Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një mbrojtësi të plotë i cili njihet më shumë me emrin; "Joe". Historia jonë e fëmijërisë Joe Gomez plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë Fakteve OFF dhe ON-Pitch (pak të njohura) rreth tij.

LEXO
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë që Joe Gomez është një mbrojtës i plotë dhe i besueshëm. Sidoqoftë, vetëm disa dashamirë dinë shumë për Bio të Joe Gomez që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Joe Gomez Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Joe Gomez lindi në ditën e 23-të majit 1997 në Catford, i njohur të jetë një rreth në Londrën Juglindore, një vend ku zbrazëtia mbaron kur ka një futboll në këmbët e çdo djali të zi britanik. Ai lindi nga nëna e tij anglo-spanjolle dhe një baba Gambian. 

Joe Gomez historia e fëmijërisë nëse nuk është e pazakontë, është një histori e një ëndërrimtari të ri dhe inteligjent i cili u bekua me talent të jashtëzakonshëm. Ai u bashkua me akademinë në afërsi Charlton Athletic në moshën 10 në sajë të një fillorei cili i ofroi atij mundësinë për të luajtur me pasion futbollin konkurrues gjatë periudhave sportive.

Rtshtë me vend të theksohet se ambiciet e Joe Gomez për t'u bërë një futbollist nuk ishin thjesht një fantazi kalimtare. Gjatë viteve të tij të adoleshencës, Joe u konsiderua si një i ri alfa, dikush që mori një rol dominues ose dominues në situata profesionale.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai u rrit duke mësuar aftësinë e kombinuar dhe duke studiuar klipe të YouTube Rio Ferdinand, Sergio Ramos, John Terry, Jamie Carragher dhe Sami Hyypia të cilin ai e konsideron si idhujt e tij mbrojtës. Për shkak të rritjes së gjatësisë dhe inteligjencës së tij gjatë viteve të mesit të adoleshencës, Joe shpesh garonte me lojtarë shumë më të lartë se mosha e tij. Ai bëri debutimin e tij për ekipin Charlton Athletic nën 18 vjeç në vetëm 13 vjeç.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht interesit të fortë nga shumë klube të tjera, Gomez mbeti me Charlton për karrierën e tij të lartë. Ai hyri në ekipin e tyre të parë në moshën 17 para se të bashkohej Liverpool një vit më vonë. Pjesa tjetër, siç thonë njerëzit shpesh, është tani një histori.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Joe Gomez Jeta Familjare:

Gomez beson në qasjen e tij të bazuar në nivelin e nënës, Lindës dhe babait, Gus, i cili gjatë viteve ka marrë interes shtesë për ta mbajtur djalin të bazuar.

Kur ishte shumë më i ri, babai i tij një herë udhëzoi agjentët e djalit të tij që ta mbanin Joe larg nga shikimi i dokumenteve nga klube të mëdha që interesoheshin për të. Joe e dëgjoi babanë e tij, ndërsa ai ishte kaq kokëfortë. Sipas fjalëve të tij

"Babai im nuk donte që asgjë të më hynte në kokë kaq herët".

Më shumë rreth të qenit i barabartë dhe i bazuar, Joe dikur jetonte në shtëpi me prindërit e tij kur ai luajti rininë e tij dhe karrierën e vitit të parë të moshuar në Charlton. Të jetosh në shtëpinë e tij i vetëm vetëm filloi në 2015 kur u bashkua me Liverpool. Ai një herë hyri në një buzëqeshje me një gazetar kur foli për vështirësitë që ai kaloi që kur u transferua në Merseyside pa mamanë e tij duke gatuar për të dhe duke parë veten të mbyllur në kuzhinë.

LEXO
Djibril Cisse Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fjalët e tij ...

“Unë jam ende duke u përpjekur të gatuaj vakte ... dhe jam duke u bërë më mirë që të jem i drejtë. Pa ndihmën e mamasë sime, unë nuk mund të shkoj përtej gatimit të gjërave të thjeshta si një skuqje, spageti Bolognese dhe ngrohja e disa xhaxhave. Por nuk do të thosha se mund të bëj diçka spektakolare. Unë jam mësuar të gatuaj nënën time! ”.

Falë përvojës së tij në karrierë dhe shokëve të ekipit, Joe tani ka mësuar se tani është i pavarur në një mënyrë tjetër. Peshtë me vend të përmendet se prindërit dhe vëllezërit e motrat e tij janë faktorë të mëdhenj për ta mbajtur atë me këmbë në tokë. Joe Gomez ka tre motra dhe një vëlla.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Në fjalët e tij ...

“Duke shkuar në shkollë të mesme, kam pasur të njëjtët miq. Sot, unë kam qenë gjithmonë rreth të njëjtëve njerëz. Nëse do të përpiqesha të ndryshoja ose të dilja para vetes, ata do të më tregonin menjëherë. Shumë njerëz mendojnë se futbollistët kanë një stil jetese të shpejtë dhe shkojnë jashtë dhe bëjnë gjithçka. Unë jam e kundërta. Unë jam një zog shtëpie, që më pëlqen të jem pranë familjes dhe miqve. Unë thjesht preferoj në një ambient të qetë ”.

E dashura dhe gruaja e Joe Gomez të jenë:

Pas çdo burri të shkëlqyeshëm, ekziston një grua e mrekullueshme, ose thuhet kështu. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti të Anglisë, ekziston një grua apo e dashura joshëse.

Më poshtë është e dashura e Joe Gomez, dikush që e ka ndihmuar atë të zgjidhë çështjet e tij të kuzhinës të gjitha falë prindërve të tij që sigurohen që djali i tyre të takohet dhe madje të martohet me një vajzë britanike të zezë me lidhje me origjinën e tyre afrikane. 

Joe Gomez Jeta personale:

Në një shënim më personal, Joe Gomez është shprehës dhe i zgjuar (duke treguar ose karakterizuar nga një aftësi për të menduar ose për t'u përgjigjur shpejt dhe në mënyrë efektive). Ai përfaqëson dy personalitete të ndryshme në një dhe nuk do të jeni kurrë të sigurt se me cilin do të përballeni.

LEXO
Roberto Firmino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Së pari, ai është i shoqërueshëm, komunikues dhe i gatshëm për argëtim, me një tendencë që papritmas të bëhet serioz, i zhytur në mendime dhe i shqetësuar. Gomez është i magjepsur me vetë botën, jashtëzakonisht kurioz, me një ndjenjë të vazhdueshme se nuk ka kohë të mjaftueshme për të përjetuar gjithçka që ai dëshiron të shohë. Tani pa adieu të mëtejshëm, le t'ju japim atribute të tjera në lidhje me jetën e tij personale të Joe Gomez.

LEXO
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pikat e forta të Joe Gomez: Ai është i butë, i dashur, kurioz, i adaptueshëm, ka aftësinë për të mësuar shpejt dhe për të shkëmbyer ide.

Dobësitë e Joe Gomez: Ai mund të jetë nervoz, jo konsistent dhe i pavendosur (kryesisht në kuzhinë).

Çfarë pëlqen Joe Gomez: Duke kërkuar mirë, duke punuar në ujë (foto më poshtë), revista, biseda me gati të gjithë, udhëtime të shkurtra përreth Qytete Merseyside dhe venat në rritje siç shihet më poshtë. 

Çfarë nuk i pëlqen Joe Gomez: Të qenit i vetëm, duke u kufizuar, duke përsëritur trajnimin dhe rutinë.

LEXO
Jurgen Klopp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke hedhur sytë e tij:

Jurgen Klopp pas duke parë foton më poshtë një herë tha Joe Gomez të hendek "Muskuloz, djalë plazhi" shikoni në mënyrë që të depërtojnë në ekipin e parë të Liverpool.

Sipas fjalëve të Jurgen"Ai kishte shumë muskuj dhe ju duhen muskuj të tillë vetëm nëse shkoni vetëm në plazh ose çfarëdo tjetër."

Duke pasur një personalitet të bindur, Joe dëgjoi trajnerin e tij.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Personaliteti në terren:

Gomez preferon të luajë si një mbrojtës qendror por gjithashtu mund të luajë si një mbrojtës në të dy anët. Ai është përshkruar si një futbollist i plotë

Siç shihet edhe në fotografitë e mëparshme, Joe Gomez është vënë re edhe për atleticizmin dhe forcën e tij. Ai është në gjendje të prodhojë sulme të fuqishme dhe të rrezikshme në fushën e kundërsulmit. Në mbrojtje, ai është rrallë dominuar fizikisht nga një kundërshtar. Pa dyshim, ai është një mbrojtës i plotë. 

LEXO
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë e Fëmijërisë tonë Joe Gomez plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet