Josh Maja Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Josh Maja Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Josh Maja ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne përshkruajmë historinë e futbollistit profesionist nigerian të lindur në Londër. Historia jonë fillon nga ditët e tij të hershme deri kur ai arriti sukses me Fulham. Për të zgjuar oreksin tuaj të biografisë automatike mbi natyrën tërheqëse të Josh Maja's Bio, ja trajektorja e tij e karrierës.

Po, të gjithë e dinë për fillimin e tij përrallë të jetës në kampionatin Premier - ku ai shënoi dy golat e tij të parë në një fitore 2–0 kundër Everton. Përkundër këtij vlerësimi, vetëm pak tifozë dinë për historinë e Josh Maja's Life. Pa zhurmë të mëtejshme, lejojmë të fillojmë.

Josh Maja Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin Josh Magic. Emri - Josh është vetëm një pseudonim dhe emrat e tij të vërtetë janë - Joshua Erowoli Orisunmihare Oluwaseun Maja. Futbollisti profesionist lindi në ditën e 27-të dhjetorit 1998 nga babai dhe nëna nigeriane, në Borough of London të Lewisham.

Vitet e rritjes:

Josh Maja i kaloi vitet e fëmijërisë Pimlico, një zonë rezidenciale në Westminster. Ai u rrit së bashku me tre vëllezërit e tij, prindërit e tij (veçanërisht nënën e tij) dhe motrën. Të shquar midis vëllezërve dhe motrave të tij janë Emmanuel dhe Jeremiah Maja - të dy janë fotografuar këtu.

Njihuni me Vëllezërit e Josh Maja - Emmanuel Maja (Djathtas) dhe Jeremiah Maja (Majtas).
Njihuni me Vëllezërit e Josh Maja - Emmanuel Maja (Djathtas) dhe Jeremiah Maja (Majtas).

Duke marrë parasysh mënyrën se si këta djem luanin futboll gjatë ditëve të tyre të para, gjithsesi nuk kishte asgjë që sugjeronte që të mos rriteshin për t'u bërë një yll futbolli - gjë që bënë ata.

Historia e familjes Josh Maja:

Sulmuesi nigerian ka lindur në Longon nga Nëna dhe Babai Nigerian të cilët jetuan dhe kaluan mirë si qytetarë të klasës së mesme angleze. Josh nuk u rrit në një sfond të dobët. Prindërit e tij ishin si shumica e njerëzve që punonin, kurrë nuk luftuan me paratë dhe kishin një arsim të mirë financiar.

Origjina e familjes Josh Maja:

Pavarësisht nga fakti se ai ka lindur dhe rritur në Angli, vendasit në Londër vlerësojnë rrënjët e tij nigeriane. Me ngritjen e tij në famë, shumë fansa kanë pyetur… Nga Nigeria vijnë prindërit e Josh Maja?

Gjëja e parë e parë, ai ka dy emra joruba - (Orisunmihare dhe Oluwaseun). Pas një kërkimi intensiv, ne ishim në gjendje të gjurmonim një nga emrat e tij (Orisunmi) në shtetin Ondo, Nigeri. Ndoshta, këtu është babai i Josh Maja.

Emri Orisunmi ka origjinë Ondo. Duket se një nga prindërit e Josh Maja është nga shteti Ondo, Nigeri.
Emri (Orisunmi) ka origjinë nga shteti Ondo. Duket se një nga prindërit e Josh Maja (babai i tij) është nga shteti Ondo, Nigeri.

Përsëri - ndërmjetme të origjinës së tij - ne morëm njohjen e një emri tjetër të tij - Erowoli. Ky emër është i zakonshëm për njerëzit që vijnë nga Warri, shteti Delta. Për këtë arsye, ne mund të spekulojmë shumë, se mamaja e Josh Maja është nga shteti Delta, Nigeri. Duket se të dy prindërit e tij u larguan nga Nigeria në Angli në vitet 1990 për të bërë një familje më të mirë.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Akroda për të Pavarurin, Josh Maja kishte një përfshirje në akademikë para shfaqjes së karrierës së tij. Gazeta Britanike gjithashtu raportoi se ai gjithashtu vazhdoi shkollimin edhe gjatë viteve të adoleshencës.

Vjen nga një familje nigeriane të cilët dihet se mbajnë vlera të larta për arsimin për fëmijët e tyre, është e qartë se duke u bërë diçka tjetër do të ishte e mundur nëse një karrierë profesionale nuk funksiononte siç ishte planifikuar.

Historia e Futbollit Josh Maja:

Siç e thotë Wikipedia e tij, prindërit e vegjël, me lindjen e tij, u larguan nga Lewisham për t'u vendosur në Pimlico që ndodhet në Londrën e Madhe. Prandaj, ishte në Londrën qendrore në Qytetin e Westminsterit që Josh dhe vëllezërit e tij - Jeremiah, Emmanual (et al) bri aftësitë e tyre të futbollit.

Duke pasur një vendosmëri të çeliktë për të bërë ëndrrat e tij të vërteta, Josh vazhdoi të ketë prova të suksesshme me Crystal Palace dhe Fulham. Në këto akademi të Londrës, ylli në lulëzim hodhi një themel të mirë për karrierën e tij rinore.

Nevoja e drejtpërdrejtë për të zgjeruar përvojën e të rinjve përtej Londrës pa fëmijën e parakohshëm që udhëtonte në veriperëndim të Anglisë (Manchester) për prova me City. Për gëzimin e familjes së tij, Josh kaloi dhe ai u bashkua me njerëz të tillë Jadon Sanço i cili gjithashtu luante atje.

Josh luajti për akademinë e qytetit të Mançesterit me shumë shpresë se klubi do t'i ofronte atij një bursë. Mjerisht, ata nuk e bënë këtë dhe pasi u këshilluan me prindërit e tij, ylli në rritje i la akademinë më të mirë në Angli Sunderland. Atje, ai mori atë që donte - një bursë dy-vjeçare.

Biografia e Josh Maja - Rruga drejt famës:

Shtatori 2016 doli të jetë një vit që ai mori një shije të futbollit në moshë të madhe me Macet e Zeza. Siç pritej, ai u ngrit në rast, duke dhënë një injeksion të madh të personalitetit të tij sulmues. Josh ishte një sulmues i përulur që mësoi nga lojtarët e moshuar - si Jamine Defoe - të cilin e konsideroi si model. Ja, i riu që merr mësime goditëse nga Idoli i tij.

Ndërsa Jamine Defoe u largua nga Sunderland, Josh Maja u bë i preferuar për të marrë postin e tij. i bekuar me kontrollin e ngjitjes dhe aftësinë e kundërshtarëve të kaluar, fëmija super shënoi 16 gola para se të merrte çmim në Francë. Më poshtë është një video e ditëve të tij të lavdishme me Sunderland ku ai luajti me disa mashtrues dhe arrogancë.

Biografia e Josh Maja - Historia e Suksesit:

Në ditën e 26-të janarit 2019, sulmuesi i Sunderland nënshkroi për klubin francez Ligue 1 Bordeaux me një marrëveshje katër vjet e gjysmë dhe një rritje marramendëse e pagës - 65,000 € në javë. Duke luajtur së bashku Yacine Adli, Josh u bë një hit i menjëhershëm me Les Girondins.

Duke u ngritur në yllin e futbollit, Magic Joshua (siç shihet në videon e golave ​​të tij në Bordeaux) u bë një nga pronat më të nxehta të të rinjve në futbollin francez. Ai fitoi çmimin e golashënuesit më të mirë të klubit për përfundimin e sezonit 2019-2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Për shkak të faktit se prindërit e tij janë nigerianë, trajneri i futbollit i vendit, Gernot Rohr, kontrabandoi me shpejtësi Maja. Qëllimi ishte të prodide konkurrencën për Victor Osimhen, si një nga forcat greke të preferuara të vendit.

Në fillim të vitit 2021, ylli në rritje u këshillua me familjen e tij për një kthim të mundshëm në Angli. Këtë herë, ai e ndjeu fatin e tij duke i thënë se do të kishte sukses në Premier League. Më 1 shkurt 2021, dita e afatit të transferimit, Josh u kthye në Angli me ish-klubin e tij, Fulham.

Dita e Shën Valentinit - 14 Shkurt 2021 ishte dita e preferuar për playout-in e tij për fatin. Atë ditë, ai arriti një fillim përrallë, duke shënuar dy gola (Video është më poshtë) në debutimin e tij për të arritur fitoren kundër Everton.

Pa dyshim, bota mund të jetë në prag të shikimit të një versioni më të mirë të Fulham Alekandar Mitrovic, një i ri, dikur i refuzuar nga Anglia dhe tani që po lulëzon në rrugën e tij për t'u bërë një talent i klasit botëror, pikërisht para syve tanë. Pjesa tjetër, siç themi, do të jetë histori.

Kush është e dashura e Josh Maja:

A jeni këtu për të marrë informacion në lidhje me sulmuesin nigerian në dashuri? Keni një dëshirë të zjarrtë për të zbuluar se cila është e dashura e Josh Maja?… Kështu është edhe Lifebogger. Me gjithë sinqeritet, ne kemi kërkuar në të gjithë, ende nuk ka shenja të një WAG.

Njohja me të dashurën e Josh Maja.
Njohja me të dashurën e Josh Maja.

Thellë në thellësi, ne besojmë se Josh Maja po takohet privatisht me dikë. Prandaj, është vetëm çështje kohe para se jeta e tij private të dalë publike. Por eja ta mendosh,… Nëse dikush si ai është aq i mprehtë përpara portës, ai nuk do të ketë çështje që menaxhojnë një çështje private.

Faktet e jetës personale:

Maja është një Bricjap, një shenjë që përfaqëson kohën dhe përgjegjësinë. Sulmuesi nigerian është një individ i cili posedon një gjendje të brendshme të pavarësisë që mundëson përparim të rëndësishëm si në jetën e tij personale ashtu edhe në atë profesionale.

Josh Maja Stili i jetës:

Duke iu përgjigjur pyetjes se si i shpenzon pagat e tij javore 60,000 F Fulham, sulmuesi nigerian pranon se nuk bën një jetë të harlisur. Maja aviodon revistat me shkëlqim dhe nuk ka gjëra të tilla si shfaqja e makinave ekzotike, vajzat e shtëpive të mëdha (pallate), gumëzhitjet etj.

Josh Maja Jeta Familjare:

Vizioni është akti i të parit të asaj që konsiderohet i pathyeshëm për shumë. Maja vjen nga një familje sportive me vizion për lojë. Në këtë seksion, ne do t'ju tregojmë pak për ménagen e tij.

Rreth Prindërve të Josh Maja:

Ata rritën katër djem dhe një vajzë. Bërja e tij dhe e vëllezërve të tij të bëhen futbollistë është një nga vendimet më të mira që morën mamaja dhe babai i Josh. Asistenca anti-flash e futbollistit është si rezultat i mbajtjes së tij nga prindërit. Megjithëse ekzistojnë pak dokumentacione, është çështje kohe para se ta bëjnë veten publike.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Josh Maja:

Në botën moderne të futbollit të makinave flash dhe vitrinave të jetesës në media sociale, vëllezërit e futbollit përfaqësojnë një antidot freskues.

Emmanuel Maja është një mesfushor që dikur kishte prova me Man City dhe luan me FC Croydon ndërsa shkruaj këtë Bio. Nga ana tjetër, vëllai i tij i madh, Jeremiah Majas është një pacie përpara - me një sy për gol - si Josh i tij.

Josh Maja Fakte të pathëna:

Duke përmbledhur në kujtimet tona për futbollistin profesionist nigerian, ne do ta përdorim këtë pjesë për t'ju thënë më shumë të vërteta rreth tij. Pa shumë zhurmë, le të fillojmë.

Fakti # 1 - Paga e Josh Maja Fulham:

Pronari i Sunderland Stewart Donald zbuloi se Maja fitonte 1000 £ në javë. Sipas faqes franceze L'Equipe, ai mori në shtëpi 65,000 € në javë në Bordeaux. Një lëvizje në Fulham ka parë një rritje page në 60,000.

BANESORENDARJA E PAGS FULHAM
Në vit:£ 3,124,800
Për muaj:£ 260,400
Në javë£ 60,000
Në ditë:£ 8,571
Në orë:£ 357
Për Minutë:£ 6
Për sekond:£ 0.09

Që kur keni filluar të shikoni Josh Maja's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Fulham.

£ 0

Një londinez që fiton 37,000 do të duhet të punojë për 84 vjet për të bërë pagën vjetore të Maja me Fulham.

Fakti # 2 - Feja e Josh Maja:

A e dini se emri i tij i vërtetë është Joshua? Ky është një emër biblik që do të thotë - 'Zoti është Shpëtimi im' Prandaj, nuk mund të mohohet fakti që prindërit e Josh Maja nuk e kanë rritur atë si të krishterë. Në fakt, pjesa e Instagram Sulmuesit thotë se gjithçka. Lexon; Zoti është Mbi të gjitha.

Fakti # 3 - Kush është Agjenti i Josh Maja?

Elite Project Group Limited menaxhon sulmuesin nigerian. Klientët më të mëdhenj të kompanisë janë kryesisht futbollistë të zezë. Midis tyre janë Alex Iwobi, Jadon Sancho, Bukayo Saka, Eddie Nketiah, Folarin Balogun, Reiss Nelson. Elite Project Group gjithashtu menaxhon Todd Kantwell.

Fakti # 4 - Josh Maja Vlen Neto:

Një kombinim i faktorëve financiarë siç janë vitet e tij të përvojës, paga e fituar gjatë atyre viteve dhe adhurimi ka parë një rritje në vlerën e aseteve minus detyrimet. Në këtë xhiro, ne vlerësojmë se vlera e Majës është afërsisht 2 milion.

Fakti # 5 - Josh Maja Statistikat e FIFA-s:

Pasi të keni parë qëllimet e tij në serinë e videove të tij më lart, do të pajtoheni me mua se ai meriton më shumë pikë. Me fillimin e tij të ndritshëm të jetës në Premier League, është e sigurt që FIFA do ta kujtojë atë në azhurnimet e mëvonshme.

Wiki:

Për ta përmbledhur këtë Kujtim, ne kemi krijuar këtë tabelë e cila u përgjigjet të gjitha pyetjeve në lidhje me pyetjet Biografike në lidhje me Josh Maja.

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë: Joshua Erowoli Orisunmihare Oluwaseun Maja
pseudonimi:Josh dhe Magjike
Mosha:22 vjeç dhe 3 muajsh.
Data e lindjes:27 Dhjetor 1998
Vendi i lindjes:Lewisham, Angli
Rrënjët familjare:Nigeri
Origjina e prindërve:Nigeria Jugperëndimore
Vëllezërit e motrat:Tre Vëllezër dhe një Motër
Brothers:Emmanuel Maja, Jeremiah Maja etj.
Te ardhura neto:£ 2 milion
Pozicioni i luajtur:Përpara / Sulmuesi
lartësi 5 metra 11 inç OSE 1.80 metra.
Zodiaku:Bricjapi

Përfundim:

Të qenit i palëkundur në përpjekjen për të arritur yllin e futbollit përcakton Josh Maja - i cili është më i suksesshmi ndër vëllezërit e tij të futbollit. Ashtu si Patrick Bamford, ai është tipi që preferon të punojë me zgjuarsi në fushë. Golat e shënuar në fillimet e tij të jetës me Premier League i thotë të gjitha.

Me siguri, nuk ka lumturi më të madhe që të kesh një familje të suksesshme, stili i jetës së të cilit përqendrohet te loja e bukur. Megjithëse u refuzua nga Anglia, Maja (përmes rrënjëve prindërore) siguroi një rrugë për në ekipin kombëtar nigerian ku sigurohet suksesi i tij.

Faleminderit që morët kohë dhe lexoni historinë tonë në Josh Maja. Lajmëroni me mirësi, të dimë nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket mirë në historinë e jetës së profilit tonë. Përndryshe, na tregoni në seksionin e komenteve, çfarë mendoni për Magic Joshua.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet