dhe shpesh vizualizonte veten si një nga të rriturit që praktikonte në një skaj më të largët të terreneve të stërvitjes.

Juan Bernat (majtas) në sistemet rinore të Valencia CF së bashku me shokun e ekipit të fëmijërisë Robert Ibanez.
Juan Bernat (majtas) në sistemet rinore të Valencia CF së bashku me shokun e ekipit të fëmijërisë Robert Ibanez.

Biografia e Juan Bernat - Ndërtimi i karrierës:

Valencia CF doli të jetë klubi i vetëm ku Bernat kishte tërë karrierën e tij në të rinj. Ai përparoi vazhdimisht nëpër radhët dhe deri në moshën 18 vjeç (në 2011), bëri debutimin e tij me ekipin e parë të klubit.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë së Ferran Torres Plus Faktet e Biografisë së Untold

Juan Bernat në kulmin e karrierës së tij me Valencia CF. Kredite: FM Base. Para kësaj, Bernat kishte një shëtitje të mirë si një International Spanjoll.

Ai bëri debutimin e tij me ekipin kombëtar nën 16 vjeç në vitin 2009 dhe një vit më pas, arriti në finalen e Kampionatit Evropian UEFA 2010 me ekipin nën 17 vjeç.

Vëmendja e pashmangshme e medias shpejt u bë një rutinë për lojtarin e atëhershëm të ndrojtur dhe nervoz i cili një rast, zbuloi fjalët mbështetëse të prindërve të tij për Spanjisht Press, duke thënë:

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Ata më thonë që të jem gjithmonë i përulur, të kem këmbët në tokë dhe gjithashtu të punoj shumë".

Juan Bernat Biografia - Ngritja e Famës:

Bernat mbeti me Valencian deri në vitin 2014 kur ai fitoi një lëvizje në FC Bayern Munich. Ndërsa në anën gjermane, Bernat u vlerësua për shkathtësinë e tij që i dha trenit të atëhershëm, Pep Guardiola një mori opsionesh të disponueshme.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Spanjolli u tregua i denjë për të ruajtur pozicionin e tij të mbrojtësit të majtë për vite me radhë deri në Prill në 2018 kur dha një paraqitje të dobët që gati sa nuk e largoi Bayern Munchen nga Champions League gjatë ndeshjes së saj 2-1 me Sevilla.

I irrituar nga zhvillimi, presidenti i Bayern Munchen, Uli Hoeness vendosi të shesë Bernat duke shpjeguar se mbrojtësi i majtë rezultoi të ishte një aksident që priste të ndodhte nga shëtitja e tij e dobët.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë së Dani Seballos Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Kur luajtëm në Sevilje, ai ishte përgjegjësi i vetëm për ne që pothuajse u eleminuam ... ne vendosëm që ta shisnim atë sepse ai pothuajse na kushtoi të gjithëve suksesin në Ligën e Kampionëve, .."

shpjegoi ai.

Ishte vetëm një çështje javësh përpara se Bernat të shitej në anën franceze PSG në një kontratë prej € 15 milion (£ 13m / $ 17m). Bernat u bashkua me klubin në 31st të gushtit 2018 në një marrëveshje trevjeçare dhe deri më sot vazhdon të provojë se ai vlen çdo pound të transferimit të tij.

Shih edhe
Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Juan Bernat Jeta e Dashurisë:

Bernat ende nuk do të martohet dhe ka vetëm një rekord të vetëm të historisë së takimeve me ish të dashurën e tij të mrekullueshme të njohur si Eva Pedros.

Dihet pak se si u takuan zogjtë e dashurisë. Ata, megjithatë, u ndanë në 2016, një zhvillim që lë statusin aktual të Bernat të marrëdhënies si beqar.

Juan Bernat dhe e dashura e tij ish-Eva Pedros u ndanë në 2016. Kredite: Spanishwagsandkids.
Juan Bernat dhe e dashura e tij ish-Eva Pedros u ndanë në 2016. Kredite: Spanishwagsandkids.

Juan Bernat Jeta Familjare:

Bernat si lojtarët më të suksesshëm të futbollit ka një familje mbresëlënëse dhe sportdashëse që ka qenë një mbështetje e madhe për karrierën e tij.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Dani Olmo Plus Faktet e Biografisë së Untold

Familja e cila hodhi peshën e parë pas tij gjatë 15 viteve të tij në Valencia, udhëtoi për ta mbështetur atë në ditën kur ai u prezantua në FC Bayern.

Ata ende vazhdojnë ta mbështesin atë ndërsa ai punon me zell për t'u vendosur në PSG, një klub me të cilin ka qenë vetëm për jo më pak se 5 muaj (deri më tani).

Familja Juan Bernat ishte e pranishme gjatë zbulimit të tij në Bayern Mynih në 2014. nga e majta - e djathta: vëllai i madh i Bernat - Alejandro Jr, motra binjake - Ines, vetë Bernat, nëna - Amparo Bernat dhe babai Alejandro Bernat. Kreditë: Tz

Shih edhe
Marcos Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Faktet e Biografisë së Juan Bernat - Fakte të patreguara të karrierës:

A e dini?

  • Bernat ka qenë prej kohësh një admirues dhe një tifoz i madh i trajnerit Pep Guardiola. Për fat të keq, Guardiola u largua nga Bayern në Manchester City në 2016 para se Bernat të lulëzonte tepër nën të.

  • Spanjollët kanë teknika të pabesueshme të ngjashme me bashkëkombesin e tij, Jordi Alba dhe shpesh quhet "Kloni i Jordi Alba". Bernat nuk fajëson krahasimin pasi dikur vuri në dukje se:
Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Dani Olmo Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Ne kemi aftësi të ngjashme dhe krahasimi më bën të ndihem pak krenar."

Juan Bernat ndan një stil të ngjashëm të lojës me bashkëkombesin e tij, Jordi Alba. Kredite: Plaza Deportiva.

Juan Bernat Jetesa:

Bernat jeton një stil jetese model jashtë fushës së lojës që e bën atë të dalë si një sportist i përsosur.

Kurdoherë që gjeniu i futbollit nuk po kalon një kohë të mirë me miqtë dhe të dashurit e tij, ai lehtë mund të parashikohet të jetë në palestër ose të kalojë kohë cilësore në ndonjë plazh të bukur.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Më relaksuese janë aktivitetet që ai merret sa herë që kthehet në shtëpi. Ato përfshijnë duke luajtur lojëra video dhe duke parë seri (po, ai gjithashtu ndoqi Game of Thrones).

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Juan Bernat plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë së Ferran Torres Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet