Joel Campbell Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërtetë Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin; "Black Panther". Joel Campbell Historia e fëmijërisë sonë dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës së dashurisë, jetës familjare dhe shumë fakteve OFF-Pitch pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për inteligjencën e tij taktike në fushë në Kupën Botërore 2014. Megjithatë, vetëm një dore pak tifozë di shumë për Bio Joel Campbell-së e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Joel Campbell Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Joel Nathaniel Campbell Samuels ka lindur në 26th ditën e qershorit 1992, nënës së tij, Roxana Samuels dhe babanë, Humberto Campbell në San José, Kosta Rika.

Të dy prindërit si më poshtë ishin ish futbollistët që njihnin njëri-tjetrin dhe u dashuruan falë lojës së bukur të futbollit që i solli ata së bashku.

Kur Humberto Campbell dhe Roxana Samuels krijuan të tretën e katër pasardhësve të tyre (Joel), gjenet e futbollit fluturoi në brendësinë e Doña Roxana, për një arsye të thjeshtë. Djali i tyre i dashur, Joel Campbell u lind si futbollist i pestë i gjeneratës së Roxana Samuels, i cili përfaqësonte brezin 4th të përkushtimit të saj të futbollit familjar. Roxana Samuels (mamaja e Joel Campbell) është arsyeja kryesore pse futbolli është në ADN-në e djalit të saj. Kthehu në ditët, ajo u thirr Pelela, në aluzion, natyrisht, tek braziliani legjendar Edson Arantes Do Nascimento, Pele. Ajo shënoi shumë gola si Lëkurë gjatë kohës së saj.

Roxana, dikur ka theksuar se djali i saj Joel ishte edukuar në futboll nga barku i saj, të cilën ai e filloi në mënyrë të veçantë. Ajo më tej tha se pas lindjes, madje edhe kur ai nuk ishte në gjendje të befasoj fjalët e tij të para, Joel tashmë e dinte se si të buzëqeshë dhe të vendoste një kthetër të fortë në një futboll. Aftësia e tij për të qeshur vazhdimisht është një virtyt që Joel dhe vëllezërit e tij, Junior Humberto, Katherine dhe Nekisha, trashëguan nga Don Humberto, babai i tyre. Të dy prindërit janë të krishterë të devotshëm dhe i ngrenë fëmijët e tyre të jenë si ata. Campbell u rrit me tre vëllezërit e motrat e tij (emrat e përmendur më lart).

Joel Campbell Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Përmbledhje e karrierës

Si një bir i një familje futbolli, topi ishte gjithmonë një pjesë themelore e ADN-së së tij. Ishte një ethe e tillë që nga një moshë të re Joeli kishte dy topa. Kishte një top rezervë që ai e mbajti vetëm në rast se tjetri fluturoi në tavan ose në kopshtin e një fqinji të pakëndshëm që nuk do të refuzonte të kthehej topin tek ai. Në këtë kohë, Joel Campbell ishte katër vjeç.

Gene e futbollit të Campbellit u shfaq herët, ndërsa ai ishte një fëmijë. Humberto, babai i tij e bëri të domosdoshme për Campbell në moshë të vogël për të mësuar vlerat e futbollit si disiplina dhe përkushtimi. Përveç ndikimit prindëror, shkuarja në shkollë ndihmoi Campbell të kishte një themel të mirë në karrierën e tij. Në atë kohë, i tij Shkolla i ofroi atij mundësinë për të luajtur me pasion futbollin konkurrues gjatë periudhave sportive. Kjo ngarkoi vendosmërinë e tij për të marrë 'futboll' seriozisht siç shihet në një moment të trofeut më poshtë.

Joeli kishte një vendosmëri të fortë për t'i bërë ëndrrat e tij të bëhen të vërteta dhe ambiciet e tij nuk ishin thjesht një dashuri kaluese. Campbell filloi në Saprissa, një klub vendas Kosta Rika me emrin "Carajillos të Valencias"Në San Rafael Abajo de Desamparados. Në atë kohë, trajnerët që e kanë pasur atë gjatë karrierës së tij të rinisë, e definojnë atë si një sulmues të shpejtë me një kapacitet të madh për të marrë kundërshtarët e tij. Ai gjithashtu ka aftësi shumë të mira dribling dhe është një mbarues i mirë. Joel Campbell përfundoi futbollin e tij të të rinjve si një adoleshent i pjekur.

Pas përfundimit të karrierës së tij të të rinjve, Joel bëri vetëm dy paraqitje të larta përpara se Arsenalët që dilnin nëpër botë e panë atë. Ai thuhet se hodhi poshtë Seviljen dhe Fiorentinën për të nënshkruar me Gunners.

Përkundër lëvizjes në Gunners nga Saprissa në 2011, sulmuesi kishte për të pritur pesë vjet para se të bëhej një ekip i parë i rregullt falë performancës së 2014 World Cup. Ai ende gjeti gëzim duke luajtur për serinë e klubeve, pavarësisht largimit nga Arsenali përsëri në hua. Futbolli u bë një pemë e artë për Campbell, një sport ku e gjeti përmbushjen. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Joel Campbell Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Pikërisht nga fëmijëria, Joeli është bërë një njeri i famshëm i rregullt i Costaricës falë shfaqjeve të tij të mahnitshme. Aftësia dhe potenciali i tij, si dhe mënyra e jetesës së tij jashtë fushës, krijojnë një pamje të plotë të tij. E vërteta është, Joel Campbell e do bukurinë dhe ai me të vërtetë mori kohën e tij për të marrë më të mirën për zemrën e tij.

Joel gjeti dashuri në Maria Fernanda Cascante i cili dikur ka qenë njeriu i tij më i mirë. Marrëdhënia e tyre u rrit nga statusi bestie në dashurinë e vërtetë.

Menjëherë pasi u takua me Fernandën e bukur, Ai kurrë nuk mori kohë para se Joel Campbell të njoftohet me prindërit e tij, i cili u dha atyre bekimet, mbështetjen dhe këshillat e marrëdhënieve.

Joel Campbell doli me Fernanda për 8 vite dhe dashuria e tyre u udhëhoq nga aftësia e tyre për të përzier me njëri-tjetrin në të dy kohë të mira dhe të vështira.

Pas festimit të vitit 8th të marrëdhënies së tyre, erdhi propozimi i martesës. Dasma e tyre u mbajt në Iglesia de Pozos, de Santa Ana në Kosta Rika në qershor 2017.

Dasma u ndoq nga shokët e tij të Kosta Rikës si Yeltsin Tejeda, Bryan Ruizdhe Keylor Navas. Joel Campbell gëzonte një jetë të mrekullueshme martesore, siç manifestohej kur ai dikur festonte shtatzëninë e gruas së tij në figurën më poshtë.

Fernanda lindi një vajzë të bukur të vogël, të cilën çifti e quajti Brianna Campbell. Ajo ende mbetet fëmija i parë dhe i vetëm si në pikën e shkrimit. Joeli, siç është paraqitur më poshtë, është shumë e lidhur me Brianna Campbell, vajzën e tij të bukur.

  • Joel Campbell është emocional dhe i ndjeshëm, dhe kujdeset thellë për çështjet e familjes dhe shtëpisë së tyre.

Rezultati i imazhit për bashkëshortin joel campbell

  • Të dy Joel Campbell, bashkëshortja e tij dhe vajza e bukur pëlqen të shkojnë me pushime në destinacione të ndryshme natyrore të ndryshme.

Duke pasur një grua të bukur dhe një fëmijë të bukur me siguri e bën Campbell ndryshuar për mirë, duke u bërë shumë afër Perëndisë. Joeli e sheh gruan, nënën dhe vajzën si shtyllën e dytë në jetën e tij, me të parën që është Perëndi.

Roxana Samuels, nëna e Joel, zbuloi se para çdo ndeshje, djali i saj lexon Psalmin 27. Në mënyrë ideale, kjo praktikë filloi si një rekomandim nga gruaja dhe nëna e tij. Kjo është një mënyrë në të cilën Campbell merr besimin për shfaqjet e tij.

Psalm 27 thotë; La Zot është drita dhe shpëtimi im; Ku duhet të kem frikë? Zoti është forca e jetës sime; prej të cilit do të kem frikë?

2 Kur të pabesët, armiqtë e mi dhe armiqtë e mi më sulmuan për të ngrënë mishin tim, ata u penguan dhe ranë.

"Vizitoni Biblën për të marrë pjesën tjetër!"

Joel Campbell Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Prinderit e tij: "Familja e Humberto është e lumtur", thotë Doña Roxana, nëna e shtëpisë. Është me vend të dihet se Humberto i cili ishte më parë një portier i futbollit tani është një detar, ndërsa gruaja e tij (mamaja e Joel Campbellit) është një futbollist në pension.

Familja Campbell ka një teori se ata nuk kanë nevojë për zili as për ndonjë gjë. "Të gjithë me të njëjtat kushte, janë të barabartë," thotë babai, i cili është fotografuar më poshtë, i përfshirë në shikimin e përshëndetjeve të futbollit të djalit të tij.

Më shumë për nënën e Joel Campbell: Nëna e Joel Campbell, ish-futbolli luajti karrierën e saj në yjet e kuq të Atlantikut, e cila është gjithashtu ekipi femër që burri i saj drejtoi para se të gjejnë njëri-tjetrin dhe ra në dashuri. Të dy Roxana dhe djali i saj Campbell janë shumë afër. Një dëshmi është bërë në deklaratën e saj më poshtë.

Dona Roxana rrëfeu një herë këtë: "Unë ushqeja Joel gjithmonë me një jastëk kur ai ishte një fëmijë. Deri më tani, Joel e ka ende atë jastëk afër tij. Ai e merr atë kudo që shkon, si një objekt i këndshëm. Të njëjtën jastëk! "

Vëllezërit e motrat: "Ai është një lojtar i njohur jo vetëm për arritjet e tij atletike, por për aftësinë e tij për të bashkëvepruar dhe për të qëndruar afër vëllezërve të tij". tha Michel, kushëriri i tij. Joel Campbell është i shpejtë për të ndihmuar të tjerët, ashtu siç është gjithashtu i shpejtë për të shmangur konfliktet me të afërmit dhe miqtë e tij që e kanë zili.

Joel Campbell Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte personale

  • Joel Campbell i do kuajt, por ka frikë të ngasë një.
  • Campbell jeton një jetë shumë luksoze të cilën ne mund ta dimë nëpërmjet Instagram-it të tij zyrtar. Ai ka kompaninë e tij të kufjeve.
  • Asides duke hipur makina të ndryshme, Joel Campbell është një mik shumë i ngushtë me qenin e tij manar.
  • Sa i përket tij pikat e forta, Campbell është Qëndrueshëm, shumë imagjinative, besnike, emocionale dhe shumë simpatike.
  • Sa i përket tij Hobbies, Campbell e do Art, hobi me bazë në shtëpi, duke pushuar pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit (sidomos prindërit dhe vëllezërit e motrat), dhe duke përkushtuar kohën e tij të lirë me desktopin e tij në shtëpi. Raportet e medias sugjerojnë se ai është student në një program online të Universitetit.

Çfarë Joel Campbell nuk i pëlqen: Të huajt, çdo kritikë ndaj Nënës së tij dhe dhënien e informacionit për jetën e tij personale.

Joel Campbell Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte Wierd

  • Campbell është vetë një personazh i vogël. Ai dikur kuptoi shkëlqyeshëm paketat 100 të stickers futbollit për të gjetur veten. Për fat të keq, ai nuk e bëri.
  • Ai i feston qëllimet e tij me një përshëndetje si një mënyrë për t'i raportuar kushërinjtë e tij. Kjo nganjëherë ndiqet nga një festë e zjarrtë siç është paraqitur më poshtë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Joel Campbell dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu