Historia e fëmijërisë së John Terry Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së John Terry Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Legjende të Chelsea i cili njihet më shumë me Nofkën; “JT“ Historia jonë e fëmijërisë John Terry plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë Fakteve OFF dhe ON-Pitch për të.

Po, të gjithë e dinë për historinë e tij me Chelsea FC, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të John Terry e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Tiemoue Bakayoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

John Terry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Duke filluar, emri i tij i plotë është John George Terry. Ai lindi në ditën e 7-të dhjetorit 1980 në Barking, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Sue Terry dhe babai, Ted Terry.

Në mënyrë tronditëse, por e vërtetë, dashuria e Terry për futbollin filloi me mbështetjen e tij për Manchester United. Mënyra më e mirë për të filluar karrierën e tij ishte përzierja e arsimit me futbollin. Prindërit e Xhonit e regjistruan atë në Shkollën Gjithëpërfshirëse Eastbury, ku ai luajti për ekipin e tyre lokal të ligës së Dielës, Senrab. Kjo skuadër në atë kohë gjithashtu paraqiti disa nga lojtarët e ardhshëm të Premier League në emër të Sol CampbellJermain DefoeBobby Zamora, Ledley King dhe Jlloyd Samuel.

LEXO
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Karakteri i tij i vërtetë i udhëheqjes shfaqi veten në një fazë të hershme dhe vazhdoi derisa u pjek në një adoleshent. Adoleshenti ndonjëherë serioz John, siç është paraqitur më poshtë, ka filluar me të vërtetë si një mesfushor.

Si djalë, ai fillimisht ishte pjesë e tij West Ham Unitedsistemi i të rinjve, duke u bashkuar me ta si mesfushor në 1991.

LEXO
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi u rritën në radhët e të rinjve, skautët u bënë për të. Të popullarizuar në mesin e tyre ishin skautët e Chelsea të cilët kishin gjithmonë sulmuesin e tij mbi të. Tre vjet më vonë, John u transferua në Chelsea. Ai ishte 14 vjeç kur ndodhi transferimi. Për shkak të moshës së tij, ai vazhdoi të luante për të rinjtë e klubit dhe ekipet rezervë.

LEXO
Tomas Soucek Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Ishte për shkak të mungesës së mbrojtësve qendrorë që ai u zhvendos në qendër të mbrojtjes, pozicionin që vazhdoi të luante për pjesën tjetër të karrierës së tij. Pasi mbaroi shkollën në moshën 16 vjeç, ai priti për një vit në Skemën e Trajnimit Rinor të klubit. Në moshën 17 vjeç, John nënshkroi kushte profesionale me klubin londinez dhe bëri debutimin e tij në ditën e 28 tetorit 1998.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

Atëherë si një djalë i ri, Terry zbuloi një herë në një intervistë të vitit 2005 se ai duhet të kalonte nëpër rreth 50 rituale bestytni para çdo ndeshje. Pas pensionimit të Desailly, menaxheri i ri i Chelsea José Mourinho zgjodhi Terry si kapitenin e tij të klubit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Pablo Fornals Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

John Terry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

WAG joshës, Toni Terry ka qenë zonja për vite me radhë për John Terry. Të dy janë zemra të dashura të fëmijërisë që e kanë njohur njëri-tjetrin para se John të vinte në qendër të vëmendjes.

Toni është një tifoz palestër dhe struktura e saj e trupit tregon se ajo me të vërtetë dëshiron të mbajë të arsyeshme. Duke gjykuar nga numri i fotografive që ajo postoi në llogarinë e saj Instagram, lehtë mund të dijë se ajo është gjithashtu një kalorës i mprehtë i cili dikur konkurroi për Anglinë në garat e fustanit. Ajo ka qënë duke hequr kuajt nga fëmijëria e saj.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur nuk është duke hipur, ajo e mbështet qartë burrin e saj edhe brenda dhe jashtë fushës. Të dy të dashuruarit jetuan për një kohë të gjatë para se të vendosnin të lidhnin nyjën. John Terry kishte një martesë përrallore me Tori në Pallatin Blenheim në 15 Qershor 2007. Ceremonia pa yje të famshëm të futbollit që e hodhën ngjarjen.

LEXO
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Dasma e tyre ndodhi një vit pasi Toni kishte lindur. Në fakt, John dhe gruaja e tij Toni (né Poole) janë prindërit e binjakëve, Georgie John dhe Summer Rose, të lindur në 18 Maj 2006 në Westminster, Londër.

Terry festoi lindjen e tyre kur shënoi për Anglinë kundër Hungarisë, kur ai kryente një festë me fëmijë. Në 2009, Terry u emërua "Babai i vitit" pasi ai doli në krye të një sondazhi të të rriturve në Mbretërinë e Bashkuar në një sondazh të Salcë Daddies. Terry ka thënë se fëmijët e tij janë tifozë të Lionel Messi.

LEXO
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pretendimet jashtëmartesore: Në janar 2010, një super-urdhëresë u vendos nga një gjykatës i Gjykatës së Lartë duke parandaluar mediat të raportonin akuzat se Terry kishte pasur një lidhje katër-mujore në fund të vitit 2009 me Vanessa Perroncel, ish e dashura e Wayne Bridge, ish-shokët e tij të Chelseat dhe Angli.

Pas shumë shtytjesh dhe kërcënimesh, urdhri u hoq një javë më vonë. Shumë media britanike më vonë shtypën falje ndaj gruas së Wayne Bridge Perroncel për shkeljen e privatësisë së saj dhe deklaruan se historia ishte "E pavërtetë në çdo rast".

Perroncel vetë pohoi se çështja e dyshuar nuk ndodhi kurrë. Ti, burri i saj dhe shumica e tifozëve të futbollit nuk e besuan atë. Intensiteti i vazhdueshëm i akuzave bëri që menaxheri i atëhershëm i Anglisë, Fabio Capello, të largonte Terry nga kapiteneria në 5 Shkurt 2010, duke e zëvendësuar atë me Rio FerdinandTerry u rikthye si kapiten vitin e ardhshëm. Më vonë, kapiteni i Chelsea kishte këtë rrëfim për t'i thënë botës;

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

"Kam bërë keq dhe kam fjetur me vajza prapa shpinës dhe kjo nuk është e drejtë. Ajo e di për të gjithë tani dhe ne po lëvizim. Nuk do ta mashtroj kurrë më. "

John Terry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Babai i John Terry aktualisht është ndarë nga zonja Sue Terry, gruaja e tij. Ndërsa John Terry përpiqet të drejtojë Ekipin e tij Chelsea, prindërit e tij dihet se krijojnë polemika të cilat shkatërrojnë imazhin e djalit të tyre si Kapiten.

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

BABAI: Babai i John Terry dikur jetonte me një grua aq të re sa të ishte vajza e tij. Ted Terry i cili është 61 vjeç (si në kohën e shkrimit), u lidh me një nënë tre-keniane Evelyn Minkey, e cila është 41 vjeç si në kohën e shkrimit të Biografisë së Terry.

LEXO
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Ata u takuan në nëntor 2014 kur çifti jetoi dyer larg njëri-tjetrit në Chafford Hundred, Essex. Ishte një kohë kur Evelyn, lindur në Kenia, po divorcohej nga burri Stefan Minkey. Ajo dhe Ted pasi e dashuruan njëri-tjetrin vendosën të shkonin në një shtëpi me tarraca në Chichester, Sussex.

LEXO
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Një burim i afërt me ndarjen tha: "Shkurorëzimi është i çrregullt, por Ted ka kërcyer. Ata janë me të vërtetë të dashur dhe nuk ka asgjë që mund të bëjë dikush." Në gusht 2015, policia u thirr kur burri i Ted dhe Evelyn Stefan dyshohet se erdhi në goditje në shtëpinë e familjes së Evelyn. Askush nuk u arrestua.

LEXO
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ted ka qenë gjithashtu në disa polemika në të kaluarën. Ai dikur u kap në filmin duke shitur kokainë një reporteri të fshehtë. Ai pranoi të dorëzonte tre gramë nga furnitori i tij i rregullt me ​​një çmim prej 120 £ - me kusht që të merrte 40 additional shtesë për të blerë një gram për vete. Ai i tha reporterit, i cili paraqiti një shofer duke blerë barna për shefin e tij të pasur: 'Gjërat janë në rregull. Unë zbres në të. ' 

Ai shtoi: 'Kjo është vetëm midis meje dhe teje. Mos i thuaj që unë jam babai i John Terry. '

John Terry, i cili atëherë vlente rreth 10 milion £, nuk dinte asgjë për marrëveshjen e kokainës ose sjelljen e babait të tij. Kjo ngjarje e trishtueshme ndodhi gati një vit pasi nëna e John Terry Sue u kap duke vjedhur në dyqane (Historia më poshtë).

LEXO
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

nËNA: Nëna e John Terry, Sue Terry, 50 vjeç dhe vjehrra, Sue Poole, 54, u arrestuan dhe u paralajmëruan pasi u kapën me 800 £ rroba dhe sende ushqimore nga Tesco dhe Marks & Spencer. Nëna e tij është ajo që shihet pikërisht në foton më poshtë.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Midis artikujve thuhej se ishin flip flopët e vajzave, dollakë, këmisha rastësore, orë burrash dhe grash, një tuta jeshile, sende ushqimore, ëmbëlsira dhe ushqime për kafshë shtëpiake.

Të dy gratë, të cilët jetojnë në të njëjtën rrugë ekskluzive si yllin e Çelsit, u ndaluan nga policia ndërsa ngarkuan makinën e tyre në një qendër tregtare jashtë qytetit në Weybridge, Surrey.

LEXO
Tiemoue Bakayoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

ELDER BROTHER: Vëllai i madh i Terry, Paul (i lindur 1979), është një ish-futbollist profesionist, pasi ka luajtur veçanërisht për Dagenham & Redbridge dhe Yeovil Town.

Pali ka dy fëmijë me ish-bashkëshorten e tij Sarah Konchesky, motra e Paul Konchesky, me emrin Georgia Rose Terry dhe Frankie Edward Terry. Ai thuhet se ka patur një marrëdhënie me nusen e shokut Dale Roberts gjatë kohës së tyre së bashku në Rushden & Diamonds, gjë që rezultoi në Roberts duke kryer vetëvrasje.

LEXO
Pablo Fornals Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

John Terry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -arrestime

Në 2002, Terry u përfshi në një grindje me një gënjeshtar në një klub nate në West London me shokun e ekipit të Chelsea Jody Morris dhe Des Byrne të Wimbledon, gjë që çoi atë të akuzohej për sulm dhe mashtrim.

Në gusht 2002, Terry u lirua nga akuzat në gjykatë. Gjatë lidhjes, atij iu dha një ndalim i përkohshëm nga ekipi kombëtar anglez nga Shoqata e Futbollit.

LEXO
Tomas Soucek Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

John Terry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Abuzimi me 9 / 11

Terry dhe tre nga shokët e tij të Chelsea u akuzuan për abuzimin e dehur amerikanët në një orë hotelesh të Aeroportit Heathrow pas sulmeve terroriste 9 / 11 në Shtetet e Bashkuara të cilat kishin lënë pasagjerët të bazuara.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

"Ne kishim shumë amerikanë këtu dhe thjesht po përpiqeshim t'i ngushëllonim në orën e tyre të nevojës. Ndërkohë, këta njerëz ishin duke qeshur dhe duke qeshur, duke hequr rrobat e tyre dhe duke abuzuar me miqtë tanë " një menaxher i hotelit i tha Daily Telegraph në atë kohë. Lojtarët u gjobitën me dy javë paga (rreth £ 130,000) dhe paratë shkuan te të afërmit e viktimave.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

John Terry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Skandali i Ferdinandit

Më 2 nëntor 2011, Terry u vu nën hetim të policisë pas një akuze për abuzim të racistë të bërë në Anton Ferdinand gjatë një ndeshje kundër Queens Park Rangers. Vpamjet e filmuara të shpërndara në internet çuan në akuzat që Terri e quajti Ferdinandin "Fu *** ng bl * ck c * nt."

Në përgjigje të pamjeve video, Terry pretendoi se ai në fakt ishte duke i kërkuar Ferdinandit, "Oi, Anton, a mendon se të kam quajtur bl * ck c * nt? "

Më 3 shkurt 2012, Shoqata e Futbollit reagoi duke i hequr Territ kapitenerinë e tij për herë të dytë derisa çështja e tij të zgjidhej. Kur gjyqi filloi në korrik 2012. Gjykata vendosi që as Ferdinand dhe as dikush tjetër nuk i kishin dëgjuar fjalët e Terry, por vetë Terry pranoi se ai i kishte drejtuar fjalët "Fu * king bl * ck ck" dhe "fu * king kn * bhead" në Ferdinand, por pohoi se ai i përdori fjalët si një formë sarkazme. Më 27 shtator 2012, seanca përfundoi me Terry që shpallej fajtor; ai u ndëshkua me një ndalim prej katër ndeshjeve dhe një gjobë prej 220,000.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në 2014, Terry kryesonte në mënyrë racore një irlandez në një stacion treni, duke e quajtur atë një "Pikey cu * t". Ai pranoi çrregullimin publik të rënduar racor dhe u gjobit £ 200.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar John John Terry Childhood Story plus fakte të pavërtetë Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 

LEXO
Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet