Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Joe Rodon ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, e dashura / gruaja që do të jetë, Makinat, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një prezantim tërheqës i udhëtimit të tij nga ditët e para, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të kujtimeve tona, këtu është galeria e tij pas djepit në famë - një përmbledhje pikturale e Bios së Joe Rodon.

Udhëtimi i jetës së Joe Rodon.
Udhëtimi i jetës së Joe Rodon.

Po, ti dhe unë e dimë që ai ka vërtetoi vlerën e tijJose Mourinho falë një debutimi scintillating të Spurs. Pavarësisht nga vlerësimi, ne kemi kuptuar se vetëm disa janë të njohur me Historinë e Jetës të Joe Rodon. Ne e kemi përgatitur atë dhe mjaft tërheqës. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Joe Rodon Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin Roblock. Joseph Peter Rodon lindi në 22rd ditën e Tetorit 1997 nga nëna e tij, Tania Rodon dhe babai, Keri Rodonat në fshatin Llangyfelach, në Swansea, Uells. Futbollisti Uellsian është djali i dytë i dy fëmijëve të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij që duken si në të 50-at e tyre.

Njihuni me prindërit e Joe Rodon Tania dhe Keri
Njihuni me prindërit e Joe Rodon, Tania dhe Keri.

Joe Rodon Vitet në rritje:

Mbrojtësi u rrit në fshatin e tij të lindjes së bashku me një vëlla më të madh dhe të vetëm, Sam. Llangyfelach është një depo e kujtimeve të tij të mbushura me argëtim të fëmijërisë - praktikisht në çdo aspekt të rritjes, duke përfshirë shijimin e futbollit. Vini re, një pamje ajrore se ku ai u rrit.

Pamje ajrore e fshatit ku u rrit Joe Rodon.
Pamje ajrore e fshatit ku u rrit Joe Rodon.

Historia e familjes Joe Rodon:

Lindur në një familje me histori të pasur sportive, ishte vërtet e vështirë për të që të mos bëhej sportiv. Llangyfelach vendas nuk donte asgjë tjetër përveç futbollit, dhe familja e tij e klasës së mesme ishin më shumë të lumtur kur e panë atë të ketë sukses në të.

Origjina e familjes Joe Rodon:

Like Gareth Bale, Roblock ka rrënjët e tij familjare të rrënjosura thellë në Uells. Nuk kishte asnjë dyshim se ai do të përfaqësonte kombin kelt në futbollin ndërkombëtar. Uells është gjithçka që ka, dhe si pasojë ai ka interesin më të mirë të njerëzve Uellsit në zemër.

Joe Rodon Histori e Patreguar e Futbollit:

Qendërmbrojtësi bëri hapin e tij të parë në futbollin konkurrues me klubin lokal Llangyfelach. Ai ishte shumë i interesuar në sport dhe posedonte bileta sezoni të Swansea City në një moshë shumë të re.

A e keni parë fytyrën e mbrojtësit këtë të ri
A e keni parë fytyrën e mbrojtësit këtë të ri?

“Unë fillova të luaj për LLANGYFELACH kur isha shumë i ri. Vëllai im i vjetër SAM ISHTE EDHE ME Klubin dhe ka qenë një udhëtim i madh dhe përvojë, pasi që atëherë, "

kujton ai.

Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Kur Sam u bashkua me Swansea, të gjithë mund të parashikonin që vëllai i tij i vogël do të ndiqte shembullin. Rodon erdhi në bord në moshën 8 vjeç dhe gjeti qëllim në futboll. Sipas tij:

“SI TET HYN N INT SISTEMIN E RINIS OF SAN SWANSEA, D DSHIRA N IN MUA T B B BHET NJ A Futbollist u bë më i fortë. DUA T TO BNI P THER PJESN E JETS S MY. ”

Kështu filloi karriera e tij 10 vjeçare e të rinjve në akademinë e cila qëndron në hijen e Liberty Stadium në Landore. Rritja e qendërmbrojtësit nëpër radhët ishte e përsosur, duke e çuar atë në klasën e mrekullive të jashtëzakonshme.

LEXO  Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ai kishte një ngritje të vazhdueshme përmes radhëve si adoleshent.
Ai kishte një ngritje të vazhdueshme përmes radhëve si adoleshent.

Joe Rodon Biografia - Rruga drejt famës:

Prodigi i futbollit nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me The Swans në korrik 2015, por nuk mori menjëherë një debutim në ekipin e parë. Në vend të kësaj, Joe pagoi detyrimet e tij duke shkuar në huazim në Cheltenham Town të ​​Ligës Dy, ku ai fitoi përvojën e nevojshme.

Pas kthimit në klubin e tij mëmë, Rodon u bekua me një debutim për të moshuarit përpara sezonit të Kampionatit 2018–19. Fatmirësisht, ai u bë një titullar i rregullt në klub deri në transferimin e tij në Tottenham.

Shihni se si ai i dha lamtumirën Swansea para transferimit të tij në Tottenham.
Shihni se si ai i dha lamtumirën Swansea para transferimit të tij në Tottenham.

Joe Rodon Biografia - Rise To Fame Story:

Talenti prej 6 këmbësh 4 inç ishte relativisht i panjohur derisa skautët nga Londra e Veriut kuptuan se ai përshtatet në planet e Tottenham Hotspur. Ai u bashkua me klubin në tetor dhe bëri debutimin e tij në Premier League në ditën e 26-të tetor 2020. Që kur u bashkua me Lilywhites, Rodon ka treguar se ai ka talent, përkushtim dhe uri të shfaqet në Premier League.

Shikoni kush arriti në Londrën e Veriut në vitin 2020.
Shikoni kush arriti në Londrën e Veriut në vitin 2020.

Pak çudi Jose Mourinho kishte besim në Rodon dhe e quajti atë si Eric Dier partner, duke plotësuar për të dëmtuarin Toby Alderweireld pavarësisht nga Davinson Sanchez duke qenë në dispozicion. Rodon shpërbleu besimin e Mourinhos tek ai duke ndihmuar Tottenhamin të mbajë një rezultat të pastër në një barazim 0-0 kundër Chelsea dhe kryesisht u përball me formën Tammy Abraham. 23-vjeçari e ka provuar veten dhe mund të sigurojë vendin e tij në qendër të mbrojtësit. Në cilën mënyrë gjërat anojnë për të, pjesa tjetër siç thonë ata (përfshirë pikat kryesore të tij të videos) do të jetë histori.

Kush është e dashura e Joe Rodon:

Djali ynë është e kuptueshme pa një të dashur. Po, asnjë partner romantik që mund ta mendojmë që nga dhjetori i vitit 2020. Ne nuk do ta fajësonim atë sepse të mos kesh asnjë të dashur ka shumë përparësi për talentin e ri.

Kjo do t'i mundësonte atij që të ndihmojë në mbajtjen Akuza për titullin e Tottenham në rrugën e duhur, forcoj vendin e tij në qendër të ekipit mbrapa midis përfitimeve të tjera. Ylli i futbollit po i kërkon kohën e tij. Ai ka disa kuti shumë të rëndësishme për të kontrolluar ndërkohë.

Poza i thotë të gjitha, ai është beqar dhe i përqendruar
Poza i thotë të gjitha, ai është beqar dhe i përqendruar.

Joe Rodon Jeta Familjare:

Për çështje sportive, Roblock ndihet si në shtëpi qoftë ai brenda ose jashtë fushës. Ai ka familjen e tij sportive për të falënderuar për këtë. Këtu, ne do t'ju sjellim fakte rreth prindërve të Joe Rodon. Gjithashtu, ne do të bëjmë fakte në lidhje me vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

LEXO  Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Rreth babait të Joe Rodon:

Keri është babai i yllit të futbollit. Ai është një lojtar i Basketbollit Uellsian Ndërkombëtar një herë. Babai mbështetës gjithashtu ka interes në futboll dhe ndihmoi në vendosjen e rrugëve të Sam dhe Rodon në këtë sport.

Babai Keri i Joe Rodon është krenar që ka një familje të suksesshme.
Babai i Keri i Joe Rodon është krenar që ka një familje të suksesshme.

Rreth Nënës së Joe Rodon:

Tania është nëna e Roblock. Ajo dikur ishte trajnere e ekipit të futbollit të Shkollës Fillore Llangyfelach. Ajo ishte mirë me fëmijët që i vunë nofkën Dave Bassett (një menaxher anglez i futbollit). Pasioni i saj për këtë sport është i fortë dhe ajo mban progresin e Joe në të.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Joe Rodon:

Djali ynë ka vetëm një vëlla më të madh që quhet Sam. Ashtu si Rodon, Sam kaloi zhvillimin në Swansea por kurrë nuk e bëri atë si profesionist. Pavarësisht, ai e do qendërmbrojtësin dhe e vlerëson atë për sjelljen e famës në emrin e familjes.

Rreth të afërmve të Joe Rodon:

Historia familjare thotë se gjyshi i nënës së Rodonit Peter ishte një profesionist i njëhershëm i futbollit. Ai luajti si sulmues për Bradford në mesin e viteve 1960 para se të bashkohej me Merthyr.

Në mënyrë të ngjashme, xhaxhai i tij nënës Chris i Rodonit kishte një marrëdhënie me Brighton ndërsa pulëbardhat ishin në Divizionin e Parë të Parë në fillim të viteve 1980. Ai më pas luajti për Cardiff City, Llanelli dhe Haverfordwest.

Sidoqoftë, nuk ka të dhëna për gjyshërit, baballarët, xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, nipërit dhe mbesat prej babai, në kohën e shkrimit të kësaj pjese të Biografisë.

Joe Rodon Jeta personale:

A ka të bëjë puna e tij me mbrojtjen dhe luajtjen e pasimeve të mprehta, therëse? Jo! Aty ka më shumë sesa dini. Më e rëndësishmja, ai është një gjysmë gjigand i butë me një qëndrim tokësor.

Edhe pse lojtari me flokë kafe është njeri me pak fjalë, ajo pak që ai flet jep njohuri për përmbajtjen mahnitëse të karakterit të tij. Ai ka interesa për të luajtur basketboll si dikur babai i tij Keri. Joe e do notin si një nga hobet e tij të preferuara dhe nuk do të hezitonte të kalonte kohë cilësore me familjen dhe miqtë e tij.

Ai ka miq, shumë miq me të cilët pëlqen të rrijë.
Ai ka miq, shumë miq me të cilët pëlqen të rrijë.

Joe Rodon Mënyra e Jetës:

Vlera neto e futbollistit është në shqyrtim në kohën e vendosjes së kësaj pjese tërheqëse në biografinë e tij. Kjo është pjesërisht sepse ai nuk ka kohë që ai kaloi nga futbolli i nivelit të 2-të në Premier League. Në fakt, kur Rodoni arriti në Londër, ai ishte 'me vlerë më shumë' sesa pagesa e paguar Spurs për të siguruar shërbimet e tij. Sidoqoftë, shtypi nuk u dha bilbil sepse ai nuk ishte i famshëm.

As rroga javore e Rodon prej 9,615 paund ose paga vjetore prej 500,000 paund është e përshtatshme për një ndjesi që ai është. Derisa paga e tij të shijojë një rishikim lart, nuk duhet të presim ta shohim atë të Lundrojë rrugëve të Londrës me makina ekzotike. Drejtuesit e pasurive duhet gjithashtu të përmbahen nga tregimi i tij shtëpive dhe pronave të tjera që ai nuk mund t'i përballojë derisa të negociojë një kontratë të re.

LEXO  Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte rreth Joe Rodon:

Për ta përmbledhur këtë pjesë në historinë e tij të Jetës, këtu janë të vërtetat pak të njohura për të.

Fakti # 1 - Paga dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)
Në vit£ 500,000
Per Muajit £ 41,666
Në javë £ 9,600
Në ditë£ 1,371
Në orë £ 57
Për minutë £ 0.95
Për sekonda£ 0.01

A e dini?… Qytetari mesatar uellsian do të duhet të punojë për 25 vjet për të fituar pagën vjetore të Joe me Spurs.

Që kur keni filluar të shikoni Joe RodonBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Fakti # 2 - Feja:

Lidhur me çështjet e besimit, ne lehtë mund të parashikojmë se ku qëndron besnikëria e Rodonit. Ai nuk është mysliman, budist, hindus apo ndonjë murg tibetian. Nëse Rodon është një besimtar, atëherë ai duhet të jetë i krishterë.

Fakti # 3 - Statistikat e FIFA 2020:

EA Sports vlerëson Rodon 70 me një potencial prej 81 pikësh. Sidoqoftë tifozët besojnë se ai vlen 78/82. Ai është vetëm tre pikë më lart Të Ethan Ampadut 67 vlerësim i përgjithshëm dhe 10 pikë më poshtë i shokut të tij të skuadrës Spurs Ben Davies. E vërteta është, ai është i nënvlerësuar.

Gjithmonë ka një fillim të përulur, drejt
Gjithmonë ka një fillim të përulur apo jo?

Fakti # 4 - Lartësia e Mrekullueshme:

Duke qëndruar në 6 Këmbë 4 inç, Rodon padyshim që ka lartësinë më të mirë për rolin e tij. Tifozët e Lilywhites besojnë se tipari do të lehtësojë dhimbjen e kokës së Mourinhos në skenat e opozitës dhe nuk mund të pajtohemi më pak.

Shënimi përfundimtar:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Joe Rodon. Shpresojmë se kjo ju ka frymëzuar të besoni se fati ndodh kur përgatitja e gjen rastin. Ashtu si një Rodon i përgatitur shënoi të gjitha kutitë e Tottenhamit kur e zbuluan.

Na duhet tani të përgëzojmë prindërit e qendërmbrojtësit për edukimin sportiv që bëri Rodon destinuar për majat. Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë.

Wiki:

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emrat e Plotë:Joseph Peter Rodon.
pseudonimi:"Roblock"
Mosha:23 vjet, 1 muaj.
Data e lindjes:22 1997 tetor.
Vendi i lindjes:Fshati Llangyfelach në Swansea, Uells.
Lartësia në këmbë: 6 këmbë, 4 inç.
Lartësia në Cm:193 Cm.
Pozicioni i lojes:Qendër mbrojtës.
prindërit: Tania (nëna), Keri (babai).
Vëllezërit e motrat:Sam (vëllai).
E dashura:N / A
Zodiaku:Peshorja.
Hobbies:Duke luajtur basketboll, duke notuar, duke kaluar kohë cilësore me familjen dhe miqtë.
Te ardhura neto: Nën rishikim

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet