Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Joao"Me Historia jonë e Fëmijërisë Joao Felix plus Fakte të patreguara të Biografisë ju sjellin një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij e deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga talentet më të mira për të dalë nga Portugalia. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Joao Felix, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Joao Felix Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, João Félix Sequeira u lind në 10th ditën e nëntorit 1999 në Viseu në Portugali. Ai ishte i pari i dy fëmijëve të lindur nga nëna e tij, Carla Felix (një mësuese) dhe babait të tij, Carlos Felix (gjithashtu një mësues).

Joao Feliks ka lindur për prindërit që kanë punuar si mësues. Kredite: PxHere dhe Maisfutebol.
Joao Felix lindi nga prindër që punuan si mësues. 

Shtetasi Portugez i etnisë së bardhë me rrënjë evropiane u rrit nga të dy prindërit në qytetin e tij të lindjes në Viseu, ku ai u rrit së bashku me një vëlla më të vogël, Hugo Felix.

Ashtu si shumica e gjenive të futbollit, Joao filloi të merrej me këtë sport sapo mësoi të ecë dhe zhvilloi atë që nëna e tij e quajti "një varësi nga topi".

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë
Joao Felix u rrit në Viseu në Portugali. Kredite: VLP dhe Maisfutebol.
Joao Felix u rrit në Viseu në Portugali.

Foshnja e atëhershme vazhdoi të shndërronte dhomën e jetesës së prindërve të tij në një fushë futbolli dhe më vonë u bashkua me vëllain e tij më të vogël Hugo i cili ndau pasionin e tij për futbollin dhe i bëri prindërit e tyre të kujdesshëm për vendosjen e sendeve të thyer në dhomë.

Joao Felix filloi duke luajtur futboll në dhomën e ndenjes së familjes së tij. Kredite: Lifebogger dhe Maisfutebol.
Joao Felix filloi duke luajtur futboll në dhomën e ndenjes së familjes së tij. 

Joao Felix Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Duke lëvizur nga futbolli i mbyllur, i ri Joao filloi ndërtimin e karrierës së tij në futboll konkurrues duke shoqëruar babanë e tij për të parë të rinjtë duke stërvitur në sporte të ndryshme në shkollat ​​e Pestinhas në Tondel, Portugali.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Saul Niguez Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuk kaloi shumë dhe djali i ri kërkoi të regjistrohej në ekipin e futbollit të shkollës, ku ai stërviti për një vit përpara se të bashkohej me akademinë e FC Porto si një tetë vjeçar në vitin 2007.

Joao Felix mori hapat e tij të parë në futbollin konkurrues në shkollat ​​e Pestinhas para se të bashkohej me akademinë e FC Porto. Kredia: Regjistro.
Joao Felix bëri hapat e tij të parë në futbollin konkurrues në shkollat ​​Pestinhas para se të bashkohej me akademinë e FC Porto.

Joao Felix Biografia - Jeta e hershme në karrierë dhe Historia e rrugës për në famë:

Ishte në Porto akademia që Joao u trajnua për vitet 5, një periudhë gjatë së cilës ai duhej të kapërcejë sfida si përballja me oraret e shumta që përfshijnë orë të udhëtimeve ditore mes Viseut dhe Porto.

Pasi Joao u zhvendos nga shtëpia e prindërve të tij për të jetuar pranë stadiumit Dragon të FC Porto, ai u dëshpërua dhe ndonjëherë u thërriste prindërve të tij që të kalonin kohë me të. Shpejt i gjeti këmbët në tokën e Portos dhe u bë kapiten i divizionit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mario Mandzukic Plus Fakte të paqarta të biografisë
Joao Felix ishte kapiten i divizionit të tij, i cili kishte lojtarë si Diogo Dalot dhe Diogo Leite. Kredia: Vëzhgues.
Joao Felix ishte kapiten i divizionit të tij, i cili kishte lojtarë si Diogo Dalot dhe Diogo Leite. Kredia: Vëzhgues.

Biografia e Joao Felix - Historia e Ngritjes në Famë:

Në kulmin e angazhimeve të tij me FC Porto, Joao u përball me mungesën e kohës së lojës, një zhvillim që e bëri atë të largohej nga klubi dhe iu ofrua një vend nga rivali i Portos, Benfica. Joao filloi të luante për ekipin rezervë të Benfica si një 16-vjeçar dhe u rrit me radhët gjatë viteve në vijim.

Ai bëri debutimin e tij për ekipin e parë të Benfica në fitoren 2–0 të Primeira Liga në Boavista më 18 gusht 2018. Muaj më vonë, Joao shënoi një hat-trick në fitoren 4–2 të UEFA Europa League kundër Eintracht Frankfurt.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Me golat, Joao u bë lojtari më i ri ndonjëherë që ka shënuar një hat-trick në ligë në moshën 19 dhe 152 ditë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Joao Felix shënoi një hat-trick rekord kundër Eintracht Frankfurt për t'u bërë golashënuesi i rekordit të UEFA Europa League. Kredia: Në thelb sportet.
Joao Felix shënoi një hat-trick rekord kundër Eintracht Frankfurt për t'u bërë golashënuesi rekord i UEFA Europa League.

Joao Felix Dashuria e Jetës:

Joao Felix ende nuk është martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte në lidhje me historinë e tij të takimeve dhe statusin aktual të marrëdhënies.

Për të filluar, Joao nuk dihet se kishte pasur ndonjë të dashur apo tundur para se të bëhej i famshëm. As ai nuk është në një lidhje ose nuk ka djalë (e) dhe vajzë (a) si në kohën e shkrimit të këtij biografi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sensacioni portugez është përqendruar më tepër në marrjen e karrierës së tij në lartësi më të mëdha. Pavarësisht, Joao ka cilësi që i bëjnë shumë veta të besojnë se ai do të bënte një partner të mirë sa herë që vendos të fillojë një lidhje.

Joao Felix Jeta Familjare:

Joao Felix vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme. Ne ju sjellim fakte rreth jetës së tij familjare. Tani le t'ju japim fakte rreth prindërve të Joao Felix.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Joao Felix:

Carlos Felix është babai i Joaos. Ai është një futbollist dikur i cili ka punuar si mësues gjatë jetës së hershme të Joaos.

Babai mbështetës, i cili gjithashtu punoi si trajner fizik, meriton njohjen e Joaos me futbollin profesional, si dhe e çoi atë në stërvitje në akademinë e FC Porto, një udhëtim i cili arrin në më shumë se një mijë kilometra çdo javë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Nënës së Joao Felix:

Carla Felix është nëna e Joaos. Ajo ishte gjithashtu një mësuese dhe si çdo nënë mbështetëse, kontribuoi jashtëzakonisht kuotën e saj për të siguruar që Joao ta bënte atë të madh në futboll. Ajo është jashtëzakonisht e afërt me Joaon dhe dyfishohet si e besuara e tij.

Prandaj, pa çudi që ajo mund të tregojë emocionalisht për historinë e fëmijërisë së Joao, dhimbjet, fitimet dhe ndjenjat e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Rreth vëllezërve dhe motrave të Joao Felix: 

Joao nuk ka motra (motra), por një vëlla më të vogël të quajtur Hugo Felix. Hugo, i lindur në ditën e tretë të marsit 3 filloi duke luajtur futboll me Joao.

Ai aktualisht po ndërton një karrierë në futboll në sistemin e të rinjve Benfica dhe së shpejti mund të marrë vëllain e tij si fëmija i mrekullueshëm portugez.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Saul Niguez Plus Fakte të patreguara të biografisë
Joao Felix me vëllanë e tij Hugo Felix. Kredia: SL Benfica.
Joao Felix me vëllanë e tij Hugo Felix. Kredia: SL Benfica.

Rreth të afërmve të Joao Felix:

Larg familjes së Joaos, pak dihet për gjyshen dhe gjyshin e tij nga babai, si dhe gjyshërit e tij nga nëna.

Në mënyrë të ngjashme, nuk dihet shumë për xhaxhallarët dhe hallat e tij dhe as mbesat dhe nipërit e kushërinjve të tij nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme që nga fëmijëria e tij e deri më sot.

Joao Felix Bio - Jeta personale:

Çfarë e bën Joao Felix të shënojë ?. Uluni mbrapa ndërsa ne ju sjellim arritjet e personalitetit të Joaos për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Për të filluar, personaliteti i Joaos është një përzierje e tipareve të zodiakut Akrep, ai është një individ i përulur me një personalitet të lehtë.

Për më tepër, Joao nuk dëshiron të zbulojë detaje të jetës së tij personale dhe private. Sidoqoftë, atij i pëlqen të punojë, si dhe i pëlqen të dijë se çfarë po bën gabim.

Ai ka vetëm disa hobi dhe interesa që përfshijnë luajtjen e lojërave video FIFA dhe shoqërimin me miqtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Joao Felix di momentet e duhura për të punuar dhe për të luajtur.
Joao Felix di momentet e duhura për të punuar dhe për të luajtur.

Joao Felix Fakte të Jetës:

Edhe pse pasuria neto e Joao Felix është ende nën shqyrtim në kohën e shkrimit, ai ka një vlerë tregu prej 35,00 milion €.

Origjina e pasurisë së tij pak të njohur neto buron nga përpjekjet dhe miratimet e tij në futboll ndërsa nuk dihet shumë për investimet e tij jashtë sportit.

Joao Felix fiton nga marrëveshja e tij e sponsorizimit me Adidas.
Joao Felix fiton nga marrëveshja e tij e sponsorizimit me Adidas.

Nga ana tjetër, studimet e afërta të të ardhurave, pagës, mënyrave të shpenzimeve dhe mënyrës së përgjithshme të jetesës së Joao zbulojnë se ai jeton jetën e një fituesi të klasës së mesme në shtëpi me qira dhe ka disa makina në koleksionet e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Mario Mandzukic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Joao Felix Fakte të pathëna:

Për të përfunduar biografinë tonë Joao Felix këtu janë disa fakte pak të njohura ose më të vogla që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • Joao Felix nganjëherë quhet John Felix nga shtypi portugez.
  • Ai nuk ka tatuazhe dhe nuk është parë si pirja apo pirja e duhanit.
  • Portugalisht aktualisht vlerësohet vetëm 74 në FIFA 19, ndërsa potencialin e tij rritet aq lart sa 88, duke fërkuar shpatullat me të ngjashmit me Paul Pogba Christian Eriksen.
Joao Felix aktualisht renditet 74 në FIFA 19 me një potencial prej 88.
Joao Felix aktualisht renditet 74 në FIFA 19 me një potencial prej 88.
  • Megjithëse nuk ka shumë lidhje me fenë e tij, shanset janë në favor të të qenit i krishterë
  • Ai është i lidhur me një lëvizje të mundshme në kampionatin e Premierligës, ku Manchester United është i favorizuar.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Përmbledhje e videos së Biografisë së Joao Felix:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Joo Felix Childhood Story tonë dhe fakte të pambaruara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet