Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Biografia jonë e Rafael Leao ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Megan Davison), Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju japim historinë e Genius të Portave që njihet më mirë me Nofkën; "Picky". Historia e Lifebogger për Pickford fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur ai u bë i famshëm si me klub ashtu edhe me fshat.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për ngritjen e tij në dominim si portieri i parë i Anglisë, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Jordan Pickford e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Jordan Pickford Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Jordan Lee Pickford lindi në ditën e 7-të Marsit 1994 në Uashington, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Sue Pickford (një shtëpiake) dhe babai i tij Lee Pickford (një ndërtues).

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Historia e ndaluesit të lindur në Uashington flet për ngritjen e tij si një rekrutë e papërpunuar në orën tetë, deri në nivelin e parë të ekipit dhe më gjerë.

Duke u rritur, Pickford ndoqi shkollën katolike të Shën Robertit të Newminster. Në shkollë, ai ishte i interesuar të luante futboll, veçanërisht duke qenë një portier, sepse ai ishte më i gjati në mesin e të gjithë 8 vjeçarëve të cilëve u kërkohej për gjatësinë e tyre. Pasi luajtën pozicion portier për ekipin e tij të të rinjve të shkollës, prindërit e tij vendosën ta regjistrojnë atë në akademinë e Sunderland kur ai ishte ende në moshën 8 vjeç.

LEXO
Ademola Lookman Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

“Kur shikoni të gjithë tetë vjeçarët ndërsa vlerësoni gjatësinë e tyre. Do të zbuloni se ata janë atletikë, të shpejtë, por jo të gjithë kanë ndërtimin e duhur - Jordan Pickford i kishte të gjitha ato gjëra.

Duke ditur që opsionet e portierit ishin mbushur tashmë, akademia e të rinjve donte ta dërgonte atë në hua. Ata kishin një ndjenjë të keqe për shkak të moshës së tij. Ata ngurronin ta dërgonin atë në hua. Sidoqoftë, Pickford nuk kishte frikë. Ai shkoi në një total prej gjashtë kredive. Këto hua ishin të vështira dhe pa kompromis, por ndihmuan që djali i vogël të kthehej në burrë.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pickford ka punuar me njerëz të mirë kudo që ai ka qenë dhe ka përparuar përmes grupmoshave të portierëve. Në të kundërt, nga koha kur Pickford bëri debutimin e tij në Sunderland ai tashmë kishte më shumë se lojrat e para të ekipit 100. "Kur ju shikoni si David James or David Seaman, ata ishin djem të rinj dhe deri në kohën kur ata ishin 20 ose 21, ata kishin luajtur diçka si lojërat 100, " tha Prudhoe, trajneri i të rinjve në Pickford.

LEXO
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Në vitin 2011, Pickford nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin. Duke përparuar në karrierën e tij, ai u përdor shpesh si mbulesë për Phil Barnes, i cili u plagos. Ai mësoi aftësinë e jashtëzakonshme për të mbajtur çarçafë të pastër.

Rekordi i fletëve të pastra e nxiti Everton i cili në ditën e 15-të të qershorit 2017, e nënshkroi atë me një kontratë pesë-vjeçare. Tarifa fillestare prej rreth 30 milion £ për shkak të shtesave, duke e bërë atë portierin e tretë më të shtrenjtë në histori dhe portierin më të shtrenjtë britanik të të gjitha kohërave.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është Megan Davison?… Gruaja Jordan Pickford:

E para dhe më e rëndësishmja, ata të dy filluan si miq. Pickford ka qenë me të dashurën e tij të fëmijërisë Megan Davison që kur ishin 14 vjeç dhe ajo është transferuar në Liverpool me të kur ai u bashkua me Everton.

LEXO
Allan Loureiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Megan, i cili e përshkruan rregullisht atë si "Bae" në Instagram, gjithmonë qëndron nga njeriu i saj. Ajo është një universitet i diplomuar me një Diplomë të Dytë të Shkallës së Dytë. Të dy dashnorët pëlqen të shkojnë në pushimet e rregullta në mbarë botën, veçanërisht në Bahamas.

Jordan Pickford Jeta Personale:

Jordan Pickford ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Pikat e forta të Jordanisë: Mëshirëplotë, artistike, intuitive, e butë, e mençur, muzikore

Dobësitë e Jordanisë: Frika, tepër besimi, dëshpërimi, dëshira për t'i shpëtuar realitetit, mund të jetë viktimë ose martir

Çfarë Jordani i pëlqen: Të qenit vetëm, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizuale, not, tema frymore

Çfarë Jordani nuk i pëlqen: Ata që pretendojnë se i dinë të gjitha, duke u kritikuar, e kaluara i vjen përsëri për të ndjekur atë dhe mizori të çdo lloji

LEXO
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jordan është shumë miqësor dhe kaq plot gëzim dhe të qeshura. Për shkak të kësaj, ai shpesh e gjen veten nën shoqërinë e njerëzve shumë të ndryshëm. Jordan është vetëmohues, ai është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët, pa shpresuar të marrë asgjë mbrapsht.

LEXO
Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jordan Pickford Jeta Familjare:

Jordan Pickford vjen nga një familje e klasës së mesme britanike. Raportet e fundit zbulojnë origjinën e thellë të familjes së tij nga Azia, prandaj arsyeja për emrin Lee.

Jordan gjithmonë ka zgjedhur pulën dhe makaronat e përgatitura nga nëna e tij. Një nga kujtimet më të mprehta të familjes së tij përfshin të qenit në pjesën e pasme të makinës së prindit të tij, duke u drejtuar për në terrene jo-League, me të njëjtin ushqim (Chicken and Pasta) përpara tij. Sipas fjalëve të tij

LEXO
Theo Walcott Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

'Unë do të udhëtoja në Alfreton për lojëra dhe babai im, Lee, do të voziste, " thotë Pickford.

Ai vazhdoi 'Unë do të haja vaktin tim para ndeshjes në pjesën e pasme. Nëna ime bën pulë dhe makarona dhe ajo do t'i ngjiste në një vaskë. Nuk jam i sigurt që ishte shumë profesional, por për sa kohë që po bëja njeriun e ndeshjes ishte në rregull!.

Gjërat ndryshojnë për mua të Shtunave. Mamaja ime, Sue, do të më merrte të stërvitesha në një taksi kur isha fëmijë. Kjo ndodh kur babait tim që është ndërtues, iu desh të punonte të shtunën në mëngjes. ” 

Vëlla: Vëllai i tij, Richard Pickford ka qenë ai që e kishte vendosur atë në rrugën e tij për t'u bërë një portier. Të dy luanin futboll së bashku kur ishin fëmijë. Fatkeqësisht, Richard kurrë nuk arriti në majë.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përvoja e tij fatkeqe në lojën profesionale ka shërbyer për të mprehur vendosmërinë e vëllait të tij më të vogël për të përmbushur ambiciet e tij duke u ngjitur në majë dhe duke bërë trajnerin e Anglisë Gareth Southgate njoftoni për të.

Jordan Pickford Prindërit Thirrja totale ishte një Shaka:

Kur Pickford u ftua në skuadrën e lartë pasi Tom Heaton i Burnley u lëndua në stërvitjen përpara kualifikuesit të Kupës së Botës me Slloveninë. Kjo çoi në ëndrrën e tij Angli Call.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rrëfimi i Pickford për historinë është si më poshtë; “Sapo po tërhiqesha në shtëpinë e mamit dhe babait tim kur më thanë në telefon: 'Të kanë thirrur, zbrit sa më shpejt që të jetë e mundur. Po gumëzhinte. Unë i thashë: 'Mam, unë do të largohem me Anglinë, po shkoj poshtë tani, sapo kam pasur një telefonatë'.

"Ajo shkoi, 'Jo ju nuk jeni' - ajo mendoi se unë jam dredha-dredha e saj, duke qenë një shakaxhi përsëri! Ishte vetëm një periudhë e shkurtër, por largimi i këtyre dy netëve me lojtarët më të mirë në vend ishte një përvojë masive e të mësuarit. "

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Jordan Pickford plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

LEXO
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet