John McGinn Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

John McGinn Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e John McGinn ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, gjithçka ka të bëjë me udhëtimin e tij të jetës, që nga ditët e fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është një djep në galerinë e të rriturve - një përmbledhje e përsosur e Bio e John McGinn.

Po, të gjithë e dinë për partneritetin e tij të frikshëm me udhëheqësin shpirtëror të Aston Villa-s Jack Grealish. Gjithashtu për faktin se ju e shihni atë si një Yll i nënvlerësuar në ekipin e Ndërmarrjeve të Dean Smith. Përkundër këtij vlerësimi, ne vëmë bast se ju nuk mund ta dini historinë e tij të plotë të jetës. Ne e kemi atë, dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

John McGinn Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Qofte". John McGinn lindi më 18 tetor 1994 nga nëna e tij, Mary McGinn dhe babai i tij, Stephen McGinn në Glasgow, Skoci.

Futbollisti skocez është një binjak me një motër të quajtur Katie. Ai është i treti nga katër fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij që duket se janë në të 60-at e tyre. Pa dyshim, ai e ka marrë buzëqeshjen nga nëna e tij dhe babai i tij është sekreti pas qëndrueshmërisë së tij monstruoze.

Prindërit e John McGinn- Stephen dhe Mary McGinn festojnë me djalin e tyre.
Prindërit e John McGinn- Stephen dhe Mary McGinn festojnë me djalin e tyre.

Histori në rritje:

Mary dhe Stephen rritën John McGinn së bashku me dy vëllezër të mëdhenj dhe motra binjake në Clydebank. Në atë kohë, njeriu i ardhshëm Villa i pëlqente të luante futboll me vëllezërit e motrat e tij më të vjetër, Stephen dhe Paul. Ai kujdesej më pak për atë që mbante e ardhmja, përveç, ndoshta, çfarë të hante.

Duke folur për çështjet e barkut, ka shumë të ngjarë që John McGinn dikur të kishte një lidhje të pandashme me ushqimin. Ai donte ta mbante lugën e tij gjatë gjithë ditës - në emër të shfrytëzimit të mundësisë më të vogël për të ngrënë. Fatmirësisht, fëmijëria e tij nuk ishte pa dyshim e vetmuar pasi familja e tij plotësonte nevojat e tij.

Historia e familjes John McGinn:

Like Kieran Tierney, duke u rritur në një familje të rehatshme i dha të riut gjithë luksin që i duhej si djalë i vogël. Idealisht, prejardhja familjare e John McGinn mban një rekord historik me futbollin. A e dini? Grand Gjyshi i tij (Jack McGinn) shërbeu si President i Shoqatës së Futbollit Skocez.

Ndoshta ndikimi i ushtruar nga gjyshërit e tij ishte hapi i parë që ia zbuti rrugën në sport.

Origjina e Familjes John McGinn:

A e dini? Own Qyteti i lindjes së John McGinn, Clydebank ndodhet në Glasgow, qyteti më i populluar në Skoci dhe qyteti i pestë më i vizituar në MB. Ndërsa i tregoj kësaj Biografie, turistët e kanë kthyer vëmendjen e tyre drejt qytetit për shkak të strukturave të tij të bukura dhe kulturës së pasur.

Në anën futbollistike të gjërave, legjenda si ajo e Liverpoolit Andrew Robertson i kanë bërë Glaswegianët të ndjehen të bekuar në çdo kohë që kanë një shije të trashëgimisë së tyre sportive.

John McGinn Histori e pathënë:

Që nga fillimi, prindërit e tij kishin organizuar tashmë një shteg për ta në futboll. Duke ndjekur gjurmët e vëllait të tij të madh, Stephen dhe Paul, Xhoni i vogël hyri në akademinë Skoceze St Mirren në një moshë shumë të butë.

Kthehu në ditë, djali vogëlues ishte gjithmonë i dukshëm në fushë për shkak të shtatit të tij të vogël dhe aftësive. Pak McGinn ishte një frizë e parakohshme që lehtë mund të driblonte fëmijët më të mëdhenj.

Duke parë mënyrën se si ai kaloi kundërshtarin, i bëri njerëzit të mendojnë se Djali do të rritet duke u bërë i suksesshëm. Për ta vënë në praktikë vizionin, prindërit e John McGinn bënë pjesën e tyre në sigurimin e qëndrueshmërisë përtej orareve të akademisë.

Atëherë, Nëse ai nuk do të ishte në oraret e futbollit në St Mirren, McGinn do të shihej duke marrë pjesë në çdo ngjarje futbolli për fëmijë. Ai ndoqi ndeshjet përkujtimore të ditëlindjes. A mund ta gjeni dhjetë vjeçarin këtu?

Jeta e hershme e karrierës:

Fillimi i jetës në klubin e tij të fëmijërisë vuri bazën më të mirë të mundshme për rritjen e tij. Për të rritur zhvillimin e mëtejshëm, prindërit e tij miratuan një transferim në një nga krahët e të rinjve të klubit me emrin akademia Ralston. Këtu është djali ynë me pamje të lumtur në asnjë kohë, tregoi shenja të vendosjes. Ju ende dukeni shumë të shkurtër në gjatësi, McGinn filloi të rritet vite më vonë.

LEXO  Kieran Tierney Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Siç do ta kishte natyra, ai mori atë që dëshironte - lartësi dhe performancë të shkëlqyeshme përgjatë viteve të tij të akademisë. Pushimi në ekipin e parë të St Mirren (në para-sezonin e sezonit 2012–13) filloi me një notë pozitive. Siç besohet, Scott i ri ndihmoi ekipin nën-20 në disa fitore, përfshirë fitimin e një çmimi topi ndeshje.

Bio e John McGinn - Rruga drejt famës:

Duke u ngritur nëpër radhë, motori i mesfushës nënshkroi një kontratë 3-vjeçare me St Mirren në 2012. Për fat të keq, ditët e tij me klubin përfunduan me një notë të thartë ndërsa ai u plagos në një shaka të dështuar të organizuar nga Steven Thompson - kapiteni i St Mirren.

Me një zemër të rëndë, prindërit e John McGinn ndërhynë. Stephen hyri në fotografinë e kalvarit të tij dhe ndërmori veprime ligjore kundër St Mirren. Ne nuk jemi të vetëdijshëm nëse familja e John McGinn fitoi çështjen. Por një gjë ishte e sigurt, ai u largua nga Shenjtorët.

Duke mos hequr dorë nga ëndrrat e tij, mesfushori nënshkroi një kontratë 4-vjeçare me klubin e Edinburgut Hibernian në 2015. Atje, ai u bë pjesë e skuadrës që fitoi Kupën Skoceze 2015–16 pas 114 vjetësh.

Biografia e John McGinn - Histori Suksesi:

Bashkimi me Hibs dukej se ishte një zgjedhje e shkëlqyer për Scott, i cili shpejt u vendos si një forcë e frikshme në mesfushë. Sigurisht, talenti i tij i pashoq tërhoqi shumë oferta, madje edhe nga Brendan Rodgers'Celtic Pavarësisht nga interesi, McGinn besoi se ai mund të arrijë më shumë me Aston Villa, gjë që ai bëri në këtë provë.

Në Villa, ai u bë një gjeneral i mesfushës, ai që siguron shumë furnizime Ollie Watkins'dhe mbulimi më i mirë për të Tyrone Mings.

Një nga pikat kryesore të karrierës së tij ishte kur ai vendosi buzëqeshje kombëtare në fytyrat e prindërve, vëllezërve dhe motrave të tij. Gjoni ishte ndër heronjtë që ndihmuan Skocia kualifikohet për Euro 2020 pas mposhtjes së Serbisë në penallti.

Në rast se e quani ende të nënvlerësuar, thjesht shikoni videon kryesore dhe merrni një ndryshim të mendimit. Pjesa tjetër, siç themi, është histori.

John McGinn Jeta e Marrëdhënies: E dashura / Gruaja:

Po, ai përpiqet të ruajë një performancë virtuoze në fushë. Meatball gjithashtu ka ushqyer një marrëdhënie të suksesshme. McGinn nuk beson në qasjen e futbollit para dashurisë, si shoku ndërkombëtar Scott McTominay. Ndërsa shkruaj këtë Bio, djali i dashur është në mënyrë aktive me shoqen e tij afatgjatë - Sarah Stokes.

E dashura që do të bëhet gruaja e John McGinn është thellësisht e dashuruar me arritjet e burrit të saj. Si bashkëshort për të qenë, vendasja e Clydebank siguron që ai të kompensojë kohërat e humbura sa herë që është jashtë detyrave të futbollit. Tani këtu është një rast i dukshëm i vënies në veprim të tillë.

Jeta personale:

Kush është John McGinn? … Jashtë duke e njohur atë si një nga ata që i shkaktuan 7 gola kundër Liverpoolit, duke i bërë Reds të pësojnë humbjen e tyre më të rëndë në 57 vjet.

Për fillestarët, ai është dikush që ka marrë një përzierje të karakteristikave të zodiakut të Peshores. McGinn është i zgjuar, vendimtar, platonik dhe një paqebërës natyral. Në fakt, vetëm disa momente të kaluara me të mund të ju dehin me personalitetin e tij të shoqërueshëm.

Ne e shohim interesante që McGinn pëlqen të kalojë kohë në pishina dhe plazhe që nga fëmijëria e tij deri më sot. Kjo tregon se ai ka marrë një sy për natyrën. Jo vetëm që ai gjen paqe në futboll, por ai ende ka krijuar një zakon të vlerësojë bukurinë e fenomenit natyror.

LEXO  Andrew Robertson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

John McGinn Stili i jetesës:

Të shpenzosh ca para në klube të golfit si Ryan Fraser nuk duhet të jetë problem për lojtarin skocez që fiton shumë paund. Megjithëse, kalimtari i gjatë sjell një eufori të pallogaritshme në vizitën në parqe dëfrimi me anëtarët e familjes.

Për një lojtar që fiton afërsisht 1.3 milion £ në vit, nuk kemi nevojë për asnjë fallxhor që të tregojë se nuk ka mundësi të blejë makina ekzotike dhe një shtëpi të përshtatshme. E vërteta është, vlera neto e John McGinn prej rreth 7.6 milion £ i ka dhënë atij një crossover luksoz subcompact SUV - Audi Q3 midis shumë pasurive të tjera.

Jeta familjare John McGinn:

Futbolli nuk ka qenë gjithmonë burimi i vetëm i lumturisë së tij. McGinn nuk mund të mos qeshë me përmbajtjen e zemrës së tij sa herë që është me familjen e tij që janë burimi i tij kryesor i motivimit. Në këtë pjesë, ne ju paraqesim fakte për çdo anëtar të familjes së tij të gëzuar.

Rreth babait të John McGinn:

Nëse do të ishte një person që ndihet i bekuar me sport, do të ishte Stefani, babai i tij. Të gjithë e dimë që nuk është e lehtë të rritësh tre futbollistë profesionistë të gjithë së bashku, por një Steve punëtor e bëri atë.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, babai i McGinn sapo festoi 60 vjetorin e lindjes. Sigurisht, gëzimi i tij nuk njeh asnjë detyrim ndërsa fëmijët e tij vazhdojnë të shkëlqejnë në përpjekjet e tyre në karrierë.

Rreth Nënës së John McGinn:

Shpesh thuhet, prapa çdo burri të suksesshëm, ka një grua - vetëm se këtë herë, mamaja e McGinn ka marrë meritat. Emri i saj është Mary McGinn dhe është nëna e Meatball, Katie dhe vëllezërve të tij më të mëdhenj Stephen Jr dhe Paul.

Sigurisht, bota e futbollit i detyrohet shumë lavdërimeve për rritjen e bijve të saj të futbollit kaq mirë. Falë Marisë, Skocia tani gëzon shërbimet vetëmohuese të John McGinn. Me sa duket, ajo shpesh e mbështet djalin e saj anash.

Rreth vëllezërve dhe motrave të John McGinn:

Doubleshtë dyfishi i grins, dyfishimi i telasheve dhe dyfishimi i qeshjeve nëse jeni të bekuar me binjakë. Sinqerisht, McGinn ka shijuar shumë ekspedita sfiduese me motrën e tij binjake, Katie. Siç pritej, dy vëllezërit dhe motrat shpesh merren vesh dhe kujdesen për njëri-tjetrin që kur ishin fëmijë.

Siç e kemi përmendur më parë, McGinn ka edhe dy vëllezër më të vjetër me emrin Stephen dhe Paul. Vëllezërit dhe motrat e tij të mëdhenj janë gjithashtu futbollistë profesionistë të cilët kishin luajtur në St. Mirren edhe para se McGinn të kishte privilegjin të bashkohej me klubin. Duke krahasuar të gjithë vëllezërit, është e qartë se Xhoni është mbajtësi i familjes së familjes McGinn.

Për të afërmit e tij:

Familja e McGinn ka shijuar një përvojë të lehtë me sportet edhe para lindjes së tij. Arsyeja është se gjyshi i tij, Jack McGinn, dikur shërbeu si kryetar i Celtic dhe president i Shoqatës së Futbollit Skocez.

Përveç anëtarëve të tij të gjallë të familjes, McGinn ka një nip dhe një mbesë në foto më poshtë. Ai është krenar që është një xhaxha - pa dyshim për këtë.

John McGinn Fakte të pathëna:

Për të përmbledhur historinë e Jetës së marrësit të gjuajtjes së gjatë, këtu janë disa realitete që do t'ju ndihmojnë të merrni një kuptim të plotë të kujtimeve të tij.

Fakti # 1: Shakaja jo-qesharake e makinave:

Mjerisht, shumë prej tifozëve të tij jo të përkushtuar kanë pëlqyer të tallen me kokën e tij John McGinn. Disa do të bërtisnin "Koka e madhe!" ndërsa ata i drejtohen mrekullisë skoceze të futbollit. Sikur të mos mjaftonte, disa persona të paidentifikuar dikur kishin një mbishkrim të fiksuar në numrin e targës së makinës së John McGinn që synonte të tallej me të.

Fakti # 2: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekonda:

Ekipi ynë në Lifebogger ka vlerësuar me kujdes fitimet e McGinn. Nga hulumtimi ynë, kemi kuptuar se një qytetar mesatar skocez do të duhet të punojë për një vit për të fituar atë që merr McGinn në një muaj.

LEXO  Billy Gilmour Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold
BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)
Në vit£ 1,302,000
Per Muajit£ 108,500
Në javë£ 25,000
Në ditë£ 3,571
Në orë£ 149
Për minutë£ 2.5
Për sekond£ 0.04

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së Kaluesit të Gjata, ndërsa ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e John McGinn, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Fakti # 3: Arsyeja e pseudonimit:

Siç e kemi përmendur më parë, shumica e tifozëve të tij zakonisht tallen me të për shkak të formës së kokës së tij. Në mënyrë të ngjashme, pseudonimi i tij (Qofte) gjithashtu ka të bëjë me strukturën e kokës së tij. Një herë në një kohë, një djalë 9-vjeçar iu afrua duke e pyetur pse njerëzit i dhanë Qofte. John u përgjigj duke thënë…

“Kur isha 17 vjeç, mamaja ime u përdor për të prerë flokët në kuzhinë. Prapa atëherë, të gjithë vunë re kokën time ishte rreth se unë dukej si një top mishi. "

Fakti # 4: Tatuazhe John McGinn:

Ka shumë tifozë që do të dëshironin të shihnin lojtarin skocez të zhytej në botën e bojërave. Sidoqoftë, McGinn nuk është i interesuar për tatuazhet. Disa adhurues të tatuazheve dikur redaktuan foton e McGinn me bojë. Shikoni vetë se si do të dukej centrali Villa me një trup të tatuazhuar.

Fakti # 5: Statistikë e dobët e FIFA:

E para dhe më e rëndësishmja, vlerësimet e tij të përgjithshme tregojnë se ai po nënvlerësohet. Për t'i bërë gjërat më keq, vlerësimi i tij i mundshëm prej 80 (6 pikë nën atë të lojtarit tjetër skocez, Billy Gilmour), nuk është asgjë për të shkruar në shtëpi. Për të thënë të vërtetën, Centrali i Aston Villa meriton mbi 80 për vlerësimin e tij të përgjithshëm dhe rreth 86 për anën e mundshme.

Fakti # 6: Origjina argjentinase:

Rreth tetorit 2016, John bëri një zbulim për tifozët e tij në Instagram rreth momenteve nostalgjike të paraqitjes për ekipin e të rinjve të Argjentinës. Ajo mbajti shumë nga ndjekësit e tij, duke përfshirë edhe ne me frikë - duke menduar nëse ndonjë nga prindërit e John McGinn ka lidhje familjare me vendet e Amerikës së Jugut. Pas një hulumtimi të kujdesshëm, nuk gjetëm asnjë lidhje stërgjyshore.

Përfundim:

Në një moment në historinë e tij të Jetës, McGinn nuk do të kishte shënuar arritje më të mëdha nëse nuk do të ishte mbështetja e familjes së tij, veçanërisht Stephen (babai i tij). Falë prindërve të tij, motori portreti tani është në listën e BBC-së 10 lojtarët më të mirë të Premier League.

Historia e jetës së John McGinn na ndihmon të kuptojmë faktin se nëse jepni një shembull të mirë, nuk ka pse të shqetësoheni për vendosjen e shumë rregullave. Anëtarët e familjes së tij - ata që luanin futboll para tij si Jack, Stephen dhe Paul e ilustruan këtë.

Pa dyshim, vëllezërit e tij gjithashtu kanë kontribuar në ngritjen e tij të paparashikuar të yllit në futboll. Pavarësisht stilit të tij të jashtëzakonshëm të lojës krahas Jack Grealish, shumë tifozë kanë argumentuar faktin se dyshja ka një përvojë të kundërt në detyrën ndërkombëtare.

Faleminderit që lexuat Bio të John McGinn. Mos harroni, ne përpiqemi që t'ju sigurojmë histori të ligjshme të fëmijërisë së futbollistëve tuaj më të nderuar. Ju lutemi na kontaktoni nëse gjeni ndonjë gjë që nuk duket e drejtë në artikullin tonë. Përndryshe, na tregoni se çfarë mendoni për futbollistin Skocez në pjesën e komenteve.

Për informacion të shpejtë në lidhje me John McGinn, përdorni tryezën tonë Wiki e cila përmbledh Biografinë e tij.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:John McGinn
pseudonimi:Qofte mishi
Mosha:26 vjeç e 6 muajsh
Vendi i lindjes:Glasgow, Skoci
Babai:Stephen McGinn
Gjuha amtare:Mary McGinn
Vëllezërit e motrat:Stephen dhe Paul McGinn (vëllezërit e mëdhenj)

Katie McGinn (motra binjake)
E dashura / bashkëshorti:Sarah Stokes
Paga vjetore:£ 1.3 milion
Te ardhura neto:7.6 milion £
Përkatësia etnike:Skocez
Profesioni:Lojtar futbolli
Zodiaku:Peshorja
Gjatesia:1.78 m (5 ft 10 në)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet