Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Jannik Vestergaard ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura e bërë Gruaja, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ju paraqesim një Bio koncize të Vestergaard që nga momentet e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Kujtimeve të tij, këtu është një përmbledhje piktoreske e përparimit të jetës së tij.

Jannik Vestergaard Histori Jete
Historia e jetës së Jannik Vestergaard.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga CB-të më të gjatë që ka luajtur në Angli. Më shumë, ai është vlerësuar nga Lexuesit e BBC-së si një nga 10 lojtarët më të mirë të sezonit të Premier League 2020/2021. Pavarësisht nga vlerësimi, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë e kanë lexuar Historinë e Jetës së tij. Për t'ju shërbyer më mirë, ne kemi përgatitur Kujtimet e tij dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, pseudonimi i tij është "Veserguard". Jannik Vestergaard lindi në ditën e 3-të të gushtit 1992 nga nëna e tij, Wiebke dhe babai i tij, Gjoni në qytetin Hvidovre, që ndodhet në periferi të Kopenhagës, Danimarkë.

Big Dane është djali i vetëm i tre fëmijëve të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij të dashur. Ja, babai dhe nëna e bukur e Jannik-ut duken shumë. Ata duket se janë në fillim të të 50-ave.

Jannik Vestergaard Ditët e Rritjes:

Lojtari danez ka dy motra (Anna dhe Marie) me të cilat kaloi shumicën e viteve të tij të hershme me të. Si djalë, ai e donte futbollin (dhe asgjë tjetër). Në fakt, secili prej familjes së tij mund ta kuptonte se ishte i veçantë që nga momenti kur lindi. Shikoni Jannikun e vogël dhe nënën dhe motrat e tij të dashura.

Ai u rrit së bashku me dy motrat Anna dhe Marie
Ai u rrit së bashku me dy motrat Anna dhe Marie.

A e dini?… Dashuria e Jannikut për futbollin u rrit më herët pyetje sesa admirim për dy arsye. Së pari, prindërit e tij (Wiebke dhe Gjoni) dhe dy motrat (Anna dhe Marie) ishin të gjithë në muzikë. Së dyti, gjatësia e tij favorizonte sportet jashtëzakonisht të njohura daneze - basketboll dhe hendboll.

Sfondi i familjes Jannik Vestergaard:

Falë interesit fitimprurës të familjes së tij për muzikë, familja jetoi dhe kaloi mirë si qytetarë të klasës së mesme. Kemi foto të fëmijës së atëhershëm që argëtohet në parqe dëfrimi midis momenteve të tjera të paharrueshme. Prandaj, ai nuk ishte një fëmijë i varfër.

Foto e fëmijërisë së Vestergaard me motrën e tij Anna në një park zbavitës
Foto e fëmijërisë së Vestergaard me motrën e tij Anna në një park zbavitës.

Gjithashtu, nuk kishte asnjë presion mbi Vestergaard që të hidhej në bandën e muzikës ndërsa prindërit e tij e shikonin me admirim atë që përfshihej me pasion në futboll. Që të mos harrojmë, gjyshi dhe xhaxhai dhe kushëriri i tij ishin futbollistë para tij.

Origjina e familjes Jannik Vestergaard:

Pa dyshim, emri i lojtarit danez mund të mos ju japë gjallëri gjermane kur shqiptohet. Megjithëse, disa nga paraardhësit e tij i kanë rrënjët nga Gjermania Perëndimore - pikërisht Krefeld.

A e dini?… Një nga prindërit e Jannik Vestergaard (mamaja e tij) Wiebke) është gjerman ndërsa babai i tij (John) është danez i pastër. Rezultatet nga hulumtimi ynë tregojnë se ai ka rrënjë gjermane përmes matriarkatit.

Jannik Vestergaard Histori e pathënë e karrierës: 

A e dini se ylli i Danimarkës ishte vetëm katër vjeç kur bëri hapat e tij të parë në futbollin konkurrues me klubin lokal Vestia BK? Kur erdhi koha e duhur, Jannik u transferua në një anë më të njohur - Bk Frem.

Sigurisht, marrja e trajnimit më të mirë mund të vijë vetëm me akademinë më të madhe daneze. Kështu që në një përpjekje për të marrë një sfidë më të madhe, prindërit e Jannik Vestergaard bënë presion që djali i tyre të bënte prova në FC Copenhagen. Fatmirësisht, ai fitoi pranimin atje.

Vitet e para në futboll:

Vlen të përmendet këtu që futbollisti ka qenë mesfushor dhe sulmues gjatë momentit të tij të hershëm në futboll. Ndërsa Vestergaard bëhej gjithnjë e më i gjatë, ata e bënë atë të tërhiqej nga rolet përpara dhe mesfushës derisa përfundoi si mbrojtës. Këtu është Janniku i vogël (në atë kohë) ndërsa buzëqesh.

Rritja e mbrojtësit i bëri probleme gjatë karrierës së tij të hershme
Rritja e tij e rriti atë që të ndryshonte rolet gjatë momentit të tij të hershëm në futbollin profesionist.

Në kulmin e karrierës së tij me Kopenhagën, fantazia e futbollit goditi një rritje të tillë që trupi i tij nuk mund të adaptohej në lojë. Kështu, 15-vjeçari filloi të humbasë interesat në futboll - jo falë detyrimit për t'u ulur në stola.

Jannik Vestergaard Biografia - Rruga drejt famës:

Për fat të mirë, adoleshenti nuk hoqi dorë nga futbolli, por u bashkua me klubin rival Brondy me iniciativën e tij. Në këtë kohë, prindërit e Jannik Vestergaard kishin rënë dakord që djali i tyre të braktiste shkollën në mënyrë që ai të përqendrohej më shumë në lojë. Ironikisht, ishte kur ai po luante në një derbi të qytetit kundër ish-klubit të tij FC Copenhagen që një skaut nga 1899 Hoffenheim e vuri re atë.

Kur skautët vëzhguan Jannikun disa javë më vonë gjatë një loje të mbyllur në Linkenheim, ai konfirmoi besimin e tij në aftësitë e tij dhe e bëri atë të nënshkruajë në klub. Për herë të parë, anëtarët e familjes së Jannik Vestergaard u shtangën kur panë se i dashuri i tyre po largohej për në një vend tjetër. Ti ishe e gjitha për të mirë.

Përsëri, koha e fundit e mbrojtësit në Hoffenheim nuk ishte rozë. Në moshën 22 vjeç, Vestergaard kishte një paraqitje të ngecur me dyshime nëse do të arrinte ndonjëherë të përmbushte ëndrrat e tij të futbollit. Pikërisht kur të gjitha shpresat u dukën të humbura, Werder Bremen erdhi duke kërkuar shërbimet e tij në 2015.

Gjithçka dukej se e tronditi atë në Hoffenheim përfshirë kohën më të vogël të lojës
Gjithçka dukej se e tronditi atë në Hoffenheim përfshirë kohën më të vogël të lojës.

Jannik Vestergaard Histori Suksesi:

Ishte në Bremen që Danezi i Madh pati më të mirën e ngritjes së tij në futboll, kështu që ai pranoi më vonë se rritja e Werder Bremen e shpëtoi atë.

"Unë gjithmonë do t'i jem shumë mirënjohës Werder. Ata më besuan kur klubet e interesuara mezi po rreshtoheshin për mua. ”

Përsëri, kur ai u bashkua me Borussia Mönchengladbach nga Werder, ai filloi të godiste top formën. Në asnjë kohë, Big Veserguard tashmë po kërkonte interesa nga klube të larta angleze. Siç e thoshin gazetat, Jannik Vestergaard u vendos si një gomar i mbrojtjes së Mönchengladbach.

Nënshkrimi për Southampton ishte një ëndërr që u bë realitet për mbrojtësin
Nënshkrimi për Southampton ishte një ëndërr e realizuar për Veserguard të madh.

Kur ai përfundimisht u bashkua me Southampton në 2018, nuk kaloi shumë dhe ai filloi të bënte krahasime me Liverpool Virgil van Dijk për arsye jo shumë larg pranisë së tij komanduese në ajër. Të them të drejtën, gjatësia e Jannik Vestergaard (1.99 m ose 6.6 metra) plus puna e madhe e ka shtyrë atë nga një afër zeros për një hero të padyshimtë.

Shpejt përpara kur LifeBogger prodhoi historinë dhe biografinë e tij të fëmijërisë, ai është vendosur me The Saints si një talent tjetër i suksesshëm danez - ashtu si bashkatdhetari i tij Pierre-Emile Hojbjerg. Pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë histori.

Kush është gruaja Jannik Vestergaard? 

Shtë një blondie që ka qenë në jetën e Veserguard para vitit 2009. Ajo ka qenë me mbrojtësin që nga ditët e tij të rinisë - madje edhe para se ai të ishte në Brondy. Kështu, ajo duhet të ketë marrë pjesë në mundimet dhe triumfet e vogla të Big Dane deri në përparimin e tij me Southampton.

Kjo foto e çifteve është bërë në vitin 2009
Kjo foto e çifteve është bërë në vitin 2009.

Emri i saj është Pernille Vennike dhe është gruaja e Vestergaard. Ashtu si Martin Braithwaite, Jannik vendosi që ai do të martohej pasi të ishte vendosur plotësisht - profesionalisht.

I dashuri dhe e dashura e tij e atëhershme ecën në korridor në 2018 dhe kanë qenë së bashku, duke jetuar çdo moment të lumtur pas tyre me një djalë (i lindur 2019) për të marrë pjesë në gëzimin e tyre. Shikoni një foto të gruas së Vestergaard duke buzëqeshur me gëzim së bashku me burrin e saj me rastin e martesës së tyre.

Jannik Vestergaard dhe gruaja e tij Pernille Vennike u martuan në 2018
Jannik Vestergaard dhe gruaja e tij Pernille Vennike u martuan në 2018.

Jannik Vestergaard Jeta Familjare:

Ekziston një grup njerëzish që nuk e përcaktojnë marrëdhënien e tyre me të nga ajo që ai bën në fushën e futbollit. Ata kanë nevojë vetëm që ai të jetë njeriu që është dhe jo futbollisti që bota e sheh si të tillë. Ata janë familja Vestergaard!

Ja familja Vestergaards
Ja familja Vestergaards.

Këtu, ne ju sjellim më shumë fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Jannik Vestergaard. Përveç kësaj, ne do të përshkruajmë fakte në lidhje me të afërmit e tij.

Fakte rreth babait të Jannik Vestergaard:

John është emri i babait të Daneut të Madh. Ai është një muzikant profesional, një pianist i cili ka studiuar ekonomi në Universitet. Babai mbështetës është me origjinë të familjes daneze dhe thuhet se u takua me gruan e tij (nëna e Vestergaard - Wiebke) në Kopenhagë në Akademinë Mbretërore Daneze të Muzikës. Atje, të dy ranë në dashuri ndërsa po studionin për t'u bërë muzikantë profesionistë.

Fakte rreth Nënës së Jannik Vestergaard:

Wiebke është emri i nënës Veserguards. Ajo lindi në 1967 në Krefeld, Gjermania Perëndimore. Wiebke ka rrënjë familjare gjermane dhe ka një karrierë të gjerë në industrinë e muzikës si violonçel. Në fakt, si në moshën gjashtë vjeç, nëna e Jannik filloi të luante violonçel në një shkollë lokale muzikore gjermane.

Super mami, Wiebke ishte anëtare e Orkestrës Rinore të Bashkimit Evropian nga 1986-1989. Muzikanti veteran është punësuar në Copenhagen Phil që nga 1991.

Falë saj, Vestergaard dikur kishte mundësinë të paraqitej në ekipin kombëtar gjerman. Në vend të kësaj, ai vendosi të bashkohej me Danimarkën sepse nëna e tij ishte dakord se ishte në interesin më të mirë të profesionit të tij.

Faktet në lidhje me vëllezërit dhe motrat Jannik Vestergaard:

Dy motrat e Great Dane Anna dhe Marie janë fansat e tij më të mëdhenj dhe vetëm vëllezërit e motrat. Edhe pse dyshja duket identike, ata kanë lindur me vite larg, por kanë një lidhje shumë të ngushtë. Shikoni ndryshimin në lartësi midis Jannik dhe motrave të tij.

Njihuni me motrat Jannik Vestergaard.
Njihuni me motrat Jannik Vestergaard.

Rreth të afërmve të Jannik Vestergaard:

Të flasësh për prejardhjen e mbrojtësit, veçanërisht gjyshërit e tij atërore është e ngjashme me lundrimin e ujërave të paeksploruara. Sidoqoftë, ne mund të raportojmë me besim se gjyshi i tij nga nëna Hannes Schröers është një ish-futbollist profesionist gjerman me një histori të gjerë me West Ham United.

A e keni parë këtë foto të vjetër të gjyshit Vestergaard si një lojtar i West Ham
Këtu është gjyshi Vestergaard si lojtar i West Ham?

Në mënyrë të ngjashme, xhaxhai i Vestergaard Jan Schröers dhe kushëriri Mika Schröers ishin gjithashtu futbollistë përkatësisht për Bayer 05 Uerdingen dhe Borussia Mönchengladbach. Në ndërkohë, nuk ka të dhëna për gjyshen nënës së mbrojtësit ndërsa xhaxhai, hallat, nipat dhe mbesat e tij nuk dihen ende.

Jannik Vestergaard Jeta personale:

Sipas fjalëve të Legjendës së Southampton:

"Unë e dua futbollin dhe gjithçka në lidhje me të, por nuk është gjëja No1 në jetën time."

I njohur gjerësisht si një gjigant miqësor, Vestergaard është një individ me fjalë të buta. Ai është një nga njerëzit më të mirë që do të hasni ndonjëherë dhe ende konsiderohet si shumë i përulur nga njerëzit, madje as në klasën e tij të të ardhurave.

A jeni e madhe në Instagram? Ju nuk do të shqetësoheni për të marrë pëlqime dhe komente në postimin tuaj nëse keni Vestergaard që ju ndjek. Gjithashtu, Google Translate nuk mori asgjë për mbrojtësin që zotëron mirë anglishten, gjuhën e vendit të tij dhe gjermanishten.

A nuk është ai zotëri i përsosur
A nuk është ai zotëria i përsosur?

Ata thonë se koha i ndryshon njerëzit por lojtari i gjatë 6 metra nuk ka ndryshuar pak nga natyra e tij e pëlqyeshme. Ai është ende një njeri i zgjuar me këmbë në tokë që shokët e ekipit nuk do të tremben përgjithmonë për ta përshkruar si një mik.

Aktivitetet që përbëjnë listën e hobi dhe interesave të tij përfshijnë leximin, futbollin amerikan, pushimet, shikimin e filmave dhe kalimin e një kohe të mirë me familjen dhe miqtë.

Stili i jetës dhe vlera neto:

Duke lexuar shumë nga përmbajtjen tonë mbi jetën dhe ngritjen e Veserguard, do të jetë e lehtë të besohet se mënyra më e mirë për të grumbulluar një vlerë neto prej 15.8 milion Euro para moshës 30 vjeç është të shkelësh rrugët e tij po?

Ju mund të arrini të njëjtën përparim financiar si mbrojtësi edhe nëse futbolli nuk është linja juaj e tregtisë. Por ju duhet të jeni në gjendje të fitoni një pagë vjetore prej 3,120,000 £ dhe një pagë javore prej 60,000 like si ai aktualisht.

Ka shumë nevoja që ju mund të kënaqni me fitime kaq të mëdha, duke përfshirë gjetjen e një shtëpie të këndshme në Winchester, Angli. Gjithashtu, nuk do të kishit mendjen të blini një makinë ekzotike në të gjitha motet ashtu si Vestergaard bëri me makinën më poshtë.

Ja makina e futbollit Genuis e mbuluar nga bora
Ja makina gjeniale e futbollit e mbuluar nga bora.

Fakte rreth Jannik Vestergaard:

Për të përfunduar artikullin tonë të angazhohen në historinë e tij të fëmijërisë dhe bio, këtu janë pak i njohur ose Untold vërteta rreth tij.

Fakt #1 - Ndarja e pagave në Southampton dhe fitimi për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)
Në vit£ 3,120,000
Per Muajit£ 260,000
Në javë£ 59,908
Në ditë£ 8,558
Në orë£ 357
Për minutë£ 5.95
Për sekond£ 0.09

Ne kemi vënë strategjike deri një analizë të të ardhurave Jannik Vestergaard-së si rriqrat orën. Shikoni vetë se sa ka bërë që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar të shikoni Jannik Vestergaard Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Të thuhet e vërteta, Big Veserguard është ndër më të mirët Futbollistët danezë të cilët fitojnë shumë para jashtë vendit. A e dini? D Danezi mesatar që fiton 750 euro në javë duhet të punojë për 80 javë (1.5 vjet) për të përmbushur pagat javore të Jannik në Southampton.

Fakt #2 - Feja:

Emri i babait Vestergaard është John ndërsa motrat e tij mbajnë emrin Anna dhe Marie. Përveç kësaj, një herë është takuar me Peshkopin e Romës dhe Papa Françeskun. Çfarë na duhet më shumë për t'i dhënë atij një etiketë të krishterë?

Fakt #3 - Vlerësimi FIFA 2020:

Një vlerësim i përgjithshëm i 77 pikave me një potencial prej 78 nuk duken të mira në Vestergaard. Edhe nëse shumë tifozë mund të duan të besojnë se vlerësimi është i drejtë, ne e dimë që një pjesë e tyre bërtet mbi 83. E vërteta është, loja e Jannik e bën atë në të njëjtin nivel me Kasper Schmeichel (84).

Fakt #4 - Manar:

Lojtarët si Vestergaard bëjnë një njeri të famshëm nga kafshët shtëpiake, veçanërisht nga qentë. Shtë e vështirë të mos vëresh se ai ka një bubi me pamje serioze të quajtur Brady. Ne sugjerojmë që ai duhet ta quajë Buddy, duke qenë se ata janë pothuajse të pandashëm.

Një foto e rrallë e Vestergaard duke fluturuar me qenin e tij Brady
Një foto e rrallë e Vestergaard duke fluturuar me qenin e tij Brady.

Fakti # 5: Momenti më i trishtuar i ditëve të tij të Southampton:

Mos harroni Southampton (0) - (9) Ndeshja pranuese e 25 Tetorit 2019? Nëse e bëni këtë, atëherë ju ndoshta e dini dita më e keqe dhe humbjen më të madhe të të gjithë karrierës profesionale të mbrojtësit.

Fakti # 6: Debutimi i tij në Southampton përfundoi në Blood:

Pa dyshim, thonë njerëzit Mirësevini në Premier League! - për një arsye. Debutimi i Jannik në EPL pa prindërit e tij dhe anëtarët e familjes duke mbajtur frymën. Në rast se e keni harruar, djali i ri i Southampton ishte CAUGHT OFF GAARD ​​dhe vuajti një hundë të përgjakur në ditën e tij të parë në punë në Angli.

Në përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese në lidhje me Giant Dane. Biografia e Jannik Vestergaard na frymëzon të besojmë se rruga drejt suksesit nuk është gjithmonë e qetë, por më në fund, gjithmonë na siguron një fund fitimprurës nëse vetëm ka punë të vështirë. Pa dyshim, Jannik Vestergaard është besnik ndaj Southampton FC dhe ai tashmë konsiderohet një legjendë e Shenjtorëve.

Na mbetet tani të përgëzojmë prindërit e Jannik Vestergaard për mbështetjen e tyre në karrierën e tij me fjalë dhe vepra. Edhe kur ai i tha familjes së tij qëllimet e tij për të lënë shkollën, ata qëndruan pranë tij, duke pëshpëritur:

“Ndiqni ëndrrat tuaja, ndiqni pasionin tuaj dhe gjithmonë mund të ktheheni nëse nuk rezulton siç ëndërroni. Ju mund të ktheheni në shkollë. ”

Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse vëzhgoni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë. Për të kuptuar shpejt Bio të Jannik Vestergaard, këtu është përmbledhja e tij e tryezës Wiki.

Kërkime WikiFaktet e biografisë
Emri i plotë:Jannik Vestergaard.
Mosha:28 vjeç dhe 3 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 3 e gushtit 1992.
Vendi i lindjes:Qyteti Hvidovre në Danimarkë.
prindërit:Wiebke (nëna) dhe John (babai).
Vëllezërit e motrat:Anna dhe Marie.
gruaja:Pernille Vennike.
Fëmijët:Një djalë që nga nëntori i vitit 2020.
Hobbies:Futbolli Amerikan, pushimet, shikimi i filmave dhe kalimi i kohës së mirë me familjen dhe miqtë.
Zodiaku:Luan.
Paga:£ 3,120,000.
Te ardhura neto:15.8 milion euro (statistikat e vitit 2020)
Lart në këmbë:6 këmbë, 6 inç.
Lartësia në metra:1.99 m.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet