Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "e bardha Yaya Touré".

Historia jonë e fëmijërisë Jordan Henderson Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Tre Luanëve dhe Liverpool Legjenda e Futbollit përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch rreth tij.

Shih edhe
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Jordan Henderson, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Jordan Brian Henderson lindi në ditën e 7-të qershorit 1990 në Tyne and Wear, Sunderland, Mbretëria e Bashkuar nga nëna e tij, Liz Henderson (mësuese e fitnesit) dhe babai, Brian Henderson (oficer i pensionuar i policisë).

Shih edhe
Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jordan u shkollua në Farringdon Community College College. Ai u tërhoq për t'u bashkuar me Sunderland si një i ri (mosha 6). Të dy Jordan dhe prindërit e tij ishin të gjithë tifozë hardcore Sunderland.

Në moshën 7-vjeçare, Jordani i vogël filloi të veprojë si sulmues, ashtu edhe si i djathtë. Ai më vonë u kthye në një mesfushor qendror, një rol që e vazhdoi deri në moshën e rritur.

Ai ishte një pjesë integrale e skuadrës Black Cats U18 e cila fitoi tituj kampion në kampionat.

Shih edhe
Kieran Trippier Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në janar 2009, Henderson u bashkua me klubin e Championship Coventry City me një marrëveshje huazimi një muaj. Pasi mori një dëmtim, një frakturë në kockën e pestë metatarsale në këmbën e tij, ai u kthye në Sunderland në Prill 2009.

Më 9 qershor 2011, Henderson u transferua në Liverpul për një tarifë të pazbuluar, mendohet të jetë midis 16 dhe 20 milion. 

Ai u bë kapiten i Liverpool në 2015 pas largimit të Steven Gerrard. Pjesa tjetër siç thonë ata tani është histori.

Shih edhe
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jordan Henderson Jeta Familjare:

Jordan vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme në Sunderland. Babai i tij, Brian ishte një oficer policie në pension i cili dikur luante futboll për njësinë e futbollit të policisë Durham.

Brian Henderson ka zbuluar një herë se si ai e mbajti sekret betejën e tij të kancerit - për të shmangur ndikimin e shfaqjeve të djalit të tij në fushë.

Ai u diagnostikua me sëmundjen në nëntor 2013 pasi mjekët zbuluan një tumor në qafën e tij. Ky zbulim u bë kur ai po hiqte një cist.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Raheem Sterling Plus Fakte të patreguara të biografisë

Testet e mëtejshme zbuluan se ai kishte një karcinomë në fyt dhe një tumor në gjuhë.

Brian Henderson vonoi njoftimin për djalin e Jordanit gjatë një kohe jetike kur Reds filluan një sfidë të papritur për titullin. Ai i tha djalit të tij pak para se të bëhej gati të operonte në fyt dhe gjuhë në muajt e parë të vitit 2014.

Pasi dha lajmin e trishtuar, Brain iu lut Jordanit të mos shqetësohej, përkundrazi, ai duhej të përqendrohej në paraqitjen e sa më shumë shfaqjeve të Njeriut të Ndeshjes.

Shih edhe
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Brian, i cili më vonë u shërua nga sëmundja, tha: "Ishte një kohë shumë emocionuese kur më duhej të jepja lajmet për familjen."

nËNA: Mamaja e Jordan Henderson, Liz është një mësuese profesioniste e fitnesit.

Nëna Jordan Henderson- Liz Henderson.
Nëna Jordan Henderson- Liz Henderson.

Përveç sigurimit të kujdesit për nënën, Liz Henderson është përgjegjëse për mirëqenien fizike dhe mendore të djalit të saj, Jordan.

Prekja e saj profesionale shihet në qëndrueshmërinë dhe shkallën e punës së djalit të saj. Jordan ka një motër fëmijë me emrin Jody Henderson.

Shih edhe
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kush është Rebecca Burnett? Gruaja e Jordan Henderson:

Sa për jetën e tij personale, Jordan nuk pi, nuk pi duhan dhe nuk flirton. Ai ka qenë i dashuruar vetëm me një grua gjatë gjithë jetës së tij. Ajo nuk është askush tjetër përveç Rebecca Burnett mahnitëse.

Jordan Henderson dhe gruaja e tij, Rebecca Burnett kanë një vajzë të bukur me emër, Elexa Henderson.

Brendan Rodgers njëherë përshëndet performancën e Henderson pasi gruaja e tij lindi fëmijën e dytë. 

Shih edhe
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kapiten qëndrimi i Reds kaloi natën duke marrë pjesë në lindjen e fëmijës së tij të dytë Alba para se të nxitonte të kthente për të udhëhequr ekipin e tij drejt fitores në Wembley.

Ai u kujtua se i kishte thënë mjekut të spitalit… ”Sapo foshnja të dalë, unë do të kthehem"...

Ata që janë shumë të afërt me familjen e tij e dinë se Jordan ka një jetë personale të përsosur me Rebecca Burnett.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Paul Scholes Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më poshtë është Jordan Henderson së bashku me gruan e tij Rebecca Burnett duke bërë pazar në Manchester përpara Krishtlindjeve të vitit 2017.

Jordan Henderson merr gruan për pazar për Krishtlindje.
Jordan Henderson e nxjerr gruan e tij për pazar për Krishtlindje.

ashtu si Roberto Firmino  Philippe Coutinho, Jeta e dashurisë dhe historia e dashurisë së Jordanit është e thjeshtë dhe e drejtë.

Biografia e Jordan Henderson - Ai humbi respektin e tij për Giggs:

Jordan kur ishte djalë njëherë pretendoi se ishte takuar Ryan Giggs në një plazh majorkan në Spanjë. Sipas fjalëve të tij

Shih edhe
Jesse Lingard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

"E kujtoj paksa, por isha vërtet e re. Nuk mendoj se do ta kujtojë fare. Mendoj se Ryan Giggs ishte një model për mua. Ju shikoni shumë njerëz në gazeta për arsye të gabuara, por me Giggs, nuk dëgjoni kurrë për të. ”

Jordania humbi respektin për të Giggs pasi konfirmoi raportet negative në lidhje me Legjendën e Manchester United që kishte një lidhje me gruan e vëllait të tij të vogël.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Paul Scholes Plus Fakte të paqarta të biografisë

Që atëherë, ai u bë armik edhe në fushë.

Rezultati i imazhit për Jordan Henderson në ryan giggs

Zgjedhja e makinës Jordan Henderson:

Jordan ka qëndruar gjithmonë me Range Rover për shkak të aftësive, luksit dhe reputacionit të tij.

Në atë kohë, Jordan ishte mësuar të ngiste një makinë sportive më të ulët. Këtu është një foto e vjetër e Bebo-së së vjetër të maestros në mesfushë, në të gjithë lavdinë e saj.

Lëndimi i Pashërueshëm:

Jordan Henderson ishte informuar një herë se nuk ka shërim mjekësor për dëmtimin e thembrës që e detyroi atë të humbasë tre muaj të sezonit 2015 të Liverpool.

Shih edhe
Dominic Calvert-Lewin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atij iu tha se do të duhet të jetojë me dhimbjen për pjesën tjetër të jetës së tij.

Henderson tha në dhimbje;

“Ka qenë tepër e vështirë, jo vetëm për mua por edhe për stafin. Me metatarsalin tim e dija saktësisht se për çfarë lloj shkalle kohore do të isha jashtë.

Por me thembrën time nuk ka një shkallë kohore, nuk ka në të vërtetë një kurë. Kjo ka qenë pjesa më e vështirë.

Ka qenë e vështirë. Unë kam rënë dakord ta mbaj këtë dhimbje për pjesën tjetër të jetës sime. "

Biografia e Jordan Henderson - Një herë akuzohet se është paguar më shumë:

Damien Comolli, ish-drejtori i futbollit në Liverpool, i cili pranon se ka paguar 20 milion £ për Henderson, një herë deklaroi se ishte shfajësuar në radio kombëtare se klubi do ta shkarkonte, nga frika se nënshkrimi i Henderson ishte një gabim i shtrenjtë.

Shih edhe
Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo ndodhi pasi Jordan Henderson u përpoq të adaptohej në fillimin e tij të hershëm në Liverpool. Në atë kohë, Jordan u bë afër shitjes nga Rodgers.

Mesfushori i pëlqyeshëm refuzoi një lëvizje në Fulham - pasi ai u përfshi në një marrëveshje shkëmbimi pjesë për Clint Dempsey.

Në vend të kësaj, Henderson, hapi këmbët dhe këmbënguli se nuk do të shkonte askund. Ishte një vendim që më në fund u shfajësua. Të qenit në gjendje të tërhiqej nga pengesat është bërë forta e tij që nga fëmijëria e tij.

Shih edhe
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Jordan Henderson - Luan Sporte të tjera:

Përveç futbollit, Henderson performoi edhe në badminton dhe pingpong, edhe pse kishte frikë se ai nuk mund ta bënte notën si futbollist, sepse ai vuante nga një gjendje mjekësore, Osgood-Schlatters.

Stili i lojës:

Henderson luan si mesfushor kuti në kuti dhe vlerësohet gjerësisht si një lojtar që punon shumë dhe sjell energji në ekip.

Shih edhe
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përshkruhet si një "Mesfushor atletik dhe punëtor", Henderson ka zhvilluar lojën e tij gjatë kohës së tij në Liverpool në një lojtar më kreativ. Për më tepër, ai vazhdimisht shtyn lart në fushë sa herë që opozita është në posedim.

Jordania ishte e para 17 vjeçare për t'u emëruar ndonjëherë në ekipin e ligës së Premier League të sezonit.

Ai u emërua në 442 revistën e lartë 20 nën lojtarët 21 në botë me njerëz si Messi, Fabregas, Aguero, Nani, Bojan, Benzema, Pato dhe Walcott. Pa dyshim, Jordan është me siguri një Legjendë e Liverpool.

Shih edhe
Scott McTominay Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet