Historia e fëmijërisë së Jerome Boateng dhe fakte të paqarta të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Jero". Historia e fëmijërisë së Jerome Boateng-it tonë plus faktet e pambaruara të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë shumëllojshmërinë e tij mbrojtëse, por pak e konsiderojnë biografinë tonë të Jerome Boateng, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Jerome Boateng Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Jérôme Agyenim Boateng ka lindur në 3rd të shtatorit 1988 në Berlinin Perëndimor, Gjermani. Ai u lind në nënën e tij gjermane, Martina Boateng dhe babanë e Ganës, Prince Boateng, (Sr) që do të thotë se ai është Afro-gjerman. Më poshtë është Jerome dhe Martina pak nëna e tij.

Jeronimi u rrit me gjysmën e vëllait të tij Kevin-Prince Boateng. Së bashku me vëllain e tyre më të madh, George, Boatengs u rrit në Berlin. George dhe Kevin-Prince erdhi nga një nënë e ndryshme dhe ata jetonin në Dasma, një nga zonat më të varfëra të qytetit dhe Jérôme jetonte me babanë dhe nënën e tij në një zonë më të pasur. Megjithëse ata jetonin të ndarë, të tre vëllezërit ishin të afërt dhe do të takoheshin gjatë fundjavës dhe në pushimet e shkollës për të luajtur futboll bashkë. Me rastin e një takimi të tillë, Jerome dhe vëllai i tij Kevin mori fotografinë.

Jerome ishte padyshim futbollisti më pak i talentuar në familjen në rritje, por ajo që mund të ketë munguar në aftësi, ai kompensoi me aplikim.

"Unë u rrita në një zonë tjetër të Berlinit për dy vëllezërit e mi, por kjo më bëri të ndryshoja lojën time dhe të bëhesha pak më shumë". Ai dikur tha.

Jeronimi posedonte një vendosmëri të fortë për të bërë ëndrrat e tij për t'u bërë një futbollist profesionist dhe realitetet e tij nuk ishin thjesht një dashuri e kalueshme. Historia e karrierës së tij për të rinjtë është interesante, nëse jo e rrallë - ajo e një fëmije të vendosur që u bekua me talent të jashtëzakonshëm dhe u bë më i suksesshëm se vëllezërit e tij, të cilët fillimisht ishin më mirë. Jerome, megjithëse ishte i njëjti moshë, por ishte më i madh dhe më i gjatë se shokët e tij të rinj. Siç shihet në foton më poshtë, Jerome ishte një tifoz i FC Barcelona gjatë ditëve të tij të fëmijërisë.

Ai e filloi karrierën e tij në Hertha BSC e cila dihet se ka edukuar shumë yje. ku ai u zhvillua nga radhët e të rinjve në ekipin kryesor. Pas sezonit të tij të parë në Hertha, shfaqjet e tij tërhoqën vëmendjen e shumë trajnerëve në të gjithë globin dhe ai më vonë u nënshkrua për Hamburger SV ku ai u vendos si pjesë integrale e ekipit. Ai e ndihmoi Hamburgun të arrinte në gjysmëfinalen e radhës të UEFA-s Europa League. Pas një sezoni të pasuksesshëm në Angli me Manchester Cityn, ai u bashkua me Bayern Munich në 2011 dhe që nga ajo kohë ka fituar nderime vendase dhe evropiane me klubin. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jerome Boateng Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Edhe pse ai ishte i njohur të ketë datë me shumë zonja. Por zyrtarisht, Jerome Boateng filloi marrëdhënien e tij të parë publike me Sherin Senler i cili është një stilist gjerman. Marrëdhënia e tyre i mori prej statusit bestie tek dashnorët e vërtetë.

Boateng u angazhua me të dashurën e tij të gjatë Sherin Senler dhe të dy kanë dy fëmijë së bashku, përkatësisht; Soley dhe Lamia të cilët janë vajza binjake të lindura në 8th të marsit 2011.

Çështjet e marrëdhënieve: Çifti u nda për disa vjet, pas akuzave për pabesi të Jerome Boateng. Boateng thuhet se kishte një natë të egër në Pentahotel në Berlin me modelin e brendshme Gina-Lisa Lohfink (foto më poshtë), i cili ishte një ish-konkurrent i Topmodelit të ardhshëm të Gjermanisë.

Fotografët morën fotografi të takimit midis lojtarit më të mirë të futbollit dhe modelit të zjarrtë të fotografuar në mes të sipër. Bashkimi i tyre ishte i prishur aq keq sa ata mund të komunikonin vetëm përmes avokatëve të tyre. Deri në fund të 2013, flaka e dashurisë me sa duket u rihap në mes të Boateng dhe gruas me të cilën kishte binjakë. Ata dhanë dashurinë e tyre një shans të dytë që u bë edhe më i mirë. Pranvera 2014 ishte kur Jerome Boateng e pyeti bukur Sherin Senler, ose Sherin Sendler si ajo është quajtur ndonjëherë, për t'u martuar me të. Kjo ishte vitet e Rio 2014.

Vajzat binjake të Jerome Boateng Soley dhe Lamia ishin në qendër të tërheqjes gjatë festimeve të fitores së Rio 2014 FIFA WorldCup, ndërsa u bashkuan me babanë e tyre dhe me tifozët e tjerë të futbollit për të festuar momentin e fitores. Fillimi, më poshtë është Soley dhe Lamina me Mesut Ozil të dashurën menjëherë pas fërkimit përfundimtar.

Pa dyshim, skuadra gjermane duhet të jetë një ekip realisht i bashkuar, pasi edhe Soley dhe Lamia mund të luanin me Boyun e Artë të turneut, Mario Gotze. Më poshtë është një fotografi tërheqëse e Gotze dhe Soley.

Binjakët nuk ishin lënë jashtë, pasi të gjithë sytë nuk ishin vetëm në qendër Gotze dhe të dashurën e tij gjatë momentit të xhazit të FIFA 2014.

Jerome Boateng Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte: Jeta familjare

Siç u tha më parë, Boateng ka një nënë gjermane dhe një baba ganez. Ai vjen nga një familje e pasur. Babai i tij, Prince Boateng, e la Ganën në 1981 duke shpresuar për një pushim në Gjermani, ku donte të studionte administratën. Megjithatë, ai ishte i pasuksesshëm dhe ai përfundoi disk jockeying dhe duke punuar si kamerier. Më poshtë është Prince-Boateng Snr dhe djemtë e tij Kevin dhe Jerome kur ata ishin shumë pak.

Gjuha amtare: Më poshtë është Martina Boateng dhe djali i saj i bukur, Jerome Boateng mbrapa në ditët e tij rinore.

Martina ishte përgjegjëse për shpërbërjen e Prince-Boateng Snr dhe gruas së tij të parë Christine Rahn që ndodh të jetë nëna e vëllezërve më të mëdhenj të Jerome, Kevin Prince dhe George.

Vëlla: Xhorxh dhe gjysëm vëlla Jérôme janë vëllezërit e tij të vetëm. Vellai më i vjetër është thënë të jetë më i talentuari, vëllai i mesëm ka bërë më shumë tituj në futbollin botëror dhe vëllai më i ri ka fituar Kupën e Botës dhe Ligën e Kampionëve. Së bashku ata shtojnë deri në një familje mjaft.

Përkundër suksesit të mëvonshëm të Jérôme dhe Kevin-Prince, në një kohë që Xhorxh ishte menduar të ishte më i talentuari nga të tre. Megjithatë, karriera e tij e futbollit ishte e kufizuar në një pjesë të vogël të paraqitjeve për një veshje lokale amatore. Pas një spell në burg, ai e ktheu vëmendjen e tij në një karrierë në hip-hop. Ai është themeluesi i albumit BTNG Music dhe Warner Music.

SHËNIM: (Kjo George Boateng nuk duhet të ngatërrohet me tjetrin George Boateng, ndërkombëtar i Holandës me origjinë ganeze që luajti për Feyenoord, fitoi Kupën e Ligës me Middlesbrough dhe doli edhe për Coventry City, Aston Villa, Hull City dhe Nottingham Forest).

motra: Avelina Boateng e paraqitur më poshtë është motra e Jerome Boateng.

Ajo është një aktore, e lindur dhe rritur në Berlin, Gjermani, por jeton në Nju Jork, SHBA.
Alvina është gjithashtu një këngëtare, valltare dhe tregimtare e pasionuar. Si aktore, s
ai është i njohur për komedinë e saj Kids (2002), Lollipop Monster (2011) dhe Deutschland tanzt (2016).

Uncle: Robert Kwabena Boateng është xhaxhai i Jerome Boateng.

Ai është një futbollist profesionist në Ganë i cili dikur ka luajtur si mesfushor për klubin e Premier League Glo Ashanti Gold SC që përfshin një karrierë mes 1995 dhe 2003.

Jerome Boateng Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Shoku te Jay Z

Boateng u emërua Njeri i veshur mirë nga revista gjermane GQ në 2015. Ky vlerësim e bëri atë të fillojë të fërkojë shpatullat me muzikantë si Ice Cube dhe Drake dhe më vonë, duke nënshkruar në Roc Nation në Shtetet e Bashkuara, një agjenci talentesh e drejtuar nga yll rap Yay Z.

Ai gjithashtu merr një interes aktiv për shkaqe bamirëse, duke mbështetur vëllain e tij George në ngritjen e vetëdijes për sindromën e Down.

Jerome Boateng Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Tatuazh

Për Jeronim, ylli i Bayern Munichut (si në kohën e shkrimit) kurrë nuk e ka fshehur dashurinë e tij për babain e tij dhe Ganën. Jeronimi ka një tatuazh të një hartë afrikane me Ghanën e shkruar në të, pavarësisht se kurrë nuk ka vizituar atdheun e tij. Megjithatë, tattoo tregon një lidhje të thellë me rrënjët e tij.

Në fjalët e tij ..."Tatuazhja filloi kur isha 16-vjeçare", tha Jerome. Unë isha me dy vëllezërit e mi më të mëdhenj dhe ata thanë 'sot ne të gjithë do të bëjmë të njëjtin tatuazh por nuk them nëna jote. Pra, ne të gjithë shkuam dhe i kishim trupat tanë të tattooed. Ishte kontinenti i Afrikës me Ganën brenda. "

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Jeronim Boatengit plus faktet e pavërteta të Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu