Joshua Zirkzee Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Joshua Zirkzee Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Joshua Zirkzee ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim udhëtimin e jetës së përpara. Ne fillojmë nga ditët e tij të hershme deri kur ai u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, vini re galerinë e fëmijërisë së tij tek të rriturit - një përmbledhje e përsosur e Joshua Zirkzee Bio.

Historia e Jetës së Joshua Zirkzee.
Historia e Jetës së Joshua Zirkzee.

Po, të gjithë e dinë që ai është një pretendent, siç është e mundur trashëgimtar i Robert Lewandowskifroni që shënon gol. Sidoqoftë, jo shumë tifozë e dinë historinë e Joshua Zirkzee, e cila është mjaft interesante. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë.

Joshua Zirkzee Historia e Fëmijërisë:

Fëmijëria Joshua Zirkzee.
Josh i vogël gjithmonë e kishte dashur futbollin nga ditët e tij të fëmijërisë.

Duke filluar, ai mban pseudonimin -Josh. Joshua Orobosa Zirkzee lindi më 22 maj të vitit 2001 nga babai i tij Hollandez, Remco Zirkzee dhe nëna nigeriane në qytetin Schiedam, Hollandë. Ai erdhi në këtë botë si më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij.

Joshua Zirkzee Ditët e Rritjes:

Fëmijëria e Josh ishte e mbushur me një ekspeditë kaq interesante me Jordan, vëllain e tij të vogël. Në moshën 3 vjeç, familja e tij u transferua në Roterdam, ku sportet kanë qenë normat e shoqërisë.

Like Marcus Rashford, Josh i vogël ishte kudo me topin që ai luajti edhe në dhomën e ndenjes. Rregullisht, prindërit e tij duhej të rilyen muret e njollave të shtëpisë së tyre për shkak të aktiviteteve të tij të futbollit. Në disa raste, Zirkzee u përpoq të luante me nënën e tij ndërsa ajo ecte nëpër dhomë me ushqim.

Origjina e familjes Joshua Zirkzee:

Duke kaluar në prejardhjen e tij, futbollisti është një qytetar Hollandez i cili gjithashtu ka gjurmë të Nigerisë Roots. Duke gjykuar nga origjina e tij amtare e familjes, sulmuesi i talentuar duket se është i lidhur fort me Isoko, i cili është një rajon në shtetin Delta, Nigeri.

Origjina e familjes Joshua Zirkzee
Shumica e kombeve afrikane janë krenarë që e identifikojnë talentin e ri si një prej tyre. Ndoshta ai ende nuk e ka vizituar vendlindjen e tij amtare në Nigerinë Jugore.

Nga ana tjetër, rrënja atërore e Zirkzee gjurmohet në Schiedam, e cila është një komunë historike në Hollandën e Jugut. Me sa duket, vendlindja e tij, e cila ka një popullsi të vlerësuar prej 76,000 gjithashtu përmban disa kanale shumë të këndshme për të lundruar përreth. Moreso, është i njohur mirë për të pasur mullinjtë me erë më të gjatë historik në botë.

Historia e Familjes Joshua Zirkzee:

Që nga ditët e tij të fëmijërisë, prindërit e tij gjithmonë i kishin siguruar atij dhe vëllait të tij të gjitha gjërat për të cilat kishin nevojë.

Gjithashtu, familja e tij lulëzoi si një familje e klasës së mesme që nuk duhej të shqetësohej shumë për mungesën e parave. Me statusin e tyre financiar, Remco dhe gruaja e tij kishin mundësi ta dërgonin Joshua në një akademi futbolli.

Si filloi udhëtimi i futbollit i Joshua Zirkzee:

Siç kemi thënë më herët, sulmuesi portreti përjetoi shumë ekspeditë në lidhje me sportet ndërsa u rrit. Për të siguruar që Zirkzee shfrytëzoi talentin e tij të lindur, prindërit e tij e bënë atë të regjistrohej në akademinë VV Hekelingen kur ai ishte 5 vjeç.

Në atë kohë, sulmuesi tregoi shumë potenciale premtuese dhe fjalë për fjalë i krahasonte kolegët e tij. Ai ishte një nxënës i shpejtë, i cili kurrë nuk u mundua t'u përmbahej direktivave të trainerëve të tij.

LEXO  Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sidoqoftë, babai i tij nuk ishte i kënaqur me akademinë e tij bazë dhe kërkoi një institut më konkurrues. Prandaj, Remco Zirkzee bëri që djali i tij i parë të bashkohej me Spartaan '20 nën tutelën e Ricardo Willemse në 2010.

Joshua Zirkzee në Spartaan '20
E drejta nga terreni i tij, sulmuesi ka gjithmonë një spikatur në mesin e çifteve të tij.

Joshua Zirkzee Jeta e Hershme e Karrierës:

Për tre vitet e ardhshme, sulmuesi punoi me Nipin e tij (Nelson Amadin) për të përmirësuar si përvojën ashtu edhe taktikën.

Pjesa tjetër e ditëve të karrierës së tij Rinore e pa atë duke lëvizur nga Spartaan '20 në ADO Den Haag. Atje ai u paraqit për U-16 të klubit, pavarësisht se ishte 14 vjeç.

Joshua Zirkzee jeta e hershme në karrierë
Takoni një nga fëmijët më me ndikim në rininë ADO Den Haag të krijuar që nga 2015.

Një gjë në lidhje me zhvillimin e tij të hershëm ishte se Zirkzee ishte kryesisht më i fortë dhe më i gjatë se shokët e tij të skuadrës. Kjo arritje bëri që disa nga bashkëmoshatarët e tij të shikonin figurativisht tek ai. Disa nga menaxherët e tij madje vërtetuan faktin se ai është përgjegjës për 95% të përmirësimit të tij.

Joshua Zirkzee Bio - Rruga drejt Famës:

Sidoqoftë, skautët nga Feyenoord nuk e humbën nënshkrimin e talentit të ri në klubin e tyre në 2016. Me kalimin e tij në Bayern Munich vitin e ardhshëm, ai shkaktoi një valë të rëndësishme euforie me kontaktin e tij të parë me top në Bundesliga.

Joshua Zirkzee rruga drejt famës
Tifozët nuk mund të mos qëndronin në euforinë që ai krijoi me bavarezët.

A e dini? Prec Saktësia e sulmuesit u ndje menjëherë me mbërritjen e tij në Bayern Munchen ndërsa ai shënoi një hat-trick në debutimin e tij për ekipin e rezervuar. Kjo arritje tërhoqi duartrokitje nga super yjet e futbollit si Jerome Boateng.

Joshua Zirkzee Bio - Ngritja e Famës:

Me ndikimin e tij në armaturën e Hansi goditje e shpejtë, Nigeria u përpoq të rrëmbejë djalin e artë në skuadrën e tyre. Megjithatë, Josh rrëmbeu çdo lëvizje të bërë nga Gernot Rohr siç paraqiti për atdheun e tij.

Pa dyshim, jeta e tij në karrierë me bavarezët u mbush me një seri festimesh pasi ata fituan shumë trofe.

Joshua Zirkzee Ngrihuni në famë
Momentet e tij me bavarezët nuk ishin asnjëherë të mërzitshme. Sigurisht, ai ishte i privilegjuar të fitonte shumë trofe dhe çmime me klubin.

Ndërsa përpiloj këtë Bio, Zirkzee është golashënuesi më i ri ndonjëherë Hollandez në Bundesliga. Pasi përfundoi vitet e tij të debutimit për në moshë të lartë me një trefishim kontinental, Bayern Munich e huazoi atë në Parma në janar 2021. Marrëveshja përfshin një mundësi për të blerë. Pjesa tjetër siç thonë ata është histori.

E dashura / Gruaja Joshua Zirkzee:

Nuk ka asnjë mënyrë që një lojtar i ri dhe me gjak të nxehtë si Josh të mos ketë një grusht admiruese femra. Në këtë fazë të ekzistencës së tij, është krejt e natyrshme që vendimi i tij për të zgjedhur kë dëshiron të takohet bëhet zgjedhja më e ndjeshme e jetës së tij.

Në këtë shënim, Zirkzee po takohet në mënyrë aktive me të dashurën e tij të bukur me lëkurë kafe. Emri i saj është Celina Kerr, dhe ajo është një modele e famshme në Instagram. Sigurisht, ai nuk ka nevojë për lejen e babait ose nënës së tij për të spikatur të dashurën e tij në media.

E dashura e Joshua Zirkzee
Pavarësisht se është një super yll i ardhshëm, Zirkzee ka gjetur për vete një të dashur të bukur.

Joshua Zirkzee Jeta Personale:

Çfarë e bën të trashë djalin e artë holandez?… E para dhe më e rëndësishmja, ai është përkufizimi i vërtetë i një personi me tiparin e zodiakut të Binjakëve. Nga ajo që kemi vërejtur, Zirkzee mund të bashkojë pa fjalë fjalët dhe personazhet me aq shumë mendueshmëri që të bën përshtypje bashkëmoshatarët e tij.

LEXO  Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sigurisht, as ai nuk është shumë alkoolist. Por sulmuesi pëlqen të gulçojë pijen e tij të gazuar ndërsa ai kënaqet me një kohë të mirë me miqtë e tij. Sigurisht, ai e konsideron higjienën e tij personale si një përparësi kryesore. Prandaj, ai nuk pi duhan.

Joshua Zirkzee jeta personale
Kalimi i kohës me njerëzit e tij është një nga shumë gjërat që i japin atij gëzim.

Stili i jetës dhe vlera neto:

Sportisti portreti është i pasur, pa dyshim për këtë. Me Vlerën e tij Neto të vitit 2021 prej afërsisht 2 milion €, Zirkzee ka treguar pak interes për të jetuar një mënyrë jetese luksoze.

Në shumicën e rasteve, lojtari i ri por i pasur preferon të ngasë biçikletën e tij portative nëpër rrugë.

Joshua Zirkzee vlerë neto
Ai jeton një mënyrë jetese të thjeshtë, pa shumë pasuri të shkëlqyera. Ju madje mund të mendoni se ai ishte dikur në manastir.

Familja Joshua Zirkzee:

Aroundshtë rreth shtëpisë që disa nga virtytet dhe lidhjet më të mëdha krijohen, forcohen dhe mirëmbahen.

Sigurisht, Zirkzee ka shijuar shumë momente të paharrueshme dhe të lumtura me familjen e tij. Prandaj, ne ju paraqesim informacione për babanë, nënën, vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

Rreth babait të Joshua Zirkzee:

Personi numër një i cili ka ndikuar në jetën e karrierës së sulmuesit është Remco Zirkzee, babai i tij. Interesante, babai i Josh mbikëqyr progresin e tij të futbollit derisa regjistroi sukses në nivelet më të larta.

Për të dhënat, Remco zbuloi se ai nuk vendosi asnjë vendim në karrierë për djalin e tij. E vetmja gjë që ai bëri ishte të mbështeste Zirkzee-n, siç do të bënte çdo baba.

Rreth Nënës së Joshua Zirkzee:

Po, krahu i nënës së tij është bërë me butësi, ku ai gjen ngushëllim sa herë që rrethanat bëhen shqetësuese. Ajo është një nigeriane dhe lëkura e saj e zezë pasqyron krijimin e prejardhjes së saj afrikane.

Nëna Joshua Zirkzee
Njihuni me nënën e Joshua Zirkzee. Pa dyshim, ai ka trashëguar fytyrën e zezë të nënës së tij nigeriane.

Sigurisht, jeta e saj nuk filloi me një shënim të lehtë, megjithatë ajo ishte një shembull i gjallë për djemtë e saj. Pa dyshim, talenti i gëzuar holandez do të jetë gjithmonë mirënjohës për mësimet e jetës që i ka dhënë atij.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Joshua Zirkzee:

Mbase nuk e dinit se vëllai i Joshit (Jordan Zirkzee) është gjithashtu një lojtar futbolli. Ai gjithmonë ka qenë mbështetja më e mirë për sulmuesin.

Jordan interesant i cili ka lindur në 2005 gjithashtu paraqitet në të njëjtën skuadër të të rinjve - Feyenoord - siç bëri vëllai i tij.

Ashtu si vëllai i tij i madh, federata e futbollit e Nigerisë do të luftojë me Holandën për talentin e ardhshëm.

Vëllai i Joshua Zirkzee
Njihuni me vëllain e Joshua Zirkzee, Jordan. Në të vërtetë, ai është më i pashëm se Josh-i i tij (në të vërtetë mund të argumentosh për këtë).

Rreth të afërmve të Joshua Zirkzee:

Siç thuhet, gjyshet janë nëna me shumë acar. Prandaj, ato gjithmonë ju bëjnë të ndjeni se kanë pritur të shohin vetëm ju gjatë gjithë ditës. Nuk është çudi që Zirkzee ndan një lidhje të pathyeshme me gjyshen e tij nga nëna.

Gjyshja Joshua Zirkzee
Familja e tij është plot energji pozitive. Shihni se si ai shijon një moment të lumtur me gjyshen e tij.

Interesante, gjyshja e tij nuk humb asnjë shans për të parë nipin e saj duke luajtur për Hollandën. Midis anëtarëve të familjes së tij, nuk ka pasur asnjë informacion të rëndësishëm për gjyshërit e tij, si dhe xhaxhallarët dhe hallat e tij.

Joshua Zirkzee Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Biografinë e sulmuesit, këtu janë disa fakte rreth tij që do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Historisë së tij të Jetës.

LEXO  Donny van de Beek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 1: Ndarja e pagave:

Analiza jonë e fitimeve të tij në Bayern Munchen tregon se Zirkzee merr një shumë të vlerësuar prej 830,000 € çdo vit. Për t'ju ndihmuar të kuptoni një ndarje të qartë të pagës së tij, ne kemi përgatitur këtë tabelë më poshtë.

BANESORE / FituarFitimi në Euro (€)
Në vit€ 830,000
Per Muajit€ 69,167
Në javë€ 15,937
Në ditë€ 2,277
Në orë€ 95
Për minutë€ 1.6
Për sekond€ 0.03

Fitimet për sekonda:

Ju mund të tronditeni nëse ju themi që një holandez mesatar do të duhet të punojë për 3 vjet e gjysmë për të fituar atë që Josh merr brenda një muaji.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar Zirkzee që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Joshua Zirkzee, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 2: Tattoos:

Në botën e sporteve, ku boja bëhet një mënyrë jetese për shumë atletë, Zirkzee ka mbyllur një sy qorr ndaj tendencave të shekullit 21. Ndoshta të qenit mjaft i ri është një nga arsyet që ai ende nuk do të ndjekë si të tjerët Memphis Depay në inkasimin e tatuazheve në trupin e tij.

Fakti # 3: Statistikat e dobëta të FIFA-s:

Nga pamja e gjërave, vlerësimet e sulmuesit duket se janë një shaka. Me sa duket, performanca e tij e jashtëzakonshme në Bayern Munich nuk i ka ngritur me të vërtetë shumicën e statistikave të tij në analizën e FIFA 2021.

Pavarësisht se ka pothuajse të njëjtat vlerësime të mundshme si Perr Schuurs, Josh ka ende shumë punë për të bërë para se cilësitë e tij të fillojnë të shfaqin ngjyra të gjelbra në të gjithë Statistikat e tij.

Vlerësimet e FIFA-s të Joshua Zirkzee
Ai duhet të punojë shumë për të rritur të gjitha statistikat e tij të FIFA-s.

Përfundim:

Më në fund, Joshua ka arritur shumë në jetën e tij në karrierë, sepse babai i tij mbështeste pasionin e tij për futbollin. Moreso, këshillat e nënës së tij dhe shoqëria e vëllait i dhanë atij zellin për të mos u dorëzuar kurrë në momente sfiduese. Allshtë e gjitha falë familjes së tij që bota është e privilegjuar të shijojë lojën e tij zbavitëse sot.

Faleminderit që qëndruat me ne në Biografinë e djalit të artë afro-holandez. Në Lifebogger, ne gjithmonë përpiqemi për saktësi dhe drejtësi ndërsa sjellim Historinë e Jetës të futbollistit tuaj të preferuar.

Nëse dalloni ndonjë gjë që nuk duket bukur në Joshua Zirkzee Bio, na tregoni me mirësi në seksionin e komenteve. Për një përmbledhje të shpejtë të kujtimeve të sulmuesit, përdorni tabelën tonë Wiki më poshtë.

Kërkime WikiPërgjigjet e biografisë
Emri i plotë:Joshua Orobosa Zirkzee
pseudonimi:Ngas
Mosha:19 vjeç dhe 10 muajsh.
Vendi i lindjes:Schiedam, Hollandë
Babai:Remco Zirkzee
Gjuha amtare:N / A
Vëllezërit e motrat:Jordan Zirkzee
E dashura / Gruaja të jetë:Celina Kerr
Te ardhura neto:2 milion € (2021)
Paga vjetore:€ 830,000
Zodiaku:Binjakët
Përkatësia etnike:Afro-Hollandeze
Gjatesia:1.93 m (6 ft 4 në)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet