Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia jonë e Juan Cuadrado ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, Gruaja, Fëmijët, Vlera Net, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne analizojmë historinë e Andre Pirlo i frymëzuar Futbollist profesionist kolumbian njihet me Nofkën; "Vespa".

Po, të gjithë e dinë se ai është një njeri që e do futbollin evropian por e vlerëson oferta me leng kineze duke ardhur në rrugën e tij. Pavarësisht nga vlerësimi, vetëm pak e dinë Historinë e tij të jetës, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Juan Guillermo Cuadrado Bello lindi në 26th ditën e majit 1988 në Necoclí, Kolumbi.

Emri Juan Cuadrado përkthehet në Sheshin e Xhonit në anglisht. Cuadrado ka lindur nga Marcela Bello Guerrero, nënën e tij (një grua shtëpiake), dhe vonë z. Guillermo Cuadrado, babai i tij (një shofer kamioni).

Juan u rrit në Tumaco, Columbia. Ai u rrit si një tifoz i Manchester United. Babai i Juan Cuadrado, Guillermo, u vra nga një bandë e armatosur kur ai ishte vetëm katër vjeç. Si urdhëruar nga nëna e tij, i varfri Cuadrado u fsheh nën shtrat kur babai i tij shofer kamioni u qëllua. Kjo nënkuptonte që mamaja e tij Marcela duhej të përpiqej me guxim dhe ta rriste vetë. Vrasësit e Guillermo nuk u sollën kurrë para drejtësisë.

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Luftë

Pas vdekjes së babait të tij erdhën masakra civile të lidhura me luftën civile dekada të vjetër të vendit. Të dy Juan dhe nëna e tij u ndanë më vonë kur ajo gjeti një punë në menaxhimin e një dyqani akullorësh. Ajo e la djalin e saj me mësuesit e shkollës së tij të futbollit dhe gjyshen e tij dhe i dërgoi ushqim që bleu me pagat e saj.

LEXO  James Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Në një përpjekje për të vendosur ushqim në tryezë dhe për të kursyer para për të ardhmen e djalit të saj, Marcela gjithashtu shiti banane pas punës. Gjithashtu pas shkollës, Juan do ta ndihmonte nënën e tij të paketonte banane për të siguruar jetesën. Juan i vogël ishte i mirë në vendosjen e afisheve speciale të eksportit në banane ndërsa nëna e tij Marcela dëshpërimisht u përpoq të fitonte aq sa të vendoste ushqim në tryezë. Detyra e saj ishte të lante dhe paketonte frutat.

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Rritja në Fame

Ndoshta vdekja e babait të tij e bëri atë të rritet më shpejt. Palset e fëmijërisë së Juan thonë se futbolli ishte një arratisje nga realitetet e ashpra të jetës për të në fillim të 1990s kur dhuna midis bandave famëkeqe të drogës kolumbiane ishte e përhapur. Më shumë, mamaja e tij deklaroi në një intervistë se Juan duhej të ishte një student i përsosur për të qenë në gjendje të luante futboll, të cilin e panë si një mundësi për të dalë nga varfëria.

Një mrekulli erdhi kur Juan ishte 13. Ai u largua 300 milje larg nga shtëpia pasi u kërkua si një yll i ardhshëm futbolli në Athletico Uraba. Cuadrado filloi karrierën e tij në klub në Atlético Uraba, ku pozicioni i tij i preferuar ishte si sulmues. Sidoqoftë, me rekomandimin e themeluesit të klubit Nelson Gallego, Cuadrado mori një rol mesfushori, zakonisht si anësor.

Besimi i Cuadrado u rrit aq i lartë, gjë që e bëri atë të ngrihej mbi të gjitha radhët e futbollit të të rinjve. Kjo e çoi atë në klubin e divizionit të dytë kolumbian Rionegro, ku ai shfaqi më shumë potencialin e tij për të qenë një lojtar i klasit botëror. Ai u nënshkrua përfundimisht nga Medellin në 2008 që i dha atij një hap të madh në futbollin evropian. Që nga korriku 2014, Cuadrado jetoi me familjen e tij në Firence. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO  Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Njihuni bukur Melissa Botero, ish të dashurën dhe tani, gruaja e kolumbian yll i futbollit Juan Guillermo Cuadrado. Juan e plotësoi dashurinë e jetës së tij gjatë ditëve të lavdishme të tij në Florentinë.

 Melissa Botero dhe Juan janë takuar që nga 2014. Melissa është mjaft afër familjes së tij Juan. Të nxehtë Latina kanë miratimin e nënës së Juan dhe miqtë më të afërt.

Para se Juan të gjente dashurinë e jetës së tij, ai jetoi me nënën e tij.

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fakt personal

Juan Cuadrado ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Juan Cuadrado: Ai është i butë, i dashur, kurioz dhe i adaptueshëm. Ai ka aftësinë për të mësuar shpejt dhe për të shkëmbyer ide

Dobësitë e Juan Cuadrado: Ai mund të jetë i paqëndrueshëm dhe ndonjëherë, i pavendosur.

Çfarë Juan pëlqen: Ai e do muzikën Kolumbiane, librat dhe sigurisht, duke kaluar kohë me nënën dhe gruan.

Çfarë Juan Cuadrado nuk i pëlqen: Juan nuk i pëlqen të jetë i vetëm dhe i mbyllur. Ai gjithashtu nuk i pëlqen rutinat e përsëritura.

Si përmbledhje, Juan është shprehës dhe i zgjuar. Ai ka dy personalitete të ndryshme të cilët kurrë nuk do të jeni të sigurt se me cilin do të përballeni. Ai është i shoqërueshëm, komunikues dhe i gatshëm për argëtim, me një tendencë që papritmas të bëhet serioz, i zhytur në mendime dhe i shqetësuar.

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Juan vjen nga një sfond i varfër i ulët i familjes së klasës së mesme para se të paguante futboll. Ai kurrë nuk ka harruar sakrificat që ka bërë mamaja e tij pas shkatërrimit të vrasjes së babait të tij. Sot, çifti thuhet se është i pandashëm. Si mamaja e tij e vë atë; "Të shohësh ëndrrën e tij të realizuar më ka bërë nënën më të lumtur në botë"

Përveç mamasë së tij, Juan ka një motër të vogël në foto më poshtë. Pasi postoi foton më lart në mediat sociale, mamaja e Juan, Marcela shtoi: "Ne jemi duke u rikuperuar gjatë gjithë kohës që kemi humbur kur Juan ishte më i ri." 

Marcela gatuan gatimet e preferuara të thjerrëzave dhe qiqrave të Juan. Ajo gjithashtu kalon orë të tëra çdo muaj duke gërshetuar flokët e tij. Siç e kishte thënë Juan një herë: "Ajo ka qenë një nënë dhe një baba për mua." Ajo i ka mësuar vlerat e rëndësishme dhe mbështetja që ajo i ka dhënë ka qenë thelbësore.

LEXO  Duvan Zapata Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Juan dhe mamaja e tij dikur luajti në një mum dhe djalë salcë domate televizive në Kolumbinë e tyre amtare.

Juan Cuadrado Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Përfaqësimi i FIFA-s

Karakteristikat Cuadrado në mbulimin e Amerikës Latine FIFA 16, së bashku me yllin global të mbuluar Lionel Messi.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat faktet tona të biografisë së Juan Cuadrado. Një njeri që vlerësohet se ka përfunduar më shumë se 60 asistime në futbollin evropian.

Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet